ford focus

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
big.muzzy
Posts: 153
Joined: 30/03/2010 10:02

#426 Re: ford focus

Post by big.muzzy »

syd2o2 wrote:Hvala za info.
Trgomat dao najbolju ponudu.
Možda da pokušaš i sa Kare doo
deda_jr
Posts: 231
Joined: 10/11/2011 13:32

#427 Re: ford focus

Post by deda_jr »

Koji akumulator ide za Focusa 2.0, dizel 100kw? Necete vjerovati, ali jutros me izdao stari :mrgreen:
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#428 Re: ford focus

Post by quarterback »

deda_jr wrote:Koji akumulator ide za Focusa 2.0, dizel 100kw? Necete vjerovati, ali jutros me izdao stari :mrgreen:
jesi siguran da si sjeo u focusa? :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#429 Re: ford focus

Post by amar1994 »

deda_jr wrote:Koji akumulator ide za Focusa 2.0, dizel 100kw? Necete vjerovati, ali jutros me izdao stari :mrgreen:
ja mislim da je ovaj : 700amp 70ah , ali provjeri na tom koji je crko :thumbup:
deda_jr
Posts: 231
Joined: 10/11/2011 13:32

#430 Re: ford focus

Post by deda_jr »

quarterback wrote:
deda_jr wrote:Koji akumulator ide za Focusa 2.0, dizel 100kw? Necete vjerovati, ali jutros me izdao stari :mrgreen:
jesi siguran da si sjeo u focusa? :D
Pa doduse, sve je zamrzlo, nije se bas najbolje vidjelo sta je ispod leda :lol:
deda_jr
Posts: 231
Joined: 10/11/2011 13:32

#431 Re: ford focus

Post by deda_jr »

amar1994 wrote:
deda_jr wrote:Koji akumulator ide za Focusa 2.0, dizel 100kw? Necete vjerovati, ali jutros me izdao stari :mrgreen:
ja mislim da je ovaj : 700amp 70ah , ali provjeri na tom koji je crko :thumbup:
Koliko smo postali razmazeni zbog interneta.. Nije mi ni palo na pamet da pogledam, nego odmah na forum :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 40056
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#432 Re: RE: Re: ford focus

Post by konektovan »

deda_jr wrote:
amar1994 wrote:
deda_jr wrote:Koji akumulator ide za Focusa 2.0, dizel 100kw? Necete vjerovati, ali jutros me izdao stari :mrgreen:
ja mislim da je ovaj : 700amp 70ah , ali provjeri na tom koji je crko [emoji106]
Koliko smo postali razmazeni zbog interneta.. Nije mi ni palo na pamet da pogledam, nego odmah na forum [emoji106]
Forum je zakon.

Sent from my C6603 using Tapatalk
aktivacija
Posts: 265
Joined: 10/03/2014 15:12

#433 Re: ford focus

Post by aktivacija »

deda_jr wrote:Koji akumulator ide za Focusa 2.0, dizel 100kw? Necete vjerovati, ali jutros me izdao stari :mrgreen:

Kod mene 81kW, bio 66Ah....Ubacim Vartu 74Ah i neznam jel autosugestija, al auto radi ko sat, ašćare nekako ljepše nego prije. Za dva dana moro starom vratiti Vartu, nije čojk mogo upaliti svoje auto bez, i kupim na piku neki lijevi od 75Ah...Mislio sam da ce raditi jos bolje, ali ne znam jel opet autosugestija, al cini mi se da je sa onom Vartom osjetno radio bolje. Ah, ja...i palio je sa njim na pola okretaja prije, nego sa ovim od 75AH.
aktivacija
Posts: 265
Joined: 10/03/2014 15:12

#434 Re: ford focus

Post by aktivacija »

Pitanje za Fokus experte...Jel ok broj obrtaja od oko 750rpm na leru....benzinac 81kW automatik? Isti je broj i kad prebacim na plin?
Odem neki dan da provjerim plin, kaze mi lik, ne radi ti na benzin kako treba. Nesto ga guši kad se stisne gas. Ko da zastane na tren da razmisli, pa tek onnda pocne ubrzavati. Malo to frustrira. A tek kad prebacim na plin, pocne da stuca, i ko da malo trza - cima, i to kad idem recimo oko 60km/h. Na benzinu ne trza, ali ubrzava skoro isto, bez neke osjetne razlike. Cistio sam MAF senzor, onda onaj idle air control valve, stavio novi filter zraka...Nikakva promjena na bolje se nije osjetila. Imal ko kakav konstruktivan prijedlog....Znaci, osnovni problem je slaba vuča, kad stisnem gas motor zaurla ali ubrzava ''po svom'' - lagano bez srkleta....Engine check lampica pokazuje gresku...nesto u fazonu prevelika koncentracija goriva...
Kad stavim ruku na otvor kud uvlaci zrak, skoro da se i ne osjeti protok zraka, a kad skoro zatvorim rukom taj otvor - haman se iste sekunde auto ugasi.
Tako da mislim da je problem ili prevelika kolicina ubrizganog goriva ili premalo zraka da sagori to gorivo...Da ne duljim, ko se razumije otprilike ce skontati na sta to sve lici....Fala na citanju i eventualnim konstruktivnim sugestijama.
NediM17
Posts: 21482
Joined: 05/11/2009 11:49

#435 Re: ford focus

Post by NediM17 »

Koju ti tacno gresku izbaci, kod?

Ne moze plinska mapa biti toliko losa da auto trokira. Ne valja ti struja pod broj jedan, prvo to rijesi.Znaci bobina/e , kablovi, svjecice.

Kao drugo plinska mapa ti gotovo sigurno ne valja cim si dobio CE lampicu nesto oko smjese.

Uvijek problem rjesavajte na benzinu, pa kada to rijesite, onda je za plin lako.
aktivacija
Posts: 265
Joined: 10/03/2014 15:12

#436 Re: ford focus

Post by aktivacija »

NediM17 wrote:Koju ti tacno gresku izbaci, kod?

Ne moze plinska mapa biti toliko losa da auto trokira. Ne valja ti struja pod broj jedan, prvo to rijesi.Znaci bobina/e , kablovi, svjecice.

Kao drugo plinska mapa ti gotovo sigurno ne valja cim si dobio CE lampicu nesto oko smjese.

Uvijek problem rjesavajte na benzinu, pa kada to rijesite, onda je za plin lako.
Auto se preporodilo kad sam promijenio filter goriva. Izgleda da raniji vlasnik nikad nije mijenjao. Sad se skoro i ne primjeti kad se presalta sa goriva na plin, a bilo je kao da ceka 2-3 sec da se potrosi gorivo, pa onda pocne da ubrizgava plin. Ja mislio to treba tako :) Puno je bolje primanje gasa, mada ja jos uvijek osjetim blago trzanje - cupkanje auta kad ide na plin, pogotovo na ravnim relacijama kad se odrzava ista brzina duze vrijeme 55-65km/h tad odjednom pocne da blago cimanje. (ne desava se na benzinu).
Sto se struje tice, radio mi pocne da pucketa u zvucnicima kad upalim auto. Ujednacenim ritmom. Kad sam juce upalio klimu i pojacao na max, auto se jedva izborilo da se ne ugasi...bas je ono zatrokiralo, ali se nije ugasilo. Provjericu struju, svakako, jer trebam icii do elektricara za ono puckanje.

Ne sjecam se sad koji je error pokazivalo....ali ako se opet pojavi, zabiljezi cu.

hvala na sugestijama
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#437 Re: ford focus

Post by direstraits0078 »

aktivacija wrote:Pitanje za Fokus experte...Jel ok broj obrtaja od oko 750rpm na leru....benzinac 81kW automatik? Isti je broj i kad prebacim na plin?
Odem neki dan da provjerim plin, kaze mi lik, ne radi ti na benzin kako treba. Nesto ga guši kad se stisne gas. Ko da zastane na tren da razmisli, pa tek onnda pocne ubrzavati. Malo to frustrira. A tek kad prebacim na plin, pocne da stuca, i ko da malo trza - cima, i to kad idem recimo oko 60km/h. Na benzinu ne trza, ali ubrzava skoro isto, bez neke osjetne razlike. Cistio sam MAF senzor, onda onaj idle air control valve, stavio novi filter zraka...Nikakva promjena na bolje se nije osjetila. Imal ko kakav konstruktivan prijedlog....Znaci, osnovni problem je slaba vuča, kad stisnem gas motor zaurla ali ubrzava ''po svom'' - lagano bez srkleta....Engine check lampica pokazuje gresku...nesto u fazonu prevelika koncentracija goriva...
Kad stavim ruku na otvor kud uvlaci zrak, skoro da se i ne osjeti protok zraka, a kad skoro zatvorim rukom taj otvor - haman se iste sekunde auto ugasi.
Tako da mislim da je problem ili prevelika kolicina ubrizganog goriva ili premalo zraka da sagori to gorivo...Da ne duljim, ko se razumije otprilike ce skontati na sta to sve lici....Fala na citanju i eventualnim konstruktivnim sugestijama.
Koliko km, izbacuje li ulje na sipku za ulje kad je izvuces na leru? Ako nije elektrika u pitanju, mozda imas negdje rupu u motoru. Crna suplja rupa u vidu odronjenih sjedista ventila, slijepljenih karika i sl.
aktivacija
Posts: 265
Joined: 10/03/2014 15:12

#438 Re: ford focus

Post by aktivacija »

Za sta sluzi zelena puljka na automatik mjenjacu kod fokusa 2001god.
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#439 Re: ford focus

Post by kritichar »

ima li ko iskustava sa limarijom kod druge generacije, jel loša kao kod prve?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#440 Re: ford focus

Post by amar1994 »

kritichar wrote:ima li ko iskustava sa limarijom kod druge generacije, jel loša kao kod prve?
nije , zasto bi bila losa , nisam ni jednog vidio a ni cuo da ima problema :thumbup:
User avatar
hopi
Posts: 5626
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#441 Re: ford focus

Post by hopi »

aktivacija wrote:Za sta sluzi zelena puljka na automatik mjenjacu kod fokusa 2001god.
kod mene na mondilaku je služila za isključvanje overdrive-a

mislim da onda ne prebacuje u 4, ima veze kod tegljenja tereta i sl, ne znam sada tačno, imaš sigurno na netu info ako te više zanima, nikada to nisam dirao
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#442 Re: ford focus

Post by tempuser »

kritichar wrote:ima li ko iskustava sa limarijom kod druge generacije, jel loša kao kod prve?
Nema vecih problema ako nije popravljan zamjenskim dijelovima. Jedina mana je izmedju tocka i vrata u prednjim blatobranima gdje se u dzepovima izmedju blatobrana i unutrasnjeg blatobrana nakuplja blato i korodira, ali to kod mene nije izbilo na povrsinu 9,5 god.
aktivacija
Posts: 265
Joined: 10/03/2014 15:12

#443 Re: ford focus

Post by aktivacija »

Imam problem sa fokusom, benzin/plin, sa ler-gasom. Jadnik se pati ko da mu je neko stavio plasticnu kesu na lice, pa ne moze da udahne. Trese, drma, gusi se... Kad vozim, ide ok. Stisnes gas i nista se ne primjeti. Ali kad stanem na semafor ili kad tek upalim u garazi, jedva radi. Ujutru se cak i ugasi nakon 10tak sekundi. Upalim ponovo i onda se vise ne gasi, ali i dalje patnja. Prije mi se znao ugasiti na semaforu, kad ubacim u N, a u zadnje vrijeme ko da proradi kad ubacim u N, a pocne se patiti kad ubacim u brzinu.
Promijenio lambda sondu, ocistio MAF senzor...EGR je ventil nazalost zapeko saraf i ne mogu da odvrnem, a kad skinem ono malo crijevo koje ide na vrh egr ventila nista se ne desava, a mozda bi trebalo, jer vakum treba da povuce i zatvori ili otvori taj egr ventil, a na tom crijevu se uopste ne osjeti ni da vuce ni da puse...
Check engine se pali svako malo ....error P0172 / prezaasicena smjesa.
Vozio u Ford, kazu nemaju program za amerikanca. Vozio raznim majstorima, niko nece da se pegla. Jedni kazu, plin unistava sva auta i ne vrijedi se peglati. Drugi se vade da ne rade ''amerikance'', iako mi nije jasno...ventil je ventil...
Jel neko imao slicno peglanje i kako je rijesio? Ili imate nekog majstora za preporuciti...nekog ko zna :) Inace, nasi ''masjtori'' nevidjena sramota, sto se znanja tice. Pa i slijepac zna naci pokvaren dio i zamijeniti. Jel treba znanjem pronaci problem, svi nesta zauzeti, nemaju vremena, il se vade na plin...tuga.
preludezalude
Posts: 5570
Joined: 07/03/2012 00:09

#444 Re: ford focus

Post by preludezalude »

:thumbup:
Gotovo iste simptome sam ja imao i rijesio ih zamjenom svjecica.
aktivacija
Posts: 265
Joined: 10/03/2014 15:12

#445 Re: ford focus

Post by aktivacija »

preludezalude wrote::thumbup:
Gotovo iste simptome sam ja imao i rijesio ih zamjenom svjecica.

To je prvo sto sam promijenio. Situacija ostala ista.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#446 Re: ford focus

Post by tempuser »

Bombina?
User avatar
konektovan
Posts: 40056
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#447 Re: ford focus

Post by konektovan »

tempuser wrote:Bombina?

Rekne se, bobina. :wink: :D
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#448 Re: ford focus

Post by tempuser »

konektovan wrote:
tempuser wrote:Bombina?

Rekne se, bobina. :wink: :D
Jest, ja to seljacki po naski! :thumbup:
aktivacija
Posts: 265
Joined: 10/03/2014 15:12

#449 Re: ford focus

Post by aktivacija »

tempuser wrote:
konektovan wrote:
tempuser wrote:Bombina?

Rekne se, bobina. :wink: :D
Jest, ja to seljacki po naski! :thumbup:
Kod nas se kaze i alnaser :)
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#450 Re: ford focus

Post by tempuser »

aktivacija wrote: Kod nas se kaze i alnaser :)

I mandjeta, i tiflon/teflon/diflon, i diftung, i feluga, i felna... Svasta se kod nas kaze! :lol:
Post Reply