frakcijski laser

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

oliver mlakar
Posts: 21
Joined: 01/02/2013 22:12

#51 Re: frakcijski laser

Post by oliver mlakar »

Hm, tu si u pravu...nije ludo napucano ali je bolje nego na ovim slikama koje imaju na fejsu, ko da se sele. Nekako kao da nisu zainteresovani za reklamiranje a i komunikacija preko fejsa ne funkcionise bas, moras ih nazvati telefonski ili mailom tako da se cudim da imaju i ovih 85 lajkova sto i nije malo jer se ne trude oko toga... Neko je vec napisao na ovom forumu da i nisu neka luda sminka, ali im je usluga dobra i cijenom prihvatljiva. Ja cu sacekati slijedeci tretman prije konacne ocjene ali moja okolina primjecuje rezultate
masiraca
Posts: 4
Joined: 05/03/2013 22:43

#52 Re: frakcijski laser

Post by masiraca »

da bas je ono nekako sve bezveze, ipak je to klinika mora biti sređeno, ali kako god nije to opravljanje zuba pa da se uzdamo u ruke i higijenu vec je sve do lasera, i mozes li mi reci kako ih je najlakse naci , najbolje je da ih posjetim pa da vidim sta ce mi reci i kakva poboljsanja mogu ocekivati :) kako god lakse je na slijepo dati i 250 KM nego preko 500 u drugoj ordinaciji , bar za prvi put .
masiraca
Posts: 4
Joined: 05/03/2013 22:43

#53 Re: frakcijski laser

Post by masiraca »

emina88 wrote:Danas sam bila na tretmanu frakcijskim laserom kod dr. Suljagića u Farahu i registrovala sam se samo da napišem svoje iskustvo i nadam se pomognem nekome. Nemam nikakvih drastičnih problema, par plićih ožiljaka samo ali pošto sam perfekcionista i oni su mi smetali , išla sam na pregled i dokor je rekao da će mi uraditi 3 prelaza na cijelo lice i + 3 gornjem dijelu obraza sa najmanjom snagom lasera 54J znači što je i urađeno danas. Prvo su mi stavili kremu za anesteziju koju sam držala 2 sata nakon čega više nisam osjećala lice, poslije toga mi je dokor dao još 5 inekcija anestezije direktno u lice i bolilo je užasno. Čak i nakon tolike anestezije tretman je bio užasno bolan , 10 puta gore nego sam očekivala , malo je falilo da odustanem u pola. To me koštalo 500 KM, s tim da sam još najmanje 100 KM potošila na kreme i tablete koje su potrebne poslije tremana. Trenutno mi je lice užasno crveno, natečeno i to su bolovi koje nisam mogla ni zamisliti pored toga su mi se počeli pojavljivati i mali plikovi / herpesi po licu . Doktor me tek poslije tretmana danas pitao imam li herpes tj. pojavljuje li mi se kad se prehladim i onda mi propisao tablete i te da pijem. Našla sam sad na internetu da se to trebalo pitati na pregledu i da se tablete protiv herpesa (bez obzira jeste li ga kad imali ili ne) moraju početi uzimati najmanje 3 dana prije tretmana da se ovo ne bi desilo. Sad se bojim da mi ti plikovi neće napraviti nove ožiljke kad ovo sve prođe. Sve u svemu ako nemate baš ogromne ožiljke ovu patnju ne bih nikome preporučila . Dobro razmislite prije nego se odlučite na ovo. Mene čeka neprospavana noć u bolovima pa ću se javiti za par dana opet da kažem je li vrijedilo i ima li kakvih rezultata.

I Emina kakvi su rezultati poslije bili ? da li se sve to isplatilo ?
oliver mlakar
Posts: 21
Joined: 01/02/2013 22:12

#54 Re: frakcijski laser

Post by oliver mlakar »

oliver mlakar wrote:zdavo, ja sam prije 7 dana obavio 2. cilkus u dermaclinici.Prije nego sam se odlucio za njih citao sam postove emina88 i na moju srecu iskustvo nije kao njeno u farahu.
Cijena je 250 KM, pomalo boli ali neznatno, crvenilo je blago i prodje za 2-3 dana usluga je OK. Najvaznije mi je da ne moram gubiti vrijeme od posla i bolovanje, gulit se i to. Ja imam veoma duboke oziljke od ospica pa su mi rekli da ne mogu ocekivati potpuno izravnavanje :( ali je i nakon dva puta poboljsanje vidljivo...pa vidicemo
Rekoh napisat rezultat...iako još nije skroz okončano...Dermaclinica ZADOVOLJAN. Najvažnije mi je da su bili realni, nema lažnih obećanja a ono što su rekli su ispunili. USluga i profesionalizam OK, laser efikasan, ordinacija može biti i sređenija ali koga briga, barem ne traže milione da te prime u giga-mega prostoru. Mene je zanimalo rješenje problema. Stručnjaci definitivno
redondo 9
Posts: 2
Joined: 26/04/2013 18:51

#55 Re: frakcijski laser

Post by redondo 9 »

Pozzz i ja sam se odlucio nakon nekoliko godina za frakcioni laser jer imam problema sa oziljcima i flekama.Citajuci prethodne komentare malo sam zbunjen za koji se odluciti Dermaclinica ili Farah.U Dermaclinici je blazi laser odnosno ne ablativni ,dok je u Farahu ablativni odnosno jaci ,pa ako ima neko jos koje radio ove tretmane nek pise da li je rijesio svooje probleme i koliko mu je pomoglo
anči82
Posts: 5
Joined: 21/08/2012 18:12

#56 Re: frakcijski laser

Post by anči82 »

Ja sam radila taj frakcijski ablativni ali u dermatoklinici, ne u farahu jer su ovi dosta jeftiniji. Prvo me je ova dokktorica pregledala pa je rekla da ima nekoliko nachina rjeshavanja, izmedju ostalog ablativni i neablativni laser pa mi je objasnila razlike...uglavnom su vec poznate... Ja sam rjeshavala problem oziljaka ali ne cijelog lica nego obraza i racunala sam bolje odjednom nego se peglati i dolaziti na taj neablativni laser nekoliko puta. I odlucim se za taj. OOOJ, hem boli, hem antibiotici, hem se guli, ko pizza izgledas 15 dana a moras potpisati pristanak da te tim deru. I pishe tu da mogu pjegice da ostanu poslije....Srecom meni prodje bez kompikacija ali iz ove perspektive odluchila n+bi se za neablativni
redondo 9
Posts: 2
Joined: 26/04/2013 18:51

#57 Re: frakcijski laser

Post by redondo 9 »

anči82 wrote:Ja sam radila taj frakcijski ablativni ali u dermatoklinici, ne u farahu jer su ovi dosta jeftiniji. Prvo me je ova dokktorica pregledala pa je rekla da ima nekoliko nachina rjeshavanja, izmedju ostalog ablativni i neablativni laser pa mi je objasnila razlike...uglavnom su vec poznate... Ja sam rjeshavala problem oziljaka ali ne cijelog lica nego obraza i racunala sam bolje odjednom nego se peglati i dolaziti na taj neablativni laser nekoliko puta. I odlucim se za taj. OOOJ, hem boli, hem antibiotici, hem se guli, ko pizza izgledas 15 dana a moras potpisati pristanak da te tim deru. I pishe tu da mogu pjegice da ostanu poslije....Srecom meni prodje bez kompikacija ali iz ove perspektive odluchila n+bi se za neablativni
E hvala anci sto si podijelila svoje iskustvo,ako mugu te pitati kakvi su rezultati poslje svega nadam se da je puno bolje sto se tice oziljka i koja je cijena.Kazu da je ablativni puno efikasniji s tim da moras sve to proci.Ja sam se ipak odlucio za neablativni jer su mi pijege blizu ociju a oziljci su na celu ,mada znam da cu vjerovatno morati ici 2 do 3 puta da dobijem neki efekat.Uglavnom narucio sam se za cetvrtak pa nadam se da ce biti nekog poboljsanja POZZ
remark
Posts: 215
Joined: 05/05/2012 22:06

#58 Re: frakcijski laser

Post by remark »

Je l' to ova dermaclinina: http://www.dermaclinica.ba/

Ima li novih iskustava? Kakva je situacija inace u SA?

Takodje, vidim da ovaj Farah centar ima sada i u Sarajevu(je l' bio neko?), te spominju tretman oziljaka frakcijskim laserom gotovo bezbolno, tj. je l' se nesto promijenilo u medjuvremenu il' je u pitanju neki drugi tretman?

http://www.farah.ba/
ivan-knezevic
Posts: 1
Joined: 08/04/2014 11:18

#59 Re: frakcijski laser

Post by ivan-knezevic »

emina88 .da te pitam ako jos pratis ovu temu jesu ti oziljci rjeseni i jel ti se pojavio novi oziljak ? :sad: :?
User avatar
WinnieThePooh
Posts: 30
Joined: 03/12/2016 11:41

#60 Re: frakcijski laser

Post by WinnieThePooh »

Pozdrav svima.
Ne znam da li jos iko od vas prati ovu temu, s obzirom da je zadnji post napisan 2014.
Iz Sarajeva sam tako da me interesuje Dermaclinica.
Imam oziljke od bubuljica (ako uporedimo sa oziljcima od akni, onda su moji nista, al opet smetaju mi te rupice, vide se) i nepravilnosti na kozi, smedje flekice, malo crvenilo, itd. Kad pogledam i dotaknem kozu blizu uha, njezna je i potpuno drugacije boje nego prednja strana lica (mada razumijem, prednja strana je izlozena suncu mnogo vise, tako da je pigmentacija neizbjezna), ali voljela bih da mi cijelo lice bude bar priblizno iste boje, bez crvenila, flekica, itd.
Isto tako imam problem sa kozom ispod ociju, sa podocnjacima. Tamni su i tako je od kako znam za sebe. Jedino sto su mi rekli doktori do sad vezano za to - provjeri krv. Malokrvna nisam, redovno spavam, tako da ne znam zbog cega ih imam i voljela bih ih se rijesiti. Znam da je hirurski zahvat najbolje rjesenje, ali mi je malo skup da budem iskrena. Pa da li neko zna postoji li mozda u Dermaclinici neki laser i za takav vid tretmana? Ako je neko upucen slucajno, voljela bih procitati vasa iskustva i naravno cijenu za oboje.
Hvala. Lijep pozdrav.
gilla
Posts: 463
Joined: 21/03/2008 13:53

#61 Re: frakcijski laser

Post by gilla »

WinnieThePooh wrote:Pozdrav svima.
Ne znam da li jos iko od vas prati ovu temu, s obzirom da je zadnji post napisan 2014.
Iz Sarajeva sam tako da me interesuje Dermaclinica.
Imam oziljke od bubuljica (ako uporedimo sa oziljcima od akni, onda su moji nista, al opet smetaju mi te rupice, vide se) i nepravilnosti na kozi, smedje flekice, malo crvenilo, itd. Kad pogledam i dotaknem kozu blizu uha, njezna je i potpuno drugacije boje nego prednja strana lica (mada razumijem, prednja strana je izlozena suncu mnogo vise, tako da je pigmentacija neizbjezna), ali voljela bih da mi cijelo lice bude bar priblizno iste boje, bez crvenila, flekica, itd.
Isto tako imam problem sa kozom ispod ociju, sa podocnjacima. Tamni su i tako je od kako znam za sebe. Jedino sto su mi rekli doktori do sad vezano za to - provjeri krv. Malokrvna nisam, redovno spavam, tako da ne znam zbog cega ih imam i voljela bih ih se rijesiti. Znam da je hirurski zahvat najbolje rjesenje, ali mi je malo skup da budem iskrena. Pa da li neko zna postoji li mozda u Dermaclinici neki laser i za takav vid tretmana? Ako je neko upucen slucajno, voljela bih procitati vasa iskustva i naravno cijenu za oboje.
Hvala. Lijep pozdrav.
Ja sam zadovoljan uslugom ali pripremi novcanik.
za tebe je mislim kiselina bolji izbor, nego laser. Nekoliko tretmana glikolnom,50%, i fleke i ožiljci ce biti proslost. Tretman kiselinom je mislim 150 ili 200 nisam siguran. I laser može pomoći , u roku nekoliko dana bi se gulila a dugoročno stvara se kolagen ( na sebi sam to doživio). Također treba povremeno ponoviti ali pomogne sigurno.

Za tamne podocnjake mislim da se trebas fokusirati na bubrege.
numizmatic
Posts: 533
Joined: 24/12/2011 00:47

#62 Re: frakcijski laser

Post by numizmatic »

WinnieThePooh wrote:Pozdrav svima.
Ne znam da li jos iko od vas prati ovu temu, s obzirom da je zadnji post napisan 2014.
Iz Sarajeva sam tako da me interesuje Dermaclinica.
Imam oziljke od bubuljica (ako uporedimo sa oziljcima od akni, onda su moji nista, al opet smetaju mi te rupice, vide se) i nepravilnosti na kozi, smedje flekice, malo crvenilo, itd. Kad pogledam i dotaknem kozu blizu uha, njezna je i potpuno drugacije boje nego prednja strana lica (mada razumijem, prednja strana je izlozena suncu mnogo vise, tako da je pigmentacija neizbjezna), ali voljela bih da mi cijelo lice bude bar priblizno iste boje, bez crvenila, flekica, itd.
Isto tako imam problem sa kozom ispod ociju, sa podocnjacima. Tamni su i tako je od kako znam za sebe. Jedino sto su mi rekli doktori do sad vezano za to - provjeri krv. Malokrvna nisam, redovno spavam, tako da ne znam zbog cega ih imam i voljela bih ih se rijesiti. Znam da je hirurski zahvat najbolje rjesenje, ali mi je malo skup da budem iskrena. Pa da li neko zna postoji li mozda u Dermaclinici neki laser i za takav vid tretmana? Ako je neko upucen slucajno, voljela bih procitati vasa iskustva i naravno cijenu za oboje.
Hvala. Lijep pozdrav.
imaš i u sarajevu farah cntsar
User avatar
WinnieThePooh
Posts: 30
Joined: 03/12/2016 11:41

#63 Re: frakcijski laser

Post by WinnieThePooh »

Znam, ali je dosta skuplji. Tako da ne hvala.
Nemam toliki probem, kod mene su male rupice, vjerujem da se cak jednim prelazom sa ovim ne ablativnim laserom isto moze dosta toga kod mene rijesiti.
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#64 Re: frakcijski laser

Post by Ductus Holedocus »

Je li iko rijesio problem sa pjegama :|
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#65 Re: frakcijski laser

Post by Ductus Holedocus »

Koja je cijena pregleda u Dermaclinica ?
senainter
Posts: 345
Joined: 12/12/2010 09:56

#66 Re: frakcijski laser

Post by senainter »

Cijena u Dermaklinici je sad 600KM po tretmanu :skoljka:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#67 Re: frakcijski laser

Post by moonca »

Prije par godina sam radila frakcijski u Farah ,i platila preko 1000 km. Nisam imala nikakvih problema, jednostavno da osvjezim kozu.Jako boli, meni je radio bez ikakvog umrtvivaca bola.Ne znam zasto se na to odlucio. Takodje sam ,godinu prije, radila jedan tretman u Dermaclicika i kostao je oko 250 km. Vjerovatno treba uraditi vise tretmana, jedan nije nista pokazao. Zadovoljnija sam sa frakcionim.sedam dana ce te izgledati kao zaba krastaca, kada se koza oguli, bude super. Obavezno koristiti spf 50 nakon toga.
aupairprogram
Posts: 27
Joined: 03/08/2017 22:26
Location: Sarajevo

#68 Re: frakcijski laser

Post by aupairprogram »

Za Dermaclinica-u sam cula/procitala ovdje na forumu.
Spominjale su se cijene od ca. 250 KM po tretmanu.
Vodjena time, narucila sam se na pregled.
Pregled (koji traje bukvalno 2 min.) i razgovor sa doktortoricom (Selmom) kosta 100 KM.
Tretman (jer kod mene nisu duboki oziljci) kosta 400 KM.
Spomenula sam da sam procitala mnoga iskustva, da ljudi ne spominju tako visoku cijenu, i da naravno nisam spremila toliku sumu novca.
Ona kaze to je bilo “nekad davno” tako jeftino...
I budala umjesto da ustanem, hvala, dovidjenja, prijatno, dogovorimo se da ce mi za 250 KM uraditi manje prelaza, ali ona je ubijedjena da ce biti jako ucinkovito...
Lijepo me navukla na pricu.
Uradila tretman, nije boljelo nista - rezultati? Isto tako jedno veliko NISTA!
350 KM baceno u vodu.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#69 Re: frakcijski laser

Post by moonca »

aupairprogram wrote:Za Dermaclinica-u sam cula/procitala ovdje na forumu.
Spominjale su se cijene od ca. 250 KM po tretmanu.
Vodjena time, narucila sam se na pregled.
Pregled (koji traje bukvalno 2 min.) i razgovor sa doktortoricom (Selmom) kosta 100 KM.
Tretman (jer kod mene nisu duboki oziljci) kosta 400 KM.
Spomenula sam da sam procitala mnoga iskustva, da ljudi ne spominju tako visoku cijenu, i da naravno nisam spremila toliku sumu novca.
Ona kaze to je bilo “nekad davno” tako jeftino...
I budala umjesto da ustanem, hvala, dovidjenja, prijatno, dogovorimo se da ce mi za 250 KM uraditi manje prelaza, ali ona je ubijedjena da ce biti jako ucinkovito...
Lijepo me navukla na pricu.
Uradila tretman, nije boljelo nista - rezultati? Isto tako jedno veliko NISTA!
350 KM baceno u vodu.
Mislim da si trebala uraditi vise tretmana da bi se odrazilo na kozi.
No,ako je frakcijski jos uvijek oko 1000 Km onda je bolje to uraditi.No minimalno 10 dana ne mozes izaci iz kuce .
aupairprogram
Posts: 27
Joined: 03/08/2017 22:26
Location: Sarajevo

#70 Re: frakcijski laser

Post by aupairprogram »

moonca wrote:
aupairprogram wrote:Za Dermaclinica-u sam cula/procitala ovdje na forumu.
Spominjale su se cijene od ca. 250 KM po tretmanu.
Vodjena time, narucila sam se na pregled.
Pregled (koji traje bukvalno 2 min.) i razgovor sa doktortoricom (Selmom) kosta 100 KM.
Tretman (jer kod mene nisu duboki oziljci) kosta 400 KM.
Spomenula sam da sam procitala mnoga iskustva, da ljudi ne spominju tako visoku cijenu, i da naravno nisam spremila toliku sumu novca.
Ona kaze to je bilo “nekad davno” tako jeftino...
I budala umjesto da ustanem, hvala, dovidjenja, prijatno, dogovorimo se da ce mi za 250 KM uraditi manje prelaza, ali ona je ubijedjena da ce biti jako ucinkovito...
Lijepo me navukla na pricu.
Uradila tretman, nije boljelo nista - rezultati? Isto tako jedno veliko NISTA!
350 KM baceno u vodu.
Mislim da si trebala uraditi vise tretmana da bi se odrazilo na kozi.
No,ako je frakcijski jos uvijek oko 1000 Km onda je bolje to uraditi.No minimalno 10 dana ne mozes izaci iz kuce .
Vjerovatno ste upravu. Ali ona kao neko ko se “razumije” u srž problema kaze mi kako je ubijedjena da ce biti ucinkovito. Samo daj pare. Al’ hajde, neka drugi nauce na mojim greskama.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#71 Re: frakcijski laser

Post by moonca »

aupairprogram wrote:
moonca wrote:
aupairprogram wrote:Za Dermaclinica-u sam cula/procitala ovdje na forumu.
Spominjale su se cijene od ca. 250 KM po tretmanu.
Vodjena time, narucila sam se na pregled.
Pregled (koji traje bukvalno 2 min.) i razgovor sa doktortoricom (Selmom) kosta 100 KM.
Tretman (jer kod mene nisu duboki oziljci) kosta 400 KM.
Spomenula sam da sam procitala mnoga iskustva, da ljudi ne spominju tako visoku cijenu, i da naravno nisam spremila toliku sumu novca.
Ona kaze to je bilo “nekad davno” tako jeftino...
I budala umjesto da ustanem, hvala, dovidjenja, prijatno, dogovorimo se da ce mi za 250 KM uraditi manje prelaza, ali ona je ubijedjena da ce biti jako ucinkovito...
Lijepo me navukla na pricu.
Uradila tretman, nije boljelo nista - rezultati? Isto tako jedno veliko NISTA!
350 KM baceno u vodu.
Mislim da si trebala uraditi vise tretmana da bi se odrazilo na kozi.
No,ako je frakcijski jos uvijek oko 1000 Km onda je bolje to uraditi.No minimalno 10 dana ne mozes izaci iz kuce .
Vjerovatno ste upravu. Ali ona kao neko ko se “razumije” u srž problema kaze mi kako je ubijedjena da ce biti ucinkovito. Samo daj pare. Al’ hajde, neka drugi nauce na mojim greskama.
Vjerujem da si svjezije izgledala poslije tretmana. Sjecam se taj dan na mi je savjetovala da nanosim jako puno hidrantne kreme.

Dugorocno ,ne znam sta jedan tretman moze.
Sta si htjela postici?
aupairprogram
Posts: 27
Joined: 03/08/2017 22:26
Location: Sarajevo

#72 Re: frakcijski laser

Post by aupairprogram »

moonca**

Vjerujte da mi je lice izgledalo jos gore jer mi izgrebala lice necim, ni danas mi nije jasno cime i zasto. I tek nakon toga presla par puta laserom. Nikakvu kremu mi nije dala, namazala me necim i hajde vozdra. Cao!

Ja imam male rupice od bubuljica, nista strasno, vecina ljudi to i ne primjeti, pogotovo ako stavim malo pudera.
Ali meni smeta jer se ne sminkam cesto i svakako da mi je bio cilj da osvjezim lice i da uklonim to.
Zagovornik sam toga da ako postoji nesto na tijelo da vam smeta, a imate mogucnost da to korigujete (ne pretjerivati, naravno) onda to uradite. Vjerovatno ce vam podici samopouzdanje.

Da je rekla nesto realno, recimo: Prvi je put, mozda nece uspjeti; Dodji kad budes imala novca za jedan dobar tretman; itd., pa hajde, nego me ubjedjuje kako je ona 100% sigurna da ce to biti tip-top!
Ma haj’te molim vas! xD
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#73 Re: frakcijski laser

Post by moonca »

aupairprogram wrote:moonca**

Vjerujte da mi je lice izgledalo jos gore jer mi izgrebala lice necim, ni danas mi nije jasno cime i zasto. I tek nakon toga presla par puta laserom. Nikakvu kremu mi nije dala, namazala me necim i hajde vozdra. Cao!

Ja imam male rupice od bubuljica, nista strasno, vecina ljudi to i ne primjeti, pogotovo ako stavim malo pudera.
Ali meni smeta jer se ne sminkam cesto i svakako da mi je bio cilj da osvjezim lice i da uklonim to.
Zagovornik sam toga da ako postoji nesto na tijelo da vam smeta, a imate mogucnost da to korigujete (ne pretjerivati, naravno) onda to uradite. Vjerovatno ce vam podici samopouzdanje.

Da je rekla nesto realno, recimo: Prvi je put, mozda nece uspjeti; Dodji kad budes imala novca za jedan dobar tretman; itd., pa hajde, nego me ubjedjuje kako je ona 100% sigurna da ce to biti tip-top!
Ma haj’te molim vas! xD
:shock:
Koliko se sjecam. sin od DR (on je radio taj proces) mi je laserom tretirao lice--prvo je premazao gelom onda prelazio sa laserom- bilo je toplo.
Nesto kao ultrasound.

Rupice, prosirene pore bi ipak bolje bilo tretirati sa frakcijskim,mada mislim da bi ti trebalo vise tretmana. Tesko da ces ih ukloniti ali mozes smanjiti.
Takodje, rupice/pore mozes i sminkom prikriti-- koristi -primer---meni je ovaj odlican
Image
aupairprogram
Posts: 27
Joined: 03/08/2017 22:26
Location: Sarajevo

#74 Re: frakcijski laser

Post by aupairprogram »

sherbett wrote:Ne kuzim cime ti je izgrebala lice? Da ti nije radila neku abraziju?
Nemam pojma! Meni nikakava ‘abrazija’ nije spomenuta.
Legla sam kako mi je i receno, ona upalila ona svjetla i pocela da grebe. Kontam to neki dio procesa, sta znam, prvi put radim. Presla mi nakon toga mozda 10 puta laserom. Nije ni toliko bio topao kolko te isprepada ono crveno svjetlo iznenada.

Vani je bio jako topao i suncan dan, namazala me nekom kremom i kao ‘to je to’. Pa reko me mogu ovakva u tramvaj, je l’ ja smijem ovo obrisati pa da mi date malo te kreme kad dodjem kuci da namazem?
Kaze sjedi malo u cekaonici, pa obrisi, a kremu cu ti dati sljedeci put kad dodjes -_-
Ja dosla kuci crvena ko rak!
aupairprogram
Posts: 27
Joined: 03/08/2017 22:26
Location: Sarajevo

#75 Re: frakcijski laser

Post by aupairprogram »

sherbett wrote:
aupairprogram wrote:
sherbett wrote:Ne kuzim cime ti je izgrebala lice? Da ti nije radila neku abraziju?
Nemam pojma! Meni nikakava ‘abrazija’ nije spomenuta.
Legla sam kako mi je i receno, ona upalila ona svjetla i pocela da grebe. Kontam to neki dio procesa, sta znam, prvi put radim. Presla mi nakon toga mozda 10 puta laserom. Nije ni toliko bio topao kolko te isprepada ono crveno svjetlo iznenada.

Vani je bio jako topao i suncan dan, namazala me nekom kremom i kao ‘to je to’. Pa reko me mogu ovakva u tramvaj, je l’ ja smijem ovo obrisati pa da mi date malo te kreme kad dodjem kuci da namazem?
Kaze sjedi malo u cekaonici, pa obrisi, a kremu cu ti dati sljedeci put kad dodjes -_-
Ja dosla kuci crvena ko rak!
To je normalno da si crvena. Al ne kuzim kako te pustila na sunce i toplinu. Ima sad dovoljno dobrih lasera da se mogu tretmani raditi i ljeti, ali nakon frakcijskog je preporuka izbjegavanje sunca i svakog izvora topline.
Plus, moras ostata na hladjenju i drzati led minimum 15 min nakon tretmana i nastaviti hladjenje doma. Znaci ne znam kakva je to sarlatanka.

Ako je grebala, vjerovatno ti je radila abraziju ili prelazila rolerom. Jel te bolilo?
Nekad je to dobro uraditi da osteti kozu pa laser bolje djeluje. Al laser sam po sebi ostecuje kozu tako da je ovo sta je tebi radila prilicno agresivno.

Nakon lasera dobro je mazati bilo kakvu hidratantnu kremu a najbolje su cicaplast i cikalfat.
Ako se uklanjaju tvorbe tipa madeza keloida i fibroma, onda se maze bivacin.

U svakom slucaju, drzanje leda je obavezno.

I cuj 10 prelaza.. pa dobro to je ok al sve ovisi o namjestenim parametrima. O tome ovisi jacina laserske zrake i ucinkovitost. Nadam se da si imala zastitu na ocima bar
Stavila mi je dva tufera na oci, jaka zastita. :roll:
Moguce da je htjela da izgrebe da od tih 10 prelaza bar nesto udje pod kozu da ne bude da bas nista nije uradjeno.
Bio je ne-ablativni laser, nikakav led mi nije spomenut, sa Kosevskog sam dosla pjeske do Skenderije po suncu.
Nikakve razlike sto se tice koze nema. Iste pore kakve su bike takve su i ostale.
Post Reply