Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
dulekrele
Posts: 3840
Joined: 10/04/2014 18:25

#24501 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by dulekrele »

dječak sa šibicama wrote:Ako Dalic kiksa u Ukrajini, a nema razloga da ne kiksa, novi izbornik Hrvatske bice ili Kek ili Prosinecki. To je vec javna tajna.

Tipujem na prvog, Prosinecki jedino ako Suker odleti na proljece sa vrhuske saveza.

Za BiH mislim da je Vahid najbolje rjesenje, mada ni Kek ne bi bio los izbor da je pameti. Covjek od Rijeke, od realno kvalitetom prilicno ogranicenog tima, napravio cudo. Sta bi tek radio sa boljim igracima.
Odlican trener za sistem igre kakav BiH mora graditi, jako u bloku, snazna odbrana i poletan (kontra)napad. Da se ovi naprijed ispaljuju ko iz pracke, sto kaze Velid Spaho.
Keka su vec Slovenci kaparisali.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#24502 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Jimmy McNulty »

Teško da će Prosinečki u Hrvatsku koji vodi onakav njihov Savez.

Kek je vjerovatno novi selektor Slovenije.

Što se nas tiče ima dobrih imena u opticaju, ali pitanje je ima li Savez novca da plati takve i imaju li želju da im dadnu slobodu. Srećko KAtanec je fantastičan izbor, možda Prosinečkog možemo preveslat. Ako nije niko dostupan od takvih imena onda se možemo okrenut domaćim trenerima koji peku zanat u inostranstvu.

Zlatan Bajramović npr, ili Sergej Barbarez.

Osim i slični ublehaši bi bili i zvanično kraj ove reprezentacije.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40793
Joined: 29/06/2011 23:39

#24503 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by dječak sa šibicama »

Kek je mogao jucer postati izbornik Hrvatske, gazda Rijeke Miskovic i Kek su se ponudili savezu, ali Mamic izabrao pajdasa koji mu je burazera uvalio u arapski klub.

Dobro neko rece, Bazdarevic je jos uvijek selektor, mozda mu ne treba traziti zamjenu :D
isx
Posts: 3594
Joined: 24/05/2014 19:12

#24504 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by isx »

missko wrote:Jedan jedini covjek je drzao odbranu godinama na nivou a to nije Begovic nego velicanstveni Emir Spahic Spaha i bez njega izgledamo smijesni nazad cak i protiv Kipra i slicnih
Taj kabadahija je bio sigurica za crvendac na kladionici.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40793
Joined: 29/06/2011 23:39

#24505 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by dječak sa šibicama »

Bio kabadahija jer je najbolji odbrambeni igrac reprezentacije jos od Konjica ili Hibica. U nekim europskim okvirima, kvalitativnim.

Imao je cime ucjenjivati savez, Spahic i njegov burazer su se pitali i pitaju se, u vezi mnogo cega. A zna se kako to kod nas ide, cim se pitas, ugradjujes se u cijenu.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40814
Joined: 21/05/2012 22:46

#24506 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by AmiĐa_Idriz »

Jimmy McNulty wrote:Teško da će Prosinečki u Hrvatsku koji vodi onakav njihov Savez.

Kek je vjerovatno novi selektor Slovenije.

Što se nas tiče ima dobrih imena u opticaju, ali pitanje je ima li Savez novca da plati takve i imaju li želju da im dadnu slobodu. Srećko KAtanec je fantastičan izbor, možda Prosinečkog možemo preveslat. Ako nije niko dostupan od takvih imena onda se možemo okrenut domaćim trenerima koji peku zanat u inostranstvu.

Zlatan Bajramović npr, ili Sergej Barbarez.

Osim i slični ublehaši bi bili i zvanično kraj ove reprezentacije.
Ma ima se para. Meščini da je Pape recimo imao platu veću od Kovača u Hrvatskoj za vrijeme SP. Ne znam kakva je sad situacija al sumnjam da je loša. A i ako zagusti spucaće kaznu Sarajevu i Želji za megafone :mrgreen:
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#24507 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Muhamed Đakmić »

Apsolutno za Prosinečkog ispred svih ostalih kandidata, slažem se po ovom pitanju s Greanom.

Ali neće biti ni on ni Kek, Hadžibegić je i pored konflikta sa Begićem sasvim realna opcija i bojim se da ćemo sretni biti ako bude i Amar Osim, a realno, premija je u odnosu na Hadžiju :D
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40814
Joined: 21/05/2012 22:46

#24508 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by AmiĐa_Idriz »

Oj Hadzibegic :facepalm:

Mesa ostani :D
User avatar
Laertes
Posts: 4253
Joined: 08/01/2015 18:25

#24509 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Laertes »

Jebiga, ima li još neko od zaslužnih fudbalera iz 80-ih? Refik Šabanadžović? Čobo Janjuš? Mirsad Baljić Žvaka?
User avatar
spree
Posts: 7881
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#24510 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by spree »

Ma nemoguće. Valjda se svadjao previse da to mozemo iskljuciti. Eto svi ovi debili su dobili sanse, od bake, do hadjibegica, papeta, mese, valjda je vrijeme za nekoga normalnog. Kad je mesa izabran samo bajevic je bio normalno ime u konkurenciji. Ja nemam pojma kakav je prosinecki, ali eto svi ga hvale, pa valjda valja. Sto se mene tiče Kek, Katanec, vaha, bajevic, maghat, pa eto i prosinecki i eventualno bilic bi bi bili dobar izbor. Bilo ko od nabrojanih bi bio nas najbolji selektor ikada u smislu kvaliteta.
User avatar
Logovan
Posts: 94388
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#24511 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Logovan »

Hadžibegić ne smije biti selektor. :roll:
mikogoago
Posts: 1182
Joined: 31/10/2009 17:33

#24512 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by mikogoago »

Moj tip je Nikola Nikic :D
Nek prica ko sta hoce,ali nisam vidio nekoga da vise voli fudbal od njega,da je posten da posteniji ne moze biti,a uz to covjek je uvjek dobro raspolozen i garantovano bi znao podici atmosferu i igrace kada se obrukaju. Jedino velika zamjerka covjek je preposten i prostodusan i uvjek kaze sto mu je na srcu pa pored lopova iz saveza nema sanse,Plus mu je da zna igrati fudbal,daje omiljen od sviju, agori takticar od Meshe sigurno nije :-D
User avatar
Warashii
Posts: 4270
Joined: 13/09/2011 12:55

#24513 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Warashii »

mikogoago wrote:Moj tip je Nikola Nikic :D
Nek prica ko sta hoce,ali nisam vidio nekoga da vise voli fudbal od njega,da je posten da posteniji ne moze biti,a uz to covjek je uvjek dobro raspolozen i garantovano bi znao podici atmosferu i igrace kada se obrukaju. Jedino velika zamjerka covjek je preposten i prostodusan i uvjek kaze sto mu je na srcu pa pored lopova iz saveza nema sanse,Plus mu je da zna igrati fudbal,daje omiljen od sviju, agori takticar od Meshe sigurno nije :-D
Joj Nikola, jedan od najdražih penzionisanih igrača, samo na žalost nije bas za A rep.
User avatar
Slo Burner
Posts: 5358
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#24514 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Slo Burner »

mikogoago wrote:Moj tip je Nikola Nikic :D
Nek prica ko sta hoce,ali nisam vidio nekoga da vise voli fudbal od njega,da je posten da posteniji ne moze biti,a uz to covjek je uvjek dobro raspolozen i garantovano bi znao podici atmosferu i igrace kada se obrukaju. Jedino velika zamjerka covjek je preposten i prostodusan i uvjek kaze sto mu je na srcu pa pored lopova iz saveza nema sanse,Plus mu je da zna igrati fudbal,daje omiljen od sviju, agori takticar od Meshe sigurno nije :-D
Pricao frajer na tv-u kako je uzimao pare od igraca za poziv. Luxemburg nas gazio pod njegovom palicom. Ali ima logike da postame trener. Ipak tipujem na Hadzibegica. Zelja mi je Katanec iako su nas slovenci uvijek naguzili u svakom segmentu zivota
User avatar
SmokingMan
Posts: 18689
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#24515 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by SmokingMan »

Nino razuman neće preuzeti reprezentaciju sa tmurnom atmosferom koja vlada oko nje,prije svega mislim na FNSBIH i ljude koje rade tamo,osim ako mu je stalo do para.Ja bi predložio Samprasa. :thumbup:
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11527
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#24516 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by japin_mutapi »

mi smo jedna ispodprosječna ekipa
treneri, igrači ,navijači, stadioni, rezultati, igra, atmosfera na stadionima sve je ispod prosjeka i trebamo konačno priznati i pomiriti se sa tim

igrati defanzivno sa deset igrača u odbrani i samo nabijati loptu naprijed
veće bi nam šanse bile tako
User avatar
N.N.
Posts: 3022
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#24517 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by N.N. »

Sergej Barbarez, Bajramovic, Bola, Kodro...praviti mix, sto da ne.
Mladi momci, postovani, respektovani, razumiju se u fudbal.

Repka nije tim gdje trebas sedmicama dumati o taktici. Ovdje ih u ona tri-cetri dana izvedi na pivu, prokurvaj prvi dan i onda ih zatvori i hajcaj za tekmu. Igracke pozicije precrtaj sa klubskih utakmica, poslozi to, seva prije tekme i to je to.

Osipam se vise od raznoraznih Mesa, Susica i Hadzibegica i ostalih legendi 80. godina proslog stoljeca :-) :D
mikogoago
Posts: 1182
Joined: 31/10/2009 17:33

#24518 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by mikogoago »

Slo Burner wrote:
mikogoago wrote:Moj tip je Nikola Nikic :D
Nek prica ko sta hoce,ali nisam vidio nekoga da vise voli fudbal od njega,da je posten da posteniji ne moze biti,a uz to covjek je uvjek dobro raspolozen i garantovano bi znao podici atmosferu i igrace kada se obrukaju. Jedino velika zamjerka covjek je preposten i prostodusan i uvjek kaze sto mu je na srcu pa pored lopova iz saveza nema sanse,Plus mu je da zna igrati fudbal,daje omiljen od sviju, agori takticar od Meshe sigurno nije :-D
Pricao frajer na tv-u kako je uzimao pare od igraca za poziv. Luxemburg nas gazio pod njegovom palicom. Ali ima logike da postame trener. Ipak tipujem na Hadzibegica. Zelja mi je Katanec iako su nas slovenci uvijek naguzili u svakom segmentu zivota
To je prvi put da cujem takvu glupost.Prije svega Guto je toliko posten da je propao totalno kao biznismen jer je sve davao raji na veresiju.To je staraprica,dalje on garantovano nije uzimao pareda bi nelko igrao,nego su to radili ljudi iz saveza.Takoda taj lik prica gluposti. Ujedino to je jedan od glavnih razloga sto Nikic nije u fudbalu. Ako se ne varam negdje je jednom cak i spomenuo nesto oko tih parau nekoj emisiji,ali se nesjecam vise. Vjeruj mi za svoje dijete ne bih smio garantovati da je posten,ali za Nikolu Nikica bih to uradio(samo da znas nisam navijac ni jednog kluba iz BiH i sire) . Mislim trebas da pogledas neki intervju i emisiju sa njim i sve ce Ti biti jasno
User avatar
Laertes
Posts: 4253
Joined: 08/01/2015 18:25

#24519 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Laertes »

mikogoago wrote:
Slo Burner wrote:
mikogoago wrote:Moj tip je Nikola Nikic :D
Nek prica ko sta hoce,ali nisam vidio nekoga da vise voli fudbal od njega,da je posten da posteniji ne moze biti,a uz to covjek je uvjek dobro raspolozen i garantovano bi znao podici atmosferu i igrace kada se obrukaju. Jedino velika zamjerka covjek je preposten i prostodusan i uvjek kaze sto mu je na srcu pa pored lopova iz saveza nema sanse,Plus mu je da zna igrati fudbal,daje omiljen od sviju, agori takticar od Meshe sigurno nije :-D
Pricao frajer na tv-u kako je uzimao pare od igraca za poziv. Luxemburg nas gazio pod njegovom palicom. Ali ima logike da postame trener. Ipak tipujem na Hadzibegica. Zelja mi je Katanec iako su nas slovenci uvijek naguzili u svakom segmentu zivota
To je prvi put da cujem takvu glupost.Prije svega Guto je toliko posten da je propao totalno kao biznismen jer je sve davao raji na veresiju.To je staraprica,dalje on garantovano nije uzimao pareda bi nelko igrao,nego su to radili ljudi iz saveza.Takoda taj lik prica gluposti. Ujedino to je jedan od glavnih razloga sto Nikic nije u fudbalu. Ako se ne varam negdje je jednom cak i spomenuo nesto oko tih parau nekoj emisiji,ali se nesjecam vise. Vjeruj mi za svoje dijete ne bih smio garantovati da je posten,ali za Nikolu Nikica bih to uradio(samo da znas nisam navijac ni jednog kluba iz BiH i sire) . Mislim trebas da pogledas neki intervju i emisiju sa njim i sve ce Ti biti jasno
Kad se sjetim krave Jagode :lol:
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#24520 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Bosanski_kralj »

N.N. wrote:Sergej Barbarez, Bajramovic, Bola, Kodro...praviti mix, sto da ne.
:thumbup: :thumbup:
Ako već ne misle uposliti nekog normalno, dokazano ime, onda navijam da za selektora posave nekog od tih pobrojanih imena.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18689
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#24521 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by SmokingMan »

Sumnjam da će Kodro nakon avanture u FK Sarajevo uopšte pomisliti da preuzme selekciju.
Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#24522 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Mirza007 »

Za korjenite promjene potrebna je sveobuhvatna reforma.
Pocevsi od saveza pa nadalje.
U ovakvim okolnostim ni Ferguson nam ne bi pomogao.
Najprije u savez treba dovesti sposobnog managera da se ustroji kao firma (niko ovdje ne spominje koliko smo novaca propustili zbog neplasmana u zadnja dva turnusa - dovoljno da se novi stadion napravi tek da se ne igra po njivama i da se moze platiti solidan selektor).
Selektor je zadnja etapa u tom procesu. Prije toga covjeku treba stvoriti normalne uvjete za rad.
mikogoago
Posts: 1182
Joined: 31/10/2009 17:33

#24523 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by mikogoago »

Kad se sjetim krave Jagode :lol:[/quote]
Da Laertes
E to je neponovljivo.Mislim da je kada je bio gost kod Alke Vujice u "Vidimo se u Sarajevu" On i Serif KOnjevic da je pricao tome.
Naravno kada sam ga spomenuo da nisam mislio ozbiljno o njemu kao novom selektoru.Sve da i posjeduje vrhunsko trenersko znanje nikada mu ne bih pozelio da radi sa ovim uhljupima iz saveza. Samo sam htio da podsdjetim raju da ima pozitivnih likova kao on i kojeg bukvalno svi vole i bogdo da nam je vise takvih ljudi :thumbup: :bih:
mikogoago
Posts: 1182
Joined: 31/10/2009 17:33

#24524 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by mikogoago »

Mirza007 wrote:Za korjenite promjene potrebna je sveobuhvatna reforma.
Pocevsi od saveza pa nadalje.
U ovakvim okolnostim ni Ferguson nam ne bi pomogao.
Najprije u savez treba dovesti sposobnog managera da se ustroji kao firma (niko ovdje ne spominje koliko smo novaca propustili zbog neplasmana u zadnja dva turnusa - dovoljno da se novi stadion napravi tek da se ne igra po njivama i da se moze platiti solidan selektor).
Selektor je zadnja etapa u tom procesu. Prije toga covjeku treba stvoriti normalne uvjete za rad.
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#24525 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by supercali »

Nikic selektor a braco asistent
Post Reply