Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Tipicoti
Posts: 2159
Joined: 11/12/2012 01:40
Location: Tu i tamo

#23376 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Tipicoti »

Hebi ga, zato cemo u augustu ici na noz u Kipar, a 3-4 dana poslije iz Gibraltara gledati Grke kako plesu i raduju se odlasku u baraz. :skoljka:
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#23377 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Kinaski »

BHF_Manijak wrote:Pa prije pocetka kvalifikacija sjednu Grci i Belgijanci s nama Bosnjama, negdje na Carsiji otprilike, uz kahvu i rahat lokum i pitaju nas "kad biste vi da igrate koju tekmu, bujrum".
Treb'o bi to znati. Samo se mi zajebali pa lose odabrali, trebali smo nekad pred kraj ramazana.
Al iz reda hrvata nas ovaj predstavljao pa zaboravio za ramazan
missko
Posts: 11434
Joined: 22/02/2008 13:22

#23378 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by missko »

Sta kaze Mesa bilo igraca koji su postili a igrali. Ja kontam moze bit samo Ibisevic i niko mi vise ne pada na pamet
User avatar
mayab
Posts: 27176
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#23379 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by mayab »

Dao bih mu ja ramazan i post i profesionalno igranje fizički zahtjevnog sporta, ljudi moji to tako ne može :-x
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#23380 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by leškarenje »

Tipicoti wrote:Jednu stvar ne kontam.....
Ko je napravio ovaj termin u junu. NSBIH? FIFA? Grci? ...
Ko je rekao da 9.Juna moramo igrati protiv Grcke - izravnog konkurenta za Rusiju.
Zasto ne protiv Kipra ili Gibraltara.....

Necu sada da nas vadim na ovaj razlog, ali zasto bas da igramo u junu kod kuce protiv Grka, kada znamo da ce igraci biti umorni, poneki ce biti i poslije teske sezone cak i povrijedjen, neko od fudbalera sigurno i posti za ramazan, to su sve stvari na koje covjek mora da misli.

Svi znaju da Grci igraju bolje u gostima, nego kod kuce. Trebali smo ih ostaviti za kraj kada se nakupimo bodova protiv malenih.

Gledam kako pametno to veliki rade:
npr, Svabe igraju protiv San Marina, Talijani protiv Lichtenstajna, Holandija protiv Luxemburga, Spanija protiv Makedonije.
Idu ljudi sada na odmor mirne glave, svi happy i opusteni....................a Bosanci idu u ljeto popisani.

Kada se nakupis bodova protiv malenih onda nisi pod pritiskom i mozes drugacije da planiras, ne gledas puno kako ce drugi da igra.
Vidim Belgiju ...napravili kiks protiv Grka a ipak imaju 16 bodova. Sljedeca im protiv Gibraltara pa idu na 19. Mogu opusteno na gostovanje u Grcku.

Mozda grijesim, ali ovo nije nista pametno uradjeno.
:D
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#23381 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by mO k3 »

palermo wrote:
al-em wrote:Sergeja jedino za selektora poker reprezentacije BiH.
Vallahi, Sergej čega se god dohvatio išlo mu od ruke. Igrao fudbal, bio u vrhu, igra poker, opet majstor.....ne vidim zašto ne bi bio takav i kao selektor.....
mislim, između Faruka i Sergeja......ili nekog prosječnog hrvatskog trenera i Sergeja, ja bih bogami za Barbu bio.....al o tom potom, ne vjerujem da je i on više zainteresovan
Heh i na kraju bi ga opet popljuvali ... neka Sergeja neka se ne petlja...
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#23382 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by van Basten »

Ima vec 2 ili cak 3 ciklusa kako su ta sijela po carsiji sa temom "kad cemo poigrati" ukinuta.
Sad to sve uefa odredi... Raspored kola, raspored utakmica, cak i dan i sat kad se igra... Odlucili su da uvedu malo reda u to a ne da se igra od podne do ponoci kako kome prahne.
Da moze taj sistem biti bolji, moze... Al sad bar postoji pa kakav bilo
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25803
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#23383 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by BHF_Manijak »

van Basten wrote:Ima vec 2 ili cak 3 ciklusa kako su ta sijela po carsiji sa temom "kad cemo poigrati" ukinuta.
Sad to sve uefa odredi... Raspored kola, raspored utakmica, cak i dan i sat kad se igra... Odlucili su da uvedu malo reda u to a ne da se igra od podne do ponoci kako kome prahne.
Da moze taj sistem biti bolji, moze... Al sad bar postoji pa kakav bilo
Nisi me zar ozbiljno shvatio, majke ti? :mrgreen: Sta drugo odgovoriti na onaj post teorije zavjere, da neko zeli sjebati nesretne Bosnjake... :mrgreen:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#23384 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Tomahawk11 »

Bjezi, ko trazi izgovor u toj prici o umornim igracima, kraj sezone (a njima nije :-) ), postu i slicno....to se nema sta komentarisati.
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#23385 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by van Basten »

BHF_Manijak wrote:
van Basten wrote:Ima vec 2 ili cak 3 ciklusa kako su ta sijela po carsiji sa temom "kad cemo poigrati" ukinuta.
Sad to sve uefa odredi... Raspored kola, raspored utakmica, cak i dan i sat kad se igra... Odlucili su da uvedu malo reda u to a ne da se igra od podne do ponoci kako kome prahne.
Da moze taj sistem biti bolji, moze... Al sad bar postoji pa kakav bilo
Nisi me zar ozbiljno shvatio, majke ti? :mrgreen: Sta drugo odgovoriti na onaj post teorije zavjere, da neko zeli sjebati nesretne Bosnjake... :mrgreen:
Tebe nisam al evo vec 4-5x citam ista glupa pitanja zasto bas sad sa grckom igrali pa rekoh valjda neko od pitqlaca to procita i prestane sa glupostima
SSemir
Posts: 4580
Joined: 26/02/2009 08:42

#23386 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by SSemir »

insaneinthebrain wrote:dati Kodri da odradi jedne kvalifikacije kako treba. red je nakon one blamaze i tjeranja :thumbup:

PS
banujte ovog trolla iznad :zzzz:
kakvog tjeranja?
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#23387 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Edin H. »

Ima li sansi da Sergej napravi malu pauzu sa pokerom? :D
User avatar
Artest
Posts: 3942
Joined: 12/05/2012 17:04

#23388 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Artest »

missko wrote:Sta kaze Mesa bilo igraca koji su postili a igrali. Ja kontam moze bit samo Ibisevic i niko mi vise ne pada na pamet
Zukanovic sigurno, za ostale ne znam..
User avatar
Tipicoti
Posts: 2159
Joined: 11/12/2012 01:40
Location: Tu i tamo

#23389 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Tipicoti »

Ma zaboravite Sergeja, nije covjek lud.
Danas bi ga svi slavili i uzdizali, a kod prvog kiksa bi ga pljuvali kao Papeta, Mesu i sve prije njih.
Sergej ce negdje u Njemackoj biti trener gdje ga postuju.

Grci su doveli Svabu koji je uveo red u momcad i sada ce sa slabom ekipom u baraz.U barazu ce opet igrati bunker i cekati sansu kao u Zenici u 83.min.
Pricajte sta hocete, ali i sudija kad vidi Svabu na klupi ne svira sve.
Onaj Skibbe hladan kao led.
missko
Posts: 11434
Joined: 22/02/2008 13:22

#23390 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by missko »

Artest wrote:
missko wrote:Sta kaze Mesa bilo igraca koji su postili a igrali. Ja kontam moze bit samo Ibisevic i niko mi vise ne pada na pamet
Zukanovic sigurno, za ostale ne znam..
Ja kontam Vedo i Zuka od ovih sto su igrali
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#23391 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by bersK »

Ako je moguće ikako, Feliksa Magata dovesti ili Radomira Antića. Ovo ostalo zaboravite. Opet bi se ponovila priča sa selektorom kad bi Barba uz'o. Čovjek se ne bavi fudbalom godinama. Cijepa poker. Ne trebaju nam ljudi koji će trenerski zanat učiti na nama, nego ljudi koji su uradili nešto od svojih karijera na klupi.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#23392 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Grean »

Tipicoti wrote:Ma zaboravite Sergeja, nije covjek lud.
Danas bi ga svi slavili i uzdizali, a kod prvog kiksa bi ga pljuvali kao Papeta, Mesu i sve prije njih.
Sergej ce negdje u Njemackoj biti trener gdje ga postuju.

Grci su doveli Svabu koji je uveo red u momcad i sada ce sa slabom ekipom u baraz.U barazu ce opet igrati bunker i cekati sansu kao u Zenici u 83.min.
Pricajte sta hocete, ali i sudija kad vidi Svabu na klupi ne svira sve.
Onaj Skibbe hladan kao led.
Znaci rjesenje je dovesti Svabu i igrati bunker kao Grci.

A sto ne dovesti Spanca i igrati tika taku? Sto svi u bunkeru vide rjesenje? Evo, imamo skoro pa bunker sa Mesom pa jesu li nam ruze procvjetale?

Svabe su jos samo u nas na cijeni. Valjda zbog Golfa.
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#23393 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Edin H. »

palermo wrote:
al-em wrote:Sergeja jedino za selektora poker reprezentacije BiH.
Vallahi, Sergej čega se god dohvatio išlo mu od ruke. Igrao fudbal, bio u vrhu, igra poker, opet majstor.....ne vidim zašto ne bi bio takav i kao selektor.....
mislim, između Faruka i Sergeja......ili nekog prosječnog hrvatskog trenera i Sergeja, ja bih bogami za Barbu bio.....al o tom potom, ne vjerujem da je i on više zainteresovan
Razvaljivao je i u onom fudbalu sa automobilima. :D
User avatar
Tipicoti
Posts: 2159
Joined: 11/12/2012 01:40
Location: Tu i tamo

#23394 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Tipicoti »

bersK wrote:Ako je moguće ikako, Feliksa Magata dovesti ili Radomira Antića. Ovo ostalo zaboravite. Opet bi se ponovila priča sa selektorom kad bi Barba uz'o. Čovjek se ne bavi fudbalom godinama. Cijepa poker. Ne trebaju nam ljudi koji će trenerski zanat učiti na nama, nego ljudi koji su uradili nešto od svojih karijera na klupi.
Feliks bi bio alternativa.
On je Dzeku napravio dijamantom.

Feliks je od prosjecnih momcadi pravio superekipe, a kao trener u velikim klubovima se nije snasao.
Doveo je Nirnberg iz 3.lige u 1.ligu, znamo sta je radio sa Wolfsburgom.
User avatar
studeni76
Posts: 5422
Joined: 03/06/2009 14:12

#23395 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by studeni76 »

Tipicoti wrote:Jednu stvar ne kontam.....
Ko je napravio ovaj termin u junu. NSBIH? FIFA? Grci? ...
Ko je rekao da 9.Juna moramo igrati protiv Grcke - izravnog konkurenta za Rusiju.
Zasto ne protiv Kipra ili Gibraltara.....

Necu sada da nas vadim na ovaj razlog, ali zasto bas da igramo u junu kod kuce protiv Grka, kada znamo da ce igraci biti umorni, poneki ce biti i poslije teske sezone cak i povrijedjen, neko od fudbalera sigurno i posti za ramazan, to su sve stvari na koje covjek mora da misli.

Svi znaju da Grci igraju bolje u gostima, nego kod kuce. Trebali smo ih ostaviti za kraj kada se nakupimo bodova protiv malenih.

Gledam kako pametno to veliki rade:
npr, Svabe igraju protiv San Marina, Talijani protiv Lichtenstajna, Holandija protiv Luxemburga, Spanija protiv Makedonije.
Idu ljudi sada na odmor mirne glave, svi happy i opusteni....................a Bosanci idu u ljeto popisani.

Kada se nakupis bodova protiv malenih onda nisi pod pritiskom i mozes drugacije da planiras, ne gledas puno kako ce drugi da igra.
Vidim Belgiju ...napravili kiks protiv Grka a ipak imaju 16 bodova. Sljedeca im protiv Gibraltara pa idu na 19. Mogu opusteno na gostovanje u Grcku.

Mozda grijesim, ali ovo nije nista pametno uradjeno.
Brisi ovo da ti se ljudi ne smiju! Vec neko vrijeme kauboji iz saveza ne odlucuju o tome.
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#23396 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by shake69 »

Llorik Cana nakon onog fajta s srbijanskim navijacem prije 4 godine (na slici ispod) nije dobio ni ukor od UEFA a kod nas neki ocekuju da Dzeko za koskanje s Manolasom dobije 4-5 utakmica a Gilli zatvor! :-)
Image
Last edited by shake69 on 11/06/2017 19:00, edited 1 time in total.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#23397 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Nadzorna_ploca »

Valjda je Mustafa od Dzeke napravio dijamanta. :mrgreen:
svi u napad
Posts: 1872
Joined: 14/10/2012 14:40

#23398 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by svi u napad »

Bersk drago mi je da ima neko sa konkretnim i dobrim prijedlogom. Ovu dvojicu plus Bajevica sam predlagao prije Mese. Naravno da bi Magat bio najbolje rjesenje koji bi preporodio igru i uveo red i disciplinu. Rezultati njegovog rada bi se vidjeli nekoliko godina iza njegovog povlacenja. Dakle Felix prvi izbor, drugi Antic i treci Bajevic. Na nasu nesrecu govnari iz Saveza ni ne pomisljaju na neke promjene i poboljsanja. To su male jajare koje su sretne sto mogu ukrasti par hiljada maraka i hodati po svijetu dzabe. Njihovo laganje kao i ovih ublehasa od selektora (Amidza i Mesa) naivni narod ove napacene drzave pusi vec godinama. Uvijek nismo imali srece i zajabale nas sudije.
Govnari ne razmisljaju da bi i oni mogli ukrasti vise love kad bi repka isla na takmicenja. Koliko su samo hajrovali u Brazilu. Al haj ti to gomadi objasni.
Dakle bilmezi iz Saveza ako zelite dobro sebi, repki pa i narodu ove napacene i opljackane drzave promjenite selektora koliko ove nedelje i dovedite nekog ko zna. Vjerujte nece te se pokajati. Bit ce love i za vase dzepove a bit ce i novih ljubavnica.
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#23399 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Edin H. »

svi u napad wrote:Govnari ne razmisljaju da bi i oni mogli ukrasti vise love kad bi repka isla na takmicenja. Koliko su samo hajrovali u Brazilu. Al haj ti to gomadi objasni.
.
Skromni? :wink:
Crvena Tifoza
Posts: 10630
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#23400 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Crvena Tifoza »

Sumnjam da će doći Bajević, Antić, Felix ili neki sa ozbiljnom trenerskom referencom. Dobit ćemo možda Barbareza ili nekog drugog kome će reprezentacija biti samo odskočna daska u trenerskom poslu.

Malo je ponižavajuće kad smo konačno stali na noge što se tiče uslova za rad reprezentacije da nemamo nekog trenera koji će nam igru dići na veći nivo.
Post Reply