Free parking u Sarajevu

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#1 Free parking u Sarajevu

Post by bersK »

Kolege forumaši,

postoji li u Sarajevu jedan garažni BESPLATNI parking u blizini centra grada ili bar neki jeftini parking garažni? Pošto vidim da su pukli cijenu parkinga u SCC i u ovih shopping centrima, pa da vidimo gdje se to još može parkirat džabaluka ili barem jeftino a da ne razmišljaš ko li vrlja po kontakt kablovima tvoga auta :D
User avatar
relax11
Posts: 1754
Joined: 08/01/2013 12:35
Location: RAJVOSA <3

#2 Re: Free parking u Sarajevu

Post by relax11 »

Imas Skenderija sat 1KM
Dzevy
Posts: 198
Joined: 20/09/2011 17:10

#3 Re: Free parking u Sarajevu

Post by Dzevy »

Garaza Jadranka poslije 7 navece 1KM/h prije 2,5KM.
Ako ne mora biti garazni imas iznad sebilja lijevo parking, prvi je državni 2KM sat, prodjes kroz njega iza ima privatni 1KM/h cuvar tj onaj što naplaćuje je uvijek tu
User avatar
Optimist
Posts: 13635
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#4 Re: Free parking u Sarajevu

Post by Optimist »

SCC nije pukao cijenu, ona je ostala ista. Samo je razlika u prvom satu. Prije je bio prvi sat free a svaki naredni 2KM, a sada je prvih pola sata free a naredni sat i po 2 KM, sto se svodi na isto.
r_faruk
Posts: 4684
Joined: 20/01/2003 00:00

#5 Re: Free parking u Sarajevu

Post by r_faruk »

u alti je jos uvijek prvi sat besplatan....
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#6 Re: Free parking u Sarajevu

Post by Tomahawk11 »

Garaza, a dzabaluka...dobar :mrgreen:
dgL_
Posts: 3037
Joined: 25/09/2014 22:39

#7 Re: Free parking u Sarajevu

Post by dgL_ »

Tomahawk11 wrote:Garaza, a dzabaluka...dobar :mrgreen:
Evo i ja citam i nevjeruuem sta covjek trazi... Pa ba ilidzi se u grand centru placa, doduse 2 sata su free cini mi se... A ne u centru sarajeva... Hahahaha :)
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#8 Re: Free parking u Sarajevu

Post by Tomahawk11 »

dgL_ wrote:
Tomahawk11 wrote:Garaza, a dzabaluka...dobar :mrgreen:
Evo i ja citam i nevjeruuem sta covjek trazi... Pa ba ilidzi se u grand centru placa, doduse 2 sata su free cini mi se... A ne u centru sarajeva... Hahahaha :)
Da je pitao neki free parking (kao sto ima odredjenih lokacija, ko zna, je li), pa hajde...al garaza...e pa, prijatelju, bas ce neko dati garazni parking dzabaluka :-)
Dzontra_Volta
Posts: 6483
Joined: 20/01/2011 11:10

#9 Re: Free parking u Sarajevu

Post by Dzontra_Volta »

Ima (odnosno bila je dosad) garaža u Konzum Family centru (bivši Mercator) na Socijalnom za džaba. Pa protegneš noge do grada. :D
User avatar
holowey
Posts: 8429
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#10 Re: Free parking u Sarajevu

Post by holowey »

Dzontra_Volta wrote:Ima (odnosno bila je dosad) garaža u Konzum Family centru (bivši Mercator) na Socijalnom za džaba. Pa protegneš noge do grada. :D
pika li se ona kod bivseg interexa gdje se chuneri okupljaju? bliza je gradu :D
User avatar
Logovan
Posts: 94345
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#11 Re: Free parking u Sarajevu

Post by Logovan »

Tomahawk11 wrote:Garaza, a dzabaluka...dobar :mrgreen:
Ne traži puno. :D
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#12 Re: Free parking u Sarajevu

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Tomahawk11 wrote:Garaza, a dzabaluka...dobar :mrgreen:
I da ima fizičko osiguranje, nadzorne kamere, da garantuju za vozila i stvari u vozilima to bi blo idealno. Možda još da dobije i kupon da popije besplatnu kafu negdje u bašti u prvom safu te da dok on ispija kafu neko opere i njegovo vozilo, naravno sve besplatno....ma i to bi bilo malo. Sve su ti to nazor "hadžije". :mrgreen:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#13 Re: Free parking u Sarajevu

Post by Tomahawk11 »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Tomahawk11 wrote:Garaza, a dzabaluka...dobar :mrgreen:
I da ima fizičko osiguranje, nadzorne kamere, da garantuju za vozila i stvari u vozilima to bi blo idealno. Možda još da dobije i kupon da popije besplatnu kafu negdje u bašti u prvom safu te da dok on ispija kafu neko opere i njegovo vozilo, naravno sve besplatno....ma i to bi bilo malo. Sve su ti to nazor "hadžije". :mrgreen:
A moze jednostavno na trotoar (ulaz u garazu BBI) i rijeseno :-D
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#14 Re: Free parking u Sarajevu

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Tomahawk11 wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Tomahawk11 wrote:Garaza, a dzabaluka...dobar :mrgreen:
I da ima fizičko osiguranje, nadzorne kamere, da garantuju za vozila i stvari u vozilima to bi blo idealno. Možda još da dobije i kupon da popije besplatnu kafu negdje u bašti u prvom safu te da dok on ispija kafu neko opere i njegovo vozilo, naravno sve besplatno....ma i to bi bilo malo. Sve su ti to nazor "hadžije". :mrgreen:
A moze jednostavno na trotoar (ulaz u garazu BBI) i rijeseno :-D
Može i tako. :thumbup:
promaha
Posts: 601
Joined: 04/01/2011 21:11

#15 Re: Free parking u Sarajevu

Post by promaha »

jbt u evropskim gradovima ima ljudi koji mogu priustiti auto ali ne mogu priustiti parking pa ga ne kupuju, dok mi hocemo da nam neko u centru grada da džaba parking :D
dgL_
Posts: 3037
Joined: 25/09/2014 22:39

#16 Re: Free parking u Sarajevu

Post by dgL_ »

promaha wrote:jbt u evropskim gradovima ima ljudi koji mogu priustiti auto ali ne mogu priustiti parking pa ga ne kupuju, dok mi hocemo da nam neko u centru grada da džaba parking :D
Uvijek ima ulicica gdje se moze parkirati dzaba... Kod mrne je ta filozofija da ne dam za parking pare i kraj price... Dosta ti je sto moras registrovat, sipat gorivo, servisirat itd itd... Jos i za parking svaki dan davati... Potrudim se nadjem nesto uvijek po onim sokacima... Godinu dana tako i evi neki dan mi kaznu napisase... Platio 20 KM i opet sam puno bolje prosao nego da sam placao parkinge non stop :)))
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#17 Re: Free parking u Sarajevu

Post by ado-šampion »

Ccc ja filozofije i mindseta. :-) :shock: Svuda je u centru grada parking uz naplatu i nema da se parkira dzaba. Nije stvar racunice, ono ne platis 20 puta pa platis jednu kaznu i opet si dobar :-) , nego je stvar kulture zivljenja, jer takvim razmisljanjem kad je guzva (recimo petkom u podne) ne mozes hodati trotoarom od auta; ne mozes izaci iz garaze koja se placa od auta; ne daj Boze kakvog belaja ne moze proci hitna, vatrogasci, itd, itd.

Normalno civilizovano razmisljanje u jednom evropskom gradu je da ides javnim prevozom ako nemas para za parking ili ti se ne isplati, ili da ides taksijem ako mislis da ti se vise isplati. Ali ne moze prevozom jer i to gospoda hoce dzaba. A uz dzaba hoce da ima i dobar prevoz. Da je kako dzaba ili u najgorem slucaju za marku a da ne smrdi, da su novi tramvaji. :-)
Ovdje treba samo udarati po dzepu, fino kazna za parking petkobanka, svaka treca kazna mjesec dana vozacke, jedino tako ce narod nauciti da se ponasa u skladu s civilizacijskim normala prostora na kojem zivi. :run:

A na temu, da ti je auto sigurno a hoces da parkiras dzaba, najblize gradu je Grbavica 1 od Jordanske dzamija pa istocnije. Garaza najpovoljnije Skenderija garaza, 1 KM sat.
dgL_
Posts: 3037
Joined: 25/09/2014 22:39

#18 Re: Free parking u Sarajevu

Post by dgL_ »

ado-šampion wrote:Ccc ja filozofije i mindseta. :-) :shock: Svuda je u centru grada parking uz naplatu i nema da se parkira dzaba. Nije stvar racunice, ono ne platis 20 puta pa platis jednu kaznu i opet si dobar :-) , nego je stvar kulture zivljenja, jer takvim razmisljanjem kad je guzva (recimo petkom u podne) ne mozes hodati trotoarom od auta; ne mozes izaci iz garaze koja se placa od auta; ne daj Boze kakvog belaja ne moze proci hitna, vatrogasci, itd, itd.

Normalno civilizovano razmisljanje u jednom evropskom gradu je da ides javnim prevozom ako nemas para za parking ili ti se ne isplati, ili da ides taksijem ako mislis da ti se vise isplati. Ali ne moze prevozom jer i to gospoda hoce dzaba. A uz dzaba hoce da ima i dobar prevoz. Da je kako dzaba ili u najgorem slucaju za marku a da ne smrdi, da su novi tramvaji. :-)
Ovdje treba samo udarati po dzepu, fino kazna za parking petkobanka, svaka treca kazna mjesec dana vozacke, jedino tako ce narod nauciti da se ponasa u skladu s civilizacijskim normala prostora na kojem zivi. :run:

A na temu, da ti je auto sigurno a hoces da parkiras dzaba, najblize gradu je Grbavica 1 od Jordanske dzamija pa istocnije. Garaza najpovoljnije Skenderija garaza, 1 KM sat.
De ne njake majke ti... Stalno ista prica... Eto placaj ti ako ti se placa... Ja necu pa eto mozes me pljuvat i govorit da sam seljak, vakav nakav ali i sam u sustini znas da si ti veci... Jer se nivo seljakluka ne mjeri time :) parkinga po okolnim ulicama ima... I nikada siguran sam nisam zasmetao nikome... Jer imam dozu kulture cak i ako parkiram tuda i uvijek oatavim prostora i za pjesake i za hitnu, vatrogasce i ostala auta... stipu mjerenje sarajeva sa drugim europskim gradovima... :)

A za grbavicu 1, od takvih ja nemam gdje da parkiram kad dodjem kuci... Ali eto nema se covjek pravo zaliti...
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#19 Re: Free parking u Sarajevu

Post by tempuser »

dgL_ wrote:
promaha wrote:jbt u evropskim gradovima ima ljudi koji mogu priustiti auto ali ne mogu priustiti parking pa ga ne kupuju, dok mi hocemo da nam neko u centru grada da džaba parking :D
Uvijek ima ulicica gdje se moze parkirati dzaba... Kod mrne je ta filozofija da ne dam za parking pare i kraj price... Dosta ti je sto moras registrovat, sipat gorivo, servisirat itd itd... Jos i za parking svaki dan davati... Potrudim se nadjem nesto uvijek po onim sokacima... Godinu dana tako i evi neki dan mi kaznu napisase... Platio 20 KM i opet sam puno bolje prosao nego da sam placao parkinge non stop :)))
Ja bih na tvom mjestu prestao plaćati registraciju i gledao da izvezem auto sa servisa, a ne platim. :D
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#20 Re: Free parking u Sarajevu

Post by supercali »

Za grbavicu od takvih ne mozes parkirati a nisi razmisljao da i stanar tamo gdje ti parkiras ne moze parkirati od tebe jer nema parkinga ili se placa

Ja kod sebe kad nemam parkirati u ulici idem na parking koji je malo udaljeniji
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#21 Re: Free parking u Sarajevu

Post by tempuser »

Sve bi bilo ok da ta folozofija "ne dam pare za parking i dzaba" ugavnom ne podrazumjeva nepropisno parkiranje, parkiranje po zabranama i ostale parking papak discipline.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#22 Re: Free parking u Sarajevu

Post by ado-šampion »

dgL_ wrote:
A za grbavicu 1, od takvih ja nemam gdje da parkiram kad dodjem kuci... Ali eto nema se covjek pravo zaliti...
A ne razmisljas da neko drugi nema parkirati kod sebe u naselju kad se ti parkiras i tako svaki dan? :-)

Ja sam covjeku napisao sta moze da je dzaba. Meni se licno ne isplati paliti da ga ostavljam na Grbavici. :D
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#23 Re: Free parking u Sarajevu

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Ne kontam logiku...sjedaš u auto na Dobrinji i ideš u grad, ostavljaš ga na Grbavici na parkingu jer ne želiš platiti par maraka parking u centru. Do centra koristiš javni prevoz u kojem ne plaćaš kartu. :-? :lol:
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#24 Re: Free parking u Sarajevu

Post by zforumas »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:Ne kontam logiku...sjedaš u auto na Dobrinji i ideš u grad, ostavljaš ga na Grbavici na parkingu jer ne želiš platiti par maraka parking u centru. Do centra koristiš javni prevoz u kojem ne plaćaš kartu. :-? :lol:
Da masina malo odradi jebo ga ti
User avatar
Dope_Man
Posts: 7773
Joined: 03/06/2016 16:31

#25 Re: Free parking u Sarajevu

Post by Dope_Man »

Pa stvarno dokle ljudi idu :-)

Kao sto neko gore nabroja najbolje jos i da je osiguran, sa kamerama, pa cak i da ima osoblje zaduzen za parkiranje koje nas doceka na ulazu.. i sve bi dzaba :-)

Sarajevo je VEOMA MALI GRAD u poredjenu sa svakim glavnim, ili jednostavno vecim, gradom u kojima sam bio. Moze se komotno ostaviti auto negdje na ''periferiji'' centra (npr Grbavica) i prosetati 10tak minuta do centra, ali svi bi izgleda da dodju na posao u centar grada i parkiraju pred ulazom u zgradu. Nadam se da ce jednog dana zatvoriti jos par ulica po centru za saobracaj (osim dostave, javnih sluzbi i gradskog prevoza) pa da se moze normalno setati ili vozati biciklom, i da ovi koji bi samo da ustanu iz jedne i sjednu u drugu stolicu konacno otkriju da imaju noge za malo setanja. I sam imam auto ali na posao idem iskljucivo gradskim prevozom jer gradu ne treba jos jedno auto u jutarnjim i poslijepodnovnim guzvama, niti po trotoarima, pred ulazima i slicno.
Last edited by Dope_Man on 06/12/2016 14:42, edited 2 times in total.
Post Reply