Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
junior3
Posts: 9078
Joined: 20/02/2014 01:02

#376 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by junior3 »

Čuj ovce. :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#377 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by amar1994 »

NIsu nikad priznali da je 205 gti jednako dobar ko gti , pa tako ni ovo :D :skoljka:
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#378 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

530i wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Image
Istini za volju trojka ima baš ugodnu plastiku od koje je napravljena tabla.
Za 1993 da slažem se.
guverner97
Posts: 25
Joined: 05/04/2017 22:27

#379 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by guverner97 »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
530i wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Image
Istini za volju trojka ima baš ugodnu plastiku od koje je napravljena tabla.
Za 1993 da slažem se.
i danas je jednostavan i prilicno ergonomican i funkcionalan
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#380 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

guverner97 wrote:
i danas je jednostavan i prilicno ergonomican i funkcionalan
Funkcionalna je i Volga iz 1968. Stvar je u tome da ljudi od sredine devedesetih rade copy&paste i to skupo naplate. Citroen, Renault i Peugeot rade sasvim drugačije, eksperimentišu, zajebu se, pogode i poprave...VW jedno te isto 25 godina pa im zato auta i jesu ista k'o jaje jajetu, unutrašnjost prastara. Povrh svega nikad nisi siguran koliko ti auto ima KS, kada stoji, kada je na eko testu ili kada je ugašen. :roll: Jedan VW nikada ne bi mogao napraviti jedan C3 ili C4 Cactus, avangardno, totalno drugačije, jedinstveno i udobno.

Image
Image
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#381 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by amar1994 »

Ma pusti drvosjeca , nemoj dzaba :D , ljudi ocigledno vole dosadno :) i da svi voze isto , te da se komsije dive 8-) :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 40092
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#382 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by konektovan »

NediM17 wrote:A jesi ti Konektovani zapeo za Golf, sto kupi Citroen?

Ode i Konektovani u Vau vau-ovce. :-D

Sto si ti zapeo za kiju???? :D

Ja sam samo realan, i navodim prednosti golfa, koji je u paketu kompletniji auto, ali i to ne moze promijeniti moju ljubav prema citroenu, alfi, volvu. To je moj trio, koji me odusevljava vec godinama, a jedino nisam dosad posjedovao volva, a valjda cu nekad ABD u buducnosti uspjeti. Generalno, respektujem sve proizvodjace, nisam opterecen imenom brenda, jer svaki prpizvodjac nudi nesto svoje, dobro a i lose, pa se tako moze probrati i izmedju ostalih ponesto. Pa i taj mrski vw bi dosao u obzir, uz neku povoljnu ponudu, ali dok se ovi " moji "kotrljaju jos po cesti, nacekat' ce se dobro. :D


@ amar

Sta je tu problrm sto se ljudi dive vise vw nego mazdi npr.?????

Nemoj biti ljubomoran, opusti se, uzivaj u svom cejfu isto kao i oni koji voze vw.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#383 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by amar1994 »

konektovan wrote:

@ amar

Sta je tu problrm sto se ljudi dive vise vw nego mazdi npr.?????

Nemoj biti ljubomoran, opusti se, uzivaj u svom cejfu isto kao i oni koji voze vw.
nista , nisam , nedaj Boze 8-)
pa oni kupuju zbog komsije , a mi radi sebe :) 8-)

ps. ne spominji mazdu(nemaju pojma) , ne spominjem je ni ja nit poredim :D , dosta i mene :mrgreen: :run:
Last edited by amar1994 on 13/04/2017 23:20, edited 1 time in total.
User avatar
konektovan
Posts: 40092
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#384 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by konektovan »

amar1994 wrote:
konektovan wrote:

@ amar

Sta je tu problrm sto se ljudi dive vise vw nego mazdi npr.?????

Nemoj biti ljubomoran, opusti se, uzivaj u svom cejfu isto kao i oni koji voze vw.
nista , nisam , nedaj Boze 8-)
pa oni kupuju zbog komsije , a mi radi sebe :) 8-)

ps. ne spominji mazdu , ne spominjem je ni ja nit poredim :D , dosta i mene :mrgreen: :run:

To etiketiranje, da kupuju zbog komsije je skroz pogresno. Mislim, pa ne kupuju ljudi maybacha da bi se komsije divile, vec automobile radnickr klase, doduse zapadne, ali ipak konfekciju sto bi rekli.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#385 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by amar1994 »

konektovan wrote:

To etiketiranje, da kupuju zbog komsije je skroz pogresno. Mislim, pa ne kupuju ljudi maybacha da bi se komsije divile, vec automobile radnickr klase, doduse zapadne, ali ipak konfekciju sto bi rekli.
Etiketiranje vazi za papke koji vole da su u centru paznje i da ih neko gleda ,zagleda :thumbup:

Ovi normalni kupuju radi potreba i dostupnosti servisa :) , a mi budale necemo i patimo se sa nekakvim podloskama :roll: :mrgreen: :mrgreen:

Kupi sebi novi 3008 , kako je dobar :run:
User avatar
basicm
Posts: 10407
Joined: 16/01/2012 21:38

#386 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by basicm »

Sta kupi otvarac teme?
NediM17
Posts: 21508
Joined: 05/11/2009 11:49

#387 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by NediM17 »

konektovan wrote: Sto si ti zapeo za kiju???? :D
Poslije svega sto sam probao, posjedovao, vozio, sam shvatio da je sjajan auto, narocito kada se sagleda omjer ulozeno dobijeno, i da je u masi stvari u prednosti u odnosu na skuplju konkurenciju.

Ovjes koji je pomalo sportski nastrojen (sto mi je draze nego da se ljulja), sasvim dobra zvucna izolacija (150-160km/h se moze voziti bez ikakvog napora), odlican motor, odlicno fabricko ozvucenje, puno prostora, zahvalna za odrzavat (lanac sa kojim nema problema, nema DPF, kvalitetno Bosch ubrizgavanje, potrosni aftermarket dijelovi bagatela).

Ne znam sta od jednog kompatka traziti preko toga?

Nema tempomat, nema handsfree, ali mi je puno draze sto ima 300+NM momenta, a kad kvacilo dodje na red, kosta te svega par stoja. ;-)
User avatar
konektovan
Posts: 40092
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#388 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by konektovan »

NediM17 wrote:
konektovan wrote: Sto si ti zapeo za kiju???? :D
Poslije svega sto sam probao, posjedovao, vozio, sam shvatio da je sjajan auto, narocito kada se sagleda omjer ulozeno dobijeno, i da je u masi stvari u prednosti u odnosu na skuplju konkurenciju.

Ovjes koji je pomalo sportski nastrojen (sto mi je draze nego da se ljulja), sasvim dobra zvucna izolacija (150-160km/h se moze voziti bez ikakvog napora), odlican motor, odlicno fabricko ozvucenje, puno prostora, zahvalna za odrzavat (lanac sa kojim nema problema, nema DPF, kvalitetno Bosch ubrizgavanje, potrosni aftermarket dijelovi bagatela).

Ne znam sta od jednog kompatka traziti preko toga?

Nema tempomat, nema handsfree, ali mi je puno draze sto ima 300+NM momenta, a kad kvacilo dodje na red, kosta te svega par stoja. ;-)

Da izvines, meni je kia tek na zadnjem mjetu. :D :D :D :D :D :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
NediM17
Posts: 21508
Joined: 05/11/2009 11:49

#389 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by NediM17 »

Da je probas na koji dan, siguran sam da bi promijenio misljenje iz temelja, a pogotovo da je posjedujes na duge staze. ;-)

Ovako mijenjaj podloske dizni svako malo, jbg.
User avatar
konektovan
Posts: 40092
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#390 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by konektovan »

NediM17 wrote:Da je probas na koji dan, siguran sam da bi promijenio misljenje iz temelja, a pogotovo da je posjedujes na duge staze. ;-)
Ne sumnjam ja u sami kvalitet Nedime, mislim da su to korektna auta. Ali meni licno nekako , bez emocija automobili, ipak su oni relativno mladi, dosta u sjeni drugih proizvodjaca, a tek odnedavno vladaju sami sobom. To su prije bile kopije u najvecem broju japanaca, i bilo je puno ptedrasuda uopšte prema koreancima. Ima par modrla koji se meni svidjaju, sportage, soul, ceed mk2, to su vec ozbiljni automobili, pa cak i optima. Schreyer radi dobar posao, i mislim da je on najzasluzniji za uspjeh, vise nego i inzinjeri koji su radili na samoj kvaliteti mehanike, koja je sad u vrhu. Inace, moj prvi licni auto je bio hyundai pony 92' godiste, sa benzinskim motorom 1.5 12 v, kojeg sam dobio od starog na poklon. :D Motor je bio mitsubishi, a i mjenjac cini mi se. Vozio se 5 godina, i onda je bio belaj sa dijelovima oko nabavke, amortizeri, koje ni ovlašteni nije bio u stanju poruciti niti za dva mjeseca, disk plocica, diskova, i onda na oglase. Kupi ga covjek koji vec ima istog, pa uzeo za dijelova. Stari ga platio 2000 KM i nakon pet godina prodali ga za 1500 KM. :D :thumbup:
NediM17
Posts: 21508
Joined: 05/11/2009 11:49

#391 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by NediM17 »

Eto Alfa fura te emocije, pa bas im i ne ide najbolje.

Kvalitet, dobar dizajn, dobar finalni proizvod, cijena. To prodaje aute, a auta na emociju kupuje max. 5% ljudi.
Sto se tice dijelova, u danasnje doba globalizacije i interneta, smijesno je o tome pricati.
User avatar
konektovan
Posts: 40092
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#392 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by konektovan »

NediM17 wrote:Eto Alfa fura te emocije, pa bas im i ne ide najbolje.

Kvalitet, dobar dizajn, dobar finalni proizvod, cijena. To prodaje aute, a auta na emociju kupuje max. 5% ljudi.
Sto se tice dijelova, u danasnje doba globalizacije i interneta, smijesno je o tome pricati.
Put do kupca, nije lagan, ma da neki nemaju problema s tim. Alfa je zapela, iskljucivo zbog fca i njihovog dugogodisnjeg plana, u kojem nisu znali gdje je treba pozicionirati. Bilo je tu i nekih propusta u samoj kvaliteti, ali po meni nista strasno, jer svi proizvodjaci kubure sa kvalitetom pojedinih modela, ali eto, nekima je alfa pojam za nekvalitetan proizvod. Ali ja nemam tako misljenje, one su meni savrsene, pa cak i one prepakovane.
User avatar
konektovan
Posts: 40092
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#393 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by konektovan »

amar1994 wrote:
konektovan wrote:

To etiketiranje, da kupuju zbog komsije je skroz pogresno. Mislim, pa ne kupuju ljudi maybacha da bi se komsije divile, vec automobile radnickr klase, doduse zapadne, ali ipak konfekciju sto bi rekli.
Etiketiranje vazi za papke koji vole da su u centru paznje i da ih neko gleda ,zagleda :thumbup:

Ovi normalni kupuju radi potreba i dostupnosti servisa :) , a mi budale necemo i patimo se sa nekakvim podloskama :roll: :mrgreen: :mrgreen:

Kupi sebi novi 3008 , kako je dobar :run:

Joj, novi 3008 je beton. Vidjam ih po gradu cesto, izgleda da bi mogao uzeti dobar dio kolaca u klasi. Trenutno, auto br.1 za mene, ali hsj ga kupi, mozda u nekom drugom zibotu?! :D :thumbup:
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#394 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by Qler »

Ja 2013 kupio monde-a platio ga 9500KM, jaran kupio Passata platio ga 14500... ista godina... koliko ko moze prodati sada svoje auto, i koliko je ko para izgubio...
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#395 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

konektovan wrote:
amar1994 wrote:
konektovan wrote:

@ amar

Sta je tu problrm sto se ljudi dive vise vw nego mazdi npr.?????

Nemoj biti ljubomoran, opusti se, uzivaj u svom cejfu isto kao i oni koji voze vw.
nista , nisam , nedaj Boze 8-)
pa oni kupuju zbog komsije , a mi radi sebe :) 8-)

ps. ne spominji mazdu , ne spominjem je ni ja nit poredim :D , dosta i mene :mrgreen: :run:

To etiketiranje, da kupuju zbog komsije je skroz pogresno. Mislim, pa ne kupuju ljudi maybacha da bi se komsije divile, vec automobile radnickr klase, doduse zapadne, ali ipak konfekciju sto bi rekli.
Što je najgore kod nas kupuju zbog komšije X5 ili M klasu i u njega stave plin...problem je što u tome ne vide ništa loše.
konektovan wrote:
Joj, novi 3008 je beton. Vidjam ih po gradu cesto, izgleda da bi mogao uzeti dobar dio kolaca u klasi. Trenutno, auto br.1 za mene, ali hsj ga kupi, mozda u nekom drugom zibotu?! :D :thumbup:
Vala meni je i onaj 3008 iz 2014 sa hibridnim pogonom baš dobar. Mogao bi se naći za 25-6 hiljada KM.
User avatar
konektovan
Posts: 40092
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#396 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by konektovan »

Ma nije los ni prethodnik, ima i njih na cesti dosta, a i koliko sam upratio preko oglasa, sto ovdje, sto vani, to je francuz koji najbolje drzi cijenu kao polovnjak, ako ne grijesim. A te hibridne varijante, ne znam, koliko je to sve pouzdano i kakav novcanik tteba imati za to?! :D
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#397 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by madner »

Probao sam Ceeda 5 dana, gore auto nisam vozio u toj klasi.
NediM17
Posts: 21508
Joined: 05/11/2009 11:49

#398 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by NediM17 »

De samo argumentuj, sta to konkretno ne valja?
User avatar
konektovan
Posts: 40092
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#399 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by konektovan »

madner wrote:Probao sam Ceeda 5 dana, gore auto nisam vozio u toj klasi.
Gdje ces ovo napisati?! :D :D :D :D
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#400 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by madner »

NediM17 wrote:De samo argumentuj, sta to konkretno ne valja?
Osim elektronike, multimedije i mehanike sve je bilo na nivou konkurencije.

Nije mi jasno kako su uspjeli napraviti motor koji ispunjava manju euro normu a ima losije performanse od konkurencije ili ko je mislio da je onaj automatski mjenjac dobra ideja.
Post Reply