Ford 6000CD Phone Problem

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Petroley
Posts: 127
Joined: 13/07/2013 19:12
Contact:

#1 Ford 6000CD Phone Problem

Post by Petroley »

Postovani forumasi, dragi prijatelji i jos drazi neprijatelji. Situacija je sljedeca:

U posljednje vrijeme me zeza cd uredjaj tacnije Ford 6000CD. Svako malo se na displayu pokaze "PHONE" i u tim mometima prestane da radi. Ne mogu ga ni ugasiti, ni jedna tipka ne funkcionise.

Da li je neko imao slican problem? O cemu se radi? Jel vrijeme mjenjat? Lp
Image
is aluminum hydroxide a strong base
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#2 Re: Ford 6000CD Phone Problem

Post by Bakir1 »

This problem is fixable by pulling the "phone" terminal logic "high" at the back of the radio/cd module. Terminal pins are available on the internet. In order not to damage any semiconductor that may be connected to the terminal, I soldered a 3.9V zener diode from "Phone" pin to ground pin and a 10K pull up resistor from "Phone" pin to "12V battery" pin
User avatar
Petroley
Posts: 127
Joined: 13/07/2013 19:12
Contact:

#4 Re: Ford 6000CD Phone Problem

Post by Petroley »

Sta muslite bil mogao ugraditi Sony Mp3 (sa drugih verzija forda)? Naso sam jedan za stoju ima bruku vise opcija nego ovaj 6000cd.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#5 Re: Ford 6000CD Phone Problem

Post by tempuser »

Moguce je, da bi ti sve opcije radile modulu moraju biti kompatibilni s onima u autu.
Inace 6000 CD je oznaka da model koji moze imati vise mogucnosti, od telefona, tj povezivanja BT-om do citanja MP3, moj konretno nema ni jedno ni drugo.
User avatar
Petroley
Posts: 127
Joined: 13/07/2013 19:12
Contact:

#6 Re: Ford 6000CD Phone Problem

Post by Petroley »

tempuser wrote:Moguce je, da bi ti sve opcije radile modulu moraju biti kompatibilni s onima u autu.
Inace 6000 CD je oznaka da model koji moze imati vise mogucnosti, od telefona, tj povezivanja BT-om do citanja MP3, moj konretno nema ni jedno ni drugo.
Nema ni kod mene. Softwerski nadjem opciju BT i ukljucim ali nista se ne desava. Phone takodjer je samo MUTE tipka a AUX je tako uradjen da moras raskopat pola ploce da dodjes do izlaza i dovedes ga u laticu....cuj u laticu...nisu neko ljepse mjesto mogli naci.... :roll:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37265
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#7 Re: Ford 6000CD Phone Problem

Post by bitanga_sa_otesa »

Petroley wrote:cuj u laticu...
otkud ti latica u autu?
Image
User avatar
Petroley
Posts: 127
Joined: 13/07/2013 19:12
Contact:

#8 Re: Ford 6000CD Phone Problem

Post by Petroley »

@bitanga :lol: :thumbup:
User avatar
hopi
Posts: 5594
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#9 Re: Ford 6000CD Phone Problem

Post by hopi »

Petroley wrote:
tempuser wrote:Moguce je, da bi ti sve opcije radile modulu moraju biti kompatibilni s onima u autu.
Inace 6000 CD je oznaka da model koji moze imati vise mogucnosti, od telefona, tj povezivanja BT-om do citanja MP3, moj konretno nema ni jedno ni drugo.
Nema ni kod mene. Softwerski nadjem opciju BT i ukljucim ali nista se ne desava. Phone takodjer je samo MUTE tipka a AUX je tako uradjen da moras raskopat pola ploce da dodjes do izlaza i dovedes ga u laticu....cuj u laticu...nisu neko ljepse mjesto mogli naci.... :roll:
ma kod mene ja aux već bio proveden u kasetu, ali opet sam ga promjenio, a da se ne zezeam s tim čudima znam da ima onaj fabrički sony nije loš, ali sam uzeo pionir cd-usb-blutut, dobiješ i mikrofon provučeš negdje i zakačiš, odlično sve fercera, ko će se sa cd-ovima zezati
uz player ti još treba i kao ona ladica jer je ovaj 1 din a fabrički je 2 din, euro džek i onaj mali priključak za antenu i vozi miško

a ovo što bitanga misli, cvijet ima laticu, a ladica je u ormaru eto to je lako zapamtiti
Post Reply