ford focus

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 40519
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#376 Re: RE: Re: ford focus

Post by konektovan »

tempuser wrote:Naravno da se prodaju. Sta mislis od cega gro Turaka i Polaja tamo zivi? Od servisiranja u zvanicnim servisima i kvalitetnim rez. dijelovima?!?!
Javlja se na 99% istim mjestima jer se upravo ta mjesta u sudarima prva stradaju.
E hebi ga Gorane, stvarno si nemoguć?![emoji35] [emoji1]

Sent from my C6603 using Tapatalk
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#377 Re: ford focus

Post by tempuser »

Ne znam kako drugacije da ti pomognem, ako mislis da se samo kod nas fuseri i popravlja jeftinjak dijelovima kao iz Velasa onda si stvarno naivan ko Generalic...
NediM17
Posts: 21640
Joined: 05/11/2009 11:49

#378 Re: RE: Re: RE: Re: ford focus

Post by NediM17 »

konektovan wrote: Otkud ti znas da su iz velasa??? Kod kolege, tj. njih dvojice, auta su iz uvoza, nikad nije mjenjano ovdje, nista, pa opet sranje. Moj citroen, star 10 godina, ima par ogrebotina, koje stoje od kako je kupljen, nigdje fleke od korozije, a auto nikad nije garazirano, i jos ga perem ga jeftinim samponima.[emoji4]

Sent from my C6603 using Tapatalk
Ne moze ni zahrdjat kad je sav od plastike. :mrgreen:
citroen xm
Posts: 18086
Joined: 17/04/2012 22:57

#379 Re: ford focus

Post by citroen xm »

Pa zar se rubovi vrata najčešće udaraju?
User avatar
Qler
Posts: 23597
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#380 Re: ford focus

Post by Qler »

A jebo ga ja sam vidio A4 audi onaj 2008 godina, zahrdjo... jel to sad svi kante?

Ako ga odrzavas neces imati problem, ali ako ga kupis sa "157k km" :) onda boga pitaj sta i kako je ko prije radio...
User avatar
konektovan
Posts: 40519
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#381 Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: ford focus

Post by konektovan »

NediM17 wrote:
konektovan wrote: Otkud ti znas da su iz velasa??? Kod kolege, tj. njih dvojice, auta su iz uvoza, nikad nije mjenjano ovdje, nista, pa opet sranje. Moj citroen, star 10 godina, ima par ogrebotina, koje stoje od kako je kupljen, nigdje fleke od korozije, a auto nikad nije garazirano, i jos ga perem ga jeftinim samponima.[emoji4]

Sent from my C6603 using Tapatalk
Ne moze ni zahrdjat kad je sav od plastike. :mrgreen:
I to sto kazes, al' bitno je da nema korozije.[emoji1]

Sent from my C6603 using Tapatalk
User avatar
konektovan
Posts: 40519
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#382 Re: RE: Re: ford focus

Post by konektovan »

tempuser wrote:Ne znam kako drugacije da ti pomognem, ako mislis da se samo kod nas fuseri i popravlja jeftinjak dijelovima kao iz Velasa onda si stvarno naivan ko Generalic...
Ti sam sebi izgleda postavljas pitanja i odgovaras, al' na ono sto tebi odgovara u ovoj prici?! Pusti se bolan velasa vise, ima drugi dio te price.[emoji6]

Sent from my C6603 using Tapatalk
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#383 Re: ford focus

Post by tempuser »

Ja imao 10 god auto bez packe korozije, pa i sad je takav poslije 18 god, i sad me ti ubjedjujes u suprotno?!?!
Ako hoces vjeruj onome sto pisem, ako neces budi i dalje ubjedjen u svoje predpostavke, volja tvoja, ovo je demokratsko drustvo!
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#384 Re: ford focus

Post by 530i »

Vidim za vikend Passata šesticu, nabubrila mu farba na gepeku tipa 1 sa 5 cm...porazgovaram sa čovjekom, auto kupljen nov ovdje, garažiran, nikad udaran...dešava se i najboljima :oops:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#385 Re: ford focus

Post by amar1994 »

530i wrote:Vidim za vikend Passata šesticu, nabubrila mu farba na gepeku tipa 1 sa 5 cm...porazgovaram sa čovjekom, auto kupljen nov ovdje, garažiran, nikad udaran...dešava se i najboljima :oops:
tri audia a3 mk2 u komsiluku, i guess what, svaki ima hrdju po haubi tj. fleke, dok recimo a4 istog godista nisam vidio da ima :zoka: :-)
ja ako igdje budem trebao radit ovo cudo, to ce biti krov i to odma poslije sofersajbe, al jbg to je udarna zona kamencica :lol: :lol: :run:
strax
Posts: 56
Joined: 24/02/2011 10:55

#387 Re: ford focus

Post by strax »

Neka plastike, nek je ziva i zdrava...

Stari prije 5 godina uzeo kosacicu od 400 KM, metalna oplata...

Drugar za malo vise para uzeo sa plasticnom...

Stari sada gleda gdje da kupi novu, nakon x krpanja oplate, skroz strunula i pokidala se, dzaba sto je cistio nakon svakog kosenja, a ova plasticna ko pistaljka, ko nova...

Isto sa blatobranima, stalno blato, kisa, kamencici, gluposti, neka plastike, nista bolje od tog, koliko su mi recimo zadnju karambolku izudarali i isklepali braća na parkiznima, jeftinije mi staviti novu plasticnu nego krpati, farbati, lakirati, zajebavati se s tim...
aktivacija
Posts: 265
Joined: 10/03/2014 15:12

#388 Re: ford focus

Post by aktivacija »

tempuser wrote:Power Osik (ex Autoagent) sto je u biti ostatak F-AC
Oni likovi na Butmiru sto su radili u F-AC
Mirso iz Powera privatno
Kako naci taj Power Osik ili tog Mirsu? Fala
kB27
Posts: 1169
Joined: 17/02/2016 17:46

#389 Re: ford focus

Post by kB27 »

aktivacija wrote:
tempuser wrote:Power Osik (ex Autoagent) sto je u biti ostatak F-AC
Oni likovi na Butmiru sto su radili u F-AC
Mirso iz Powera privatno
Kako naci taj Power Osik ili tog Mirsu? Fala
https://www.facebook.com/PowerAutomobil ... b=overview
Mirsu možeš naći dole. Moje posljednje iskustvo s njim ne bi baš najljepše. Došao do njega, pogledao situaciju, dogovarali da mi javi cijene dijelova i ruku pa da radimo to.. ne zove Mirso danima, ja 2-3 puta zvao, uvijek bude javit će, i nikad. :)

I uradio na drugom mjestu, ja prezadovoljan a cijene po meni više nego korektne. :)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#390 Re: ford focus

Post by amar1994 »

kB27 wrote:
aktivacija wrote:
tempuser wrote:Power Osik (ex Autoagent) sto je u biti ostatak F-AC
Oni likovi na Butmiru sto su radili u F-AC
Mirso iz Powera privatno
Kako naci taj Power Osik ili tog Mirsu? Fala
https://www.facebook.com/PowerAutomobil ... b=overview
Mirsu možeš naći dole. Moje posljednje iskustvo s njim ne bi baš najljepše. Došao do njega, pogledao situaciju, dogovarali da mi javi cijene dijelova i ruku pa da radimo to.. ne zove Mirso danima, ja 2-3 puta zvao, uvijek bude javit će, i nikad. :)

I uradio na drugom mjestu, ja prezadovoljan a cijene po meni više nego korektne. :)
joj pasa hvala i od mene :thumbup: , vidio mazda na slici i :sretan:
barem diagnostiku ima sigurno 8-) :)
aktivacija
Posts: 265
Joined: 10/03/2014 15:12

#391 Re: ford focus

Post by aktivacija »

kB27 wrote:
aktivacija wrote:
tempuser wrote:Power Osik (ex Autoagent) sto je u biti ostatak F-AC
Oni likovi na Butmiru sto su radili u F-AC
Mirso iz Powera privatno
Kako naci taj Power Osik ili tog Mirsu? Fala
https://www.facebook.come/PowerAutomobi ... b=overview
Mirsu možeš naći dole. Moje posljednje iskustvo s njim ne bi baš najljepše. Došao do njega, pogledao situaciju, dogovarali da mi javi cijene dijelova i ruku pa da radimo to.. ne zove Mirso danima, ja 2-3 puta zvao, uvijek bude javit će, i nikad. :)

I uradio na drugom mjestu, ja prezadovoljan a cijene po meni više nego korektne. :)
Pa daj nam kontakt/adresu tog "novog" :)
kB27
Posts: 1169
Joined: 17/02/2016 17:46

#392 Re: ford focus

Post by kB27 »

aktivacija wrote: Pa daj nam kontakt/adresu tog "novog" :)
Autoservis Tomičić, kontakt imam samo od gazde pa ne bih to pisao - možda se može naći telefon na netu. Ja svejedno predlažem da se ode do njih i popriča, puno lakše i brže idu dogovori. Pravo su nagodni bili barem prema meni, sve preporuke. Ja kad sam došao bilo je par fordova na dizalicama, što mi je bio znak da ne bježe od njih.

Lokacija je iznad pomoćnog Željinog stadiona, kad se prođe Šandor sa desne strane.
beks1987
Posts: 16
Joined: 22/09/2014 21:15

#393 Re: ford focus

Post by beks1987 »

Pozdrav. Imam Ford Focus prva serija, 2003 godiste, 1.8 tddi motor. Uzasni puno trosi, ljeti potrosnja 8.3/8.5 a zimi naraste cak na 9.6 (umislio da je benzinac :D), a otvorene 7.3.. Da li mu je to realna potrosnja ili ima neki problem za koji ne znam ?
User avatar
Qler
Posts: 23597
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#394 Re: ford focus

Post by Qler »

Kad napisa užasno puno ja sad kontam dvadeset litara :) zavisi po kakvim gužvama voziš. Ovi što pričaju da po Sarajevu u špici troši 6 litara lažu čim zinu kašiku u usta da stave...

Sent from my Lenovo P1a42 using Tapatalk
kB27
Posts: 1169
Joined: 17/02/2016 17:46

#395 Re: ford focus

Post by kB27 »

Ne znamo kako voziš, tako da.. :)

Taj motor može trošiti 12l, a može i 6.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7773
Joined: 03/06/2016 16:31

#396 Re: ford focus

Post by Dope_Man »

beks1987 wrote:Pozdrav. Imam Ford Focus prva serija, 2003 godiste, 1.8 tddi motor. Uzasni puno trosi, ljeti potrosnja 8.3/8.5 a zimi naraste cak na 9.6 (umislio da je benzinac :D), a otvorene 7.3.. Da li mu je to realna potrosnja ili ima neki problem za koji ne znam ?
To se definitivo cini puno. Kod mene je 1.8 TDCI i meni je otvorena, i vrlo malo grada, 5 litara (po bordu, ali poceo sam pisati i kilometrazu i litre kod punjenja pa cu znati tacnije kad par puta napunim i sracunam), a po gradu ne vozam osim ako proletim da pokupim raju pa ne bih znao ali mislim da je prethodni vlasnik spomenuo oko 6-6.5 max po gradu , a tako nekako govori i jaran koji isto ima 1.8 TDCI.

S tim da je gradsku tesko ocijeniti.. zavisi i od voznje, ali i koji grad i u koje vrijeme, dvojica iznad uglavnom ne vozaju po spici u Sa, tako da ce i potrosnja biti manja od one koju ces imati ako ujutro u 8 vozis na posao, a u 4-5 se vracas.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7773
Joined: 03/06/2016 16:31

#397 Re: ford focus

Post by Dope_Man »

Dope_Man wrote:
beks1987 wrote:Pozdrav. Imam Ford Focus prva serija, 2003 godiste, 1.8 tddi motor. Uzasni puno trosi, ljeti potrosnja 8.3/8.5 a zimi naraste cak na 9.6 (umislio da je benzinac :D), a otvorene 7.3.. Da li mu je to realna potrosnja ili ima neki problem za koji ne znam ?
To se definitivo cini puno. Kod mene je 1.8 TDCI i meni je otvorena, i vrlo malo grada, 5 litara (po bordu, ali poceo sam pisati i kilometrazu i litre kod punjenja pa cu znati tacnije kad par puta napunim i sracunam), a po gradu ne vozam osim ako proletim da pokupim raju pa ne bih znao ali mislim da je prethodni vlasnik spomenuo oko 6-6.5 max po gradu , a tako nekako govori i jaran koji isto ima 1.8 TDCI.

S tim da je gradsku tesko ocijeniti.. zavisi i od voznje, ali i koji grad i u koje vrijeme, dvojica iznad uglavnom ne vozaju po spici u Sa, tako da ce i potrosnja biti manja od one koju ces imati ako ujutro u 8 vozis na posao, a u 4-5 se vracas.
UPDATE: Par punjenja kasnije, mjerenje sipanjem do vrha - 5.5 na otvorenoj, 6.5 po gradu (istina nije po Centru, Ilidza - Dobrinja - Istocno Sarajevo, najvise po tim mjestima.
promaha
Posts: 601
Joined: 04/01/2011 21:11

#398 Re: ford focus

Post by promaha »

Dope_Man wrote:
Dope_Man wrote:
beks1987 wrote:Pozdrav. Imam Ford Focus prva serija, 2003 godiste, 1.8 tddi motor. Uzasni puno trosi, ljeti potrosnja 8.3/8.5 a zimi naraste cak na 9.6 (umislio da je benzinac :D), a otvorene 7.3.. Da li mu je to realna potrosnja ili ima neki problem za koji ne znam ?
To se definitivo cini puno. Kod mene je 1.8 TDCI i meni je otvorena, i vrlo malo grada, 5 litara (po bordu, ali poceo sam pisati i kilometrazu i litre kod punjenja pa cu znati tacnije kad par puta napunim i sracunam), a po gradu ne vozam osim ako proletim da pokupim raju pa ne bih znao ali mislim da je prethodni vlasnik spomenuo oko 6-6.5 max po gradu , a tako nekako govori i jaran koji isto ima 1.8 TDCI.

S tim da je gradsku tesko ocijeniti.. zavisi i od voznje, ali i koji grad i u koje vrijeme, dvojica iznad uglavnom ne vozaju po spici u Sa, tako da ce i potrosnja biti manja od one koju ces imati ako ujutro u 8 vozis na posao, a u 4-5 se vracas.
UPDATE: Par punjenja kasnije, mjerenje sipanjem do vrha - 5.5 na otvorenoj, 6.5 po gradu (istina nije po Centru, Ilidza - Dobrinja - Istocno Sarajevo, najvise po tim mjestima.
Jbg i sam znas da centar vrijedi ko 10 drugih opcina :D
User avatar
konektovan
Posts: 40519
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#399 Re: ford focus

Post by konektovan »

Ta mjerenja i podaci uopste nisu relevantni, ako nije vozeno po centru. :mrgreen:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#400 Re: RE: Re: ford focus

Post by amar1994 »

konektovan wrote:Ta mjerenja i podaci uopste nisu relevantni, ako nije vozeno po centru. :mrgreen:
[emoji38] [emoji106]
Post Reply