Francuska mijenja granicu pristanka na spolni odnos?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
sinuhe
Posts: 11484
Joined: 03/06/2011 11:33

#101 Re: Francuska mijenja granicu pristanka na spolni odnos?

Post by sinuhe »

Ima ih sa 16 sto djecu radjaju pa i sa starijim muskarcem. Mozda nije lijepo ali nije ni necuveno. :P
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#102 Re: Francuska mijenja granicu pristanka na spolni odnos?

Post by Connaisseur Karlin »

sinuhe wrote:Ima ih sa 16 sto djecu radjaju pa i sa starijim muskarcem. Mozda nije lijepo ali nije ni necuveno. :P
ma nije prica o ljepoti, ljubav jeste lijepa, ali pisemo o emocionalnoj i psihickoj zrelosti osoba :)

a malo je roditelja koji bi bili sretni da im djete u 16 godini rodi djete
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#103 Re: Francuska mijenja granicu pristanka na spolni odnos?

Post by moonca »

SaraFina wrote:
moonca wrote:
SaraFina wrote:Neprikladna je blag izraz. I ako misliš da djevojke sazrijevaju brže od muškaraca ....čovjek od 25 do 30 godina, nikad na emotivnom ili bilo kojem drugom nivou ne može parirati djevojčici od 16 godina.Djevojčici koja ima ludu želju neodgovorno zakoračiti u svijet odraslih seksualnim činom.


Vjerovatno ne moze parirati --ali sto se tice samog cina - iskoristavanja-- ne mozemo sa sigurnoscu tvrditi da je stariji i iskusniji po pitanju seksualnosti.-

.Moguce da je obazriviji i pazljiviji nego li vrsnjaci - koji su ne zreli i moguce da zbog nezrelosti i neiskustva nanesu vise stete nego li stariji i ako smatramo da je time i iskusniji.
Da razgraničimo...
Samosvjesnu dvadesetpetogodišnjakinju privlači stariji muškarac 40+.
To je njen sopstveni izbor, na koji ima sva moguća prava. I ja ni moralno ni ljudski nemam problema, kad je taj njen izbor u pitanju.
Medjutim, djevojčica stara 16 godina i muškarac 30+. Bez obzira na njegovo iskustvo, promišljenost ili ugodu koju je spreman pružiti joj seksualnim činom (za razliku od vršnjaka nekog ) je PROBLEM u moralnoljudskom smislu.
Taj čovjek za vezu s nezrelom tinejdžericom mora imati neki razlog koji se kosi sa zdravim razumom.
NENORMALNO je da odraslog i zdravog muškarca, sa normalnim seksualnim nagonima, privlači propupala šiparica, a ne žena približno njegovih godina.
Ili je bolesno nesiguran i ima strah - ove ili ima poremećaj kad je seksualni nagon u pitanju.
30/16 , ne znam sta je razlog da te osobe zele brak, ali sto se tice samo seksualne veze opet ,po nasim standardima je nemoralno ali fizicki joj moze sasvim odgovarati.

Licno mislim da bi zene trebale u brak stupati oko 30 a seksulanu aktivnost poceti oko 20 .
User avatar
sinuhe
Posts: 11484
Joined: 03/06/2011 11:33

#104 Re: Francuska mijenja granicu pristanka na spolni odnos?

Post by sinuhe »

Tinejdzeri kao demografska grupa do prije stotinjak godina nisu ni postojali a nista necuveno nema ni u tome da radjaju djecu i da idu za starijim muskarcima. Svakodnevnica.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#105 Re: Francuska mijenja granicu pristanka na spolni odnos?

Post by Connaisseur Karlin »

sinuhe wrote:Tinejdzeri kao demografska grupa do prije stotinjak godina nisu ni postojali a nista necuveno nema ni u tome da radjaju djecu i da idu za starijim muskarcima. Svakodnevnica.
tako je Romeova Julieta je bila 14

Muhamoedova zena 10

Djevica Marija rodila sa 12 godina

ali, to su indikatori statusa zena u drustvima, nepostojanje obrazovanja za zene, patrijarahlna drustva i slicno :)

to je dokaz da su zene bile PRISILJENE i naucene da tako moraju :)

sinuhe, sumanjm da bi ti bilo drago da tvoja kcerka rodi sa 16 godina, a jos nije ni zavrsila srednju skolu , a trudnoca u takvim godinama nije nikad planirana trudnoca
User avatar
sinuhe
Posts: 11484
Joined: 03/06/2011 11:33

#106 Re: Francuska mijenja granicu pristanka na spolni odnos?

Post by sinuhe »

Ma samo kazem. Osoba od 16 godina nije ni curica ni djevojcica vec moze stupati i u radne i seksualne odnose. Kao da u srednjoj skoli niste vidjeli konu da ide za starijim covjekom :lol:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#107 Re: Francuska mijenja granicu pristanka na spolni odnos?

Post by Connaisseur Karlin »

sinuhe wrote:Ma samo kazem. Osoba od 16 godina nije ni curica ni djevojcica vec moze stupati i u radne i seksualne odnose. Kao da u srednjoj skoli niste vidjeli konu da ide za starijim covjekom :lol:
ali niko ne pise da osoba od 16 godina ne moze imati seksulan odnose, pisemo o dobrovoljnim seksulanim odnosima i spremnost na seks :)

tema ; psihologija - osoba mlada 13 godina
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#108 Re: Francuska mijenja granicu pristanka na spolni odnos?

Post by spreca »

Najveci problem je prerano stupanje u sexualne odnose pa bilo to sa vrsnjakom ili malo starijom osobom.....zene nebi trebale bar prije 18 godina stupati u sex odnose.......roditelji i drustvo i skola bi trebali im govoriti da je do 18 godina sex rizik za zdravlje itd itd
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#109 Re: Francuska mijenja granicu pristanka na spolni odnos?

Post by spreca »

sinuhe wrote:Ma samo kazem. Osoba od 16 godina nije ni curica ni djevojcica vec moze stupati i u radne i seksualne odnose. Kao da u srednjoj skoli niste vidjeli konu da ide za starijim covjekom :lol:
sa 16 je valjda tek zavrsila osnovnu skolu
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#110 Re: Francuska mijenja granicu pristanka na spolni odnos?

Post by SaraFina »

sinuhe wrote:Ma samo kazem. Osoba od 16 godina nije ni curica ni djevojcica vec moze stupati i u radne i seksualne odnose. Kao da u srednjoj skoli niste vidjeli konu da ide za starijim covjekom :lol:
Nije ni odrasla osoba sasvim sigurno. U fizičkom smislu može i biti ponekad, ali psihički šesnestogodišnjakinja je daleko od zrelog i odgovornog rasudjivanja.
Upravo zbog te "sitnice" muška odrasla osoba sa 30 + trebala bi imati razumijevanja za taj prelaz iz djevojčice u ženu. Sve drugo je puko šupljiranje.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#111 Re: Francuska mijenja granicu pristanka na spolni odnos?

Post by SaraFina »

spreca wrote:Najveci problem je prerano stupanje u sexualne odnose pa bilo to sa vrsnjakom ili malo starijom osobom.....zene nebi trebale bar prije 18 godina stupati u sex odnose.......roditelji i drustvo i skola bi trebali im govoriti da je do 18 godina sex rizik za zdravlje itd itd
Slažem se :thumbup:

I to da dodam ne zbog nekih moralnih ubjedjenja nego zbog zdravstvenih razloga i rizika koje prerana seksualna aktivnost donosi.
Naravno i s moralne strane ako ćemo na kraju, žena je stub porodice, društva i braka. ... pa i ti razlozi govore u prilog da rana seksualnost nije poželjna.
Last edited by SaraFina on 20/11/2017 17:07, edited 1 time in total.
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#112 Re: Francuska mijenja granicu pristanka na spolni odnos?

Post by sheilak »

sinuhe wrote:Ma samo kazem. Osoba od 16 godina nije ni curica ni djevojcica vec moze stupati i u radne i seksualne odnose. Kao da u srednjoj skoli niste vidjeli konu da ide za starijim covjekom :lol:
sa 16 god, bez obzira na fizicki izgled, nema um koji razmislja na nacin odrasle osobe. i ako i ide za starijim covjekom, ide za onim od 18 ili 20, ne za onim od preko 30 ili 40. ili 50.
Connaisseur Karlin wrote:
sinuhe, sumanjm da bi ti bilo drago da tvoja kcerka rodi sa 16 godina, a jos nije ni zavrsila srednju skolu , a trudnoca u takvim godinama nije nikad planirana trudnoca
mislim da im ne bi bilo drago da im kceri od 15 ili 16 zatrudne sa nekim od preko 40, ali s druge strane izgleda da ne vide nista lose da mastaju o curicama od 15 ili 16. mislim ako vec pokusavaju iznijeti neke lafo razumne argumente u korist spustanja dobne granice za pristanak.

nisam citala zaista cijelu temu, zanima me sta zene o ovome misle, o spustanju dobne granice, kao i po pitanju sexualnih partnera tih maloljetnica.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#113 Re: Francuska mijenja granicu pristanka na spolni odnos?

Post by SaraFina »

sheilak wrote:
sinuhe wrote:Ma samo kazem. Osoba od 16 godina nije ni curica ni djevojcica vec moze stupati i u radne i seksualne odnose. Kao da u srednjoj skoli niste vidjeli konu da ide za starijim covjekom :lol:
sa 16 god, bez obzira na fizicki izgled, nema um koji razmislja na nacin odrasle osobe. i ako i ide za starijim covjekom, ide za onim od 18 ili 20, ne za onim od preko 30 ili 40. ili 50.
Connaisseur Karlin wrote:
sinuhe, sumanjm da bi ti bilo drago da tvoja kcerka rodi sa 16 godina, a jos nije ni zavrsila srednju skolu , a trudnoca u takvim godinama nije nikad planirana trudnoca
mislim da im ne bi bilo drago da im kceri od 15 ili 16 zatrudne sa nekim od preko 40, ali s druge strane izgleda da ne vide nista lose da mastaju o curicama od 15 ili 16. mislim ako vec pokusavaju iznijeti neke lafo razumne argumente u korist spustanja dobne granice za pristanak.

nisam citala zaista cijelu temu, zanima me sta zene o ovome misle, o spustanju dobne granice, kao i po pitanju sexualnih partnera tih maloljetnica.
:thumbup:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#114 Re: Francuska mijenja granicu pristanka na spolni odnos?

Post by Connaisseur Karlin »

spreca wrote:Najveci problem je prerano stupanje u sexualne odnose pa bilo to sa vrsnjakom ili malo starijom osobom.....zene nebi trebale bar prije 18 godina stupati u sex odnose.......roditelji i drustvo i skola bi trebali im govoriti da je do 18 godina sex rizik za zdravlje itd itd
a deckici od 13 godina ili 15 godina :D
User avatar
sinuhe
Posts: 11484
Joined: 03/06/2011 11:33

#115 Re: Francuska mijenja granicu pristanka na spolni odnos?

Post by sinuhe »

Eno opet veli curica od 16 godina. Jesi li se sa 16 smatrala curicom?
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#116 Re: Francuska mijenja granicu pristanka na spolni odnos?

Post by Connaisseur Karlin »

sheilak wrote:
sinuhe wrote:Ma samo kazem. Osoba od 16 godina nije ni curica ni djevojcica vec moze stupati i u radne i seksualne odnose. Kao da u srednjoj skoli niste vidjeli konu da ide za starijim covjekom :lol:
sa 16 god, bez obzira na fizicki izgled, nema um koji razmislja na nacin odrasle osobe. i ako i ide za starijim covjekom, ide za onim od 18 ili 20, ne za onim od preko 30 ili 40. ili 50.
Connaisseur Karlin wrote:
sinuhe, sumanjm da bi ti bilo drago da tvoja kcerka rodi sa 16 godina, a jos nije ni zavrsila srednju skolu , a trudnoca u takvim godinama nije nikad planirana trudnoca
mislim da im ne bi bilo drago da im kceri od 15 ili 16 zatrudne sa nekim od preko 40, ali s druge strane izgleda da ne vide nista lose da mastaju o curicama od 15 ili 16. mislim ako vec pokusavaju iznijeti neke lafo razumne argumente u korist spustanja dobne granice za pristanak.

nisam citala zaista cijelu temu, zanima me sta zene o ovome misle, o spustanju dobne granice, kao i po pitanju sexualnih partnera tih maloljetnica.
dobro si skuzila temu :thumbup:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#117 Re: Francuska mijenja granicu pristanka na spolni odnos?

Post by spreca »

Connaisseur Karlin wrote:
spreca wrote:Najveci problem je prerano stupanje u sexualne odnose pa bilo to sa vrsnjakom ili malo starijom osobom.....zene nebi trebale bar prije 18 godina stupati u sex odnose.......roditelji i drustvo i skola bi trebali im govoriti da je do 18 godina sex rizik za zdravlje itd itd
a deckici od 13 godina ili 15 godina :D
ma balavurdija....sta oni znaju....neznaju ni sta ni kuda ide :oops: ...trebaju uciti i slusati bar starije kolege :mrgreen: :lol: :lol:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#118 Re: Francuska mijenja granicu pristanka na spolni odnos?

Post by Connaisseur Karlin »

sinuhe wrote:Eno opet veli curica od 16 godina. Jesi li se sa 16 smatrala curicom?
pa nije ni formirana licnost, kao sto nisu ni muskarci iste dobne starosti :)

zelis reci da ce djetetu od 16 godina biti drago da postane otac :D
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#119 Re: Francuska mijenja granicu pristanka na spolni odnos?

Post by SaraFina »

sinuhe wrote:Eno opet veli curica od 16 godina. Jesi li se sa 16 smatrala curicom?
Pa je li žena sa 16? Ne vidiš problem da tebi bliska familijarno šesnestogodišnjakinja održava seksualna odnose sa ljudima četrdesetih godina?
User avatar
sinuhe
Posts: 11484
Joined: 03/06/2011 11:33

#120 Re: Francuska mijenja granicu pristanka na spolni odnos?

Post by sinuhe »

Connaisseur Karlin wrote:
sinuhe wrote:Eno opet veli curica od 16 godina. Jesi li se sa 16 smatrala curicom?
pa nije ni formirana licnost, kao sto nisu ni muskarci iste dobne starosti :)

zelis reci da ce djetetu od 16 godina biti drago da postane otac :D
Nista necuveno u tome nema.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#121 Re: Francuska mijenja granicu pristanka na spolni odnos?

Post by Connaisseur Karlin »

spreca wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
spreca wrote:Najveci problem je prerano stupanje u sexualne odnose pa bilo to sa vrsnjakom ili malo starijom osobom.....zene nebi trebale bar prije 18 godina stupati u sex odnose.......roditelji i drustvo i skola bi trebali im govoriti da je do 18 godina sex rizik za zdravlje itd itd
a deckici od 13 godina ili 15 godina :D
ma balavurdija....sta oni znaju....neznaju ni sta ni kuda ide :oops: ...trebaju uciti i slusati bar starije kolege :mrgreen: :lol: :lol:
tako je :kiss: radoznalost se moze zadovoljiti, treba je znati lijepo usmjeriti :)
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#122 Re: Francuska mijenja granicu pristanka na spolni odnos?

Post by Connaisseur Karlin »

sinuhe wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
sinuhe wrote:Eno opet veli curica od 16 godina. Jesi li se sa 16 smatrala curicom?
pa nije ni formirana licnost, kao sto nisu ni muskarci iste dobne starosti :)

zelis reci da ce djetetu od 16 godina biti drago da postane otac :D
Nista necuveno u tome nema.
ali se moze izbjeci :)
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#123 Re: Francuska mijenja granicu pristanka na spolni odnos?

Post by sheilak »

sinuhe wrote:Eno opet veli curica od 16 godina. Jesi li se sa 16 smatrala curicom?

sa 16 god ja sam itekako bila dijete, muskarce od 20 god sam smatrala puno starijim, pa su mi njihova udvaranja bila napadna i neugodna. jednog lika od 30 koji se vrzmao oko nas smo smatrale starim cudakom te smo ga se klonile. a mislim da ni sadasnje curice nisu puno drugacije.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#124 Re: Francuska mijenja granicu pristanka na spolni odnos?

Post by Connaisseur Karlin »

SaraFina wrote:
sinuhe wrote:Eno opet veli curica od 16 godina. Jesi li se sa 16 smatrala curicom?
Pa je li žena sa 16? Ne vidiš problem da tebi bliska familijarno šesnestogodišnjakinja održava seksualna odnose sa ljudima četrdesetih godina?
sinuhe voli 13 i 16 godisnje djevojcice :D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#125 Re: Francuska mijenja granicu pristanka na spolni odnos?

Post by Connaisseur Karlin »

sheilak wrote:
sinuhe wrote:Eno opet veli curica od 16 godina. Jesi li se sa 16 smatrala curicom?

sa 16 god ja sam itekako bila dijete, muskarce od 20 god sam smatrala puno starijim, pa su mi njihova udvaranja bila napadna i neugodna. jednog lika od 30 koji se vrzmao oko nas smo smatrale starim cudakom te smo ga se klonile. a mislim da ni sadasnje curice nisu puno drugacije.
:thumbup:
Post Reply