Galaxy S7

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#2101 Re: Galaxy S7

Post by johntra »

Ja sam odradio nadogradnju ovu u manuel varijanti, ali opet ista stvar sa nedostupnošću...doduše to mi se tek jutros desilo, nisam se mogao registrovati na mrežu...kao not registered on network...
ranije sam prebacio samo na 2G/3G, prije ovog updatea zadnjeg i bilo je bolje...nakon updatea vratio na LTE, jutros se to dogodi...vratio sam opet na 2G/3G...
meni se stvarno mrsko peglati sa vraćanjem na fabričke postavke, ali ako baš bude i dalje zezalo, vidjet ću da i to odradim...kakva su iskustva ostalih nakon updatea zadnjeg?
User avatar
HardCore
Posts: 2378
Joined: 17/05/2011 21:46

#2102 Re: Galaxy S7

Post by HardCore »

johntra wrote:Ja sam odradio nadogradnju ovu u manuel varijanti, ali opet ista stvar sa nedostupnošću...doduše to mi se tek jutros desilo, nisam se mogao registrovati na mrežu...kao not registered on network...
ranije sam prebacio samo na 2G/3G, prije ovog updatea zadnjeg i bilo je bolje...nakon updatea vratio na LTE, jutros se to dogodi...vratio sam opet na 2G/3G...
meni se stvarno mrsko peglati sa vraćanjem na fabričke postavke, ali ako baš bude i dalje zezalo, vidjet ću da i to odradim...kakva su iskustva ostalih nakon updatea zadnjeg?
Iste sam probleme imao i ja dok nisam dobio ovaj update prije 5-6 dana, za sad nisam primjetio da mi se isto desava..verzija zakrpe od 1. Aprila
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#2103 Re: Galaxy S7

Post by radiša »

Da vi niste malo utripovali sa s7 i nedostupnoscu jer meni se to znalo desavat cak i na obicnim telefonima koji nisu android...
prije da je to do mreze nego telefona
User avatar
Warashii
Posts: 4270
Joined: 13/09/2011 12:55

#2104 Re: Galaxy S7

Post by Warashii »

Pa jeste znalo mi se desavati na skoro svakom telefonu koji sam imao ali u ovom broju niti na jednom.
Svako malo nedostupan.
Desavalo mi se i da se sam resetuje, uzmem telefon i trazi mi pin. Mozda jedino da skinem pin probjeru pa ne bi ni primjetio da se resetuje :P .
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#2105 Re: Galaxy S7

Post by arnes_king »

Samo da javim da sam flashovao "Project Dream" Port S8+ Rom-a na svoj S7 Edge i sad za sad sam prezadovoljan.

Sve mi radi, baterija mi se cini bolja nego na stock a najvise mi se svidja novi AOD (koji ima i music control te notifikacije koje dolaze direktno na zakljucan i ugasen display) + Infinity Wallpaper.

Pisat cu ponovo feedback nakon par dana koristenja, tek sam jucer flashovao pa nisam jos imao vremena ni da podesim sve kako treba.
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#2106 Re: Galaxy S7

Post by avaks »

Warashii wrote:Pa jeste znalo mi se desavati na skoro svakom telefonu koji sam imao ali u ovom broju niti na jednom.
Svako malo nedostupan.
Desavalo mi se i da se sam resetuje, uzmem telefon i trazi mi pin. Mozda jedino da skinem pin probjeru pa ne bi ni primjetio da se resetuje :P .
Da nije u opcijama upaljeno resetovanje. Koliko znam možeš zakazati restart u određeni vremenski period (možda banalno zvuči ali ipak provjeri - barem što se restarta tiče).
User avatar
Warashii
Posts: 4270
Joined: 13/09/2011 12:55

#2107 Re: Galaxy S7

Post by Warashii »

avaks wrote:
Warashii wrote:Pa jeste znalo mi se desavati na skoro svakom telefonu koji sam imao ali u ovom broju niti na jednom.
Svako malo nedostupan.
Desavalo mi se i da se sam resetuje, uzmem telefon i trazi mi pin. Mozda jedino da skinem pin probjeru pa ne bi ni primjetio da se resetuje :P .
Da nije u opcijama upaljeno resetovanje. Koliko znam možeš zakazati restart u određeni vremenski period (možda banalno zvuči ali ipak provjeri - barem što se restarta tiče).
Na žalost nije. Koliko vidim taj automatski reset ne bi radio ukoliko sim ima postavljen pin. U svakom slučaju hvala, nisam znao za tu opciju. :thumbup:
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#2108 Re: Galaxy S7

Post by arnes_king »

Ljudi sta se desilo, zasto tisina :D
brazzo19
Posts: 3163
Joined: 25/09/2008 13:43

#2109 Re: Galaxy S7

Post by brazzo19 »

Skupljamo pare za S8 :D
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#2110 Re: Galaxy S7

Post by avaks »

Sigurnosne zakrpe od 1.4. stigle... Kasnimo opasno sa updateima i to je veliki minus za Samsung i Android ali šta se može :D
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#2111 Re: Galaxy S7

Post by arnes_king »

brazzo19 wrote:Skupljamo pare za S8 :D
Eh zar je dotle doslo :D Opali S8 port dok skupljas, mozda se onda i predomislis :D
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#2112 Re: Galaxy S7

Post by channel10 »

channel10 wrote:
radiša wrote:U pravu si,zato kad ti to naprave provjeri sve od kamere pa na dalje da nisu sta novo zeznuli i ako je sve ok ti ga fino na pik.ba :D
Tako sam i mislio :D . Koristim ga vec dvije godine i isplacen je tako da mogu uzeti novi i ako nista, mogu platiti pdv sa prodajom ovoga :)
Telefon sam odnio ponovo na servis i zvali su me neki dan iz servisa da mi jave da se ne moze napraviti i da je kolega preporucio da mi daju novi telefon :shock: . Kazem onoj djevojci sto mi je javila da je telefon u redu i da sve radi na njemu osim ove stvari oko ovog pritiska i tamnjenja ekrana i kaze mi da je kolega pokusao opet napraviti i da se isto desava, tako da je rekao da mi daju novi telefon.

Servis je AGRAM, cisto da se zna.

edit: Jos da dodam i to da garancija vrijedi jos cca 10 dana. U vrijeme dolaska na servis, garancija je vrijedila jos nekih 15-20 dana (dvogodisnja garancija).
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#2113 Re: Galaxy S7

Post by radiša »

Znaci dobio si dzaba nov telefon?
doff
Posts: 2329
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#2114 Re: Galaxy S7

Post by doff »

Agram je po tom pitanju top, pofesionalni su.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#2115 Re: Galaxy S7

Post by channel10 »

Ispade tako. Jos me niko nije zvao iz Mtela. Gledao sam kod njih u ponudi nema vise tog telefona, pa sad ne znam sta ce biti.
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#2116 Re: Galaxy S7

Post by radiša »

Pa se cude sto skuplje ljudi placaju telefone kod operatera.Kod ovih salabajzera garancija po 6 mjeseci a nista ne spada u garanciju ko da je ni nema.
doff
Posts: 2329
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#2117 Re: Galaxy S7

Post by doff »

channel10 wrote:Ispade tako. Jos me niko nije zvao iz Mtela. Gledao sam kod njih u ponudi nema vise tog telefona, pa sad ne znam sta ce biti.
Nema veze imal mtel više taj model, nego servis nabavlja novi. Ako ih više nema, onda ti daju drugi model koji je cjenovno približan cijeni tog modela u vrijeme kad si ga kupio. Iz servisa ti ponude taj neki drugi model, ukoliko si ti saglasam, dobit ćeš ga. Tako je meni bilo.

Uglavnom, dobijaš isti model (ukoliko postoji) ili bolji model (iz razloga što sad za one pare dobijaš više)
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#2118 Re: Galaxy S7

Post by channel10 »

doff wrote:
channel10 wrote:Ispade tako. Jos me niko nije zvao iz Mtela. Gledao sam kod njih u ponudi nema vise tog telefona, pa sad ne znam sta ce biti.
Nema veze imal mtel više taj model, nego servis nabavlja novi. Ako ih više nema, onda ti daju drugi model koji je cjenovno približan cijeni tog modela u vrijeme kad si ga kupio. Iz servisa ti ponude taj neki drugi model, ukoliko si ti saglasam, dobit ćeš ga. Tako je meni bilo.

Uglavnom, dobijaš isti model (ukoliko postoji) ili bolji model (iz razloga što sad za one pare dobijaš više)
Pitali su me sad moze li crni :) ( prije sam imao narandzasti, pa prvi servis promijenili u bijeli) jer nemaju drugih boja.

Ja bih bio najsretniji kad bih od Mtela dobio popust u vrijednosti ovog telefona i kupio novi kod njih, ali to vrlo vjerovatno ne moze.
User avatar
tinkerbell09
Posts: 454
Joined: 22/06/2013 02:34
Location: Neverland.

#2119 Re: Galaxy S7

Post by tinkerbell09 »

Treba mi pomoć svih vas koji imate S7 haha.

Ovako, dešava mi se u posljednje vrijeme da ton obavijesti nemam. Znači ton zvona je upaljen, svi tonovi su pojačani. Jedino ton obavijesti ne radi. Uredno vibrira, dolaze notifikacije, ako je poziv, vidim sve na ekranu, ali zvuk ni naopako. Restartujem ga, radi. Primjetila sam da mi se to počne dešavati ako uzastupno koristim više aplikacija (messenger, viber, sms).

Ako ima neka caka u postavkama, za koju ne znam, hvala! Ili ako ste imali sličan problem, opet hvala :-)
User avatar
shalla
Posts: 9327
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#2120 Re: Galaxy S7

Post by shalla »

tinkerbell09 wrote:Treba mi pomoć svih vas koji imate S7 haha.

Ovako, dešava mi se u posljednje vrijeme da ton obavijesti nemam. Znači ton zvona je upaljen, svi tonovi su pojačani. Jedino ton obavijesti ne radi. Uredno vibrira, dolaze notifikacije, ako je poziv, vidim sve na ekranu, ali zvuk ni naopako. Restartujem ga, radi. Primjetila sam da mi se to počne dešavati ako uzastupno koristim više aplikacija (messenger, viber, sms).

Ako ima neka caka u postavkama, za koju ne znam, hvala! Ili ako ste imali sličan problem, opet hvala :-)
Kad klikneš volume up ili down, imaš strelicu u gornjem desnom uglu koja služi za "expand", tu imaš ringtone, notifications i system, vidi da ti taj notifications slider nije smanjen do kraja...
User avatar
tinkerbell09
Posts: 454
Joined: 22/06/2013 02:34
Location: Neverland.

#2121 Re: Galaxy S7

Post by tinkerbell09 »

shalla wrote:
tinkerbell09 wrote:Treba mi pomoć svih vas koji imate S7 haha.

Ovako, dešava mi se u posljednje vrijeme da ton obavijesti nemam. Znači ton zvona je upaljen, svi tonovi su pojačani. Jedino ton obavijesti ne radi. Uredno vibrira, dolaze notifikacije, ako je poziv, vidim sve na ekranu, ali zvuk ni naopako. Restartujem ga, radi. Primjetila sam da mi se to počne dešavati ako uzastupno koristim više aplikacija (messenger, viber, sms).

Ako ima neka caka u postavkama, za koju ne znam, hvala! Ili ako ste imali sličan problem, opet hvala :-)
Kad klikneš volume up ili down, imaš strelicu u gornjem desnom uglu koja služi za "expand", tu imaš ringtone, notifications i system, vidi da ti taj notifications slider nije smanjen do kraja...
Znam, znam. Nije, probala sam čak i da smanjim tj. ugasim, pa opet pojačam, ne bi li proradilo, ali neće. Samo restart pomaže. :( Guglala sam, ali izgleda takvu vrstu belaja još niko nema haha

hvala Vam u svakom slučaju!
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#2122 Re: Galaxy S7

Post by Dr Kova »

Odnio i ja S7 na servis u KimTEC, baterija mi bila kriminalna. Izgubi 10% u standby od 01:00 - 06:45 ujutro. Primili uredno na servis, al' lik reče da mi je malo konektor zahrđao. Jednom davno sam ga kvasio i toeto, ali u stanu ima vlage, nekad sam mob dirao mokrim rukama, može biti da je to. Uglavnom budemo vidjeli. Pišem iskustva kad ga vrnu sa servisa
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#2123 Re: Galaxy S7

Post by DaffyDuck »

Jel se moze zamijeniti display na edge?
Ako moze, koliko dobro to kod nas odrade i jel se uopste isplati?
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#2124 Re: Galaxy S7

Post by Cupko_ »

DaffyDuck wrote:Jel se moze zamijeniti display na edge?
Ako moze, koliko dobro to kod nas odrade i jel se uopste isplati?
Kako gdje, al mozes racunat i do 500KM da te kosta.
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#2125 Re: Galaxy S7

Post by Better Man »

tinkerbell09 wrote:
shalla wrote:
tinkerbell09 wrote:Treba mi pomoć svih vas koji imate S7 haha.

Ovako, dešava mi se u posljednje vrijeme da ton obavijesti nemam. Znači ton zvona je upaljen, svi tonovi su pojačani. Jedino ton obavijesti ne radi. Uredno vibrira, dolaze notifikacije, ako je poziv, vidim sve na ekranu, ali zvuk ni naopako. Restartujem ga, radi. Primjetila sam da mi se to počne dešavati ako uzastupno koristim više aplikacija (messenger, viber, sms).

Ako ima neka caka u postavkama, za koju ne znam, hvala! Ili ako ste imali sličan problem, opet hvala :-)
Kad klikneš volume up ili down, imaš strelicu u gornjem desnom uglu koja služi za "expand", tu imaš ringtone, notifications i system, vidi da ti taj notifications slider nije smanjen do kraja...
Znam, znam. Nije, probala sam čak i da smanjim tj. ugasim, pa opet pojačam, ne bi li proradilo, ali neće. Samo restart pomaže. :( Guglala sam, ali izgleda takvu vrstu belaja još niko nema haha

hvala Vam u svakom slučaju!
Vjerovatno dok kucaš poruku u nekoj od tih aplikacija u trenutku kad se treba oglasiti ton za dolazeću obavijest, ti pritiskom na tipku, tj, slovo koje kucaš u tom trenutku zaustaviš ton obavijesti.
Post Reply