Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#451 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by Ned071 »

madner wrote:Da li je jos uvijek CD player u toj iz 2013 ili su otisli korak dalje, podrzava i DVD sada? :D
i to simensov jarane :mrgreen:
LikeLike
Posts: 1932
Joined: 10/09/2013 15:59

#452 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by LikeLike »

LikeLike wrote:
supercali wrote:Pa sad da nema da pise ne bih se slozio jer po njihovim onim siframa sigurno ima razlike e sad vjerovatno je izmedju tih motora mala razlika i zavisi koji dio
Evo mozda prije mjesec i po meni spadne staklo otisao motor i zamjena u pezou me izasla 320 maraka s rukama e sad posto je motor za cc znamo da se staklo spusti kad otvaras vrata sigurno nije ista cijena kao u obicnog bez obzira sto je i kod tebe obicni 1,6
Onda samo staklo drugacije je i odmah je druga cijena
Da vjerovatno da nije ista cijena, jer ni staklo a ni motor vjerovatno nisu isti. Ja nisam imao nikakvih problema sa CC-om osim sto sam mijenjao potrosni materijal i redovne servise radio. Ovo standardno odrzavanje mi je bilo sve OK, nista preskupo :)
sto se tice potrosnog materijala i motora,i da ti je obicni 307 sa tim motorom i podvozjem bila bi ti cijena ista.
Last edited by LikeLike on 14/04/2017 13:40, edited 1 time in total.
User avatar
konektovan
Posts: 40590
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#453 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by konektovan »

LikeLike wrote:
supercali wrote:Pa sad da nema da pise ne bih se slozio jer po njihovim onim siframa sigurno ima razlike e sad vjerovatno je izmedju tih motora mala razlika i zavisi koji dio
Evo mozda prije mjesec i po meni spadne staklo otisao motor i zamjena u pezou me izasla 320 maraka s rukama e sad posto je motor za cc znamo da se staklo spusti kad otvaras vrata sigurno nije ista cijena kao u obicnog bez obzira sto je i kod tebe obicni 1,6
Onda samo staklo drugacije je i odmah je druga cijena
Da vjerovatno da nije ista cijena, jer ni staklo a ni motor vjerovatno nisu isti. Ja nisam imao nikakvih problema sa CC-om osim sto sam mijenjao potrosni materijal i redovne servise radio. Ovo standardno odrzavanje mi je bilo sve OK, nista preskupo :)
1.6 motor je predobar, ako je u pitanju starije verzija, a ne ona vti?!
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#454 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by supercali »

LikeLike wrote:
supercali wrote:Pa sad da nema da pise ne bih se slozio jer po njihovim onim siframa sigurno ima razlike e sad vjerovatno je izmedju tih motora mala razlika i zavisi koji dio
Evo mozda prije mjesec i po meni spadne staklo otisao motor i zamjena u pezou me izasla 320 maraka s rukama e sad posto je motor za cc znamo da se staklo spusti kad otvaras vrata sigurno nije ista cijena kao u obicnog bez obzira sto je i kod tebe obicni 1,6
Onda samo staklo drugacije je i odmah je druga cijena
Da vjerovatno da nije ista cijena, jer ni staklo a ni motor vjerovatno nisu isti. Ja nisam imao nikakvih problema sa CC-om osim sto sam mijenjao potrosni materijal i redovne servise radio. Ovo standardno odrzavanje mi je bilo sve OK, nista preskupo :)
Pa zato kazem sve vanredno je skupo
Mali veliki servis je tu negdje kod svih ako izuzmem9 terence i luksuzne
Ako se vratis nazad vidjet ces da sam pominjao krajnice i sta ja znam nesto sto se ne mjenja svakih 10000
LikeLike
Posts: 1932
Joined: 10/09/2013 15:59

#455 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by LikeLike »

konektovan wrote:
LikeLike wrote:
supercali wrote:Pa sad da nema da pise ne bih se slozio jer po njihovim onim siframa sigurno ima razlike e sad vjerovatno je izmedju tih motora mala razlika i zavisi koji dio
Evo mozda prije mjesec i po meni spadne staklo otisao motor i zamjena u pezou me izasla 320 maraka s rukama e sad posto je motor za cc znamo da se staklo spusti kad otvaras vrata sigurno nije ista cijena kao u obicnog bez obzira sto je i kod tebe obicni 1,6
Onda samo staklo drugacije je i odmah je druga cijena
Da vjerovatno da nije ista cijena, jer ni staklo a ni motor vjerovatno nisu isti. Ja nisam imao nikakvih problema sa CC-om osim sto sam mijenjao potrosni materijal i redovne servise radio. Ovo standardno odrzavanje mi je bilo sve OK, nista preskupo :)
1.6 motor je predobar, ako je u pitanju starije verzija, a ne ona vti?!
Kod mene je bio obicni 1.6 benzin, ja bio prezadovoljan.
LikeLike
Posts: 1932
Joined: 10/09/2013 15:59

#456 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by LikeLike »

supercali wrote:
LikeLike wrote:
supercali wrote:Pa sad da nema da pise ne bih se slozio jer po njihovim onim siframa sigurno ima razlike e sad vjerovatno je izmedju tih motora mala razlika i zavisi koji dio
Evo mozda prije mjesec i po meni spadne staklo otisao motor i zamjena u pezou me izasla 320 maraka s rukama e sad posto je motor za cc znamo da se staklo spusti kad otvaras vrata sigurno nije ista cijena kao u obicnog bez obzira sto je i kod tebe obicni 1,6
Onda samo staklo drugacije je i odmah je druga cijena
Da vjerovatno da nije ista cijena, jer ni staklo a ni motor vjerovatno nisu isti. Ja nisam imao nikakvih problema sa CC-om osim sto sam mijenjao potrosni materijal i redovne servise radio. Ovo standardno odrzavanje mi je bilo sve OK, nista preskupo :)
Pa zato kazem sve vanredno je skupo
Mali veliki servis je tu negdje kod svih ako izuzmem9 terence i luksuzne
Ako se vratis nazad vidjet ces da sam pominjao krajnice i sta ja znam nesto sto se ne mjenja svakih 10000
Da, ali sta ima vanredno kod cc-a osim prozora i krova ?Sve je ostalo isto. Koliko se puta desilo da otkaze krov ili taj prozor? Zar se mora motoric prozora mijenjati u ovlastenom servisu ? btw dedovic ti nije ovlasteni servis :)

ps koliko raje znam iz austrije i njemacke dodju u BiH na odmor i urade servise za auto, niko skoro ne radi u ovlastenom :) A mi ta auta od njih kupujemo :D
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#457 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by supercali »

Pa osim motora i motornog prostora od sofersajbe pa do kraja nazad je drugaciji sve bukvalno

Pa to sto oni ne rade u ovlastenom servise do njih je
Ja radim u ovlastenom (znam da nisu vise al dijelove narucuju iz pezoa a majstori nisu izgubili znanje ako je servis izgubio licencu) jer zelim da imam nove dijelove zbog sebe i kakvu takvu garanciju na dijelove
Eto znas one koji ne odrzavaju u ovlastenom sad si upoznao i mene koji auto staro 14 godina odrzava u ovlastenom
Svakom svoje
To sto je njima zao para ili sta vec meni nije jer je u pitanju moja sigurnost i sigurnost mojih saputnika a mebi je to vaznije od bilo kojih para
Last edited by supercali on 14/04/2017 13:57, edited 1 time in total.
LikeLike
Posts: 1932
Joined: 10/09/2013 15:59

#458 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by LikeLike »

supercali wrote:Pa osim motora i motornog prostora od sofersajbe pa do kraja nazad je drugaciji sve bukvalno
Nema tu sta da se pokvari :) Jedino ako ga slupas. Dijelovi koji su potrosni i koji se kvare su identicni kao kod obicnog. Naravno uvijek ima sitnica nekih koje mogu da se slome ili pokidaju, ali meni taj cc nije uopste skup za odrzavati bio. Opet kazem mozda je kod tebe bolje opremljen, pa su i dijelovi skuplji :)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#459 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by amar1994 »

Ned071 wrote:
madner wrote:Da li je jos uvijek CD player u toj iz 2013 ili su otisli korak dalje, podrzava i DVD sada? :D
i to simensov jarane :mrgreen:
zato je opelov odlican :-) , zvucnici od papira :D :run:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#460 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by supercali »

LikeLike wrote:
supercali wrote:Pa osim motora i motornog prostora od sofersajbe pa do kraja nazad je drugaciji sve bukvalno
Nema tu sta da se pokvari :) Jedino ako ga slupas. Dijelovi koji su potrosni i koji se kvare su identicni kao kod obicnog. Naravno uvijek ima sitnica nekih koje mogu da se slome ili pokidaju, ali meni taj cc nije uopste skup za odrzavati bio. Opet kazem mozda je kod tebe bolje opremljen, pa su i dijelovi skuplji :)
Nakon 13 godina ide svasta nesto te ovaj prekidac ode te neki senzor u gepeku pa eto motor od prozora pa ovo pa ono a sve zara jbg ne mozes ocekivati od njega da bude kao nov
I ja kad sam ga kupio nisam imao problema al polako dolaze
LikeLike
Posts: 1932
Joined: 10/09/2013 15:59

#461 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by LikeLike »

supercali wrote:
LikeLike wrote:
supercali wrote:Pa osim motora i motornog prostora od sofersajbe pa do kraja nazad je drugaciji sve bukvalno
Nema tu sta da se pokvari :) Jedino ako ga slupas. Dijelovi koji su potrosni i koji se kvare su identicni kao kod obicnog. Naravno uvijek ima sitnica nekih koje mogu da se slome ili pokidaju, ali meni taj cc nije uopste skup za odrzavati bio. Opet kazem mozda je kod tebe bolje opremljen, pa su i dijelovi skuplji :)
Nakon 13 godina ide svasta nesto te ovaj prekidac ode te neki senzor u gepeku pa eto motor od prozora pa ovo pa ono a sve zara jbg ne mozes ocekivati od njega da bude kao nov
I ja kad sam ga kupio nisam imao problema al polako dolaze
Sve znam, ali shvati da ti dijeloVI idu i na ostalim autima, ne samo na cc-u. Ne moze jedan prekidac biti skuplji za cc nego za obicni pezo, kad su svi prekidaci isti, osim onog za krov. Ja ti kazem, bili su ovlasteni servis kad sam ja odrzavao kod njih auto, oni sami su me par puta posavjetovali da ne kupujem neke dijelove jer su besmisleno skupi, a nisu nesto bitni. Ti sam kazes da si platio motoric stakla 320KM kod njih, to si mogao zamijeniti za max 100KM kod nekog strucnog majstora za to. Mozda cak strucnijeg nego sto su oni. Ti majstori su radili za onog covjeka sto je vlasnik servisa kad su bili ovlasteni, a sada mislim da su iznamili servis i rade za sebe. Vjerovatno su zato mene prije savjetovali nekad da ustedim, a sad gledaju mozda da sebi zarade vise :D
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#462 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by Ned071 »

amar1994 wrote:
Ned071 wrote:
madner wrote:Da li je jos uvijek CD player u toj iz 2013 ili su otisli korak dalje, podrzava i DVD sada? :D
i to simensov jarane :mrgreen:
zato je opelov odlican :-) , zvucnici od papira :D :run:
e fulas. ova verzija ima mocnih osam zvucnika, puno boljih od fabrickih... :mrgreen:

ide https://www.youtube.com/watch?v=38p55TkZibc ko mlijeko
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#463 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by supercali »

LikeLike wrote:
supercali wrote:
LikeLike wrote:
Nema tu sta da se pokvari :) Jedino ako ga slupas. Dijelovi koji su potrosni i koji se kvare su identicni kao kod obicnog. Naravno uvijek ima sitnica nekih koje mogu da se slome ili pokidaju, ali meni taj cc nije uopste skup za odrzavati bio. Opet kazem mozda je kod tebe bolje opremljen, pa su i dijelovi skuplji :)
Nakon 13 godina ide svasta nesto te ovaj prekidac ode te neki senzor u gepeku pa eto motor od prozora pa ovo pa ono a sve zara jbg ne mozes ocekivati od njega da bude kao nov
I ja kad sam ga kupio nisam imao problema al polako dolaze
Sve znam, ali shvati da ti dijeloVI idu i na ostalim autima, ne samo na cc-u. Ne moze jedan prekidac biti skuplji za cc nego za obicni pezo, kad su svi prekidaci isti, osim onog za krov. Ja ti kazem, bili su ovlasteni servis kad sam ja odrzavao kod njih auto, oni sami su me par puta posavjetovali da ne kupujem neke dijelove jer su besmisleno skupi, a nisu nesto bitni. Ti sam kazes da si platio motoric stakla 320KM kod njih, to si mogao zamijeniti za max 100KM kod nekog strucnog majstora za to. Mozda cak strucnijeg nego sto su oni. Ti majstori su radili za onog covjeka sto je vlasnik servisa kad su bili ovlasteni, a sada mislim da su iznamili servis i rade za sebe. Vjerovatno su zato mene prije savjetovali nekad da ustedim, a sad gledaju mozda da sebi zarade vise :D
Pa o tim ti prekidacima i govorim ne o prekidacima za sva 4 i sl
Pa da sam kazem i vjerovatno sam mogao al necu jer sada imam novi dio nebitno je li majstor strucan ili ne
I dok su bili ovlasteni i sada rade za miru tj emira vlasnika nista se nije promjenilo
Savjetuju oni mene i sada al ja najvise volim dobiti racun i pise to i to placeno toliko dobavljac blok doo i sl i znam sta je ugradjeno

Tebi je to mozda cudno kao i mnogima oko mene jer smatraju bacanjem para ja to gledam drugacije
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#464 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by amar1994 »

Ned071 wrote:
amar1994 wrote:
e fulas. ova verzija ima mocnih osam zvucnika, puno boljih od fabrickih... :mrgreen:

ide https://www.youtube.com/watch?v=38p55TkZibc ko mlijeko
To je infinity onda :wink: , ja pricam za normalne :wink:
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#465 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by Ned071 »

bez zeze sada
jedino sto ja zamjeram astrama je tvrdoća. fakat auto tvrdo, tvrda sjedista. super drze, ne lupa nista, al sto si stariji sve vise smeta. peugeot je tu zakon, ali meni su, nek se ne ljute vlasnici i ljubitelji, fakat zadnji modeli francuza veoma ruzna auta. jedino mi zadnji 308 ima fin dizajn, ali i tu mi nesto fali. kada bih birao između tri ponuđena, onda bih uzeo fokusa. uspjeli su i od karavana napraviti lijep auto.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#466 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by supercali »

Pa nemamo se mi sta ljutiti i meni recimo 207 je ruzan 206 prelijep 307cc onako 308 cc lijep i tako ima jos primjera jer je ljepota u oku posmatraca kako kazu
Meni je bezveze kad se pljuje neko auto a cinjenice govore drugacije kao npr udobnost kod pezoa
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#467 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by amar1994 »

Ned071 wrote:bez zeze sada
jedino sto ja zamjeram astrama je tvrdoća. fakat auto tvrdo, tvrda sjedista. super drze, ne lupa nista, al sto si stariji sve vise smeta. peugeot je tu zakon, ali meni su, nek se ne ljute vlasnici i ljubitelji, fakat zadnji modeli francuza veoma ruzna auta. jedino mi zadnji 308 ima fin dizajn, ali i tu mi nesto fali. kada bih birao između tri ponuđena, onda bih uzeo fokusa. uspjeli su i od karavana napraviti lijep auto.
ja im najvise zamjeram ne precizan i mrtav volan :-) , na svom autu zamjeram jedino zvucnu izolaciju koje nema :lol:

mojoj G nije pomogao ni pioneer kako su losi zvucnici bili :roll:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#468 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by amar1994 »

supercali wrote:Pa nemamo se mi sta ljutiti i meni recimo 207 je ruzan 206 prelijep 307cc onako 308 cc lijep i tako ima jos primjera jer je ljepota u oku posmatraca kako kazu
Meni je bezveze kad se pljuje neko auto a cinjenice govore drugacije kao npr udobnost kod pezoa
joj meni su 205 , 206 , 505 , 405 i 406 najbolji :) 8-)

Image

:run:

u zadnje vrijeme su da izvines jeli govna sa dizajnom :D , sad se opet porpavljaju sa najnovijim modelima :) :thumbup:
NediM17
Posts: 21680
Joined: 05/11/2009 11:49

#469 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by NediM17 »

konektovan wrote:
madner wrote:3 covjeka ti navedu mane, dva se sloze za iste i hopet nije tako :D
Tesko je biti objektivan, pogotovo kad si vlasnik. :D :D :D
Sve sami relevantni cimbenici i moralne vertikale ovoga foruma.


A recenzent @Sampinjon je poseban slucaj. Grebe se od covjeka za voznje (valjda skupa corbica za najmanjeg premiJuma, ili je opalio lanac :lol: ), i onda mu jos pljuje auto po forumima.

@Ado iznio si toliko neistina, da je to strasno.

Krenuvsi od sjedista, koja su ko kamen i bez ikakvog oslonca, jesu ali u kurcu. Doduse nije ih Svabo od 100kila razmekso, pa su ti mozda zato tvrda.
Image

Sto se tice izolacije motornog prostora, moguce da je u benzinca losija, ja za svog nemam zamjerku.

Neravnine i buka? Nigdje veze, a to uveliko zavisi i od samih guma.
Izolacija i vise nego dobra za tu klasu, probao sam Megana 3 benzinca voziti 150km/h i to je nemoguca misija, dok je Cee'd i vise nego korektan na tim brzinama.
Zavrsna obrada? A sta to moj "kontroloru zavrsne obrade" nije "zavrsno obradjeno"?
Plastika super i mekana, nema cvrcaka, svaki zazor na svom mjestu i unutra i vani, pa koji q onda ne valja?

Moguce da je taj auto udaran, pa da je nesto ispomjerano, i ti sad mislis da je to sfuserano kod zavrsne obrade. :-)

I umalo da te zaboravim jos pitati, kako tako tvrd i nizak auto da se naginje u krivinama? To ti je kontradiktorno samo tako. Bas naprotiv tvojim tvrdnjama, auto se u krivinama ponasa fenomenalno, kao da vozis karting, samo moras imati dobre gume koje to mogu pratiti. ;-)
madner wrote:Da li je jos uvijek CD player u toj iz 2013 ili su otisli korak dalje, podrzava i DVD sada? :D
Nije CD player, nego MP3 i WAV player.

Sto bi auto koje nema multimediju trebalo citati DVD, nema nikakvog razloga.
Uostalom, ko se jos danas jebe s diskovima, imas prikljucak za USB, pa utaknes stik, iPod, eksterni HDD, sta ti srce pozeli i slusas muziku.

A sto se tice radija jeste Siemens, ima los softver, i prilicno slab radio prijem, ali ono najvrijednije jeste sto ima fenomenalan D/A konvertor, pojacalo i 6 jako kvalitetnih Blaupunkt zvucnika, a auto ima kvalitetne tapacirunge na vratima, tako da nista ne klepece kad odvrnes muziku, a kad pjesma ima bitrejt 320kbps, cujes svaku notu. Ali ti vjerovatno i ne znas ni sta je bitrejt recimo, pa ti dzaba ovo pisem.


I opet evo na kraju, ne znam sta covjek moze ocekivati od jednog kompakta?
1.6 dizelas koji je jedan od najpouzdanijih u klasi, malo trosi, ne kvari se, nema velikog servisa, ustvari ima, promijenio sam mikroremen i rolnice. :lol:

Ovjes koji je sto se mene tice super, ne volim one ljuljuskave sto dobijes morsku bolest od njih, zvucna izolacija dobra, sjedista i vise nego O.K., vec rekoh super audio sistem, itd...
citroen xm
Posts: 18112
Joined: 17/04/2012 22:57

#470 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by citroen xm »

Gasi temu ceed mk1 je najbolje auto u kompakt klasi i dugo će tako ostati. :run:
NediM17
Posts: 21680
Joined: 05/11/2009 11:49

#471 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by NediM17 »

Nije najbolji, ali je daleko od istine ono sto ovdje nasrase.

Valjda ja kao dugogodisnji vlasnik znam bolje od njih i kakva su sjedista, i kakav je ovjes, i kako je odvalit 1000km, i kako ga je odrzavat, itd.?
citroen xm
Posts: 18112
Joined: 17/04/2012 22:57

#472 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by citroen xm »

Znaš, ali isto tako samim tim što si vlasnik možeš da budeš i subjektivan.

Isto tako ljudi koji nisu vlasnici mogu da vide neke stvari i ako nisu vlasnici istog par godina. To auto je ispod evropskih i japanskih konkurenata taman da ima mlazni motor. U pouzdanost se neću petljati.
junior3
Posts: 9078
Joined: 20/02/2014 01:02

#473 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by junior3 »

Temu treba preimenovati u ŠvabA vs ostali. :mrgreen:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#474 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by amar1994 »

junior3 wrote:Temu treba preimenovati u ŠvabA vs ostali. :mrgreen:
ma jok :mrgreen:

nego u : "kupite golfa , ostalo je djubre" :mrgreen: :skoljka:
Post Reply