Forumasi zaposljavaju

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
BIONA
Posts: 1340
Joined: 02/09/2009 21:53
Contact:

#2151 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by BIONA »

mk ultra wrote:Ako neko ima sa zavrsenom hemijom (magistar ili dipl.ing), pozeljno sa iskusvom, nek mi se javi na pp
A moze li diplomirani biolog? :)
User avatar
mk ultra
Posts: 19239
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#2152 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by mk ultra »

:
BIONA wrote:
mk ultra wrote:Ako neko ima sa zavrsenom hemijom (magistar ili dipl.ing), pozeljno sa iskusvom, nek mi se javi na pp
A moze li diplomirani biolog? :)
Nazalost ne, samo hemija
Terenski je uglavnom
ayd
Posts: 13
Joined: 20/02/2017 19:42

#2153 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by ayd »

Ljudi ima li ko iskustva za ovim Zepterom, traze konsultante prodaje?
User avatar
Anestezija
Posts: 22549
Joined: 29/01/2010 04:59
Location: Sjever

#2154 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Anestezija »

imal ko da me zaposli od mene prevoz topli obrok i sam cu uplacivat u penziono,treba mi radnog staza ,ozbiljan sam.
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#2155 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by klixo »

Potreban vozac kamiona za medjunarodni transport sa minimalno C1(kamion do 7.5t) kategorijom.
Iskustvo u medjunarodnom transportu nije potrebno , moguca obuka(placena).
14-21 radnih dana u mjesecu.

Kontakt ; 062 346 757
User avatar
mobsterc
Posts: 2311
Joined: 01/04/2007 21:57
Location: Sarajevo

#2156 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by mobsterc »

Potrebna sekretarica u skoli stranih jezika, obavezno poznavanje engleskog, radno vrijeme 15:30-21:30.
use your illusion
Posts: 389
Joined: 10/07/2012 14:27

#2157 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by use your illusion »

.
Last edited by use your illusion on 27/05/2019 22:46, edited 1 time in total.
User avatar
perfect_guy
Posts: 6503
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#2158 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by perfect_guy »

use your illusion wrote:zavrsio sam ecc...treba mi neki posao iz oblasti racunovodstva(knjigovodstva) da ispecem zanat...spreman sam raditi i za neki minimalac da bi mogao poslije biti konkurentniji na trzistu..
....obavezno radno iskustvo na istim ili sličnim poslovima




:D :oops:
User avatar
nKrkan
Posts: 4984
Joined: 28/06/2013 23:11
Location: Tuzinje

#2159 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by nKrkan »

klixo wrote:Potreban vozac kamiona za medjunarodni transport sa minimalno C1(kamion do 7.5t) kategorijom.
Iskustvo u medjunarodnom transportu nije potrebno , moguca obuka(placena).
14-21 radnih dana u mjesecu.

Kontakt ; 062 346 757
Jel ovo neka zajebancija ? Može li više detalja?
Puf
Posts: 914
Joined: 07/02/2008 00:34

#2160 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Puf »

nKrkan wrote:
klixo wrote:Potreban vozac kamiona za medjunarodni transport sa minimalno C1(kamion do 7.5t) kategorijom.
Iskustvo u medjunarodnom transportu nije potrebno , moguca obuka(placena).
14-21 radnih dana u mjesecu.

Kontakt ; 062 346 757
Jel ovo neka zajebancija ? Može li više detalja?
Ostavio ti je lik telefon, nazovi i pitaj.
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2839
Joined: 24/08/2003 00:00

#2161 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Novi_Nick »

Novi_Nick wrote:RAD, RAD I RAD

Studenti Haris i Bilal proizvode maline: Ne želimo biti dio statistike nezaposlenih


Piše: E. A./Klix.baprije 2h 51m

Image

Studenti Poljoprivredno-prehrambenog fakulteta u Sarajevu Haris Kanlić i Bilal Čaušević iz Goražda znanje stečeno na fakultetu praktično primjenjuju u vlastitoj proizvodnji. Svojim primjerom pokazali su kako u BiH ima mladih ljudi koji ne sjede skrštenih ruku čekajući posao.

"Naša zemlja ima ogroman potencijal za poljoprivrednu proizvodnju i to nam je bio jedan od motiva da pokrenemo vlastiti biznis. Nismo od onih koji sjede i čekaju da im roditelji daju džeparac, već smo odlučili pokrenuti nešto svoje", priča za Klix.ba Haris Kanlić.

Prije dvije godine Haris je na porodičnom imanju zasadio maline. Posao je krenuo pa je proširio proizvodnju uporedo studirajući, što je veoma zahtjevno, ali zato uživa u rezultatima rada.

"Možda nećemo uvijek imati uspjeha, ali vrijedi pokušati. U praksi primjenjujem sve ono što naučim na fakultetu. Osim što učestvujem u radovima, u sadnji i berbi, dajem stručne savjete o proizvodnji, o zaštiti i načinu sadnje", priča ovaj mladić.

Praksa na vlastitom imanju

Nakon berbe na porodičnom imanju, dio malina prodaju u svježem stanju, dok ostatak prerađuju i proizvode razne džemove, sokove, slatko, kompote i sirupe koji su veoma traženi na tržištu. Kanlići osim malina prerađuju i drugo voće, prave džemove i slatko od šljiva i dunja te prerađevine od jabuka i višanja. Dio proizvoda je za vlastitu upotrebu, dok dio prodaju na sajmovima, a kupci često sami dolaze na imanje.

"Proizvodimo mnogo, stotinjak kilograma džema, kompota i slatka i sigurno blizu 200 litara različitih sokova i sirupa", priča mladić.

Harisov prijatelj Bilal je godinu dana mlađi, no i sam je uz pomoć roditelja pokrenuo proizvodnju malina koja se s vremenom proširila. U Kodžaga Polju u Goraždu Haris i Bilal zajedno su zasadili dunum zemljišta jednogodišnjom sortom, plodonosnom odmah u prvoj godini u periodu od augusta do oktobra ili sve do pojave prvih jesenjih mrazova. Uzgoj malina se isplatio u svakom smislu.

"Znanje koje smo stekli na fakultetu koristimo u proizvodnji i tako smo sebi olakšali život, stekli profit i ne tapkamo u mjestu. Mnogo je truda potrebno da bi se podigli ovi zasadi. Ovdje smo dobro prošli, imamo parcele i u Kopačima i Mujković Polju", kaže Haris.

Zbog studija u Sarajevu, zasade obilaze vikendom, a proveli su sve radnje i analizu kvaliteta zemljišta kako bi uzgoj bio što uspješniji. Analizu su radili na fakultetu uz pomoć profesora. Urod prve godine pokazao je da su uradili sve što treba. U ovoj godini, ako vremenske prilike budu odgovarale, očekuju i bolje prinose.

"Manjak je prakse na našem fakultetu, tako da imamo višestruku korist. Primjera radi, analiza zemljišta pokaže šta nedostaje ili čega ima previše, šta nam je potrebno za onu kulturu koju želimo uzgajati. Ovdje je falilo fosfora i to smo dodali kroz mineralno gnojivo, kasnije i organsko gnojivo, mjerili smo parcele, odredili sortimente. Prednost je što ova sorta malina rađa iste godine kada je posadimo", priča Kanlić.

Malo je onih koji hoće raditi

Bilal dodaje da je bilo grešaka, kao i na svakom početku, ali ne krije zadovoljstvo zbog uspjeha.

"Zadovoljni smo, kako je prve godine trebalo da rodi tako je i rodilo. Bila je skoro tona, izvukli smo maksimalan prinos, vratili uloženi novac, a nešto i zaradili", kaže Bilal Čaušević.

Objašnjava kako su imali problem s vodom te da su se snašli na svoj način.

"Prokopali smo kanal do Drine, doveli cijevi, sistem za navodnjavanje 'kap po kap' smo osigurali uz pomoć mojih roditelja. Sad imamo vodu, radimo svakog vikenda", kaže Bilal.

Haris je ponosan jer su već izlagali i na sajmovima.

"Malo je onih koji hoće da rade. Ja sam naučio jer su moji uvijek radili na zemlji. Mi želimo uspjeti u našoj branši, završiti fakultete i vidjet ćemo šta će biti dalje. Možda proširimo proizvodnju na neke druge kulture jagodičastog voća, ribizle i kupine. Za maline su prošle godine bili dobri uslovi otkupa, 3 KM po kilogramu, ove godine najavljuju manju otkupnu cijenu od 2,5 KM, ali pregurat ćemo i to. Vidjet ćemo šta će se desiti do berbe", kaže Kanlić.

Haris i Bilal maštaju o uspješnoj budućnosti i napredovanju u struci. Ne žele biti dio statistike nazaposlenih osoba, već primjer mladima da se trud i stečeno znanje ipak mogu isplatiti. Vjeruju da će BiH uskoro, po uzoru na EU, uspostaviti ozbiljniji sistem otkupa poljoprivrednih proizvoda i dati potrebnu sigurnost uzgajivačima.

https://www.klix.ba/biznis/privreda/stu ... /170327145
zippoo87
Posts: 15368
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2162 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by zippoo87 »

svaka cast momcima
treba raditi,ko god ima malo zemlje ili neke druge mogucnosti...svaka marka dobro dodje
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#2163 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Admir_1984 »

ajd nek mene neki forumaš zaposli :D završena ekonomija :(
zippoo87
Posts: 15368
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2164 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by zippoo87 »

Admir_1984 wrote:ajd nek mene neki forumaš zaposli :D završena ekonomija :(
pogresan PDF :P
ispravna adresa ---> http://forum.klix.ba/sda-all-about-t89222.html
Fairy Dust
Posts: 25
Joined: 03/02/2013 13:04

#2165 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Fairy Dust »

Zna li mi neko reci koliko se cekaju rezultati nakon intervjua? Konkretno pozicija pripravnika u drzavnoj firmi.. hvala!
moke_017
Posts: 249
Joined: 03/11/2013 20:47

#2166 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by moke_017 »

Ukoliko ima neko da je zainteresovan da radi od kuće kao online English teacher sve što mu treba je:
-odlično poznavanje engleskog jezika u govoru,
-diploma sa nekog našeg fakulteta,
-dobra internet konekcija.
-kamera, slušalice i mikrofon.

Naime radi se za firmu iz Tajvana, online platforma, oni obezbjeđuju učenike i materijal. Časove sam bookiraš i i radiš koliko želiš. Postoji nekoliko vrsta časova i nekoliko različitih osnovica. Uče se odrasli i djeca.
Ima nas iz bosne oko 30 koji ovo radimo i za sada je sve ok i sve je uredna isplata. Plata je 10 u mjesecu u dolarima na devizni račun. Firma se zove TutorABC.
Zarade se kreću od 500 do 1000 USD nakon tri mjeseca ukoliko se posao ozbiljno shvati.
Ukoliko je neko zainteresovan neka se javi u pp i detaljno ću ga uputiti na regrutertera.
Astrix
Posts: 1890
Joined: 30/09/2009 14:14

#2167 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Astrix »

Izvinjavam se ako tema nije prikladna za moje pitanje ali ne znam gdje drugo da pitam.
Naime, imam ponudu za posao u hrvatskoj, i velike su sanse da bih mogao biti primljen. Ako neko ima iskustva u ovom ili zna nekog kome se mogu obratiti za pitanja bilo bi dobro da javi jer mi hitno treba. Mene konkretno zanima kako ide procedura traženja radne dozvole u HR, to mi treba da bih tamo mogao početi raditi.
Sa kojim dokumentima i gdje to tražiti?
zippoo87
Posts: 15368
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2168 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by zippoo87 »

Astrix wrote:Izvinjavam se ako tema nije prikladna za moje pitanje ali ne znam gdje drugo da pitam.
Naime, imam ponudu za posao u hrvatskoj, i velike su sanse da bih mogao biti primljen. Ako neko ima iskustva u ovom ili zna nekog kome se mogu obratiti za pitanja bilo bi dobro da javi jer mi hitno treba. Mene konkretno zanima kako ide procedura traženja radne dozvole u HR, to mi treba da bih tamo mogao početi raditi.
Sa kojim dokumentima i gdje to tražiti?
hm pokusaj se obratiti ambasadi Hrvatske,nadji kontakt na internetu i nazovi i pokusaj tako sta saznati
ili cekaj da se javi neko ko radi u HR :D
User avatar
moon_walker_90
Posts: 2347
Joined: 21/12/2012 18:16
Location: Ćućurak

#2169 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by moon_walker_90 »

Astrix wrote:Izvinjavam se ako tema nije prikladna za moje pitanje ali ne znam gdje drugo da pitam.
Naime, imam ponudu za posao u hrvatskoj, i velike su sanse da bih mogao biti primljen. Ako neko ima iskustva u ovom ili zna nekog kome se mogu obratiti za pitanja bilo bi dobro da javi jer mi hitno treba. Mene konkretno zanima kako ide procedura traženja radne dozvole u HR, to mi treba da bih tamo mogao početi raditi.
Sa kojim dokumentima i gdje to tražiti?

Pozdrav, ja sam jednom prilikom imao ponudu od jedne firme iz Varaždina i oni su tražili sljedeću dokumentaciju u mailu da im se dostavi poštom:

- dvije fotografije u boji veličine 35 x 45 mm;

· presliku (fotokopiju) važeće putne isprave (putovnice), čiji rok važenja mora biti najmanje 3 mjeseca dulji od roka na koji se izdaje odobrenje. Presliku će službena osoba ovjeriti nakon uvida u original putne isprave;

· dokaz o osiguranom zdravstvenom osiguranju (BIH obrazac o zdrastvenom osiguranju H3 koji vrijedi do prijave u Hrvatskoj). U slučaju da nemate zdrastveno osiguranje, potrebno je pribaviti i dostaviti policu putnog osiguranja;

· dokaz o stečenoj obrazovnoj kvalifikaciji i osposobljenosti (svjedodžba, diploma, radna knjižica, majstorski ispit ili uvjerenje o stručnom usavršavanju).

- Popunjen obrazac 9a mup za izdavanje radne dozvole, koji se nalazi u privitku. Popuniti podatke pod brojevima od 1 do 12 te od 17 do 21. Podatke možete prepisati na papir jer ćemo sami ispuniti traženi obrazac na osnovu Vaših podataka.

Ovaj obrazac sam postavio na sljedećem link : http://ufile.io/ebok0
Ako budeš imao problema sa file-om,javi se da ti ga na mail proslijedim ili kome već bude trebao.
Nadam se da sam makar malo pomogao,puno sreće u karijeri :)
dgL_
Posts: 3031
Joined: 25/09/2014 22:39

#2171 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by dgL_ »

Kimeel d.o.o iskustva ako neko zna? Sve me zanima kd radnog vremena, do plate, uslovi, kakvi su prema radnicima, pritisak... Prijava itd... Itd...
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#2172 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by klixo »

klixo wrote:Potreban vozac kamiona za medjunarodni transport sa minimalno C1(kamion do 7.5t) kategorijom.
Iskustvo u medjunarodnom transportu nije potrebno , moguca obuka(placena).
14-21 radnih dana u mjesecu.

Kontakt ; 062 346 757
Trazi se jos jedan vozac sa C1 ,a pozeljno i C1E kategorijom.
Drzavni ispit za vozaca se podrazumijeva.
Dnevnica 60 KM(netto) prva dva mjeseca , ako se firma odluci zadrzati vozaca dnevnica se povecava na 70 KM(netto).
Vozi se za inostranstvo(Njemacka 95%).

Kontakt : 062 346 757
zippoo87
Posts: 15368
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2173 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by zippoo87 »

klixo wrote:
klixo wrote:Potreban vozac kamiona za medjunarodni transport sa minimalno C1(kamion do 7.5t) kategorijom.
Iskustvo u medjunarodnom transportu nije potrebno , moguca obuka(placena).
14-21 radnih dana u mjesecu.

Kontakt ; 062 346 757
Trazi se jos jedan vozac sa C1 ,a pozeljno i C1E kategorijom.
Drzavni ispit za vozaca se podrazumijeva.
Dnevnica 60 KM(netto) prva dva mjeseca , ako se firma odluci zadrzati vozaca dnevnica se povecava na 70 KM(netto).
Vozi se za inostranstvo(Njemacka 95%).

Kontakt : 062 346 757
dakle,napisao si radnih dana u mjesecu ima od 14 do 21 a dnevnica je 60 KM
dakle plata se krece od 840 KM do 1260 KM mjesecno
nije neka para,zato svi soferi i rade za firme iz EU...tamo je ovoliko ali u eurima ,sa tendencijom povecanja i sa puno vecim izborom firmi,kada ti voznja postane rutina :D

ali da me ne shvatis pogresno,znam da se ti tek probijas u poslu i da sigurno i nisi u mogucnosti da dajes bolje uslove,jos ako poslujes u BiH,ebeno
komentar je generalan,jer imam i u porodici vozaca kamiona i znam stosta oko toga
imam i ja pololezno i C i E ali nemam "skolu",tj. drzavni,mada se to zacas "zavrsi" ili kod nas ili u Srbiji :D
nj0be
Posts: 107
Joined: 18/04/2009 22:20

#2174 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by nj0be »

Da li neko zna kolike su plate zaposlenim u Poljine hills, djevojke za pultovima, razni menadzeri i slicno? Moze i na pm
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#2175 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by klixo »

zippoo87 wrote:
klixo wrote:
klixo wrote:Potreban vozac kamiona za medjunarodni transport sa minimalno C1(kamion do 7.5t) kategorijom.
Iskustvo u medjunarodnom transportu nije potrebno , moguca obuka(placena).
14-21 radnih dana u mjesecu.

Kontakt ; 062 346 757
Trazi se jos jedan vozac sa C1 ,a pozeljno i C1E kategorijom.
Drzavni ispit za vozaca se podrazumijeva.
Dnevnica 60 KM(netto) prva dva mjeseca , ako se firma odluci zadrzati vozaca dnevnica se povecava na 70 KM(netto).
Vozi se za inostranstvo(Njemacka 95%).

Kontakt : 062 346 757
dakle,napisao si radnih dana u mjesecu ima od 14 do 21 a dnevnica je 60 KM
dakle plata se krece od 840 KM do 1260 KM mjesecno
nije neka para,zato svi soferi i rade za firme iz EU...tamo je ovoliko ali u eurima ,sa tendencijom povecanja i sa puno vecim izborom firmi,kada ti voznja postane rutina :D

ali da me ne shvatis pogresno,znam da se ti tek probijas u poslu i da sigurno i nisi u mogucnosti da dajes bolje uslove,jos ako poslujes u BiH,ebeno
komentar je generalan,jer imam i u porodici vozaca kamiona i znam stosta oko toga
imam i ja pololezno i C i E ali nemam "skolu",tj. drzavni,mada se to zacas "zavrsi" ili kod nas ili u Srbiji :D
Rade nasi po EU ,ali si 30 dana u kamionu pa ko voli nek izvoli.
Plate u SLO se krecu oko 1600e.
Ja mogu zaposliti 31 dan u mjesecu vozilo ,ali ko to hoce ide u zemlje EU i tu nema zivota.
Ovako imas svega pomalo. :mrgreen:
14 dana u kamionu za 910 KM je i vise nego pristojno.
Post Reply