frakcijski laser

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

minela_bec
Posts: 3
Joined: 06/12/2011 13:36

#26 Re: frakcijski laser

Post by minela_bec »

zna li ko dali ima jos nekog u tuzli (osim dr. suljagic ) koji/koja nudi ljecenje frakcijskim laserom???

inace cu njemu otici...


Hvala!

:thumbup:
tisa
Posts: 7
Joined: 01/10/2008 14:44

#27 Re: frakcijski laser

Post by tisa »

dotoressa wrote:
nadja.salihbay wrote:Nešto čitam pa mi nije jasno...
Meni su u dermaclinici radili frakcijski laser potpuno bezbolno, bez ljuštenja kože, ne za 800 KM po tretmanu nego za 250 i veoma sam zadovoljna rezultatima(pore zbrisane, ožiljci od akni vidljivo reducirani, tonus lica ujednačen bez flekica i kapilara).
Pa ko bi te muke, anesteziju i lovu toliku sviđao, pa makar po cijenu da i nije savršen?
Ne bih da te razočaram ali ja sam radila isto u dermaclinici ali su mi naplatili 220KM,još ljetos... Ne znam zašto razlika u cijeni?ja doduše nisam radila cijelo čelo,možda zato.
Slažem se potpuno, rezultati su više nego dobri, naročito s obzirom na cijenu koliko košta drugdje...a stvarno ne boli niti se koža guli poslije. Samo se zategne.

Bas mi je drago cuti da ima i bezbolan laser :o :o :o :o :o :o , ocigledno da nisam bila dovoljno informisana i jos za 250 KM-zvuci fenomenalano i nevjerovatno.
Moje pitanje- kako je moguce izgladiti ostecenu kožu bez ljustenja, posebno ako su dublji oziljci ??? :shock:
Ako je ovo istina ja se odmah narucujem i sasvim mi je nebitno jel to kozemticki centar Farah iz Tuzle(dr.Suljagic) ili Dermaclinica, mislim da nikome ovdje nije u interesu da puca nekome reklamu, ovdje smo prvenstveno da pomognemo jedni drugima sa najboljim informacijama vezanim za kožu i probleme sa aknama. Kada sam razmisljala o laseru, Farah mi je bila jedina opcija, jer na nasim BH forumima i stranicama nisam nista konkretno mogla da pronadjem.
Ono najvaznije sto mene zanima je stanje vase kože , ostećenja i oziljci otprilike koji stepen :?: :?: :?: :?:
sanela.p
Posts: 6
Joined: 09/12/2011 22:39

#28 Re: frakcijski laser

Post by sanela.p »

Ja sam u petak na tretmanu. Rekli su mi da se šminkam dva dana prije i da preporučuju da se lice temeljito očisti prije.
Ovo ostalo ne znam. Što sam čitala sve je bajkovito ali svi obećavaju svašta...tako da ni ja nisam znala da ovo postoji...ali i medicina napreduje.Uglavnom, postiraću kad završim. Nadam se da se neću razočarati jer mi je stvarno dosadilo gledat rupe po licu a ne mogu da me boli...toliki kozmetičari su se izredali, evo da vidimo šta doktori mogu!?!
sanela.p
Posts: 6
Joined: 09/12/2011 22:39

#29 Re: frakcijski laser

Post by sanela.p »

Zaboravih reći...ovo je navodno promotivna cijena (250KM)...malo mi čudno, promocija pa od ljeta...
nadja.salihbay
Posts: 24
Joined: 22/11/2010 09:34

#30 Re: frakcijski laser

Post by nadja.salihbay »

nadja.salihbay wrote:Ja sam otišla ljetos da se raspitam za taj laser o kojem pričate, frakcijski erbium. I rekli su mi da se njime ne radi ljeti jer se može iskomplikovati i da ga u dermaclinici napuštaju za tretman cijelog lica jer mogu ostati depigmentacije nego da samo ga koriste za tretiranje ciljanih zona. Pa su mi preporučili ovaj koji se može cijele godine koristiti i za cijelo lice ravnomjerno. I ja sam se dobro raspitala o čemu se radi prije nego sam krenula. To preporučujem svima koji će nešto raditi laserom, bilo oči, kožu ili nešto drugo jer se hoću uvjeriti za sve sama. I pogledala sam i šta kažu na http://www.dermaclinica.ba ali sam i na letku koji sam dobila na klinici našla adresu proizvođača i guglala sam rezultate. Adresa je:
http://www.quantel-derma.com/products/aramis
E tu pišu odgovori na tvoja pitanja. I ja sam ih pročitala kao što ćeš vjerovatno i ti. Ukratko, ovaj "spaljujući" laser je starija tehnologija a ovaj aramis je nova. I nema oštećenja površinskog sloja kože pa nema ni crvenila ni boli već laser cilja dublje, u korijen ožiljka/pore gdje je ispravlja.
A odgovor zašto neko naplaćuje 800KM a neko 250 ne znam...
Pošto je od mene krenulo, da ti napomenem da će ti ponuditi procjenu kvaliteta kože i dubine ožiljaka, to se posebno plaća...gurne ti glavu pod neku haubu i slika te nekim svjetlima pa ti prikaže kakva je koža, pore i ožiljci. Nije loše eto, da znaš koju kremu gdje stavljati a onda ti kažu i kave rezultate očekivati od tretmana.
A što se cijene tiče, pa nisu ni oni blesavi.Koga to zanima zna da se laser ne koristi ljeti i kad je sunce, pa mu tad nije sezona.A van sezone promocija...sad je sezona...i ja ću još jedan raditi pa mi javi koliko si platila.
nadja.salihbay
Posts: 24
Joined: 22/11/2010 09:34

#31 Re: frakcijski laser

Post by nadja.salihbay »

I? jesi bila? koliko si platila?
sanela.p
Posts: 6
Joined: 09/12/2011 22:39

#32 Re: frakcijski laser

Post by sanela.p »

E,da, bila sam, ima tome...
U poćetku nisam htjela odmah da postiram, da vidim rezultate a onda zaboravila da postiram...
Uglavnom, vrlo sam zadovoljna! Kako je i napisano, nit boli, nit se crveni niti se guli... Doktorica me je super primila (hajd, valjda se ovo podrazumijeva ali na ovom seljakluku godi...) pa je onda radila neku analizu kože nekim svjetila i blicevima, pa onda dubinu ožiljaka ama malo me je to nerviralo jer sam odmah htjela da vidim to čudo. I onda me uvela u neku hiruršku salu, pa onda priprema kože i sam tretman koji ne traje dugo. Završila izašla. Došla kući kao da ništa ni radila nisam, možda malo crvena ali je brzo prošlo.
I sutra osjetim prvo zatezanje lica, boja kao da je blijeđa i blaga suhoća kože. To je potrajalo jedno 10ak dana. I nakon toga kao da se maaalo koža perutala. I stvarno, pore su se prorijedile a ožiljci isplićali. Koža mi je matirana, izgleda zdravo i ružičasto a depigmentacija skoro i nemam. Bora nisam ni imala nešto ali da sam imala navodno bi i one bile ispeglane.
Vrlo zadovoljna. Dermaclinica :thumbup:
sanela.p
Posts: 6
Joined: 09/12/2011 22:39

#33 Re: frakcijski laser

Post by sanela.p »

ZAboravih reći.Platila 250 radila cijelo lice.
Jedino nekoliko nešto dubljih ožiljaka na slepoočnici su mi unaprijed rekli da moram raditi filer jer su preduboki za laserski tretman. Filer mi se ne isplati ali ću laser ponoviti uskoro, definitivno!
tisa
Posts: 7
Joined: 01/10/2008 14:44

#34 Re: frakcijski laser

Post by tisa »

Moze li mi jos neko napisati svoje iskustvo iz Dermaclinice :?: :?: :?:
tisa
Posts: 7
Joined: 01/10/2008 14:44

#35 Re: frakcijski laser

Post by tisa »

babyline wrote:
sanela.p wrote:ZAboravih reći.Platila 250 radila cijelo lice.
Jedino nekoliko nešto dubljih ožiljaka na slepoočnici su mi unaprijed rekli da moram raditi filer jer su preduboki za laserski tretman. Filer mi se ne isplati ali ću laser ponoviti uskoro, definitivno!
kakav filter?

FILER :lol: -Dermalni fileri djelotvorno preokreću proces starenja, a koriste se kako bi se smekšale grube linije lica, popunile bore, podigli upali obrazi te popunile usnice, izmedjuostalog tretiraju se i oziljci od akni...
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#36 Re: frakcijski laser

Post by graue_maus »

:lol: :run:
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#37 Re: frakcijski laser

Post by Ductus Holedocus »

je li iko uspio otkloniti pjege
emina88
Posts: 3
Joined: 22/12/2012 18:26

#38 Re: frakcijski laser

Post by emina88 »

Danas sam bila na tretmanu frakcijskim laserom kod dr. Suljagića u Farahu i registrovala sam se samo da napišem svoje iskustvo i nadam se pomognem nekome. Nemam nikakvih drastičnih problema, par plićih ožiljaka samo ali pošto sam perfekcionista i oni su mi smetali , išla sam na pregled i dokor je rekao da će mi uraditi 3 prelaza na cijelo lice i + 3 gornjem dijelu obraza sa najmanjom snagom lasera 54J znači što je i urađeno danas. Prvo su mi stavili kremu za anesteziju koju sam držala 2 sata nakon čega više nisam osjećala lice, poslije toga mi je dokor dao još 5 inekcija anestezije direktno u lice i bolilo je užasno. Čak i nakon tolike anestezije tretman je bio užasno bolan , 10 puta gore nego sam očekivala , malo je falilo da odustanem u pola. To me koštalo 500 KM, s tim da sam još najmanje 100 KM potošila na kreme i tablete koje su potrebne poslije tremana. Trenutno mi je lice užasno crveno, natečeno i to su bolovi koje nisam mogla ni zamisliti pored toga su mi se počeli pojavljivati i mali plikovi / herpesi po licu . Doktor me tek poslije tretmana danas pitao imam li herpes tj. pojavljuje li mi se kad se prehladim i onda mi propisao tablete i te da pijem. Našla sam sad na internetu da se to trebalo pitati na pregledu i da se tablete protiv herpesa (bez obzira jeste li ga kad imali ili ne) moraju početi uzimati najmanje 3 dana prije tretmana da se ovo ne bi desilo. Sad se bojim da mi ti plikovi neće napraviti nove ožiljke kad ovo sve prođe. Sve u svemu ako nemate baš ogromne ožiljke ovu patnju ne bih nikome preporučila . Dobro razmislite prije nego se odlučite na ovo. Mene čeka neprospavana noć u bolovima pa ću se javiti za par dana opet da kažem je li vrijedilo i ima li kakvih rezultata.
emina88
Posts: 3
Joined: 22/12/2012 18:26

#39 Re: frakcijski laser

Post by emina88 »

tisa wrote:Moze li mi jos neko napisati svoje iskustvo iz Dermaclinice :?: :?: :?:
Sigurno postoji opravdan razlog zašto je tretman u Farahu skuplji od tog u Dermaclinici, znam da je dr. Suljagić ubijedljivo najbolji u tome polju jer mu dolaze i ljudi iz Srbije i Hrvatske kako na tretmane tako i na obuku , treba se raspitati koji se laser tačno koristi u Drmaclinici ,kojeg proizvođača.. kad je proizveden i sl. ? Jer mi se to čini kao nešto što bi moglo biti jedini razlog u tako drastičnoj razlici u cijeni. Ja sam radila taj tretman i nema šanse da je tako bezbolan kako tvrde ovi što su radili tamo.. mada sve zavisi od jačine lasera ali eto ja sam radila gotovo najblažom jačinom i opet je užasno bolilo čak i sa dosta anestezije. Ako se ikad odlučim da ga ponovo radim onda svakako želim da razmotrim i tu Dermaclincu i ako je isti tretman, istim laserom onda bih rado uštedila pa ako neko zna nešto više o tome naka napiše.
emina88
Posts: 3
Joined: 22/12/2012 18:26

#40 Re: frakcijski laser

Post by emina88 »

emina88 wrote:
tisa wrote:Moze li mi jos neko napisati svoje iskustvo iz Dermaclinice :?: :?: :?:
Sigurno postoji opravdan razlog zašto je tretman u Farahu skuplji od tog u Dermaclinici, znam da je dr. Suljagić ubijedljivo najbolji u tome polju jer mu dolaze i ljudi iz Srbije i Hrvatske kako na tretmane tako i na obuku , treba se raspitati koji se laser tačno koristi u Drmaclinici ,kojeg proizvođača.. kad je proizveden i sl. ? Jer mi se to čini kao nešto što bi moglo biti jedini razlog u tako drastičnoj razlici u cijeni. Ja sam radila taj tretman i nema šanse da je tako bezbolan kako tvrde ovi što su radili tamo.. mada sve zavisi od jačine lasera ali eto ja sam radila gotovo najblažom jačinom i opet je užasno bolilo čak i sa dosta anestezije. Ako se ikad odlučim da ga ponovo radim onda svakako želim da razmotrim i tu Dermaclincu i ako je isti tretman, istim laserom onda bih rado uštedila pa ako neko zna nešto više o tome naka napiše.

Evo zbog čega se ova sva tretmana razlikuju..malo sam istraživala . Trtman koji se radi u Farahu (na kojem sa ja bila ) se radi ablativnim frakcijskim laserom koji je dosta boloniji i vrijeme oporavka je duže ali je samim tim i učinkovitiji dok se trtman u Dermaclinici radi ne ablativnim laserom i zato ne boli toliko ali je potrebno uraditi najmanje 3 takva da bi se dobili rezultati kao sa jednim tretmanom u Farahu tj. ovim ablativnim laserom. Meni je danas 4 dan oporavka , koža mi se užasno ljušti i otpadaju i krastice koje su se bile stvorile ali me pomalo zabrinjava što na mjestu svake te kao krastice vidim novi ožiljak koji dosad nisam imala, nadam se da će se to povući i regulisati u narednim danima jer ću inače poluditi . Sve u svemu jedno jako bolno i neprijatno iskustvo i da sad mogu da biram ne bi to nikad uradila , ali šta je..tu je , samo se nadam da ću se što prije oporaviti i da situacija neće biti gora nego što je bila prije tretmana , zasad i nisam baš optimistična.
dotoressa
Posts: 19
Joined: 16/04/2011 00:31

#41 Re: frakcijski laser

Post by dotoressa »

Ja sam radila u Dermaclinici, znam da je laser nov i oni te i podstiču da se što više raspitaš o proizvodjaču i daju njegov prospekt sa kliničkim studijama na konsultaciji( zaboravila tačno koji je ali znam da je Njemački a ima i na njihovoj web stranici). Ja sam vrlo zadovoljna rezultatima nakn skoro 6 mjeseci. Ponovo bih uradila istu stvar i iskustvo je bilo vrlo prijatno.
Iako mislim da si ti dala odgovor dozvoli da rezimiram.
Ako ja dobro razmišljam...dermaclinica je 3x jeftinija ali treba ici 3x više.Dakle isto košta! Pri tom ne boli, nema krasti,nema infekcije, herpesa, pjegica,antibiotika, bolovanja niti komplikacija. Mislim da je jasno.
oliver mlakar
Posts: 21
Joined: 01/02/2013 22:12

#42 Re: frakcijski laser

Post by oliver mlakar »

dotoressa wrote:Ja sam radila u Dermaclinici, znam da je laser nov i oni te i podstiču da se što više raspitaš o proizvodjaču i daju njegov prospekt sa kliničkim studijama na konsultaciji( zaboravila tačno koji je ali znam da je Njemački a ima i na njihovoj web stranici). Ja sam vrlo zadovoljna rezultatima nakn skoro 6 mjeseci. Ponovo bih uradila istu stvar i iskustvo je bilo vrlo prijatno.
Iako mislim da si ti dala odgovor dozvoli da rezimiram.
Ako ja dobro razmišljam...dermaclinica je 3x jeftinija ali treba ici 3x više.Dakle isto košta! Pri tom ne boli, nema krasti,nema infekcije, herpesa, pjegica,antibiotika, bolovanja niti komplikacija. Mislim da je jasno.
Da li znaš mogu li se raditi ožiljci od ospica i pjege tim laserom? Ja sam gledao na internetu na nekoliko sajtova i svi hvale taj metod za akne i ožiljke od akni ali ne piše za ove moje koji su dosta dublji
alena76
Posts: 19
Joined: 08/11/2010 22:31

#43 Re: frakcijski laser

Post by alena76 »

a da nazoves i pitas? :?
masiraca
Posts: 4
Joined: 05/03/2013 22:43

#44 Re: frakcijski laser

Post by masiraca »

Ćao, pošto vidim da su ovi postovi objavljeni jos prije 4 godine, zanima me kakva je sada situacija u Sarajevu, gdje je najbolje raditi fraksil laser i koje su cijene, i da li neko ima iskustva sa tim laserom u skorije vrijeme ? Hvala :dance:
oliver mlakar
Posts: 21
Joined: 01/02/2013 22:12

#45 Re: frakcijski laser

Post by oliver mlakar »

zdavo, ja sam prije 7 dana obavio 2. cilkus u dermaclinici.Prije nego sam se odlucio za njih citao sam postove emina88 i na moju srecu iskustvo nije kao njeno u farahu.
Cijena je 250 KM, pomalo boli ali neznatno, crvenilo je blago i prodje za 2-3 dana usluga je OK. Najvaznije mi je da ne moram gubiti vrijeme od posla i bolovanje, gulit se i to. Ja imam veoma duboke oziljke od ospica pa su mi rekli da ne mogu ocekivati potpuno izravnavanje :( ali je i nakon dva puta poboljsanje vidljivo...pa vidicemo
masiraca
Posts: 4
Joined: 05/03/2013 22:43

#46 Re: frakcijski laser

Post by masiraca »

oliver mlakar wrote:zdavo, ja sam prije 7 dana obavio 2. cilkus u dermaclinici.Prije nego sam se odlucio za njih citao sam postove emina88 i na moju srecu iskustvo nije kao njeno u farahu.
Cijena je 250 KM, pomalo boli ali neznatno, crvenilo je blago i prodje za 2-3 dana usluga je OK. Najvaznije mi je da ne moram gubiti vrijeme od posla i bolovanje, gulit se i to. Ja imam veoma duboke oziljke od ospica pa su mi rekli da ne mogu ocekivati potpuno izravnavanje :( ali je i nakon dva puta poboljsanje vidljivo...pa vidicemo


Bas mi je drago zbog tebe, mene najvise nekako brine jer sam pronasla stranicu dermaclinice na fb http://www.facebook.com/pages/dermaClin ... 23?fref=ts i nemaju neke popularnosti niti lajkova, a i po slikama mi se ne cini da je ordinacija bas nesto sredjena, :-) kako god ne treba gledati na to, jer je to sve do lasera ..kakva su kod tebe poboljsanja ? primijeti li se da je nabolje ?
oliver mlakar
Posts: 21
Joined: 01/02/2013 22:12

#47 Re: frakcijski laser

Post by oliver mlakar »

Hm, tu si u pravu...nije ludo napucano ali je bolje nego na ovim slikama koje imaju na fejsu, ko da se sele. Nekako kao da nisu zainteresovani za reklamiranje a i komunikacija preko fejsa ne funkcionise bas, moras ih nazvati telefonski ili mailom tako da se cudim da imaju i ovih 85 lajkova sto i nije malo jer se ne trude oko toga... Neko je vec napisao na ovom forumu da i nisu neka luda sminka, ali im je usluga dobra i cijenom prihvatljiva. Ja cu sacekati slijedeci tretman prije konacne ocjene ali moja okolina primjecuje rezultate
masiraca
Posts: 4
Joined: 05/03/2013 22:43

#48 Re: frakcijski laser

Post by masiraca »

da bas je ono nekako sve bezveze, ipak je to klinika mora biti sređeno, ali kako god nije to opravljanje zuba pa da se uzdamo u ruke i higijenu vec je sve do lasera, i mozes li mi reci kako ih je najlakse naci , najbolje je da ih posjetim pa da vidim sta ce mi reci i kakva poboljsanja mogu ocekivati :) kako god lakse je na slijepo dati i 250 KM nego preko 500 u drugoj ordinaciji , bar za prvi put .
masiraca
Posts: 4
Joined: 05/03/2013 22:43

#49 Re: frakcijski laser

Post by masiraca »

emina88 wrote:Danas sam bila na tretmanu frakcijskim laserom kod dr. Suljagića u Farahu i registrovala sam se samo da napišem svoje iskustvo i nadam se pomognem nekome. Nemam nikakvih drastičnih problema, par plićih ožiljaka samo ali pošto sam perfekcionista i oni su mi smetali , išla sam na pregled i dokor je rekao da će mi uraditi 3 prelaza na cijelo lice i + 3 gornjem dijelu obraza sa najmanjom snagom lasera 54J znači što je i urađeno danas. Prvo su mi stavili kremu za anesteziju koju sam držala 2 sata nakon čega više nisam osjećala lice, poslije toga mi je dokor dao još 5 inekcija anestezije direktno u lice i bolilo je užasno. Čak i nakon tolike anestezije tretman je bio užasno bolan , 10 puta gore nego sam očekivala , malo je falilo da odustanem u pola. To me koštalo 500 KM, s tim da sam još najmanje 100 KM potošila na kreme i tablete koje su potrebne poslije tremana. Trenutno mi je lice užasno crveno, natečeno i to su bolovi koje nisam mogla ni zamisliti pored toga su mi se počeli pojavljivati i mali plikovi / herpesi po licu . Doktor me tek poslije tretmana danas pitao imam li herpes tj. pojavljuje li mi se kad se prehladim i onda mi propisao tablete i te da pijem. Našla sam sad na internetu da se to trebalo pitati na pregledu i da se tablete protiv herpesa (bez obzira jeste li ga kad imali ili ne) moraju početi uzimati najmanje 3 dana prije tretmana da se ovo ne bi desilo. Sad se bojim da mi ti plikovi neće napraviti nove ožiljke kad ovo sve prođe. Sve u svemu ako nemate baš ogromne ožiljke ovu patnju ne bih nikome preporučila . Dobro razmislite prije nego se odlučite na ovo. Mene čeka neprospavana noć u bolovima pa ću se javiti za par dana opet da kažem je li vrijedilo i ima li kakvih rezultata.

I Emina kakvi su rezultati poslije bili ? da li se sve to isplatilo ?
oliver mlakar
Posts: 21
Joined: 01/02/2013 22:12

#50 Re: frakcijski laser

Post by oliver mlakar »

oliver mlakar wrote:zdavo, ja sam prije 7 dana obavio 2. cilkus u dermaclinici.Prije nego sam se odlucio za njih citao sam postove emina88 i na moju srecu iskustvo nije kao njeno u farahu.
Cijena je 250 KM, pomalo boli ali neznatno, crvenilo je blago i prodje za 2-3 dana usluga je OK. Najvaznije mi je da ne moram gubiti vrijeme od posla i bolovanje, gulit se i to. Ja imam veoma duboke oziljke od ospica pa su mi rekli da ne mogu ocekivati potpuno izravnavanje :( ali je i nakon dva puta poboljsanje vidljivo...pa vidicemo
Rekoh napisat rezultat...iako još nije skroz okončano...Dermaclinica ZADOVOLJAN. Najvažnije mi je da su bili realni, nema lažnih obećanja a ono što su rekli su ispunili. USluga i profesionalizam OK, laser efikasan, ordinacija može biti i sređenija ali koga briga, barem ne traže milione da te prime u giga-mega prostoru. Mene je zanimalo rješenje problema. Stručnjaci definitivno
Post Reply