Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#351 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by madner »

Ne kontam kakav je gubitak ako je auto godinu dana starije izgubilo 2000 KM. To je amortizacija, sasvim normalna stvar.
User avatar
ElRe
Posts: 10790
Joined: 12/12/2011 11:28

#352 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by ElRe »

To je normalno. Nego, poenta je bila da je svaki automobil cca 20k KM, danas dosta tesko prodati za kes, pa makar to bio i VW.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#353 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by madner »

To svakako, bio je drug Emko sa A4. Teoretski dobro zvuci, u praksi uglavnom zavrsi kao staro za novo. :D
dado_
Posts: 697
Joined: 25/12/2012 11:35

#354 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by dado_ »

ElRe wrote:
johntra wrote:
ado-šampion wrote:
Eto uzeo si tu Mazdu prije 3 godine ili koliko, platio si 20 k, sad da je prodajes mozes biti sretan ako ode za 15. I ima potencijal da godinu ili dvije stoji u oglasima prije nego sto nadjes kupca za nju. Ne kazem nista lose za auto kao auto, jednostavno takva je realnost. A da si uzeo Golfa za 20, sad da prodajes otisao bi za 17-18 i to bez ikakvog peglanja, vrlo brzo. Znaci da te Mazda za 3 godine kostala 2 do 3 hiljade vise nego Golf. I to nije samo Bosna, tako je svugdje u Evropi.
Nije što je Golf i nije što mu nisam neki veliki fan, ali ovo je vrijedilo možda nekad...generalno, sve što je sada cijenom iznad 10 milja, jako se teško prodaje...odnosno, jako se teško kešira...
imam iskustvo bliže, Golf 1,6 TDI kupljen prošle godine, plaćen više od 18 milja, 2011 godište...dobra oprema, čak i previše za Golfa...dovučen iz Švabije...
nedavno prodat za jedva 15,5 milja, nakon samo godinu dana vožnje u BiH...i to je ustvari dat u zamjenu ca C klasu, plus keš...stajao na piku dva mjeseca, nudile se razne zamjene ili bezobrazne cijene za keš...doduše, da se prodavaču nije žurilo toliko za keš, možda ga je i mogao prodati malo skuplje, ali plafon što bi dobio je 17 milja, ali opet bi bio na gubitku...
tako da, to je nekad možda vrijedilo, sada više ne...to generalno važi za sva skuplja auta, ne samo za Golfove...
Slicno iskustvo ima i kolega sa posla, ali sa Octaviom 2.0 TDI, 2012 god. Platio je prije 2 godine 2200 KM, dodatno ugradio Zeder, sada ne moze ni 18000 KM da uzme za nju. U planu ima kupovinu novog Pasata.
Jednostavno narod nema novca, a i oni koji imaju, pokusavaju sto jeftinije da prodju pri kupovini.
pa sta je kontao da ce nakon 2 godine vozanja uzeti iste pare ili vise za njega? pa nije nekretnina... stvarno mi ljudi niste jasni s ovakvim glupostima... neko je kupio tu octaviu novu i nakon 2-3 godine zijanio na njoj 15-20 hiljada kad je prodao tvom kolegi, a tvom kolegi je problem sto ce za 2 godine vozanja dobit 4 hiljade manje... :-)
edit ako mu je problem sto je na autu od 20 i vise hiljada u 2 godine "zijanio" 4 hiljade, bolje da ne kupuje novog passata, jer je na njemu za godinu voznje "donji" tu octaviu koju sad voza...
User avatar
ElRe
Posts: 10790
Joined: 12/12/2011 11:28

#355 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by ElRe »

Ne, ne, sve je OK. Samo sam htio da kazem da ni Octavio nije lako danas prodati. On bi je dao za 18k KM, toliko se okvirno krecu, ali niko ne daje kes. Svi mu nude raznorazne zamjene.
dado_
Posts: 697
Joined: 25/12/2012 11:35

#356 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by dado_ »

ElRe wrote:Ne, ne, sve je OK. Samo sam htio da kazem da ni Octavio nije lako danas prodati. On bi je dao za 18k KM, toliko se okvirno krecu, ali niko ne daje kes. Svi mu nude raznorazne zamjene.
a to za zamjene je standardno vise postalo, i ona seljacka tipa za tu octaviu dacu ti ja 15 al u kesu... hvala Bogu pa sam se silom prilika rijesio skupljih auta i zgubidana s PIK-a, stvarno je to katastrofa... havana je u par postova najbolje opisao danasnje "musterije"
User avatar
konektovan
Posts: 40496
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#357 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by konektovan »

supercali wrote:
konektovan wrote:Hebote respo, ti ko da vozis maybacha a ne 307, pa pricas o udobnosti. 307 nije nista spektakiularno udoban u poredjenju sa konkurencijom.
Poredim ga sa golfom nisam rekao da je najudobnije auto na svijetu
I da imam maybacha ne bi ga ja vozio nego bi me vozili
Pa covjece, nije udobniji ni od golfa. To su ti meksa sjedista, ne znaci da ti auto udobnije. Ovjes kod golfa je moderniji, i bolji naravno, jos od serije 5.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#358 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by supercali »

konektovan wrote:
supercali wrote:
konektovan wrote:Hebote respo, ti ko da vozis maybacha a ne 307, pa pricas o udobnosti. 307 nije nista spektakiularno udoban u poredjenju sa konkurencijom.
Poredim ga sa golfom nisam rekao da je najudobnije auto na svijetu
I da imam maybacha ne bi ga ja vozio nego bi me vozili
Pa covjece, nije udobniji ni od golfa. To su ti meksa sjedista, ne znaci da ti auto udobnije. Ovjes kod golfa je moderniji, i bolji naravno, jos od serije 5.
Jos mi reci sta mi se svidja a sta ne
Jbt ubjedjujes me sta je meni udobnije :-)

Necu vise golf je svetinja jebo vas golf
User avatar
konektovan
Posts: 40496
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#359 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by konektovan »

Pa da nisam posjedovao 307, mogao bi ti jos svasta nesto pisati, a da ne pricam jos o tvojoj verziji 307 cc, jos u kom binaciji sa 17", ma ima da ljulja. :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#360 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by amar1994 »

golf i udobnost :lol:
Last edited by amar1994 on 13/04/2017 17:33, edited 1 time in total.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#361 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by supercali »

Opet ti po sebi ravnas svijet
Nekome je udobno na dasci spavati a nekome nije ni na dormeo madracima i trazi jos mekse udobnije i sl
Jesi li imao 307? Jesi izgleda ja obicni nisam
Jesi se vozio u 307cc? E kad uporedis ima li tebi razlike izmedju obicnog i cc-a?
Throttle
Posts: 12960
Joined: 10/06/2016 12:35

#362 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by Throttle »

Nekom su udobnost mekana sjedista, nekom da upija rupe, nekom oboje, nekom ako ga auto ne smori jednom godisnje do mora itd
Sjeo jaran sa mnom u korsu, koja je fakat tvrda, na 16kama, skakuće... žali se, ubi ga, kako možeš ovo vozit itd.. sjeo ja sa njim u golfa četvorku na 195/65/15, ljulja ko u čamcu, kaže, vidiš što je udoban... jašta je, reko, isto mercedes... a ja kroz krivine morsku bolest dobio :lol:
Meni je recimo primamljivije tvrdje auto, profilisana sjedišta, pogotovo pri bržoj vožnji, još ova korsa kod mene nema neki sofisticiran trap, al se ne naginje, ne letam po sjedištu i za moj pojam je udobnija tj. meni ugodnija za vozit od nekih drugih auta...
User avatar
konektovan
Posts: 40496
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#363 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by konektovan »

supercali wrote:Opet ti po sebi ravnas svijet
Nekome je udobno na dasci spavati a nekome nije ni na dormeo madracima i trazi jos mekse udobnije i sl
Jesi li imao 307? Jesi izgleda ja obicni nisam
Jesi se vozio u 307cc? E kad uporedis ima li tebi razlike izmedju obicnog i cc-a?
Naravno da sam se vozio, i na tim 17", i ne moze se reci da je udoban. Pozicija sjedenja je generalno dobra u 307, meni jedna od boljih, ali ovjes nije nista posebno, posebno zadnji kraj koji je krut, kod prelaza preko sina, poprecnih neravnina, lupanje ovjesa je izrazeno samo tako. Ista stvar je i na c4, jer je naslijedio isti.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#364 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by supercali »

E super sta je tebi tu neudobno?
User avatar
konektovan
Posts: 40496
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#365 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by konektovan »

supercali wrote:E super sta je tebi tu neudobno?
Pa kruto, lupa, bucan ovjes, svaki kamecic ispčd gume osjetis u autu, izolacija, pa sve to doprinosi udobnosti......
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#366 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by supercali »

konektovan wrote:
supercali wrote:E super sta je tebi tu neudobno?
Pa kruto, lupa, bucan ovjes, svaki kamecic ispčd gume osjetis u autu, izolacija, pa sve to doprinosi udobnosti......
E vidis meni nije kruto niti sta lupa i ne osjetim svaki kamencic ispod gume (jeste li vi naduvali gume kako treba?)
Ovo bucan ovjes ne kontam na sta mislis
Izolacija je za mene dobra kad je krov dignut tj kad je coupe kad je cabriolet naravno da se vise cuje al ne ovjes i to nego kompletno okruzenje od motora do oatalih auta oko tebe

Ja nikad nisam cuo za ovo sto se ti zalis na pezou cak sta vise prije na golfu sve ovo al eto nismo svi isti

A sto se tice prelska sina jel to golf preleti preko njih?
Jbt u nedjaricima i na c vili okretaljci avionom kad preljeces osjetis one rupe
User avatar
konektovan
Posts: 40496
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#367 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by konektovan »

M anje se osjeti prelaz preko sina, pogotovo ovi multilinkaši, golf, ford, octavija, pa cak i kija ceed. Na peugeotu su losa strana zadnji seleni, ali i kad su ok, opet je to tanko.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#368 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by supercali »

Tebi neudobno meni udobno bez obzira na selene ovjese multilink krajnice gefufne vodene pumpe
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#369 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by amar1994 »

konektovan wrote:M anje se osjeti prelaz preko sina, pogotovo ovi multilinkaši, golf, ford, octavija, pa cak i kija ceed. Na peugeotu su losa strana zadnji seleni, ali i kad su ok, opet je to tanko.
octavia multi link :? :D , mozda RS

ja ne osjetim skoro te rupe nazad ali i samo ali na 15" , al me hebe zvucna izolacija , al i to cu da rijesim , barem ono oko tockova :) :thumbup:

Na svakom autu koje nema adaptivne ili hidrauliku ili zracni ovjes se osjeti manje vise jednako , ceste su nam rinaka malo je reci :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 40496
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#370 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by konektovan »

amar1994 wrote:
konektovan wrote:M anje se osjeti prelaz preko sina, pogotovo ovi multilinkaši, golf, ford, octavija, pa cak i kija ceed. Na peugeotu su losa strana zadnji seleni, ali i kad su ok, opet je to tanko.
octavia multi link :? :D , mozda RS

ja ne osjetim skoro te rupe nazad ali i samo ali na 15" , al me hebe zvucna izolacija , al i to cu da rijesim , barem ono oko tockova :) :thumbup:

Na svakom autu koje nema adaptivne ili hidrauliku ili zracni ovjes se osjeti manje vise jednako , ceste su nam rinaka malo je reci :thumbup:
Octavia mi2 ima multilink u seriji, mk3, samo jaci motori,..
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#371 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by supercali »

Ja udobnost gledam kad odem do beograda i izadjem kao da sam vozio iz zemuna do slavije a ne iz sarajeva do slavije
A jednom se vozio sa golfom 6 izasao ko prebijen i jos par kracih voznji sam isto osjetio
Kako zasto ne znam al meni je udobniji moj cc minimalno 5 puta pa moze taj golf imati i zracne jastuke izmedju tockova i podloge kad bi bilo moguce
NediM17
Posts: 21623
Joined: 05/11/2009 11:49

#372 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by NediM17 »

konektovan wrote:
supercali wrote:Opet ti po sebi ravnas svijet
Nekome je udobno na dasci spavati a nekome nije ni na dormeo madracima i trazi jos mekse udobnije i sl
Jesi li imao 307? Jesi izgleda ja obicni nisam
Jesi se vozio u 307cc? E kad uporedis ima li tebi razlike izmedju obicnog i cc-a?
Naravno da sam se vozio, i na tim 17", i ne moze se reci da je udoban. Pozicija sjedenja je generalno dobra u 307, meni jedna od boljih, ali ovjes nije nista posebno, posebno zadnji kraj koji je krut, kod prelaza preko sina, poprecnih neravnina, lupanje ovjesa je izrazeno samo tako. Ista stvar je i na c4, jer je naslijedio isti.
Hoce lupit nazad 307 ko da konjska kola vozis, a da ima super sjedista i da je udoban, jeste.
User avatar
konektovan
Posts: 40496
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#373 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by konektovan »

supercali wrote:Ja udobnost gledam kad odem do beograda i izadjem kao da sam vozio iz zemuna do slavije a ne iz sarajeva do slavije
A jednom se vozio sa golfom 6 izasao ko prebijen i jos par kracih voznji sam isto osjetio
Kako zasto ne znam al meni je udobniji moj cc minimalno 5 puta pa moze taj golf imati i zracne jastuke izmedju tockova i podloge kad bi bilo moguce
To je vise subjektivno navijacko razmisljanje, jer po vama golf ispada zaprezno vozilo?!
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#374 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by supercali »

Nije to navijacko razmisljanje nego iskustvo mojih ledja
Ja bar nemam problema kad treba pljuvati svoje auto i reci sta ne valja na njemu i konkretno na pezoima tako da ti to ne pije vode

Ps definitvno za pljuvanja nije udobnost kao sto je recimo mjenjac i elektronika generalno
NediM17
Posts: 21623
Joined: 05/11/2009 11:49

#375 Re: Ford Focus/Peugeot 308/Renault Megane 3?

Post by NediM17 »

A jesi ti Konektovani zapeo za Golf, sto kupi Citroen?

Ode i Konektovani u Vau vau-ovce. :-D
Post Reply