ford focus

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
aktivacija
Posts: 265
Joined: 10/03/2014 15:12

#401 Re: ford focus

Post by aktivacija »

Gdje naci nosac motora za fokusa amerikanca 1.6 i dihtung glave za istog? Nema kod Mirse, onaj ac-ford ili kako se zove - ne nabavljaju za amerikance... Ima li neko kakav pouzdan izvor gdje se raspitam? hvala
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#402 Re: ford focus

Post by amar1994 »

aktivacija wrote:Gdje naci nosac motora za fokusa amerikanca 1.6 i dihtung glave za istog? Nema kod Mirse, onaj ac-ford ili kako se zove - ne nabavljaju za amerikance... Ima li neko kakav pouzdan izvor gdje se raspitam? hvala
ebay :thumbup:
aktivacija
Posts: 265
Joined: 10/03/2014 15:12

#403 Re: ford focus

Post by aktivacija »

amar1994 wrote:
aktivacija wrote:Gdje naci nosac motora za fokusa amerikanca 1.6 i dihtung glave za istog? Nema kod Mirse, onaj ac-ford ili kako se zove - ne nabavljaju za amerikance... Ima li neko kakav pouzdan izvor gdje se raspitam? hvala
ebay :thumbup:
naso nosac na ebay, ali zasto nema ovog 1.6 motora na mapi???!! i ako ne mogu da ga nadjem nikako, kako tek da nadjem odgovarajuci dihtung...onaj na gornjem dijelu motora???
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#404 Re: ford focus

Post by amar1994 »

aktivacija wrote:
amar1994 wrote:
aktivacija wrote:Gdje naci nosac motora za fokusa amerikanca 1.6 i dihtung glave za istog? Nema kod Mirse, onaj ac-ford ili kako se zove - ne nabavljaju za amerikance... Ima li neko kakav pouzdan izvor gdje se raspitam? hvala
ebay :thumbup:
naso nosac na ebay, ali zasto nema ovog 1.6 motora na mapi???!! i ako ne mogu da ga nadjem nikako, kako tek da nadjem odgovarajuci dihtung...onaj na gornjem dijelu motora???
daj link ebay ili mi posalji VIN/br. sasije auta na PP da ti nadjem kataloski broj pa da ga ubodemo tacno koji je :wink: :thumbup:
koja je godina focus :?
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#405 Re: ford focus

Post by tempuser »

aktivacija wrote:Gdje naci nosac motora za fokusa amerikanca 1.6 i dihtung glave za istog? Nema kod Mirse, onaj ac-ford ili kako se zove - ne nabavljaju za amerikance... Ima li neko kakav pouzdan izvor gdje se raspitam? hvala
Imas sad onaj ovlasteni Delta, kako li se zove, u Bunjinom salonu na Sipu, probah tamo.
aktivacija
Posts: 265
Joined: 10/03/2014 15:12

#406 Re: ford focus

Post by aktivacija »

tempuser wrote:
aktivacija wrote:Gdje naci nosac motora za fokusa amerikanca 1.6 i dihtung glave za istog? Nema kod Mirse, onaj ac-ford ili kako se zove - ne nabavljaju za amerikance... Ima li neko kakav pouzdan izvor gdje se raspitam? hvala
Imas sad onaj ovlasteni Delta, kako li se zove, u Bunjinom salonu na Sipu, probah tamo.
Hvala svima....nasao na ebay... ipak je 2.0 motor, a ne 1.6 ...do mene, hrkljus...

Kako i gdje da otkacim svjetla, da se ne pale sa davanjem kontakta... Nedavno ugradjivao daljinsko otkljucavanje i izvukli mi farovi bateriju jer sam morao dati kontakt neko vrijeme....

I nevezano za temu....kolega prodaje (i ugradjuje) daljinsko zakljucavanje, parking senzore, rikverc kameru sa displejom u retrovizoru - te sa displejom koji die napriejd na konzolu, te samo displej.... Kontakt telefon u pp...
User avatar
semirsar
Posts: 7552
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#407 Re: ford focus

Post by semirsar »

aktivacija wrote:...

I nevezano za temu....kolega prodaje (i ugradjuje) daljinsko zakljucavanje, parking senzore, rikverc kameru sa displejom u retrovizoru - te sa displejom koji die napriejd na konzolu, te samo displej.... Kontakt telefon u pp...
siljider broj :mrgreen:
aktivacija
Posts: 265
Joined: 10/03/2014 15:12

#408 Re: ford focus

Post by aktivacija »

Kako, ko laik, da provjerim polovne amortizere, koje hocu da kupim...da ne ugradim losije od ovih sto imam...
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#409 Re: ford focus

Post by 530i »

Ako prodavač tvrdi da su dobri...ne bih ja u riječ drugog čovjeka sumnj'o...
Throttle
Posts: 12970
Joined: 10/06/2016 12:35

#410 Re: ford focus

Post by Throttle »

530i wrote:Ako prodavač tvrdi da su dobri...ne bih ja u riječ drugog čovjeka sumnj'o...
:lol: :lol:
strax
Posts: 56
Joined: 24/02/2011 10:55

#411 Re: ford focus

Post by strax »

Dragi ljudi, treba mi polovna servo pumpa volana za fokusa 1.6 benzinca 2006 (mehanicka sa dzekom za struju), zovem sve redom niko nema, imate neki otpad za preporuciti? Nova skupa i preskupa.
User avatar
konektovan
Posts: 40533
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#412 Re: ford focus

Post by konektovan »

strax wrote:Dragi ljudi, treba mi polovna servo pumpa volana za fokusa 1.6 benzinca 2006 (mehanicka sa dzekom za struju), zovem sve redom niko nema, imate neki otpad za preporuciti? Nova skupa i preskupa.
Gago auto otpad, Vitez 063 462 659
deda_jr
Posts: 234
Joined: 10/11/2011 13:32

#413 Re: ford focus

Post by deda_jr »

Je li neko iskusao ovaj ovlasteni servis? Imam problem koji bih mozda najradije rjesavao tamo.. Kada palim hladno auto jako dimi (bijeli dim) i trese se gore nego Banjaluka.. I to traje par minuta, pa auto krene normalno raditi bez dima.. Majstor mi rece da bi mogao biti grijac, ali da on to ne bi mijenjao posto je zapeklo, pa ga strah da nesto ne pukne cime bi napravio stetu od 800 maraka. Pa bih stoga ovo rjesavao u ovlastenom. Zato me interesuje ima li neko da ih je testirao? Kakvi su sa cijenama, uslugom, kvalitetom rada...
Inace, u pitanju je Focus MK2, 2005-to godiste, 2.0, 100kw..
Hvala!
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#414 Re: ford focus

Post by quarterback »

deda_jr wrote:Je li neko iskusao ovaj ovlasteni servis? Imam problem koji bih mozda najradije rjesavao tamo.. Kada palim hladno auto jako dimi (bijeli dim) i trese se gore nego Banjaluka.. I to traje par minuta, pa auto krene normalno raditi bez dima.. Majstor mi rece da bi mogao biti grijac, ali da on to ne bi mijenjao posto je zapeklo, pa ga strah da nesto ne pukne cime bi napravio stetu od 800 maraka. Pa bih stoga ovo rjesavao u ovlastenom. Zato me interesuje ima li neko da ih je testirao? Kakvi su sa cijenama, uslugom, kvalitetom rada...
Inace, u pitanju je Focus MK2, 2005-to godiste, 2.0, 100kw..
Hvala!
bio 2 puta u zadnjih mjesec, jedan redovni, jedan neredovni (ustanovili na redovnom da treba zamjeniti selen)

cijenu ne mogu komentarisati evo sta je radjeno zadnje pa ako ti mozes skontati dobro i jeste

semering, čahura lafete, ulje za mjenjač 75W-90, 1,5h rada - 175 KM
dezinfekcija klime, montaza zimskih guma, filteri zraka, polena i ulja, formula 5w30 ulje, rad mehanicara 2h - 220 KM

usluga je dobra, sta su rekli - to su uradili, koliko su rekli da ce kostati - toilko je kostalo, kada su rekli da ce zavrsiti - tada su zavrsili
kvalitet rada - ne znam sta da ti kazem, kvalitet rada ...
...
deda_jr
Posts: 234
Joined: 10/11/2011 13:32

#415 Re: ford focus

Post by deda_jr »

quarterback wrote:
deda_jr wrote:Je li neko iskusao ovaj ovlasteni servis? Imam problem koji bih mozda najradije rjesavao tamo.. Kada palim hladno auto jako dimi (bijeli dim) i trese se gore nego Banjaluka.. I to traje par minuta, pa auto krene normalno raditi bez dima.. Majstor mi rece da bi mogao biti grijac, ali da on to ne bi mijenjao posto je zapeklo, pa ga strah da nesto ne pukne cime bi napravio stetu od 800 maraka. Pa bih stoga ovo rjesavao u ovlastenom. Zato me interesuje ima li neko da ih je testirao? Kakvi su sa cijenama, uslugom, kvalitetom rada...
Inace, u pitanju je Focus MK2, 2005-to godiste, 2.0, 100kw..
Hvala!
bio 2 puta u zadnjih mjesec, jedan redovni, jedan neredovni (ustanovili na redovnom da treba zamjeniti selen)

cijenu ne mogu komentarisati evo sta je radjeno zadnje pa ako ti mozes skontati dobro i jeste

semering, čahura lafete, ulje za mjenjač 75W-90, 1,5h rada - 175 KM
dezinfekcija klime, montaza zimskih guma, filteri zraka, polena i ulja, formula 5w30 ulje, rad mehanicara 2h - 220 KM

usluga je dobra, sta su rekli - to su uradili, koliko su rekli da ce kostati - toilko je kostalo, kada su rekli da ce zavrsiti - tada su zavrsili
kvalitet rada - ne znam sta da ti kazem, kvalitet rada ...
...
Hvala puno. Mislim da ću se uputiti do njih, pa kako god.. Bar mi neće govoriti ne bi mi to radili da nešto ne slomimo :-D
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#416 Re: ford focus

Post by Travnički Noćni Šetač »

strax wrote:Dragi ljudi, treba mi polovna servo pumpa volana za fokusa 1.6 benzinca 2006 (mehanicka sa dzekom za struju), zovem sve redom niko nema, imate neki otpad za preporuciti? Nova skupa i preskupa.
Auto otpad "Ford" Nadioci kod Viteza 063 910 327
deda_jr
Posts: 234
Joined: 10/11/2011 13:32

#417 Re: ford focus

Post by deda_jr »

deda_jr wrote:
quarterback wrote:
deda_jr wrote:Je li neko iskusao ovaj ovlasteni servis? Imam problem koji bih mozda najradije rjesavao tamo.. Kada palim hladno auto jako dimi (bijeli dim) i trese se gore nego Banjaluka.. I to traje par minuta, pa auto krene normalno raditi bez dima.. Majstor mi rece da bi mogao biti grijac, ali da on to ne bi mijenjao posto je zapeklo, pa ga strah da nesto ne pukne cime bi napravio stetu od 800 maraka. Pa bih stoga ovo rjesavao u ovlastenom. Zato me interesuje ima li neko da ih je testirao? Kakvi su sa cijenama, uslugom, kvalitetom rada...
Inace, u pitanju je Focus MK2, 2005-to godiste, 2.0, 100kw..
Hvala!
bio 2 puta u zadnjih mjesec, jedan redovni, jedan neredovni (ustanovili na redovnom da treba zamjeniti selen)

cijenu ne mogu komentarisati evo sta je radjeno zadnje pa ako ti mozes skontati dobro i jeste

semering, čahura lafete, ulje za mjenjač 75W-90, 1,5h rada - 175 KM
dezinfekcija klime, montaza zimskih guma, filteri zraka, polena i ulja, formula 5w30 ulje, rad mehanicara 2h - 220 KM

usluga je dobra, sta su rekli - to su uradili, koliko su rekli da ce kostati - toilko je kostalo, kada su rekli da ce zavrsiti - tada su zavrsili
kvalitet rada - ne znam sta da ti kazem, kvalitet rada ...
...
Hvala puno. Mislim da ću se uputiti do njih, pa kako god.. Bar mi neće govoriti ne bi mi to radili da nešto ne slomimo :-D
Evo da podijelim iskustvo, ako kome bude trebalo...

Ostavio auto u ovlaštenom, nazvali me poslije par sati i rekli da su grijači slabi, te da pokazuje grešku na EGR. Obzirom da grijači jesu zapekli treba im auto ostati cijeli dan kako bi to riješili, mada ako ne bude pravilo probleme biti će gotovo za sat i pol. Za EGR su mi rekli da zamjena kod njih košta oko 1200KM (originalni ventil), ali da ja mogu da odem negdje drugo da repariram ili ugradim zamjenski.

Na kraju, auto kod njih bilo tri dana, pošto se jeste desilo ono čega se prvi majstor i bojao, pukao jedan od grijača. Potrošili su dosta vremena pokušavajući da riješe problem bez otvaranja motora. Čak su napravili neki alat kako bi ovo riješili. Na kraju i uspjeli. Pored toga, očistili su EGR i skinuli lim koji je neko nekada stavio kako bi ga blokirao.
Nisu mi htjeli zaračunavati sve sate koje su radili, tako da me ukupno sa grijačima, sredstvaom za čišćenje EGR i rukama izišlo 325KM. Po meni prihvatljivo,

Eto...
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#418 Re: ford focus

Post by quarterback »

deda_jr wrote:Eto...
meni se cini posteno :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 40533
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#419 Re: ford focus

Post by konektovan »

quarterback wrote:
deda_jr wrote:Eto...
meni se cini posteno :thumbup:
Ako su sve to zaista uradili, onda nije puno. :thumbup:
big.muzzy
Posts: 153
Joined: 30/03/2010 10:02

#420 Re: ford focus

Post by big.muzzy »

Pozdrav, čini mi se da uskoro trebam raditi set kvačila sa plivajućim zamajcem na Focusu 1.8 tdci 115 KS 2006. g. pa se raspitujem za cijenu seta i ugradnju. Ono na šta sam dosad najpovoljnije naletio jeste oko 850 KM sa ugradnjom, jedino što trenutno nemaju set na lageru. Ako neko ima informaciju ili lično iskustvo gdje i za koje pare se može završiti posao. Ugradnja polovnih dijelova me ne zanima i kupovina/ugradnja mi najviše odgovara na relaciji Mostar - Sarajevo, ali nije problem ako malo i skrenem sa tog pravca. I koliko približno vremenski traje zamjena navedenog seta ?
User avatar
Dope_Man
Posts: 7775
Joined: 03/06/2016 16:31

#421 Re: ford focus

Post by Dope_Man »

big.muzzy wrote:Pozdrav, čini mi se da uskoro trebam raditi set kvačila sa plivajućim zamajcem na Focusu 1.8 tdci 115 KS 2006. g. pa se raspitujem za cijenu seta i ugradnju. Ono na šta sam dosad najpovoljnije naletio jeste oko 850 KM sa ugradnjom, jedino što trenutno nemaju set na lageru. Ako neko ima informaciju ili lično iskustvo gdje i za koje pare se može završiti posao. Ugradnja polovnih dijelova me ne zanima i kupovina/ugradnja mi najviše odgovara na relaciji Mostar - Sarajevo, ali nije problem ako malo i skrenem sa tog pravca. I koliko približno vremenski traje zamjena navedenog seta ?
Picim danas na mali servis kod svog majstora pa cu ga pitati. Inace radio u FAC-u, pa Power servisu u Osjeku, a sad su se opet vratili na Alipašino, a on radi i privatno kući u Hrasnici. Provjerim pa ti javim šta i koliko je kod njeg.
big.muzzy
Posts: 153
Joined: 30/03/2010 10:02

#422 Re: ford focus

Post by big.muzzy »

Dope_Man wrote:
big.muzzy wrote:Pozdrav, čini mi se da uskoro trebam raditi set kvačila sa plivajućim zamajcem na Focusu 1.8 tdci 115 KS 2006. g. pa se raspitujem za cijenu seta i ugradnju. Ono na šta sam dosad najpovoljnije naletio jeste oko 850 KM sa ugradnjom, jedino što trenutno nemaju set na lageru. Ako neko ima informaciju ili lično iskustvo gdje i za koje pare se može završiti posao. Ugradnja polovnih dijelova me ne zanima i kupovina/ugradnja mi najviše odgovara na relaciji Mostar - Sarajevo, ali nije problem ako malo i skrenem sa tog pravca. I koliko približno vremenski traje zamjena navedenog seta ?
Picim danas na mali servis kod svog majstora pa cu ga pitati. Inace radio u FAC-u, pa Power servisu u Osjeku, a sad su se opet vratili na Alipašino, a on radi i privatno kući u Hrasnici. Provjerim pa ti javim šta i koliko je kod njeg.
:thumbup:
syd2o2
Posts: 47
Joined: 18/06/2013 10:43

#423 Re: ford focus

Post by syd2o2 »

Gdje bi preporućili kupiti set kvačila za focusa mk1? Znači samo dijelove, ne zamjena,
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#424 Re: ford focus

Post by tempuser »

Skoljic, Trgomat, Skoro, Motorex, ja bih krenuo tim redisljedom.
syd2o2
Posts: 47
Joined: 18/06/2013 10:43

#425 Re: ford focus

Post by syd2o2 »

Hvala za info.
Trgomat dao najbolju ponudu.
Post Reply