Fudbalski kurioziteti

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#2401 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by Jack Be Nimble »

Sudija dangubio 2 minute dok ne cuje iz centralnog staba da li je penal ili se svadjao 2 minute sa igracima dva tima koji ga ubjedjuju jeste/nije penal, dodje na jedno te isto sto se tice gubitka vremena.

U zadnji par utakmica sto sam gledao BL/MLS svidjelo mi se sto sudija uopste nije ni gledao snimak, samo mu javili iz centralnog staba sta da osudi u roku 30 sekundi.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#2402 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by cyprus »

Koliko pročitah, FIFA ponavlja kvalifikacionu utakmicu Južna Afrika - Senegal, zbog nepravedno dosuđenog penala... Šta im bi? Šta bi bilo da se svaka takva utakmica ponavlja :-D
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#2403 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by omar little »

cyprus wrote:Koliko pročitah, FIFA ponavlja kvalifikacionu utakmicu Južna Afrika - Senegal, zbog nepravedno dosuđenog penala... Šta im bi? Šta bi bilo da se svaka takva utakmica ponavlja :-D
kad sam vidjela naslov na njuzfidu ja mislila neki satiricni sajt kad ono espn, stvarno ponavljaju. sto li bas tu tekmu i mene zanima :D
User avatar
Logovan
Posts: 94404
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#2404 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by Logovan »

cyprus wrote:Koliko pročitah, FIFA ponavlja kvalifikacionu utakmicu Južna Afrika - Senegal, zbog nepravedno dosuđenog penala... Šta im bi? Šta bi bilo da se svaka takva utakmica ponavlja :-D
Neka onda ponove i našu utakmicu protiv Nigerije. :skoljka: :D
User avatar
TAFKAP
Posts: 10309
Joined: 30/09/2011 07:49

#2405 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by TAFKAP »

Leicester zakasnio cijelih 14 sekundi da prijavi transfer Adriena Silve iz Sporting Lisabona :-) :lol:

http://www.bbc.com/sport/football/41118927
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#2406 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by Jack Be Nimble »

omar little wrote:
cyprus wrote:Koliko pročitah, FIFA ponavlja kvalifikacionu utakmicu Južna Afrika - Senegal, zbog nepravedno dosuđenog penala... Šta im bi? Šta bi bilo da se svaka takva utakmica ponavlja :-D
kad sam vidjela naslov na njuzfidu ja mislila neki satiricni sajt kad ono espn, stvarno ponavljaju. sto li bas tu tekmu i mene zanima :D
Dokazali da sudija voli namjestiti utakmice. Ako ces tu utakmicu ponoviti zasto ne svaku drugu na kojoj je taj sudija dijelio pravdu.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#2407 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by Jack Be Nimble »

Image

Kada ti svi na terenu idu na racku pa i tvoji.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45273
Joined: 29/12/2005 01:20

#2408 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by jeza u ledja »

Danas gledam ponisteni gol Borusije. :roll: Pa mislim, kontam ovaj VAR bi bio ubjedljivo najvise koristan sto se tice ofsajda. Nista drugo nije tako crno-bijelo kao ofsajd pozicije. Oko penala i crvenih bi se moglo komentarisat do sutra, slobodno ubjedjenje itd, vec smo svjedoci odluka za koje ni sudije iza kamera nisu bile sigurne/donjele pravu odluku, ali ofsajdi -e to je vec prilicno jednostavno. No problem je, ofsajdi nisu ti koji se gledaju preko VAR-a, osim u odredjenim prilikama, sto je meni pravo glupo. Ako nije zaustavljena igra - nista, kapak. :roll:
Ubjedljivo najvece nepravde u fudbalu, po meni, su zbog pogresno (ne)dosudjenih ofsajda. Sve drugo je manje bitno. I dok se to ne rijesi, video asistenti ce biti nebitni.
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#2409 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by Dr Kova »

User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#2410 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by Tomahawk11 »

Najbolje to znaju navijači Liverpoola, redovno gledaju te bravure.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40836
Joined: 21/05/2012 22:46

#2412 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by AmiĐa_Idriz »

Niđe veze taj video za Lovrena. Momak je oštećen za još najmanje 30 sekundi video materijala :mrgreen:
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#2413 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by pirmin »

Neki egipatski drugoligas nije imao gotove dresove za utakmicu a onda hladno izadju u garnituri Bayerna. :D
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#2414 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by perfect_guy »

nije baš klasični kriozutet, ali:
https://www.rezultati.com/utakmica/pzaJ3nvR/#detalji
User avatar
Logovan
Posts: 94404
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#2415 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by Logovan »

perfect_guy wrote:nije baš klasični kriozutet, ali:
https://www.rezultati.com/utakmica/pzaJ3nvR/#detalji
:lol: :lol:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45273
Joined: 29/12/2005 01:20

#2416 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by jeza u ledja »

perfect_guy wrote:nije baš klasični kriozutet, ali:
"Kriozutet"? Zvuci ko nesto sto se smrzava. :D
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#2417 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by perfect_guy »

jeza u ledja wrote:
perfect_guy wrote:nije baš klasični kriozutet, ali:
"Kriozutet"? Zvuci ko nesto sto se smrzava. :D
smrzla se slova :D
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45273
Joined: 29/12/2005 01:20

#2418 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by jeza u ledja »

perfect_guy wrote:
jeza u ledja wrote:
perfect_guy wrote:nije baš klasični kriozutet, ali:
"Kriozutet"? Zvuci ko nesto sto se smrzava. :D
smrzla se slova :D
:D

Nego, gledam nesto....pade mi na pamet kako su obuceni danasnji treneri po Evropi, i kontam, kakvo je ono pravilo u nasoj ligi s kojim uzimaju pare klubovima? Ono, kod oblacenja, kurac palac? Gledam trenere svjetskih klubova, to karirane kosulje, to polo majice, tene, dzemperi, nigdje oznaka kluba, nigdje odjela, kravate. Samo kod nas se za takve stvari izgleda kaznjavaju klubovi/treneri. :-)
Samo primjer kako NFSBiH uzima reket od klubova. :oops:
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#2419 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by perfect_guy »

http://www.telegraph.co.uk/football/201 ... tendances/

ko bi onda kod nas uopšte mogao igrati?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#2420 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by Tomahawk11 »

Kod nas bi se svi skupili na, recimo, Grbavicu i igrali turnir :oops:

Sjo kartonijade na Fener - Bešika :-)
Ja nabrojah 14 žutih i 5 crvenih.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45273
Joined: 29/12/2005 01:20

#2421 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by jeza u ledja »

Strasna greska je ovo sa VAR sistemom. Strasna. Totalno ce izmjeniti fudbal, smisao igre uopste.

Jebote ljudi daju gol, stadion slavi, onda se ceka 2-3 minute da se gol potvrdi ili ne. I ako se potvrdi, a ti cekas, nije to isto slavlje. Ako se ne potvrdi, ti ovamo slavis dok sudija nesto gleda. Jeste, lijepo je kad se isprave greske i sve to, ali cak ni sa ovim sistemom sudije nisu uvijek sigurne u odluku. Jednostavno i kad gledas usporeni snimak 5 puta ne mozes znati uvijek sta je prava odluka. Da ne kazem da se i dalje odluke vrlo vazne za igru ne ukljucuju u ovaj sistem (ofsajdi, osim ako iz njih nije pao gol, medjutim ofsajdi iz kojih je bila 100% sansa, a nisu realizovani - corak). Jos ce sudije poceti pustati sumnjive ofsajde, pa ako padne gol, onda na pregled kod VARa, pa ce onda ponistiti gol ako treba. Bezveze. Kvari se car igre. Sve me vise podsjeca na americki fudbal, gdje sudija ide gledati video, pa ono kao jel stopalo bilo na zemlji ili sta vec. Neke milimetarske odluke i slicne gluposti. Fudbal nije matematika, i to je jedna od njegovih cari. Isto kao sto u nekim sportovima postoje ocjene sudija, koje su subjektivne iako zasnovane na pravilima, tako i u fudbalu postoji taj subjektivni faktor. To tako treba shvatiti i cao.
Gledao sam vec jedno 20+ utakmica Njemacke i Italije ove sezone i definitivno VAR stvara totalno cudne situacije.

Iskreno se nadam da nece postati pravilo u svim takmicenjima. Meni se cini da ljudi ne shvataju koliki je znacaj ovoga. Iz temelja ce/bi promjenilo fudbal. Na gore.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#2422 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by Bosanski_kralj »

Ma naravno veći problem su 2-3 minute pauze od toga što zbog nečije pogrešne odluke se uništi čitav trud koji je ekipa uložila tokom sezone. Sama tehnologija je na početku razvoja i logično da to još ne fercera kako bi trebalo. S vremenom će se usavršiti, tako da će se vrijeme potrebno za provjeru sumnjive situacije, skratiti na minimum.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72883
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#2423 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by Velkoski »

jeza u ledja wrote:Strasna greska je ovo sa VAR sistemom. Strasna. Totalno ce izmjeniti fudbal, smisao igre uopste.

Jebote ljudi daju gol, stadion slavi, onda se ceka 2-3 minute da se gol potvrdi ili ne. I ako se potvrdi, a ti cekas, nije to isto slavlje. Ako se ne potvrdi, ti ovamo slavis dok sudija nesto gleda. Jeste, lijepo je kad se isprave greske i sve to, ali cak ni sa ovim sistemom sudije nisu uvijek sigurne u odluku. Jednostavno i kad gledas usporeni snimak 5 puta ne mozes znati uvijek sta je prava odluka. Da ne kazem da se i dalje odluke vrlo vazne za igru ne ukljucuju u ovaj sistem (ofsajdi, osim ako iz njih nije pao gol, medjutim ofsajdi iz kojih je bila 100% sansa, a nisu realizovani - corak). Jos ce sudije poceti pustati sumnjive ofsajde, pa ako padne gol, onda na pregled kod VARa, pa ce onda ponistiti gol ako treba. Bezveze. Kvari se car igre. Sve me vise podsjeca na americki fudbal, gdje sudija ide gledati video, pa ono kao jel stopalo bilo na zemlji ili sta vec. Neke milimetarske odluke i slicne gluposti. Fudbal nije matematika, i to je jedna od njegovih cari. Isto kao sto u nekim sportovima postoje ocjene sudija, koje su subjektivne iako zasnovane na pravilima, tako i u fudbalu postoji taj subjektivni faktor. To tako treba shvatiti i cao.
Gledao sam vec jedno 20+ utakmica Njemacke i Italije ove sezone i definitivno VAR stvara totalno cudne situacije.

Iskreno se nadam da nece postati pravilo u svim takmicenjima. Meni se cini da ljudi ne shvataju koliki je znacaj ovoga. Iz temelja ce/bi promjenilo fudbal. Na gore.
Znaš kako je dobro pravilo za kladioničare... Go' ne slaviš dok ovi drugi ne krenu s centra i ne odrade par dodavanja :sad: :lol:

VAR je definitivno totalno retardiran, Kaliniću prošli vikend uzeše hat-trick zbog milimetra, ako je i bio ofsajd. Genoa - Juventus, sudija gleda pet minuta video i ne vidi ofsajd :-) :lol:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45273
Joined: 29/12/2005 01:20

#2424 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by jeza u ledja »

Bosanski_kralj wrote:Ma naravno veći problem su 2-3 minute pauze od toga što zbog nečije pogrešne odluke se uništi čitav trud koji je ekipa uložila tokom sezone. Sama tehnologija je na početku razvoja i logično da to još ne fercera kako bi trebalo. S vremenom će se usavršiti, tako da će se vrijeme potrebno za provjeru sumnjive situacije, skratiti na minimum.
Ma nije ba zbog pauze, mada i tu ne vidim koliko se moze skratiti to vrijeme, fizicki. Neko to mora pregledati, a za to treba malo vremena.
Nije do toga samo, vec jednostavno sto se totalno mijenja struktura utakmice. Tesko mi je objasniti fakat, vidjecete kad odgledate brdo utakmica sa ovakvim sistemom. Mozda sam ja u manjini ali eto.

A kazem opet neke odluke cak i sa snimkom se tesko mogu donjeti. Pa koliko puta smo se ovdje svadjali da li je faul, ofsajd ili ne.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#2425 Re: Fudbalski kurioziteti

Post by cyprus »

Ma ja sam vazda bio skeptičan u vezi ove tehnologije... Ali eto, vidjet ćemo kako će to izgledat dok se malo uhoda...

Mislim da postoji šansa da bi proljevanje žuči zbog sudija moglo biti još veće... Jer u fudbalu postoje situacije (a nisu rijetke) gdje je i nakon usporenog snimka iz 3-4 ugla teško procijeniti šta se zapravo desilo... Situacija gdje se penal 'može a i ne mora' svirati se desi na svakoj drugoj utakmici... Ovdje na forumu smo se mnogo puta zakrvili oko nekih sudačkih odluka, iako smo svi situaciju mogli vidjeti mnogo puta... Ovim se hoće desiti eliminacija onih najočiglednijih grešaka, ali bojim se da će one koje su u 'sivoj zoni' ostati u domeni 'slobodnog sudačkog uvjerenja', te će oko njih još više porasti tenzije...

PS Tek vidjeh da je maltene isto napisao i Jež u prethodnom postu :mrgreen:
Post Reply