GALAXY S3 SPORO PUNI BATERIJU

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
LikeLike
Posts: 1932
Joined: 10/09/2013 15:59

#1 GALAXY S3 SPORO PUNI BATERIJU

Post by LikeLike »

Zdravo, imam mali problem na Galaxy S3 sa punjenjem. Cijelu noc se puni i ne napuni bat do kraja. Sto se tice potrosnje baterije sve je OK. Cijeli dan ukljucen Wi-fi , igram najmanje 2-3 sata igrica i izdrzi bat do navece. Zanima me zbog cega se sporo puni baterija, da li je problem u punjacu ili je nesto na mobu ??
User avatar
NokMot
Posts: 261
Joined: 18/01/2014 16:02

#2 Re: GALAXY S3 SPORO PUNI BATERIJU

Post by NokMot »

LikeLike wrote:Zdravo, imam mali problem na Galaxy S3 sa punjenjem. Cijelu noc se puni i ne napuni bat do kraja. Sto se tice potrosnje baterije sve je OK. Cijeli dan ukljucen Wi-fi , igram najmanje 2-3 sata igrica i izdrzi bat do navece. Zanima me zbog cega se sporo puni baterija, da li je problem u punjacu ili je nesto na mobu ??
Kolika je amperaža punjača? Da li je originalni punjač? Jesi li se konsultovao šta sa serviserom?
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#3 Re: GALAXY S3 SPORO PUNI BATERIJU

Post by agent_zero »

Pa koliko se inače puni s3 sa originalnim punjačem, recimo od 5% do 100%?
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#4 Re: GALAXY S3 SPORO PUNI BATERIJU

Post by Maharadza »

agent_zero wrote:Pa koliko se inače puni s3 sa originalnim punjačem, recimo od 5% do 100%?
40 - 60min. ovisno da li je airplane mode upaljen ili wifi+sync. :D

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#5 Re: GALAXY S3 SPORO PUNI BATERIJU

Post by agent_zero »

Maharadza wrote:
agent_zero wrote:Pa koliko se inače puni s3 sa originalnim punjačem, recimo od 5% do 100%?
40 - 60min. ovisno da li je airplane mode upaljen ili wifi+sync. :D

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Tako brzo? S običnim punjačem koji dođe u pakovanju ili nekim jačim?
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#6 Re: GALAXY S3 SPORO PUNI BATERIJU

Post by baja »

punim cijelu noc i ne napuni do vrha!

izbacio iz upotrebe samsungov orig punjac, i sad je sve ok...ovo se pocelo desavati, nakon upgrade-a na jelly bean.
LikeLike
Posts: 1932
Joined: 10/09/2013 15:59

#7 Re: GALAXY S3 SPORO PUNI BATERIJU

Post by LikeLike »

NokMot wrote:
LikeLike wrote:Zdravo, imam mali problem na Galaxy S3 sa punjenjem. Cijelu noc se puni i ne napuni bat do kraja. Sto se tice potrosnje baterije sve je OK. Cijeli dan ukljucen Wi-fi , igram najmanje 2-3 sata igrica i izdrzi bat do navece. Zanima me zbog cega se sporo puni baterija, da li je problem u punjacu ili je nesto na mobu ??
Kolika je amperaža punjača? Da li je originalni punjač? Jesi li se konsultovao šta sa serviserom?
Pise na punjacu 1.0A, to je originalni samsungov punjac koji se koristi i kao USB...
LikeLike
Posts: 1932
Joined: 10/09/2013 15:59

#8 Re: GALAXY S3 SPORO PUNI BATERIJU

Post by LikeLike »

baja wrote:punim cijelu noc i ne napuni do vrha!

izbacio iz upotrebe samsungov orig punjac, i sad je sve ok...ovo se pocelo desavati, nakon upgrade-a na jelly bean.
Kakvim punjacem sad punis ? :D
EUROBIH
Posts: 1032
Joined: 03/09/2009 18:57

#9 Re: GALAXY S3 SPORO PUNI BATERIJU

Post by EUROBIH »

LikeLike wrote:Zdravo, imam mali problem na Galaxy S3 sa punjenjem. Cijelu noc se puni i ne napuni bat do kraja. Sto se tice potrosnje baterije sve je OK. Cijeli dan ukljucen Wi-fi , igram najmanje 2-3 sata igrica i izdrzi bat do navece. Zanima me zbog cega se sporo puni baterija, da li je problem u punjacu ili je nesto na mobu ??
igraš se igrica 2-3 sata i :-) :-) mobitel ti spojen na punjač?

dugo ti je i radio................





pametnom dosta
User avatar
FIDELCA
Posts: 887
Joined: 05/11/2013 20:06

#10 Re: GALAXY S3 SPORO PUNI BATERIJU

Post by FIDELCA »

Najgore je za bateriju kada se puni ,a ti tamo igras ili wi-fi :zoka:
LikeLike
Posts: 1932
Joined: 10/09/2013 15:59

#11 Re: GALAXY S3 SPORO PUNI BATERIJU

Post by LikeLike »

EUROBIH wrote:
LikeLike wrote:Zdravo, imam mali problem na Galaxy S3 sa punjenjem. Cijelu noc se puni i ne napuni bat do kraja. Sto se tice potrosnje baterije sve je OK. Cijeli dan ukljucen Wi-fi , igram najmanje 2-3 sata igrica i izdrzi bat do navece. Zanima me zbog cega se sporo puni baterija, da li je problem u punjacu ili je nesto na mobu ??
igraš se igrica 2-3 sata i :-) :-) mobitel ti spojen na punjač?

dugo ti je i radio................





pametnom dosta
Ne pravi se pametan nego procitaj sta pise. Preko dana igram igrica, navece se puni :)
LikeLike
Posts: 1932
Joined: 10/09/2013 15:59

#12 Re: GALAXY S3 SPORO PUNI BATERIJU

Post by LikeLike »

FIDELCA wrote:Najgore je za bateriju kada se puni ,a ti tamo igras ili wi-fi :zoka:
ne koristim mob dok se puni :)
EUROBIH
Posts: 1032
Joined: 03/09/2009 18:57

#13 Re: GALAXY S3 SPORO PUNI BATERIJU

Post by EUROBIH »

LikeLike wrote:
FIDELCA wrote:Najgore je za bateriju kada se puni ,a ti tamo igras ili wi-fi :zoka:
ne koristim mob dok se puni :)
odradi mu factory i ako je bht kartica-prebaci mrežu na 2g(3g koristi samo kad ti je neophodno)
User avatar
Aethaercyn
Posts: 397
Joined: 13/02/2013 22:35
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

#14 Re: GALAXY S3 SPORO PUNI BATERIJU

Post by Aethaercyn »

Ja sam imao sličan poblem, ali riješio sam ga tako sto sam kupio novi punjac. Ovaj jeste da je bio orginal od Samsunga,ali kao sto ovaj kaze znao mi ga je puniti po citavu noc,i ujutro kad ustanem baterija se i dalje puni. :zoka:
Kupio obicni punjač i za sada je sve OK.
User avatar
MeanMachine
Posts: 1175
Joined: 09/03/2011 20:47

#15 Re: GALAXY S3 SPORO PUNI BATERIJU

Post by MeanMachine »

Maharadza wrote:
agent_zero wrote:Pa koliko se inače puni s3 sa originalnim punjačem, recimo od 5% do 100%?
40 - 60min. ovisno da li je airplane mode upaljen ili wifi+sync. :D

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Kako 40-60 min ako je baterija 2100 mAh, a originalni Samsungov punjač na izlazu daje max. 1 A (to znači da bi se realno baterija sa 5 na 100 % trebala puniti duplo duže od vremena koje si ti naveo). Da možda ne koristiš punjač od Note 2 koji daje 2 A na izlazu ili je nešto drugo u pitanju?
nookey
Posts: 1021
Joined: 13/10/2010 21:42

#16 Re: GALAXY S3 SPORO PUNI BATERIJU

Post by nookey »

Imam isti problem, pisao sam na temi SIII i android...
Kolega i ja kupili u BHT telefone i imamo iste probleme, kupili obojica drugi punjač i ništa.
Jedini punjač koji radi kako treba je od HTC-a čini mi se jer on nema ona dva mala porta na vrhu onog džeka.
A u servisu su mi rekli da je izašla jedna serija ovih telefona koji imaju taj problem.
LikeLike
Posts: 1932
Joined: 10/09/2013 15:59

#17 Re: GALAXY S3 SPORO PUNI BATERIJU

Post by LikeLike »

EUROBIH wrote:
LikeLike wrote:
FIDELCA wrote:Najgore je za bateriju kada se puni ,a ti tamo igras ili wi-fi :zoka:
ne koristim mob dok se puni :)
odradi mu factory i ako je bht kartica-prebaci mrežu na 2g(3g koristi samo kad ti je neophodno)
Restartovao sam mob juce, ako mislis da to uradim. Nasao sam da prebacim "samo GSM" , valjda je to 2G, nista drugo nisam nasao :D
User avatar
SmoLe
Posts: 4878
Joined: 16/01/2014 13:16

#18 Re: GALAXY S3 SPORO PUNI BATERIJU

Post by SmoLe »

Evo da se i ja javim, imam isti problem
Čak sam probao jedno 10 punjača od Samsunga i niti jedan ne radi, samo radi od HTC-a :?
Do čega jeeee :? :? :? :?
User avatar
HardCore
Posts: 2373
Joined: 17/05/2011 21:46

#19 Re: GALAXY S3 SPORO PUNI BATERIJU

Post by HardCore »

Nabaci novi karnel i radit ce ti :)
nookey
Posts: 1021
Joined: 13/10/2010 21:42

#20 Re: GALAXY S3 SPORO PUNI BATERIJU

Post by nookey »

SmoLe wrote:Evo da se i ja javim, imam isti problem
Čak sam probao jedno 10 punjača od Samsunga i niti jedan ne radi, samo radi od HTC-a :?
Do čega jeeee :? :? :? :?
Konektor treba zamjeniti, znači onaj mali limić dole gdje ulazi punjač, to im je boljka, odnesi u bilo koji servis 15-tak maraka...
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#21 Re: GALAXY S3 SPORO PUNI BATERIJU

Post by Daryl Dixon »

izgleda da je tricama ova baterija boljka, ja imam slican problem, cim wifi upalim i pocnu dolaziti obavijesti, update-i i jos ako upalim tjube ode baterija bez obzira sto je power saving mode ukljucen, mada mi to ne smeta.. 2 dana najmanje baterija traje.. dosta :mrgreen: :mrgreen:
Post Reply