Forumasi zaposljavaju

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2176 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by zippoo87 »

klixo wrote: Rade nasi po EU ,ali si 30 dana u kamionu pa ko voli nek izvoli.
Plate u SLO se krecu oko 1600e.
Ja mogu zaposliti 31 dan u mjesecu vozilo ,ali ko to hoce ide u zemlje EU i tu nema zivota.
Ovako imas svega pomalo. :mrgreen:
14 dana u kamionu za 910 KM je i vise nego pristojno.
to je nesto po mojoj mjeri...jer necu da dajem zdravlje ni za kakve pare (koje ce opet otici na lijekove u konacnici)
ja se sada lomim da li da idem u tom smjeru,da zavrsim "saobracajnu skolu" pa da vozim kamion ili da idem u poljoprivredu,plastenici i tako to :D

nekako mi je uvijek bilo draze sebi raditi nego drugim a pocetna ulaganja su tu negdje :D
a ovo kod tebe ne izgleda lose,barem ovako na papiru ,mada vjerujem da u praksi to i nije bas sve kako si napisao,uvijek ima ono "ali" :D
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#2177 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by klixo »

zippoo87 wrote:
klixo wrote: Rade nasi po EU ,ali si 30 dana u kamionu pa ko voli nek izvoli.
Plate u SLO se krecu oko 1600e.
Ja mogu zaposliti 31 dan u mjesecu vozilo ,ali ko to hoce ide u zemlje EU i tu nema zivota.
Ovako imas svega pomalo. :mrgreen:
14 dana u kamionu za 910 KM je i vise nego pristojno.
to je nesto po mojoj mjeri...jer necu da dajem zdravlje ni za kakve pare (koje ce opet otici na lijekove u konacnici)
ja se sada lomim da li da idem u tom smjeru,da zavrsim "saobracajnu skolu" pa da vozim kamion ili da idem u poljoprivredu,plastenici i tako to :D

nekako mi je uvijek bilo draze sebi raditi nego drugim a pocetna ulaganja su tu negdje :D
a ovo kod tebe ne izgleda lose,barem ovako na papiru ,mada vjerujem da u praksi to i nije bas sve kako si napisao,uvijek ima ono "ali" :D
Sve kako sam napisao tako ti je.
Jos su ovo furgon vozila tako da ne moras otvarati/zatvarati cerade , skidati/postavljati daske sa strane , nema spaniranja robe.
Samo parkiras na rampu , lezis i cekas da te utovare.
Poslije samo ADR letvu postavis i put pod noge.
User avatar
Pulse460
Posts: 147
Joined: 14/11/2015 11:40
Location: Sarajevo, Republika Bosna i Hercegovina

#2178 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Pulse460 »

Pozdrav,
Da li neko zna neki kafic u Sarajevu koji traze konobare preko ljeta. Srednjoskolac je u pitanju, pa bih bio zahvalan na pomoci.
revolverash
Posts: 28
Joined: 05/09/2010 04:50

#2179

Post by revolverash »

Ima li negdje spisak turistickih agencija KS povezane sa bliskoistočnim turistima (ne ovim preko Drine haha) ili ima li neko od Vas ovdje da mi preporuči agenciju ili rad na procenat ?
User avatar
Nothing
Posts: 509
Joined: 18/09/2013 21:33

#2180 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Nothing »

Zna li neko za neki posao u Neumu na 2-3 mjeseca? :)
User avatar
likce
Posts: 1045
Joined: 26/01/2011 19:21
Location: Zenica

#2181 Re:

Post by likce »

. :izet:
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#2182 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by P308 »

Nothing wrote:Zna li neko za neki posao u Neumu na 2-3 mjeseca? :)
Pulse460 wrote:Pozdrav,
Da li neko zna neki kafic u Sarajevu koji traze konobare preko ljeta. Srednjoskolac je u pitanju, pa bih bio zahvalan na pomoci.

Imate na FB vrlo aktivnu grupu "TRAZIM/NUDIM posao" i skoro svaki dan bude oglas za konobare u Sarajevu, ali i sezonske radnike u Neumu i Hrvatskoj, pa probajte vidjeti odgovara li vam nesto od toga.

https://www.facebook.com/groups/9874903 ... 7/?fref=ts
User avatar
Pulse460
Posts: 147
Joined: 14/11/2015 11:40
Location: Sarajevo, Republika Bosna i Hercegovina

#2183 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Pulse460 »

P308 wrote:
Nothing wrote:Zna li neko za neki posao u Neumu na 2-3 mjeseca? :)
Pulse460 wrote:Pozdrav,
Da li neko zna neki kafic u Sarajevu koji traze konobare preko ljeta. Srednjoskolac je u pitanju, pa bih bio zahvalan na pomoci.

Imate na FB vrlo aktivnu grupu "TRAZIM/NUDIM posao" i skoro svaki dan bude oglas za konobare u Sarajevu, ali i sezonske radnike u Neumu i Hrvatskoj, pa probajte vidjeti odgovara li vam nesto od toga.

https://www.facebook.com/groups/9874903 ... 7/?fref=ts
Hvala puno :D
User avatar
Rijeka_snova
Posts: 1265
Joined: 26/07/2011 01:12

#2184 Re:

Post by Rijeka_snova »

revolverash wrote:Ima li negdje spisak turistickih agencija KS povezane sa bliskoistočnim turistima (ne ovim preko Drine haha) ili ima li neko od Vas ovdje da mi preporuči agenciju ili rad na procenat ?
Nase Ministarstvo za turizam prosle godine nije imalo spisak turistickih agencija tako da cisto sumnjam da se sta promijenilo ove godine.

Mozes se javiti ili poslati CV na [email protected]

Sretno :thumbup:
User avatar
seda
Posts: 100
Joined: 06/07/2009 20:52

#2186 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by seda »

Cao svima,

Potrebni su mi front end developeri, 2-3 osobe sa iskustvom.

Javite se na [email protected].

Lp
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2187 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by supercali »

Ne zaposljavam ja oglas iz usluge
Rad u turistickoj agenciji
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2188 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by zippoo87 »

supercali wrote:Ne zaposljavam ja oglas iz usluge
Rad u turistickoj agenciji
u Sarajevu ili ?
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2189 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by supercali »

zippoo87 wrote:
supercali wrote:Ne zaposljavam ja oglas iz usluge
Rad u turistickoj agenciji
u Sarajevu ili ?
Sarajevo
User avatar
oldtajmer
Posts: 5039
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#2190 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by oldtajmer »

neki dan sam vidio u novinskim oglasima da hotel Hills trazi vise zaposlenika konobara,sobarica i sl. pa eto ako nekoga zanima neka proba da ih kontaktira
lijepa u dusi
Posts: 2876
Joined: 02/11/2014 13:07

#2191 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by lijepa u dusi »

oldtajmer wrote:neki dan sam vidio u novinskim oglasima da hotel Hills trazi vise zaposlenika konobara,sobarica i sl. pa eto ako nekoga zanima neka proba da ih kontaktira
Saljo svog cacu nek zaposli i izrabljuje za minimalac, a kad god mu se kurcu cefne skida od plate pozamasan iznos
User avatar
DuckZz
Posts: 3089
Joined: 07/05/2012 18:12

#2192 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by DuckZz »

Ako nekome treba žena sekretarica (ili slicni poslovi), 20 godina iskustva).

Nek se javi na pp :thumbup:
radiostar
Posts: 2262
Joined: 15/03/2007 12:39

#2193 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by radiostar »

potreban vozac putnickog kombija/putara (B kategorija) za gradjevinsku firmu. uglavnom sarajevo lokalno, po potrebi i dalje ali unutar BiH. stalni posao. javiti se putem privatne poruke.
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#2194 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Njanjavi »

Imal kakvog posla oko zenice ovih dana, gradjevina, jirget majstoru kakvom, moleraj, oko kuce, drva, oko basche, bilo sta samo da je ovih dana.
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2195 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by zippoo87 »

Njanjavi wrote:Imal kakvog posla oko zenice ovih dana, gradjevina, jirget majstoru kakvom, moleraj, oko kuce, drva, oko basche, bilo sta samo da je ovih dana.
ako imas motornu pilu,sada pocinje sezona drva...na biciklo i obleti malo van grada,jer u gradu imate gradsko
kod mene sada ide sezona povrca i aronije...svaki dan se nesto proda,par kg povrca,par kg aronije i nesto se zaradjuje

ne znam za Zenicu ali kod nas u Gracanici,gradjevinske radnike trazi nekoliko firmi
ima posla ali znas i sam kako to kod nas ide sa uslovima i sa zaradom ali eto,ljudi rade
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#2196 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Njanjavi »

zippoo87 wrote:
Njanjavi wrote:Imal kakvog posla oko zenice ovih dana, gradjevina, jirget majstoru kakvom, moleraj, oko kuce, drva, oko basche, bilo sta samo da je ovih dana.
ako imas motornu pilu,sada pocinje sezona drva...na biciklo i obleti malo van grada,jer u gradu imate gradsko
kod mene sada ide sezona povrca i aronije...svaki dan se nesto proda,par kg povrca,par kg aronije i nesto se zaradjuje

ne znam za Zenicu ali kod nas u Gracanici,gradjevinske radnike trazi nekoliko firmi
ima posla ali znas i sam kako to kod nas ide sa uslovima i sa zaradom ali eto,ljudi rade
Neam motorke jbga, a ima drva ovde kolko oces al vecinom to raja iz sela sebi reze, slabo ko ovde kupuje drva.
Predaleko mi gracanica jebajiga a i treba mi nesto brzinski na dnevnice.
radiostar
Posts: 2262
Joined: 15/03/2007 12:39

#2197 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by radiostar »

radiostar wrote:potreban vozac putnickog kombija/putara (B kategorija) za gradjevinsku firmu. uglavnom sarajevo lokalno, po potrebi i dalje ali unutar BiH. stalni posao. javiti se putem privatne poruke.
radno mjesto popunjeno
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2198 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by zippoo87 »

radiostar wrote:
radiostar wrote:potreban vozac putnickog kombija/putara (B kategorija) za gradjevinsku firmu. uglavnom sarajevo lokalno, po potrebi i dalje ali unutar BiH. stalni posao. javiti se putem privatne poruke.
radno mjesto popunjeno
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
use your illusion
Posts: 389
Joined: 10/07/2012 14:27

#2199 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by use your illusion »

Zna li neko sta trebam uraditi..oprao mi se u ves masini kontrolni list javljanja na biro..nema ga pola...ima li ikakvih težih posljedica ili ga samo mogu zamijeniti ??
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#2200 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Daryl Dixon »

imaju oni to u sistemu 100% ne sikiraj se :D joj taj biro je cirkus bio bas.. ja prije nekih desetak godina dobio poziv od njih kao nisam se javljao redovno, skinut cemo vas sa biroa (bio sprijecen da dodjem jedno vrijeme), ja im se od-do sjetio preko telefona, frajer se sjebao ja se ponadao da mi nisu nasli posao :lol: nista dok sam sebi ne nadjes.. inace sada su vam aktuelni konkursi za it pa malo progluglajte :)
Post Reply