Flixbus u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
rovac13
Posts: 5152
Joined: 08/12/2013 16:17

#26 Re: Flixbus u BiH

Post by rovac13 »

Autom stignem u minhen za 9-10 sati,jednom isao busem stigao za 12-13 sati cini mi se.
Meni to nije bilo strasno.
Jest malo sporije,ali mozes spavat pustit mozak na pasu.
Meni je voznje preko glave.
Osim toga autom ces potrosit 350KM u najboljem slucaju,ako je sve ok u putu,u slucaju vanrednih situacija cijena moze otic u tacku.
Dok sa busem platis 55€ i prst u uho.
User avatar
kamberovica polje
Posts: 3256
Joined: 28/01/2012 11:38

#27 Re: Flixbus u BiH

Post by kamberovica polje »

Da nas hoće povezat sa Zagrebom, Begoradom i Splitom. :D
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#28 Re: Flixbus u BiH

Post by mO k3 »

rovac13 wrote:Autom stignem u minhen za 9-10 sati,jednom isao busem stigao za 12-13 sati cini mi se.
Meni to nije bilo strasno.
Jest malo sporije,ali mozes spavat pustit mozak na pasu.
Meni je voznje preko glave.
Osim toga autom ces potrosit 350KM u najboljem slucaju,ako je sve ok u putu,u slucaju vanrednih situacija cijena moze otic u tacku.
Dok sa busem platis 55€ i prst u uho.
:thumbup:
Naslovnica
Posts: 27880
Joined: 20/03/2013 15:38

#29 Re: Flixbus u BiH

Post by Naslovnica »

Meščini svakodnevno viđam jedan Flixbus autobus na autoputu, ujutro ide iz pravca Zenice.
Ima veliki natpis Flixbus a nakon toga malim slovima "BISS-TOURS".
Vjerovatno neka vrsta kooperacije.
peepeep
Posts: 940
Joined: 10/10/2016 12:04

#30 Re: Flixbus u BiH

Post by peepeep »

Naslovnica wrote:Meščini svakodnevno viđam jedan Flixbus autobus na autoputu, ujutro ide iz pravca Zenice.
Ima veliki natpis Flixbus a nakon toga malim slovima "BISS-TOURS".
Vjerovatno neka vrsta kooperacije.
Da, kooperacija i bliss tours i centro su dali buseve. Ja sam se razočarao kada sam vidio jer znam kakve buseve ima centro... wca vidjelo nije. :roll:
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#31 Re: Flixbus u BiH

Post by meteorit135531 »

Je li iko u skorije vrijeme putovao za Njemacku iz Sarajeva i moze li nam reci svoja iskustva ? Je li bolja opcija Flixbus ili Wizz Air iz Tuzle ? Putovanje iza NG , odmah pocetkom januara.
User avatar
drndalo
Posts: 22799
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#32 Re: Flixbus u BiH

Post by drndalo »

Wizz po meni uvijek, jer se leti...
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#33 Re: Flixbus u BiH

Post by mousstapha »

meteorit135531 wrote:Je li iko u skorije vrijeme putovao za Njemacku iz Sarajeva i moze li nam reci svoja iskustva ? Je li bolja opcija Flixbus ili Wizz Air iz Tuzle ? Putovanje iza NG , odmah pocetkom januara.
Putovao mi je prijatelj iz Sarajeva u Stuttgart. On je prezadovoljan. Nema divljih stajanja po zabacenim selima. U autobusu fino prostora ima. Ja sam konto za Bosnu uskoro sa njima. Vidjecemo, nisam jos putovao duze od 10 sati. :-)
peepeep
Posts: 940
Joined: 10/10/2016 12:04

#34 Re: Flixbus u BiH

Post by peepeep »

mousstapha wrote:
meteorit135531 wrote:Je li iko u skorije vrijeme putovao za Njemacku iz Sarajeva i moze li nam reci svoja iskustva ? Je li bolja opcija Flixbus ili Wizz Air iz Tuzle ? Putovanje iza NG , odmah pocetkom januara.
Putovao mi je prijatelj iz Sarajeva u Stuttgart. On je prezadovoljan. Nema divljih stajanja po zabacenim selima. U autobusu fino prostora ima. Ja sam konto za Bosnu uskoro sa njima. Vidjecemo, nisam jos putovao duze od 10 sati. :-)
Pa kako onda pišaju ako nema stajanja? :D
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#35 Re: Flixbus u BiH

Post by Nadzorna_ploca »

Kateter? :mrgreen:
Zar moze ista bolje od aviona? :D
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#36 Re: Flixbus u BiH

Post by meteorit135531 »

Po mojoj racunici ja bih trebao da imam voznje oko 23 sata..

Pa ne znam sada, jer imam dva predsjedanja koliko mi je isplativo ici Flixbusom jer sam vecinom isao avionom.

Ali rekoh , da pitam za iskustva ljudi je li mozda ipak treba pokusati i ovako bez obzira na broj sati voznje

Cijene avio karata odmah iza NG iz Tuzle do Frankfurta su uzasno skupe..
Od 250 KM pa cak i vise u jednom smjeru :-)
Mozda je Flixbus jeftinija opcija
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#37 Re: Flixbus u BiH

Post by skafiskafsnjak »

U martu bih trebao do Minhena iz Sarajeva...
Koliko se putuje ?
Mogu podnjeti voznju, samo mi daj wi fi i struju da punim mob haahha
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#38 Re: Flixbus u BiH

Post by mousstapha »

Ima Wi-Fi i struja. Ali ima i neki limit na internetpa se potrosi.
bit101
Posts: 297
Joined: 31/08/2009 23:51

#39 Re: Flixbus u BiH

Post by bit101 »

Putujem u petak Sarajevo-Minhen sa Flixbusom, i vracam se za par dana, kako mi se cini da ova linija nema nikakvih stajanja prije Minhena, je li to tacno? Ipak poucen raznim iskustvima tesko mi je povjerovati da nigdje ne staje. Moze li neko ko je isao vec da potvrdi?
Kakav je bus, cuo sam da ima vise prostora za noge? Ima WC, uticnicu, wi-fi? Neko spominje limit za internet, koliki je?
Koliko se dugo vozi? Prave li cesto pauze?

Hvala puno :)
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#40 Re: Flixbus u BiH

Post by mousstapha »

Ma ima pauza da se malo protegnes i odmoris. U Maglaju ima stajanje kod nekoh restorana. U principu staje se ako traze putnici, nijr nista striktno.

Meni se pojavio taj limit za internet, nemam pojma koliko je bilo. Ali nako 12 sati poslije ponoci dobio sam novi. Mozda treba paziti da se ne pokrece neki video i sl sto skida puno.

Autobusi su udobni, prva liga. Samo sto dodije putovati, pa ti dzaba bilo kakva udobnost nakon 20 sati putovanja. :D
User avatar
Amagon
Posts: 392
Joined: 12/07/2007 16:10
Location: Zenica-Sarajevo

#41 Re: Flixbus u BiH

Post by Amagon »

Mora biti pauza na svaka 2,5 - 3 sata voznje (bilo redovna ili vanredna linija). Obično se staje na OMV ili Shell pumpama. U BiH najčešće kod Maglaja (restoran Kameni zamak), Doboj Gazprom, Derventa Nada, itd...

Od svih buseva u BiH, Flix je svakako među najudobnijim. Internet je takav da se brzo potroši ako se nakači više od 20 ljudi istovremeno, još ako neko pokreće youtube i slično (i instagram isto uzima puno).

DVD filmovi, kafe aparat i WC :thumbup:
User avatar
Krizzia
Posts: 574
Joined: 13/03/2013 00:35
Location: Kalifornija
Contact:

#42 Re: Flixbus u BiH

Post by Krizzia »

Moje iskustvo sa Flixbusom, Venecija Marco Polo aerodrom-Zagreb, nije bilo stajanja. Busevi su neudobni, sjedista su nekako plitka i ne bas tako komotna. Super je sto se moze puniti tel i mi smo imali net cijelim putem. Wc radi, ali nisam ulazila. Ostali putnici su ga koristili kao da su kod kuce. Poalije Flixbusa, Samoborcek mi je do Dbk bio pjesma.
User avatar
rovac13
Posts: 5152
Joined: 08/12/2013 16:17

#43 Re: Flixbus u BiH

Post by rovac13 »

Interneta sto se tice ja ubacim Hrvatsku karticu kad krenem iz Bosne.
Platis 40 kn (10 KM) i imas 3 gb neta vrijedi mjesec dana.
Roaminga nema.
Internet radi u EU jedino Svicarska ne radi cini mi se,logicno.
bit101
Posts: 297
Joined: 31/08/2009 23:51

#44 Re: Flixbus u BiH

Post by bit101 »

Evo frisko iskustvo sa Flixbusom, relacija Sarajevo - Minhen - Sarajevo.
U odlasku:
Vozio Centrotrans, polazak u 8 ujutro iz Sarajeva. Vidjelo se da je autobus noviji (presao oko 300 000, licno se uvjerio), sjedista jos nisu izhabana i bila su OK, prostora za noge nista posebno. ispod svaka dva sjedista je bila uticnica. Wi-Fi je u BiH bio ocajan, ima neki limit od mozda 15-ak konekcija pa je upitno hoces li se i povezati na njega, jedino kad bude neka pauza pa svi izadju onda mozes uletiti. Kad smo presli granicu promijenili su se operateri pa je onda bio kao malo i brzi. U Hrvatskoj ga nije bilo nikako.
Stajao u svakom vecem gradu u FBiH, a krenuo preko Kiseljaka pa prema Visokom i tu se ukljucio na autocestu. Dalje - Kakanj, Zenica, pa pauza poslije Zenice kod one pekare, pa Zepce, Maglaj, i to je to cini mi se sto se tice stajanja. U Hrvatskoj stali odmah poslije granice, zatim u Sloveniji takodjer odmah poslije granice, te se svratili u Ljubljanu pokupiti jos 8 putnika. Posto je ostalo bilo jos tacno 8 mjesta ukljucujuci i mjesta od vozaca, neki par iz Ljubljane nije htio sjesti (htjeli su iskljucivo skupa da sjede jer su ta sjedista i platili). Vozaci nisu bili bas prijatni prema njima. Posto se je tada vec vidjelo da cemo kasniti bar sat vremena, dalje nije bilo stajanja ali nas jesu malo zadrzali na Austrijskoj granici zbog necijeg pasosa. Na kraju stigli u Minhen sa skoro dva sata zakasnjenja. Krivci - zadrzavanja na granicama zbog pasosa i torbi, preduge i ucestale pauze. Dosli malo prije 2 ujutro u Minhen.
U povratku:
Vozio Biss Tours, polazak u 18:40 Autobus vec solidno izvozan, sjedista tvrda i neudobna, prostora za noge malo i nije bilo one stopice na kojoj mozes odmarati stopala; uticnica nema, Wi-Fi ima i bio je spor, ali se je moglo nakaciti. Autobus skoro pun, ostalo mozda 5-6 praznih mjesta. Nije bilo puno peglanja na granicama, posto je to bila nocna voznja manje je i guzve bilo, manje i krace pauze i samim tim smo dosli i sat vremena ranije u Sarajevo (oko 8-9 ujutro). Osoblje je bilo OK i u Salzburgu se je zamijenila ekipa od dva vozaca.
Sve u svemu, nas Flixbus nije nista posebno. Price koje sam cuo o njihovim autobusima van BiH ne vrijede za nase prevoznike. I da, zaboravih reci da su povratne karte bile cca. 150 KM, za jednu osobu.
swanfilter
Posts: 7845
Joined: 06/06/2008 18:52

#45 Re: Flixbus u BiH

Post by swanfilter »

Kratko pitanje. Ispod ponuđene opcije za putovanje je i "transfer". Nije mi jasno, da li je to presjedanje ili sa moje zeljene lokacije autobus ne vozi i moram doci na tu lokaciju koju transfer prikazuje? Hvala ...
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#46 Re: Flixbus u BiH

Post by skafiskafsnjak »

bit101 wrote:Evo frisko iskustvo sa Flixbusom, relacija Sarajevo - Minhen - Sarajevo.
U odlasku:
Vozio Centrotrans, polazak u 8 ujutro iz Sarajeva. Vidjelo se da je autobus noviji (presao oko 300 000, licno se uvjerio), sjedista jos nisu izhabana i bila su OK, prostora za noge nista posebno. ispod svaka dva sjedista je bila uticnica. Wi-Fi je u BiH bio ocajan, ima neki limit od mozda 15-ak konekcija pa je upitno hoces li se i povezati na njega, jedino kad bude neka pauza pa svi izadju onda mozes uletiti. Kad smo presli granicu promijenili su se operateri pa je onda bio kao malo i brzi. U Hrvatskoj ga nije bilo nikako.
Stajao u svakom vecem gradu u FBiH, a krenuo preko Kiseljaka pa prema Visokom i tu se ukljucio na autocestu. Dalje - Kakanj, Zenica, pa pauza poslije Zenice kod one pekare, pa Zepce, Maglaj, i to je to cini mi se sto se tice stajanja. U Hrvatskoj stali odmah poslije granice, zatim u Sloveniji takodjer odmah poslije granice, te se svratili u Ljubljanu pokupiti jos 8 putnika. Posto je ostalo bilo jos tacno 8 mjesta ukljucujuci i mjesta od vozaca, neki par iz Ljubljane nije htio sjesti (htjeli su iskljucivo skupa da sjede jer su ta sjedista i platili). Vozaci nisu bili bas prijatni prema njima. Posto se je tada vec vidjelo da cemo kasniti bar sat vremena, dalje nije bilo stajanja ali nas jesu malo zadrzali na Austrijskoj granici zbog necijeg pasosa. Na kraju stigli u Minhen sa skoro dva sata zakasnjenja. Krivci - zadrzavanja na granicama zbog pasosa i torbi, preduge i ucestale pauze. Dosli malo prije 2 ujutro u Minhen.
U povratku:
Vozio Biss Tours, polazak u 18:40 Autobus vec solidno izvozan, sjedista tvrda i neudobna, prostora za noge malo i nije bilo one stopice na kojoj mozes odmarati stopala; uticnica nema, Wi-Fi ima i bio je spor, ali se je moglo nakaciti. Autobus skoro pun, ostalo mozda 5-6 praznih mjesta. Nije bilo puno peglanja na granicama, posto je to bila nocna voznja manje je i guzve bilo, manje i krace pauze i samim tim smo dosli i sat vremena ranije u Sarajevo (oko 8-9 ujutro). Osoblje je bilo OK i u Salzburgu se je zamijenila ekipa od dva vozaca.
Sve u svemu, nas Flixbus nije nista posebno. Price koje sam cuo o njihovim autobusima van BiH ne vrijede za nase prevoznike. I da, zaboravih reci da su povratne karte bile cca. 150 KM, za jednu osobu.
Znaci macku o rep wi fi i uticnicu. Wi fi mi nije bitan koliko uticnica.
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#47 Re: Flixbus u BiH

Post by mousstapha »

Pa imaju uticnic, ne znam.kako si zakljucio da nemaju.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#48 Re: Flixbus u BiH

Post by skafiskafsnjak »

U centri uticnica na 2 sjedista, u povratku nije imao
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#49 Re: Flixbus u BiH

Post by skafiskafsnjak »

Bas sam kontao evo bar jedan , a da je super ccc.

Ima li neko neka bolja iskustva?
bit101
Posts: 297
Joined: 31/08/2009 23:51

#50 Re: Flixbus u BiH

Post by bit101 »

Sto se tice uticnica, izgleda da je to samo lutrija, kakav te autobus zadesi. Ali i to se da rijesiti, kupis Power Bank i ozezi :)
Meni licno su mnogo vise smetala jako neudobna i tvrda sjedista u Biss-ovom autobusu.
Post Reply