FK Željezničar

Sve o FK Željezničar...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#64426 Re: FK Željezničar

Post by wewa »

ja mislim da mi je breaking point bilo ono vracanje lopte nasim stoperima, na 20 metara od naseg gola :cry:
znaci, nit volje, nit zelje, nit znanja, nit muda da se proba preci u napad... a igras za titulu! heeej! profesionalni igrac u situaciji da se bori za titulu!
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25817
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#64427 Re: FK Željezničar

Post by BHF_Manijak »

Nadam se da su sad u Upravi shvatili koliko je ova ekipa skart i da nece nikakve lude snove sanjati o nekakvom jugu, zapadu, pizdi materinoj, vec se okrenuti stvaranju i ulaganju U EKIPU!
Nikakav jug ne moze nadomjestiti manjak kvaliteta u igrackom kadru. Super je to, gradnja stadiona, ha hu, evo zavrsio se istok, idemo ba sad kakvu metalnu casu uzeti mater mu jebem...

Sve sredstava sto su planirali za jug, u ekipu se MORA uloziti. Najmanje 3-4 TOP igraca nam trebaju, ali bas za prvih 11. Ne kazem nuzno Stevanovicevog kvaliteta, ali nesto u tom smijeru.
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#64428 Re: FK Željezničar

Post by vryzas »

Ma kakvi top igraci i nasa liga...mozes ubosti 1-2 igraca kao sto je Miro ili sto su komsije ubole sa Jajalom i Benkom. Treba da se poklopi dosta stvari da "dovuces" takvog igraca. Mi imamo jednog igraca, profesionalca od glave do pete, al kazu skup tj. puno trazi za novi ugovor. :oops:
Bacili su masu para na neke polovnjake i povratnike, to nije skupo. :roll:
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#64429 Re: FK Željezničar

Post by mali_milojica »

Charuga wrote:Umjesto za gol više, mi igramo za gol manje ... :(
Pod Slavkom MSN trio iz Barcelone ne bi dobacio do 50 golova u sezoni. Zajedno. :D
User avatar
UnKnownBA
Posts: 744
Joined: 09/07/2012 02:00
Location: http://forum.klix.ba

#64430 Re: FK Željezničar

Post by UnKnownBA »

BHF_Manijak wrote:Nadam se da su sad u Upravi shvatili koliko je ova ekipa skart i da nece nikakve lude snove sanjati o nekakvom jugu, zapadu, pizdi materinoj, vec se okrenuti stvaranju i ulaganju U EKIPU!
Nikakav jug ne moze nadomjestiti manjak kvaliteta u igrackom kadru. Super je to, gradnja stadiona, ha hu, evo zavrsio se istok, idemo ba sad kakvu metalnu casu uzeti mater mu jebem...

Sve sredstava sto su planirali za jug, u ekipu se MORA uloziti. Najmanje 3-4 TOP igraca nam trebaju, ali bas za prvih 11. Ne kazem nuzno Stevanovicevog kvaliteta, ali nesto u tom smijeru.
Kakvi nam stručnjaci dovode igrače u tom slučaju bi ostali i bez juga i bez para a boga mi i bez pehara. :D Ovako imamo istok za utjehu i narednih bar 50 godina, neka nam i juga a mova će valjda nekad tobe doći.

Sada bi bilo najluđe da neki lik dovoljno lud i jak finansijski potplati sudije u Mostaru da izvedu najveću lakrdiju ikad viđenu u svijetu pa da mi pokažemo Zrinjskom kako se titule osvajaju njihovim oružijem. Kukuruzom si me, kukuruzom ću te. :lol:

Najtužnije bi bilo da mi izvedemo drugu ekipu protiv Radnika koja ne uspije pobjediti a da se u Mostaru zakomplikuje pa da kone pehar dignu. Mislim da bi tada na Grbavici ganjali sve po terenu. :lol:
Last edited by UnKnownBA on 22/05/2017 12:22, edited 1 time in total.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#64431 Re: FK Željezničar

Post by wewa »

sve to pod uslovom da mi dobijemo Radnik. onom igrom s derbija ili protiv Krupe ili Sirokog necemo sigurno...
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#64432 Re: FK Željezničar

Post by mali_milojica »

wewa wrote:sve to pod uslovom da mi dobijemo Radnik. onom igrom s derbija ili protiv Krupe ili Sirokog necemo sigurno...
Mi Celika ne mozemo dobiti sa igrom iz zadnje 2 utakmice :D
Melbourne_Australia
Posts: 2577
Joined: 06/11/2012 14:20

#64433 Re: FK Željezničar

Post by Melbourne_Australia »

Mene cudi samo , kako niko nije skontao kad je dovodio igrace da mi imamo uzasno spor vezni red....Osim Stevanovica nemamo igraca da moze povuci i da ima snage da igra u sva 4 pravca.....Znaci to ce mi biti vjecita misterija.....Zar je moguce da su toliko glupi da nisu to znali kad su dovodili pojacanja.... :roll: :roll:
User avatar
Slo Burner
Posts: 5360
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#64434 Re: FK Željezničar

Post by Slo Burner »

Vidim Sesar u igri

Kucamo na vrata zaboravljenih asova
Ne znam koilko bi mi uopste bilo dago da osvojimo titulu ovako, ovi igraci to ne zasluzuju, osim Mire naravno.
Slavki Kerlu ne mogu oprostiti, ali nikako
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24274
Joined: 26/08/2007 17:10

#64435 Re: FK Željezničar

Post by Charuga »

Odavno je u igri, nažalost.
Mutivoda
Posts: 12506
Joined: 03/10/2013 13:09

#64436 Re: FK Željezničar

Post by Mutivoda »

joj sad kad odigraju protiv Radnika utakmicu sezone (mada nije to baš neki podvig) jer nema "pritiska".. tačno bi bilo za ubit se :D

a Sesar se pravo uklapa u ekipu, fali nam baš jedan takav trenutno.
najpoletnija veza na Balkanu. on će da da neku novu dimenziju svemu tome.

ma propast će dogovori, razgovori.. :mrgreen:
FreakyStyley
Posts: 5334
Joined: 25/03/2008 08:52
Location: Zenica

#64437 Re: FK Željezničar

Post by FreakyStyley »

Gdje je ta cuvena vizija, sistem o kojem se prica?

Ko je zaduzen za igracki kadar, ekipu, "sportski segment" kako se to ovdje voli rec? Cenan, Nikolic?

Zasto se ne preuzima odgovornost? Zasto se ne znaju imena?

Cinjenica da se uopste razmislja o Sesaru je dovoljan pokazatelj da neko apsolutno pojma nema sta radi i da nikakav sistem ni vizija ne postoje. Dakle ili se neko ugradjuje u ove ugovore ili jednostavno ne zna svoj posao ili oboje.
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#64438 Re: FK Željezničar

Post by vryzas »

Melbourne_Australia wrote:Mene cudi samo , kako niko nije skontao kad je dovodio igrace da mi imamo uzasno spor vezni red....Osim Stevanovica nemamo igraca da moze povuci i da ima snage da igra u sva 4 pravca.....Znaci to ce mi biti vjecita misterija.....Zar je moguce da su toliko glupi da nisu to znali kad su dovodili pojacanja.... :roll: :roll:
Jos na sve to dodaj i Sesara (ako ga dovedu) i bicemo vrh. :gunjastajl:

Salu na stranu, slazem se da je vezni red spor, pogotovo defanzivni i centralni vezni. Kad na sve to dodas krila koja veoma rijetko okomito napadaju odbranu 1 na 1, kao i poprilicno defanzivne bekove, dobijes patnju u veznom redu.
Ne znam sada tacno koliko ima zanimljivih i pokretnijih igraca na tim pozicijama...svidja mi se vezni red Krupe, njihova transformacija iz odbrane u napad, protok lopte i putanje trcanja u kontri. Ordagic iz Slobode je bolji od Markovica i Blagojevica zajedno. Problem je sto ti se i sa takvim igracima opet moze desiti da dobijes macka u vreci.
Evo ti primjer Radinovica...tehnicki iznad Markovica i Blagojevica, trkacki tu negdje-mozda cak jaci kad je full spreman, al glava 0 bodova.
Melbourne_Australia
Posts: 2577
Joined: 06/11/2012 14:20

#64439 Re: FK Željezničar

Post by Melbourne_Australia »

vryzas wrote:
Melbourne_Australia wrote:Mene cudi samo , kako niko nije skontao kad je dovodio igrace da mi imamo uzasno spor vezni red....Osim Stevanovica nemamo igraca da moze povuci i da ima snage da igra u sva 4 pravca.....Znaci to ce mi biti vjecita misterija.....Zar je moguce da su toliko glupi da nisu to znali kad su dovodili pojacanja.... :roll: :roll:
Jos na sve to dodaj i Sesara (ako ga dovedu) i bicemo vrh. :gunjastajl:

Salu na stranu, slazem se da je vezni red spor, pogotovo defanzivni i centralni vezni. Kad na sve to dodas krila koja veoma rijetko okomito napadaju odbranu 1 na 1, kao i poprilicno defanzivne bekove, dobijes patnju u veznom redu.
Ne znam sada tacno koliko ima zanimljivih i pokretnijih igraca na tim pozicijama...svidja mi se vezni red Krupe, njihova transformacija iz odbrane u napad, protok lopte i putanje trcanja u kontri. Ordagic iz Slobode je bolji od Markovica i Blagojevica zajedno. Problem je sto ti se i sa takvim igracima opet moze desiti da dobijes macka u vreci.
Evo ti primjer Radinovica...tehnicki iznad Markovica i Blagojevica, trkacki tu negdje-mozda cak jaci kad je full spreman, al glava 0 bodova.
Ma u pravu si druze...Necu sad da pametujem :D Ali me zanima na osnovu cega se dovode igraci..Gledaju li se karakteristike njegove...Jer mi smo igrali sa 4 igraca a ne zna se ko je sporiji..Markovic, Bekric, Blagojevic i Zeba.....To sto oni znaju lopte u danasnjem fudbalu ne znaci nista ako ne mozes trcati 90 minuta..Ne gomilas igrace istih karakteristika....Ja sam prestao igrati nogomet prije 7 godina ali i onda gdje sam god igrao po svijetu su nam stopali i gledali radijus kretanja...Imao sam info uvjek kad sam najvise padao u igri ili recimo koliko sam trcao sa loptom a koliko bez....Sa danasnjom tehnologijom i aplikacijama ne mozes varati trenere ....Jedan od razloga zasto smo se mi mucili sa igrom je manjak snage uz spor vezni red u svakom pravcu....Ono sto Markovic igra ja garantujem da moze svaki igrac odigrati iz nase premijer lige.....Zasto se Stevanovic istice kod nas?? Zato sto decko moze da trkom uzima protivnike i sto ne komplikuje, igra na prvu i ima dobar centarust, kad nemas trka onda sve ono sto znas pada u vodu...Musa je divlji igrac ali decko ima motor u sebi i uvjek ce on prije napraviti karijeru nego nego ko je trom a zna lopte....
User avatar
avetinja
Posts: 31428
Joined: 19/07/2014 13:31

#64440 Re: FK Željezničar

Post by avetinja »

Možete reći da sam lud, ali ja vjerujem u titulu. Niko ne zna šta će se desiti u zadnjem kolu. Nema toga čovjeka koji može reći da je Zrinjski novi šampion. Protiv Radnika treba maksimalno koncentrisano ući u utakmicu. Na nama je da pobijedimo, jer i da ne osvojim titulu nije isto završiti na drugom ili na trećem mjestu.

Evo nekih fudbalskih čuda od 2000-te:

1999/2000 Seria A
Juventus porazom od Perugie koja je završila na 10. mjestu prepustio titulu Laziu u zadnjem kolu.

1999/2000 Bundesliga
Bayern Leverkusen porazom od ekipe SpVgg Unterhaching koja je završila na 10. mjestu prepustio titulu Bayern Munchenu u zadnjem kolu.

2001/2002 1. HNL
Osijek porazom od Marsonie koja je završila na posljednjem mjestu prepustio titulu Dinamu.
User avatar
UnKnownBA
Posts: 744
Joined: 09/07/2012 02:00
Location: http://forum.klix.ba

#64441 Re: FK Željezničar

Post by UnKnownBA »

FreakyStyley wrote:Cinjenica da se uopste razmislja o Sesaru je dovoljan pokazatelj da neko apsolutno pojma nema sta radi i da nikakav sistem ni vizija ne postoje.
:thumbup:
User avatar
avetinja
Posts: 31428
Joined: 19/07/2014 13:31

#64442 Re: FK Željezničar

Post by avetinja »

Ne treba imati gubitnički mentalitet.

Vratite se na fabričke postavke, na raspoloženje poslije utakmice sa Zrinjskim.

Svi na Grbavicu 28.5. protiv Radnika.

HAJCAJ!
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24274
Joined: 26/08/2007 17:10

#64443 Re: FK Željezničar

Post by Charuga »

:zzzz:
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#64444 Re: FK Željezničar

Post by mali_milojica »

:zzzz:
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#64445 Re: FK Željezničar

Post by vryzas »

Melbourne_Australia wrote:
Ma u pravu si druze...Necu sad da pametujem :D Ali me zanima na osnovu cega se dovode igraci..Gledaju li se karakteristike njegove...Jer mi smo igrali sa 4 igraca a ne zna se ko je sporiji..Markovic, Bekric, Blagojevic i Zeba.....To sto oni znaju lopte u danasnjem fudbalu ne znaci nista ako ne mozes trcati 90 minuta..Ne gomilas igrace istih karakteristika....Ja sam prestao igrati nogomet prije 7 godina ali i onda gdje sam god igrao po svijetu su nam stopali i gledali radijus kretanja...Imao sam info uvjek kad sam najvise padao u igri ili recimo koliko sam trcao sa loptom a koliko bez....Sa danasnjom tehnologijom i aplikacijama ne mozes varati trenere ....Jedan od razloga zasto smo se mi mucili sa igrom je manjak snage uz spor vezni red u svakom pravcu....Ono sto Markovic igra ja garantujem da moze svaki igrac odigrati iz nase premijer lige.....Zasto se Stevanovic istice kod nas?? Zato sto decko moze da trkom uzima protivnike i sto ne komplikuje, igra na prvu i ima dobar centarust, kad nemas trka onda sve ono sto znas pada u vodu...Musa je divlji igrac ali decko ima motor u sebi i uvjek ce on prije napraviti karijeru nego nego ko je trom a zna lopte....

Sve jasno ko dan...laik sam i nemam pojma o fudbalu, :oops: ali i takav vidim da Kerla nema sportske inteligencije, da je Zakaric trom jer ima 5kg viska, da je Markovic alibi igrac (prvom do sebe i nazad do stopera), da Blagojevic nije dobar u glavi (S.P. je to malo upakovao), da je Bogicevic sporiji od 96% igraca u PL, da Zeba i Bekric nemaju pluca za 90 min., da Lendric ne moze igrati "krilo" ili ti vanjskog ofanzivnog veznog jer nema tehniku i nikoga ne moze pretrcati itd.itd.
Jbg. mozda trebam otici do kluba i treneru posuditi svoju kartoteku :gunjastajl: ...njegova nesto steka. :oops:
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#64446 Re: FK Željezničar

Post by Kinaski »

avetinja wrote:Možete reći da sam lud, ali ja vjerujem u titulu. Niko ne zna šta će se desiti u zadnjem kolu. Nema toga čovjeka koji može reći da je Zrinjski novi šampion. Protiv Radnika treba maksimalno koncentrisano ući u utakmicu. Na nama je da pobijedimo, jer i da ne osvojim titulu nije isto završiti na drugom ili na trećem mjestu.

Evo nekih fudbalskih čuda od 2000-te:

1999/2000 Seria A
Juventus porazom od Perugie koja je završila na 10. mjestu prepustio titulu Laziu u zadnjem kolu.

1999/2000 Bundesliga
Bayern Leverkusen porazom od ekipe SpVgg Unterhaching koja je završila na 10. mjestu prepustio titulu Bayern Munchenu u zadnjem kolu.

2001/2002 1. HNL
Osijek porazom od Marsonie koja je završila na posljednjem mjestu prepustio titulu Dinamu.
Ti si lud ako mislis da ce tuzlaci donijet tituli zelji
User avatar
avetinja
Posts: 31428
Joined: 19/07/2014 13:31

#64447 Re: FK Željezničar

Post by avetinja »

Kinaski wrote:Ti si lud ako mislis da ce tuzlaci donijet tituli zelji
Što sam lud? Lijepo daš premije Slobodi i ljudi se potrude, barem pokušaju i pokušaš.

A i bez toga niko ne može reći da je Zrinjski šampion. Nekad se noge svežu, pa ne možeš tribinu pogoditi kamo li gol.
User avatar
LSD
Posts: 27293
Joined: 24/07/2007 08:26

#64448 Re: FK Željezničar

Post by LSD »

avetinja wrote:
Kinaski wrote:Ti si lud ako mislis da ce tuzlaci donijet tituli zelji
Što sam lud? Lijepo daš premije Slobodi i ljudi se potrude, barem pokušaju i pokušaš.

A i bez toga niko ne može reći da je Zrinjski šampion. Nekad se noge svežu, pa ne možeš tribinu pogoditi kamo li gol.
Opet ti hajcaš raju sa svojom demagogijom, jelde....samo te pratim.

Baš ce raspala Sloboda (kojoj svakako ta utakmican ništa ne znaci) zapeti da odigra za Želju :lol:
Naguzice se da ih plemiću natrpaju u slavljeničkoj atmosferi, kao što su se naguzili pitarima u zadnjem kolu prije dvije godine.
User avatar
avetinja
Posts: 31428
Joined: 19/07/2014 13:31

#64449 Re: FK Željezničar

Post by avetinja »

LSD wrote:Opet ti hajcaš raju svojom demagogijom, jelde....samo te pratim.

Baš ce raspala Sloboda (kojoj svakako ta utakmican ništa ne znaci) zapeti da odigra za Želju :lol:
Naguzice se da ih plemiću natrpaju u slavljeničkoj atmosferi, kao što su se naguzili pitarima u zadnjem kolu prije dvije godine.
Ne voli Sloboda Zrinjskog, pogotov ne vole Fukare. Nikad se ne zna. Ja bih sad izučio sve što znam samo kad bih znao da bi to pomoglo.

Na Grbavicu svi trebamo doći. Nikad se ne zna.
User avatar
LSD
Posts: 27293
Joined: 24/07/2007 08:26

#64450 Re: FK Željezničar

Post by LSD »

avetinja wrote:
LSD wrote:Opet ti hajcaš raju svojom demagogijom, jelde....samo te pratim.

Baš ce raspala Sloboda (kojoj svakako ta utakmican ništa ne znaci) zapeti da odigra za Želju :lol:
Naguzice se da ih plemiću natrpaju u slavljeničkoj atmosferi, kao što su se naguzili pitarima u zadnjem kolu prije dvije godine.
Ne voli Sloboda Zrinjskog, pogotov ne vole Fukare. Nikad se ne zna. Ja bih sad izučio sve što znam samo kad bih znao da bi to pomoglo.

Na Grbavicu svi trebamo doći. Nikad se ne zna.
Uozbilji se.

Ta Sloboda i njene fukare, ne vole Želju još više...a nisu jedini takavi - pitarluk je skakao od srece kada su saznali da je Zrinjski pobjedio u Bijeljini.

Zrinjski je uzeo titulu sa onim penalom u 93 minutu, a ti još nisi skonto.
Post Reply