Forumasi zaposljavaju

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
art vandeley
Posts: 2352
Joined: 12/06/2010 11:14
Location: Monk˙s Restaurant

#2101 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by art vandeley »

Pitanje za upucenije... Kod konkursa za radna mjesta u drzavnu sluzbu, vidim da se obavezno trazi dokaz za poznavanje rada na racunaru. Da li se kao taj dokaz moze iskoristiti diploma/svjedodzba iz srednje skole u kojoj sam imao predmet informatika? Ili treba poseban certifikat sa nekih kurseva itd...?
User avatar
holowey
Posts: 8432
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#2102 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by holowey »

art vandeley wrote:Pitanje za upucenije... Kod konkursa za radna mjesta u drzavnu sluzbu, vidim da se obavezno trazi dokaz za poznavanje rada na racunaru. Da li se kao taj dokaz moze iskoristiti diploma/svjedodzba iz srednje skole u kojoj sam imao predmet informatika? Ili treba poseban certifikat sa nekih kurseva itd...?
treba ti potvrda, ove firme koje organizuju kurseve, kontaktiraj pa pitaj za "diplomu"
User avatar
ilkbahar
Posts: 1108
Joined: 19/01/2014 21:36

#2103 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by ilkbahar »

Trazim posao sekretara skole, nije bitno koje, u Sarajevu moze i Vogosca i okolica. Ako ima ko da moze sredit posao pocastit cu. Hitno!

Niko?
MrShadow
Posts: 564
Joined: 02/01/2011 13:56

#2104 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by MrShadow »

Prijatelj trazi 2 kuhara/kuharice za palacinkarnicu pa ako nekome treba posao, ima iskustva u kuhanju, a ima smisla za pravljenje novih recepata, te da pravi i ukrasava palacinke na razne nacine javite mi se na pm. Uslovi su korektni i radi se o dugorocnom ugovoru.
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#2105 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Sodom1 »

Nije lako biti radnik a bome ni poslodavac. Ja sam pokusao naci par radnika da se nesto napravi da radimo , ali to sve od zla oca i gore matere. Cim okrenes glavu uceravaju ti ga , prave te budalom.
Da ne bude zabune placao sam i vise nego dobro. Kazem im odite u kafice,pekare ,cevabdzinice butike pitaj te te radnike kolika im je plata ja cu vama dati duplo.
Na svojoj sam kozi naucio ,spoznao ´pomozi sirotu na svoju sramotu´
zippoo87
Posts: 15599
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2106 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by zippoo87 »

Sodom1 wrote:Nije lako biti radnik a bome ni poslodavac. Ja sam pokusao naci par radnika da se nesto napravi da radimo , ali to sve od zla oca i gore matere. Cim okrenes glavu uceravaju ti ga , prave te budalom.
Da ne bude zabune placao sam i vise nego dobro. Kazem im odite u kafice,pekare ,cevabdzinice butike pitaj te te radnike kolika im je plata ja cu vama dati duplo.
Na svojoj sam kozi naucio ,spoznao ´pomozi sirotu na svoju sramotu´
razumijem te...
BIONA
Posts: 1340
Joined: 02/09/2009 21:53
Contact:

#2107 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by BIONA »

Sodom1 wrote:Nije lako biti radnik a bome ni poslodavac. Ja sam pokusao naci par radnika da se nesto napravi da radimo , ali to sve od zla oca i gore matere. Cim okrenes glavu uceravaju ti ga , prave te budalom.
Da ne bude zabune placao sam i vise nego dobro. Kazem im odite u kafice,pekare ,cevabdzinice butike pitaj te te radnike kolika im je plata ja cu vama dati duplo.
Na svojoj sam kozi naucio ,spoznao ´pomozi sirotu na svoju sramotu´
Da li su ti jos potrebni radnici?
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#2108 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Sodom1 »

BIONA wrote:
Sodom1 wrote:Nije lako biti radnik a bome ni poslodavac. Ja sam pokusao naci par radnika da se nesto napravi da radimo , ali to sve od zla oca i gore matere. Cim okrenes glavu uceravaju ti ga , prave te budalom.
Da ne bude zabune placao sam i vise nego dobro. Kazem im odite u kafice,pekare ,cevabdzinice butike pitaj te te radnike kolika im je plata ja cu vama dati duplo.
Na svojoj sam kozi naucio ,spoznao ´pomozi sirotu na svoju sramotu´
Da li su ti jos potrebni radnici?
Posao nije u Sa,
zasad je zimska pauza
sarajevo999999
Posts: 852
Joined: 28/02/2012 14:44

#2109 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by sarajevo999999 »

holowey wrote:
art vandeley wrote:Pitanje za upucenije... Kod konkursa za radna mjesta u drzavnu sluzbu, vidim da se obavezno trazi dokaz za poznavanje rada na racunaru. Da li se kao taj dokaz moze iskoristiti diploma/svjedodzba iz srednje skole u kojoj sam imao predmet informatika? Ili treba poseban certifikat sa nekih kurseva itd...?
treba ti potvrda, ove firme koje organizuju kurseve, kontaktiraj pa pitaj za "diplomu"
Vjerovatno ti je istekao rok za konkurs, ali evo iz licnog iskustva a moze nekom posluziti. Dakle, skola, kurs koji organiziraju "nastavu" i daju certifikat moraju biti priznati od ministarstva nekog ne znam tacno sa pecatom. Znaci ne moze srednja skola, neki lijevi kursevi kod Ahme i sl. Da ne bi bilo odbijanja aplikacije radi toga. Ko misli konkurisati za ADS trebao bi to unaprijed imati jer je tesko to izganjati za nekoliko dana koliko traje rok konkursa.
Po meni jako koristan certifikat (iako besmislen) jer se moze staviti u CV ali i prevesti za aplikacije van drzave. Et toliko
User avatar
purgatorio
Posts: 1065
Joined: 05/11/2012 09:45
Location: Velika Kladuša

#2110 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by purgatorio »

art vandeley wrote:Pitanje za upucenije... Kod konkursa za radna mjesta u drzavnu sluzbu, vidim da se obavezno trazi dokaz za poznavanje rada na racunaru. Da li se kao taj dokaz moze iskoristiti diploma/svjedodzba iz srednje skole u kojoj sam imao predmet informatika? Ili treba poseban certifikat sa nekih kurseva itd...?
ovjerena kopija diploma supplementa/indexa ako si imao informatiku prolazi, također za engleski. Isto tako znam ljudi koji su predavali certifikate od nekog internet centra koji ne vjerujem da je ovlašten za to i prošlo također.
probook
Posts: 4591
Joined: 13/10/2013 22:38

#2111 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by probook »

purgatorio wrote:
art vandeley wrote:Pitanje za upucenije... Kod konkursa za radna mjesta u drzavnu sluzbu, vidim da se obavezno trazi dokaz za poznavanje rada na racunaru. Da li se kao taj dokaz moze iskoristiti diploma/svjedodzba iz srednje skole u kojoj sam imao predmet informatika? Ili treba poseban certifikat sa nekih kurseva itd...?
ovjerena kopija diploma supplementa/indexa ako si imao informatiku prolazi, također za engleski. Isto tako znam ljudi koji su predavali certifikate od nekog internet centra koji ne vjerujem da je ovlašten za to i prošlo također.
...i ako unaprijed nisi sve dogovorio dzaba predajes papire :D
User avatar
zenny
Posts: 884
Joined: 11/03/2005 05:03
Location: Sarajevo

#2112 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by zenny »

zna li neko nesto vezano za ove 'Taylor poslovna rješenja - Taylor Business Solutions', sa sjedistem na Stupu u Sarajevu. Apsolutno nista o njima nisam uspio naci sto mi je precudno u ovom vremenu... znate li kakvi su uslovi za poziciju 'Dispatcher - Transport Agent' (osim cudnog radnog vremena), cime se tacno bave, je li ozbiljna ekipa u pitanju itd...? zahvalan unaprijed
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#2113 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by mali_balon »

zenny wrote:zna li neko nesto vezano za ove 'Taylor poslovna rješenja - Taylor Business Solutions', sa sjedistem na Stupu u Sarajevu. Apsolutno nista o njima nisam uspio naci sto mi je precudno u ovom vremenu... znate li kakvi su uslovi za poziciju 'Dispatcher - Transport Agent' (osim cudnog radnog vremena), cime se tacno bave, je li ozbiljna ekipa u pitanju itd...? zahvalan unaprijed
Ukratko...to ti je kao call centar, ali nije klasicni call centar (ne prodajes nista, nemas norme, ne peglas ljude), organizacija transporta, radis sve online, cudno radno vrijeme je zbog amerike, vremenske razlike, jer tamo ti je "radno mjesto". Nema norme koju trebas ispuniti (nije bilo kada sam ja bio na razgovoru), ali si prijavljen na minimalac i picis na procenat, dobijes americko ime (zbog lakse komunikacije sa americkim kamjodzijama)...javi ti se firma iz tacke A koja hoce da prevuce teret na tacku B tvoje da organizujes transport najezbolniji i najeftinij i da sve usrecis i to sve sredis i tu ide tvoj procenat....ovo ti je u grubo.... pisali smo vec negdje na nekoj temi....idi na forumski search i trazi
Proposition Joe
Posts: 286
Joined: 10/03/2012 09:26

#2114 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Proposition Joe »

potreban mi je racunovodja ili ekonomista sa znanjem i iskustvom u oblasti vodjenja knjiga za samostalnu djelatnost-obrt, da mi, hajmo reci pruzi instrukcije i upustva kako da vodim sam sebi knjige. Posto sam svjestan da je to mali biznis za kojeg nije komplikovano voditi knjige, ne zelim da angazujem racunovodju da mi to radi, vec mislim da je dovoljno da sjednemo i uz kafu (ako je bas potrebno i dvije) rastabirimo osnove tj. nedoumice koje me muce.

Placanje po dogovoru.

Ponude slati u pp. Hvala.
faraon_sa
Posts: 76
Joined: 21/07/2007 16:41

#2115 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by faraon_sa »

Potreban mi je neko ozbiljan za rad na duze staze kao freelancer. Potrebno znanje Auto Cad-a, engleskog jezika i mogucnost rada bar 5 dana sedmicno. Pozeljno znanje iz elektrotehnike, mada nije obavezno ako je neko "kliker", dakle materija koja je u pitanju se moze nauciti za nekoliko dana.

Posla bi trebalo biti narednih nekoliko godina, a zarada na mjesecno osnovi vrlo lako moze preci 2000 KM. Sve zavisi koliko neko ima slobodnog vremena i koliko brzo radi. Ono sto se trazi je da se vecina posla zavrsi do 18:00. Posao nisam postavio na Upwork jer bi zelio nekog domaceg zbog komunikacije i treninga (pozeljno da je iz Sarajeva ili da moze doci do Sarajeva na kratki kurs). Zainteresirani neka se jave u pp gdje cu im sve detaljno objasniti...
User avatar
Truba
Posts: 81707
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2116 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Truba »

Image
User avatar
holowey
Posts: 8432
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#2117 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by holowey »

Black swan wrote:Image
:lol: definitvno je primili zbog clanstva u mensi :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66128
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2118 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by _BataZiv_0809 »

Jes dobra Tijana to je zlocin :run:
moke_017
Posts: 249
Joined: 03/11/2013 20:47

#2119 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by moke_017 »

Pozdrav raja,
imam jedno pitanje, ako je se neko možda susretao sa tim da mi odgovori. Naime kad apliciram na konkurse za državnog službenika i traže mi dokaz o poznavanju Engleskog jezika, izbace mi pravilnik:

U postupcima sprovođenja javnih natječaja u organima državne službe u
Federaciji kao dokaz o poznavanju ili znanju stranog jezika, mogu se koristiti
sljedeći dokazi:
– uvjerenje/certifikat o poznavanju ili znanju stranog jezika, nivo A2, B1 (ili
više) jezičke kompetencije prema Zajedničkom europskom referentnom
okviru za jezike, izdato od škole ili druge institucije koja se bavi edukacijom
stranih jezika, bez obzira da li se nalazi u Bosni i Hercegovini ili izvan nje,
– uvjerenje fakulteta o provjeri znanja stranog jezika, položenom ispitu
stranog jezika tokom školovanja, kao i druga isprava fakulteta (ovjerena
kopija upisnice -indexa), koja potvrđuje poznavanje ili znanje stranog
jezika, odnosno položene ispite stranih jezika,
– diploma ili druga isprava koja potvrđuje stečeno zvanje ili zanimanje koje je
neposredno vezano za znanje stranog jezika (npr. profesor stranog jezika,
prevoditelj, i sl.),
– diploma završenog fakulteta ili stečenog naučnog zvanja u Bosni i
Hercegovini ili u inozemstvu na temelju koje se nedvosmisleno može
utvrditi da je isto školovanje u cjelini ili u pretežnom dijelu završeno na
stranom jeziku :-) :-) :-)

Dali je se neko od vas susretao sa ovim. Naime dobro poznajem Engleski jezik ali ne mogu nikako to da dokažem, niti sam na fakultetu imao Engleski jezik, niti imam zertifikat Toefl ili tome slično. Dali neko zna šta mi je raditi?
User avatar
Sarah24
Posts: 10014
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#2120 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Sarah24 »

Odes u bilo koju skolu stranih jezika, platis i polozis samo ispit za odredeni stepen, ne moras za sve da radis, otprilike znas koji si. Oni ti izdaju certifikat i to je to... :)
moke_017
Posts: 249
Joined: 03/11/2013 20:47

#2121 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by moke_017 »

Sarah24 wrote:Odes u bilo koju skolu stranih jezika, platis i polozis samo ispit za odredeni stepen, ne moras za sve da radis, otprilike znas koji si. Oni ti izdaju certifikat i to je to... :)
Hvala na odgovoru, ali me ipak interesuje dali ovo funkcioniše u praksi, pošto sam imao istustava da traže dlaku u jajetu u ovim konkursima da ti odbiju dokumentaciju. Dali se pika samo TOEFL i IELTS certifikat, ili može certifikat od neke škole stranih jezika tipa CPE ili DAF i tome slično što mi imamo ovdje u Tuzli. :-D :kiss:
User avatar
Sarah24
Posts: 10014
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#2122 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Sarah24 »

Nema na cemu. Ja sam i napisala iz licnog iskustva. Ne znam opet, mozda posebne institucije traze nesto posebno.
Ja isto super pricam engleski i kako nisam imala dokaz dosadilo mi je da me zbog toga (kao jedan od razloga) ne pozivaju na intervju, pa sam otisla u skolu stranih jezika (zaboravila sam ime, davno je to bilo :-) ) inace ako si iz Tz, nalaze se u O.S Centar tamo kod Banje, uradila test, platila i kasnije sam slala na sve konkurse i u drzavne i ne drzavne institucije, nije bilo problema... opet kazem, ne znam...tako je moje iskustvo :skoljka: :)
moke_017
Posts: 249
Joined: 03/11/2013 20:47

#2123 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by moke_017 »

Sarah24 wrote:Nema na cemu. Ja sam i napisala iz licnog iskustva. Ne znam opet, mozda posebne institucije traze nesto posebno.
Ja isto super pricam engleski i kako nisam imala dokaz dosadilo mi je da me zbog toga (kao jedan od razloga) ne pozivaju na intervju, pa sam otisla u skolu stranih jezika (zaboravila sam ime, davno je to bilo :-) ) inace ako si iz Tz, nalaze se u O.S Centar tamo kod Banje, uradila test, platila i kasnije sam slala na sve konkurse i u drzavne i ne drzavne institucije, nije bilo problema... opet kazem, ne znam...tako je moje iskustvo :skoljka: :)
Ok hvala, moram i ja to onda položiti.
User avatar
argyle
Posts: 1852
Joined: 17/10/2010 09:56
Location: Džamahirija Bosna

#2124 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by argyle »

http://www.posao.ba/#!searchjobs;keywor ... job=113184

Image
http://www.lafat-komerc.com/index.php/bs/

LAFAT KOMERC d.o.o. Kalesija je društvo koje se bavi proizvodnjom i distribucijom kotlova i kamina na pelet, kotlova na čvrsto gorivo pod vlastitim brendom „STILMETAL“, te velikim brojem metalnih proizvoda za razne namjene. Smješteno je u Kalesiji na oko 72.000 m2 sa 320 zaposlenih radnika, sa velikim potencijalom i kapacitetima, te trenutno važi za lidera u proizvodnji i prodaji kotlova i kamina na pelet i čvrsto gorivo, kao i opreme za grijanje.

Zbog širenja poslovnih aktivnosti raspisujemo konkurs za radno mjesto, komercijalista za regiju Banja Luka, Prnjavor, Derventa, Brčko i Bijeljina.

Komercijalista 1 izvršioc

Uslovi:
SSS/VSS društvenog smijera,
Minimalno 3 godine radnog iskustva
Izražena komunikativnost,
poznavanje rada na računaru (MS Office paket),
poznavanje engleskog jezika,
vozačka dozvola B kategorija,
spremnost na timski rad u dinamičnom okruženju,
poznavanje regionalnog maloprodajnog i veleprodajnog tržišta

Odgovornosti:
rad na terenu sa kupcima radi uvećanja obima prodaje,
razrada i kreiranje ponuda, praćenje naplate
Uspostavlja kontakt sa kupcima na dodijeljenom terenu, pregovara i prima njihove narudžbe, prati tok isporuke
ugovaranje, zaključivanje i realizacija prodaje u skladu sa zadanim planom prodaje,
usmjeravanje marketinških aktivnosti na tržištu.

Oglas ostaje otvoren 30 dana, od dana objavljivanja.

Prednost imaju kandidati sa iskustvom u komercijali (veleprodaja, maloprodaja, distribucija) roba, posebno iz oblasti opreme za mašinske instalacije, (oprema za grijanje, vodoinstalacije i elektroinstalacije), građevinskih materijala, industrijskih roba, kao i kandidati sa validnim preporukama.

Lokacija: Brčko, Prnjavor, Bijeljina, Banja Luka, Derventa

Broj pozicija: 1

Datum objave: 16.01.2017.
Trajanje oglasa: 30 dana (ističe 15.02.2017.)
User avatar
Edin H.
Posts: 47020
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2125 Re: Forumasi zaposljavaju

Post by Edin H. »

Posao dobar, a para laka. :oops:

£55 na sat :izet:

Gole cistacice/cistaci. :skoljka:

http://www.bbc.co.uk/bbcthree/item/da6d ... aa2fa5cb52
Post Reply