ford focus

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
citroen xm
Posts: 18114
Joined: 17/04/2012 22:57

#326 Re: ford focus

Post by citroen xm »

Sad jesam.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#327 Re: ford focus

Post by quarterback »

citroen xm wrote:Sad jesam.
odlicno, sad o focusu mogu da nastave pricati oni koji ga i voze

evo recimo nakon 9 godina koristenja desio mi se drugi problem sa focusom a to je da mi je prestalo raditi zadnje svjetlo u kabini (karavan je) pretpostavljam da se prekidac svjetla nalazi u zadnjim vratima odnosno da je zajedno sa prekidacem za otvaranje gepeka

zna li neko nesto vise o tome, gdje da trazim problem, pretpostavljam da je potrebno malo ocistiti kontakte posto se nekada upali a nekada ne

otkrio sam da mogu povuci tapacirung zadnjih vrata i djelimicno ga skinuti ali ne bih isao dalje dok nisam siguran sta tacno trazim
User avatar
konektovan
Posts: 40594
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#328 Re: RE: Re: ford focus

Post by konektovan »

citroen xm wrote:Ja pričam o onome što viđam po ulicama. Fordovi imaju ubjedljivo najveći procenat zarđalih primjeraka.
Haj se malo uozbilji, al' fakat.[emoji6] [emoji4]

Sent from my C6603 using Tapatalk
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#329 Re: ford focus

Post by amar1994 »

sto se tice korozije, mazde prednjace :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :skoljka: , titula je blizu :lol: :lol:
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#330 Re: ford focus

Post by ado-šampion »

Ja sam mislio na ovaj zadnji Focus. Najstariji je star 6 godina, znaci tu hrdja nije problem. Focusa I ima dosta ne cestama, nista znacajno manje nego Astri G naprimjer. Ali zato Astri J ima puno vise nego Focusa III. Meni je kod Focusa II i III u poredjenju s konkurencijom (Astra, 308 i sl.) blokada dizajn, posebno kod trice i znam da nisam jedini. Inace autu za u odnosu na njih objektivno tesko ista prigovoriti.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#331 Re: ford focus

Post by amar1994 »

ado-šampion wrote:Ja sam mislio na ovaj zadnji Focus. Najstariji je star 6 godina, znaci tu hrdja nije problem. Focusa I ima dosta ne cestama, nista znacajno manje nego Astri G naprimjer. Ali zato Astri J ima puno vise nego Focusa III. Meni je kod Focusa II i III u poredjenju s konkurencijom (Astra, 308 i sl.) blokada dizajn, posebno kod trice i znam da nisam jedini. Inace autu za u odnosu na njih objektivno tesko ista prigovoriti.
i nemas ovlastenog distributera u sarajevu, a ni pravog u BiH :mrgreen:
osim toga taj auto bolje drzi cestu od pezoa i astre zajedno 8-) :) , nastranu dizajn i mali gepek :P :mrgreen: :skoljka:
User avatar
Better Man
Posts: 16771
Joined: 01/10/2006 20:10

#332 Re: ford focus

Post by Better Man »

ado-šampion wrote:Ja sam mislio na ovaj zadnji Focus. Najstariji je star 6 godina, znaci tu hrdja nije problem. Focusa I ima dosta ne cestama, nista znacajno manje nego Astri G naprimjer. Ali zato Astri J ima puno vise nego Focusa III. Meni je kod Focusa II i III u poredjenju s konkurencijom (Astra, 308 i sl.) blokada dizajn, posebno kod trice i znam da nisam jedini. Inace autu za u odnosu na njih objektivno tesko ista prigovoriti.
Zadnji Fokus je mislim na tržištu od 2011. godine. Glede hrđe, odnosno korozije, Ford je zaista imao velikih problema s tim. Drug mi ima Ford C Max 2004. godište sa najvećim paketom opreme i evo gdje je glavni problem s hrđom, odnosno korozijom kod njega. Problem su vrata, tj. donji dio istih i pragovi. Baš se vidi da ih je dobro zahvatila i imaš osjećaj da svakog trenutka će sve to da propadne. Za ove novije mode ne znam. Sigurno su otklonili te nedostatke.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#333 Re: ford focus

Post by quarterback »

ado-šampion wrote:Ja sam mislio na ovaj zadnji Focus. Najstariji je star 6 godina, znaci tu hrdja nije problem. Focusa I ima dosta ne cestama, nista znacajno manje nego Astri G naprimjer. Ali zato Astri J ima puno vise nego Focusa III. Meni je kod Focusa II i III u poredjenju s konkurencijom (Astra, 308 i sl.) blokada dizajn, posebno kod trice i znam da nisam jedini. Inace autu za u odnosu na njih objektivno tesko ista prigovoriti.
o kojem fokusu govoris? mk2 se pravi od 2004
https://en.wikipedia.org/wiki/Ford_Focu ... n,_Europe)
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#334 Re: ford focus

Post by ado-šampion »

Zadnji, znaci trica. I od 2010. je ali to nema veze. Amar je dao dobar argument, nedostatak distributera/ovlastenih servisa.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#335 Re: ford focus

Post by amar1994 »

da nacrtamo :D
Image
ima fin jedan cigla boje u hrasnom :)
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#336 Re: ford focus

Post by quarterback »

ado-šampion wrote:Zadnji, znaci trica. I od 2010. je ali to nema veze. Amar je dao dobar argument, nedostatak distributera/ovlastenih servisa.
u sarajevu nema, u tuzli ima medjutim slazem se, to je potencijalno problem

http://remex.ba/
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#337 Re: ford focus

Post by amar1994 »

onda imas losu reputaciju FAC-a i to je to, a solidna su to auta :) , od druga stari sa fiestom mk3 presao 500000 bez ikakvih problema, samo redovno odrzavanje, jest da je nagrizlo sa svih strana al nista strasno :)
steta je sto je ovo vukojebina pa nemas jednu hondu, forda, mazdu, volvo, mitshubishi, subaru kako treba sa akcijama, popustima i najbitnije postenim servisima :-) :roll: , nego si prinudjen da vozis sto i ostali ako to mozes priustiti ;-) :cry: . Velika rasprostranjenost servisa, majstora i dijelova je jedan od glavnih razloga zasto najvise ima Uber vozila iz germanije kod nas :mrgreen: :thumbup:

a sto se REMEX-a tice, servis za mazdu 3 sa svim filterima 700KM, sve trcim trcim, pa zapinjem :-) :run:
isti servis u hr = 450KM :izet: :lol: :bih:
gladno je to bolan, :skoljka: :bih:
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#338 Re: ford focus

Post by quarterback »

znaci cijene su im kao u F-AC :)

ja sam u F-ACu radio prvih 5 servisa ja mislim, poslije mi se šema za servise promjenila (kompenzacije) pa sam promjenio, medjutim ipak ostaje cinjenica da sam za 9 godina od iznenadnih kvarova imao samo senzor gasa i nista drugo... sto se mene tice focus je odlicno auto, sve zamjerke koje imam ili sam imao u vezi focusa mogu samo adresirati majmunima iz F-ACa
Lolobrigida
Posts: 323
Joined: 08/11/2012 15:07

#339 Re: ford focus

Post by Lolobrigida »

quarterback wrote:
ado-šampion wrote:Zadnji, znaci trica. I od 2010. je ali to nema veze. Amar je dao dobar argument, nedostatak distributera/ovlastenih servisa.
u sarajevu nema, u tuzli ima medjutim slazem se, to je potencijalno problem

http://remex.ba/
Ima odnedavno i u Sarajevu, otvorio se salon gore na Šipu gdje su i Bunjo, Hyundai, Betanija....Od 1.jula su počeli nezvanično raditi, nije još uvijek obavljeno svečano otvaranje i sve te procedure, ali uglavnom u Sarajevu opet ima Fordov salon. Doći će sa njima još dva branda, ali to, mislim, još uvijek nisu javno saopštili.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#340 Re: ford focus

Post by amar1994 »

Lolobrigida wrote:
quarterback wrote:
ado-šampion wrote:Zadnji, znaci trica. I od 2010. je ali to nema veze. Amar je dao dobar argument, nedostatak distributera/ovlastenih servisa.
u sarajevu nema, u tuzli ima medjutim slazem se, to je potencijalno problem

http://remex.ba/
Ima odnedavno i u Sarajevu, otvorio se salon gore na Šipu gdje su i Bunjo, Hyundai, Betanija....Od 1.jula su počeli nezvanično raditi, nije još uvijek obavljeno svečano otvaranje i sve te procedure, ali uglavnom u Sarajevu opet ima Fordov salon. Doći će sa njima još dva branda, ali to, mislim, još uvijek nisu javno saopštili.
gdje? , iza Bunjo-Toyote :?
vjerovatno mazda i volvo ta dva brenda
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#341 Re: ford focus

Post by tempuser »

citroen xm wrote:Ford i dalje trune znatno brže od konkurencije. A kada naši ljudi kupuju auta stara 10+ godina onda je limarija vrlo bitna stavka. Zamisli kupio si "nov automobil" i već mora na farbanje. :D
Ako mislis na Mk2 ti si nesto dobro pomjesao sto se korozije tice...
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#342 Re: ford focus

Post by tempuser »

amar1994 wrote: gdje? , iza Bunjo-Toyote :?
vjerovatno mazda i volvo ta dva brenda
Nije, stari TRIAB objekat, odnosno prvi Bunjin objekat, dali pod zakup firmi iz HR koja je postala ovlasteni za Ford. Ne znam sta je sa Mazdom i Volvom, ne mora obavezno biti paket, Nuic i Sejari drze samo Volva.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#343 Re: RE: Re: ford focus

Post by amar1994 »

tempuser wrote:
amar1994 wrote: gdje? , iza Bunjo-Toyote :?
vjerovatno mazda i volvo ta dva brenda
Nije, stari TRIAB objekat, odnosno prvi Bunjin objekat, dali pod zakup firmi iz HR koja je postala ovlasteni za Ford. Ne znam sta je sa Mazdom i Volvom, ne mora obavezno biti paket, Nuic i Sejari drze samo Volva.
Sad je meni jasno, zasto mjesec dana preuredjuju objekat, joj ako bude mazda, servis pod nosom [emoji13] [emoji2]

Sent from my C6603 using Tapatalk
Lolobrigida
Posts: 323
Joined: 08/11/2012 15:07

#344 Re: ford focus

Post by Lolobrigida »

Da, stari objekat Triaba. Amare, moram te razočarat, nije Mazda u pitanju :( :) a nije ni Volvo, jer oni već imaju zvanično zastupništvo u Rajlovcu. Zapravo, cijela ta priča o novim brandovima je na klimavim nogama i vjerovatno se neće ni realizirati u nekom narednon periodu, zbog....komplikacija...Zato je bolje i ne razmišljati o toj informaciji.

Btw, prodaja Forda kreće od septembra, sad je samo administracija aktivna.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#345 Re: ford focus

Post by quarterback »

Lolobrigida wrote: Ima odnedavno i u Sarajevu, otvorio se salon gore na Šipu gdje su i Bunjo, Hyundai, Betanija....Od 1.jula su počeli nezvanično raditi, nije još uvijek obavljeno svečano otvaranje i sve te procedure, ali uglavnom u Sarajevu opet ima Fordov salon. Doći će sa njima još dva branda, ali to, mislim, još uvijek nisu javno saopštili.
hvala to je odlicna vijest, procitao sam na forumu da se to sprema od septembra ali nisam znao da je uslo u fazu realizacije
iako mi je auto sada star vec 9 godina rado cu otici u ovlasteni da malo pregledaju situaciju

hvala :thumbup:
citroen xm
Posts: 18114
Joined: 17/04/2012 22:57

#346 Re: ford focus

Post by citroen xm »

tempuser wrote: Ako mislis na Mk2 ti si nesto dobro pomjesao sto se korozije tice...
Što jest-jest pričam o Fokusu mk1, ali sa njim su krenuli sa bombastičnom markentinškom kampanjom o dugogodišnjoj garanciji na limariju. Ni ti mk1 nisu toliko stari da bi se tako rascvjetavali.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#347 Re: ford focus

Post by amar1994 »

Lolobrigida wrote:Da, stari objekat Triaba. Amare, moram te razočarat, nije Mazda u pitanju :( :) a nije ni Volvo, jer oni već imaju zvanično zastupništvo u Rajlovcu. Zapravo, cijela ta priča o novim brandovima je na klimavim nogama i vjerovatno se neće ni realizirati u nekom narednon periodu, zbog....komplikacija...Zato je bolje i ne razmišljati o toj informaciji.

Btw, prodaja Forda kreće od septembra, sad je samo administracija aktivna.
:( , ja se taman ponadao :lol: :mrgreen: :mrgreen:
a ne bi ni otisao radi cijena :evil: :lol:
Leon16v
Posts: 5788
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#348 Re: ford focus

Post by Leon16v »

Nije focus, al znam jednu sluzbenu fiestu 1.4 tdci, 2010 godina, vozio i ja jedno vrijeme, i nema ko nije, gura ona i sad a ima preko 300.000, a ide ko da je 2.0 :lol:
User avatar
Optimist
Posts: 13649
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#349 Re: ford focus

Post by Optimist »

Na piku ima neka firma Remex Tuzla prodaje nove Fordove. Jesu oni mozda neki zastupnici?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#350 Re: ford focus

Post by amar1994 »

Optimist wrote:Na piku ima neka firma Remex Tuzla prodaje nove Fordove. Jesu oni mozda neki zastupnici?
jesu, to je to :thumbup:
Post Reply