FK Željezničar

Sve o FK Željezničar...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
avetinja
Posts: 31428
Joined: 19/07/2014 13:31

#64101 Re: FK Željezničar

Post by avetinja »

Željo je još uvijek jedna od rijetkih stvari koja mi može pokvariti dan, sedmicu. Baš sjeban osjećaj poslije utakmice. Ponašali su se kao da su uzeli titulu. Ne mogu da vjerujem da nisu bili svjesni da moraju dati zadnji atom snage, jer je hiljadu ljudi došlo u Krupu na Vrbasu da galami za njih. Ovo je bila mat pozicija, ali šta je tu je. Nemojte sada da pišemo o negativnim stvarima. Možemo svašta navesti, ali sačekajmo kraj sezone. Nadam se da neće biti potrebe za nezadovoljstvom na kraju.

Još uvijek je sve otvoreno, još smo prvi. Uvjeren sam da nećemo zijaniti derbi, a niko ne može garantovati pobjedu Zrinjskog u Bijeljini. Nek' Manijaci još jednom posjete igrače i napomenu ih za koga i za šta igraju.

Uzeti titulu u inat svima!

Image
User avatar
Šibicar
Posts: 7117
Joined: 15/10/2007 22:57
Location: Motel Černobil

#64102 Re: FK Željezničar

Post by Šibicar »

RasAlGhul wrote:
Šibicar wrote:Tesko mi je ovo reci ali moram,mislim da je Zrinjski za klasu bolja i kvalitetnija ekipa od nas,bez obzira sto smo ih dobili,ali ja sam ih gledao i protiv Slobode i protiv Krupe,jebote i Sloboda i Krupa ukupno 3 puta presli centar i nezasluzeno su neporazeni,dok su nas obje ekipe namucile i da budem posten do kraja i nadigrale,ne znam sad dal' je to do toga sto je puno veci pritisak igrati u Zelji nego u Zrinjskom(o cemu je nedavno pricao Bilbija) ili su jednostavno kvalitetniji,ali ako ovakav horor kao danas budemo prikazali u evropi ne gine nam dvocifrena razlika,a jos smo imali APSOLUTNO SVE PREDUSLOVE da razvalimo Krupu,a igraci nam izgledali k'o da se prvi put u zivotu susrecu s loptom,osnove fudbalske igre oni ne znaju,ustopati,pruziti jednostavan pas,a o duplom da ne govorim,vidimo ga par puta u sezoni,sporo,mrljavo,bezidejno,mlako,mlitavo......mrzim sto ovo kazem jer nikad nisam za remont,ali ja mogu reci u svoje ime ono sto bih volio,da ostavimo nekako Lendrica,Stevanovica,Vecu,Zebu,Crnova,Bokacinija mozda jos Sinisu ,polivalentnog Stanica,Ugljesu(koji je igracina za sve nase vezne igrace mada je to urijetko pokazivao,ali jeste,jer ono sto on moze i zna se ne uci nego se rodis s tim),a ove satro igracine Blagojevic,Markovic,Bekric,Kerla,Bogicevic bih nabio nogom za sva vremena i zabranio im da dolaze na utakmice a ne da igraju,e poslije toga bih u tim uvrstio omladince,nek' se polako kale sa iskusnim kolegama,uz pokojeg mladog talentovanog igraca sa strane....znam da je ovo sto pricam utopija i da je nemoguce,posebno zbog toga sto cemo nakon zadnjeg kola ostati sigurno bez 3 igraca koje bih volio da mozemo zadrzati,ali eto raspizde me ovako jadnim izdanjem da se raspisem mozda i previse,no svakako ce malo vas ovu lektiru i procitati ali ja sam to morao izbaciti iz sebe......
Sloboda je kurvanska ekipa, pogledaj njihovo zalaganje protiv jufki i Zrinjskog na Tušnju i nas!To je za plakati kako igraju opušteno protiv njih, a protiv nas bukvalno ginu!Ako do toga dođe, ne daj Bože, da Zrinjski sa onim ustaškim kerom Bakom koji bruji o namještanju dok naš klub šuti, umjesto da mu jebemo mater, bude trebala pobjeda protiv Slobode za titulu, ova će se stara kurava s Tušnja samo sklonuti u Mostaru, isto kao što se sklonila jufkama kad su u zadnjem kolu titulu osvojili!

Pa mi smo toliko velik klub, da se svi navijači drugih klubova ujedine i čekaju naš kiks da bi malo radosti u životu imali!Naprimjer mene uopšte ne tangira ko će Kup osvojiti, jer druge klubove uopšte ne doživaljavm, jer su nebitni!Kad se sezona završi, sindikalca Bogija šutnuti, Kerli ne dati novi ugovor, Zakariću reći ako će se kao slina ponašati na terenu da ćemo mu noge slomiti, pa neće nigdje igrati, neka bere mandarine po Širokom!Na pripreme povesti kadeta Hasanovića, Šabanadžovića uz naravno juniore Žerića i Hasanovića, bolje da djeca igraju nego da gledam ove majmune koje boli kita za rezultat, kao da se ništa nije desilo!MIROSLAVU STEVANOVIĆU nekakav bonus dati, iako nas napušta, momak je krv propišao u našem dresu, kao da se rodio u zgradi Lorisa, a ne Zvorniku!
Sve to stoji,ali opet se ne mogu oteti utisku da mi nismo kvalitetni koliko mislimo,barem na toj sredini terena gdje imamo nekakvih bruku polovnjaka slicnog kvaliteta ili da se preciznije izrazim,nekvaliteta,gdje bi jedan osporavani Dado Sadikovic bez problema mogao odigrati ovo sto igraju Blagojevic ili Markovic,i puno vise bih volio gledati npr. Dadu i Ugljesu iza Zebe ili Zerica nego trenutni bezidejni dvojac.
zipoo
Posts: 18876
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#64103 Re: FK Željezničar

Post by zipoo »

Sa ovim igracima i trenerom bit cemo kanta za nabijanje. Pa ono su pizde mrtve. Boris se ba za titulu ima jos 3 jebene utakmice do kraja. Vodis 1:0 i dignes rucnu, jebo te rucna. Ako ne mozes da organizujes napad, ako te nece, mozes barem trcati i lomiti protivnika. Ljudi nas napadali citavu utakmicu, mogli nas potopiti, Koljic kobajagi promasi cist gol. Nabijem ih na kurac sve i jednog.

Treba se pomiriti sa Evropom, ma treba se jebati. Ako ne uzme titulu nogom ga nabiti pa neka se sa Sarajevo miri oko Evrope.
RasAlGhul
Posts: 883
Joined: 10/04/2017 06:26

#64104 Re: FK Željezničar

Post by RasAlGhul »

@Šibicar

Danas je Zeba nedostajao, to se vidjelo od samog početka!On je majstor da sačuva loptu, proda ćarlamu, iznudi faul, krade vrijeme!Da je danas igrao hladno bi uzeli!Marković je alibi veznjak, prvom do sebe i riješio se odgovornosti!Blagojević je solidno odigrao danas, ali ga jebe što pored sebe ima Markovića koji ničemu ne služi!Meni bi Hasanović igrao kao protiv Slobode, momak je pitbul na sredini, grize ne staje!Mene jedino na derbiju brine isti taj Zeba, koji ruku na srce nikada se ne vidi protiv jufki, nadam se da će me demantovati za vikend!

Dovesti Kuzmanovića koji će uz vraćanje Dade činiti tu vezu, a naravno očekujem i Žerića da se namtne na pripremama i Osmankovića!Gledam Ajaks štoperi im imaju 20 i 17 godina, kod nas Kerla i Bogi zajedno imaju 300, doduše danas je igrao Bokačini!Na Lavoru samo hrabro, a poznavajući Petrovića biće neki teški bunker i nabijati desno za Stevanovića pa šta momak uradi, jer od Zakarića nema kuveta mater mu raspalu jebem, misli ovo mu Široki ili Zrinjski, majmunu noge slomiti da se opameti!Crnova od prve minute treba igrati!
User avatar
hrasno38
Posts: 31487
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#64105 Re: FK Željezničar

Post by hrasno38 »

Ima samo jedna jedina olaksavajuca okolnost za danasnju igru a to je plastika jer je igrat na travi i plastici zaista nebo i zemlja. Vidjeli smo da ni jedan igrac uopste na toj podlozi ne moze da kontrolise loptu....ma da budemo posteni nisu mogli ni igraci Krupe i vecina prilaika pa i golovi su neke lijevo dosle lopte do napadaca. Jedno 10 puta lopte sa jednog na drugi kraj igralista su zavrsili u autu ili publici itd itd. Trebalo bi kod nas zaista zabraniti igranje na plasticnoj podlozi. Mislim nije opravdanje jer su ih dobili u regularnom djelu, dobilo ih je i Sarajevo ali svako ko je gledao te utakmice mogao je vidjeti kako se igraci krecu kao po jajima i kako lopta ide flak.
Inace evo sljedeca je fakticki kuci bez obzira na broj gledalaca, na dobrom terenu i protiv Sarajeva koje sasvim sigurno nije ni bolje ni kvalitetnije ali da nas moze dobiti to je sigurno ako budu igrali ko karine. Ja sam napisao da cemo tek prvaci biti ako nakon 90-te minute u zadnjem kolu budemo na prvom mjestu jer sa ovom ekipom aposlutno nista nije sigurno i ja im iskreno nista ne vjerujem.
splinter
Posts: 7444
Joined: 08/10/2011 12:28

#64106 Re: FK Željezničar

Post by splinter »

Danas sve bilo spremno za slavlja. Tribina puna, krcata.
NEke stare face koje nisam vidio godinama bile su tu, uslovi stvarno super za igru, jedino malo pretoplo, al opet neki čudan osjećaj u zraku. I kad smo zabili nije bio onaj šampionski šmek, čudna neka atmosfera, gledaš kako ona lopta lagano ulazi, delirijum na tribini. Al bilo je jasno da moramo zabiti još jedan, nažalost nismo. Onda šansa za Krupu ni sad ne kontam kako ono nije ušlo, ja je već vidio u golu . . .
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55687
Joined: 15/12/2008 16:53

#64107 Re: FK Željezničar

Post by ultima_palabra »

Stvarno nema opravdanja za igru danas... zadnja utakmica bila prije osam dana, euforija nakon pobjede protiv Zrinjskog, nema nesto puno izostanaka, atmosfera domaca, uslovi dobri, pobjeda ti donosi titulu 95%... i oni odigraju ko sline, Krupa lako mogla sva tri boda uzeti :-)
User avatar
hrasno38
Posts: 31487
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#64108 Re: FK Željezničar

Post by hrasno38 »

Evo sad ima snimak Krupa Zeljo na BHT
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25821
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#64109 Re: FK Željezničar

Post by BHF_Manijak »

Kakva bezmuda utakmica, fuj.
Da je neko gled'o samo utakmici, pojma da nije im'o o cemu se radio, pomislio bi da je rijec o nekakvoj prijateljskoj pripremnoj.
Kako god sezona zavrsila, ova ce ekipa trebati remont, bez obzira na ove sto im ugovori isticu ili ovi sto odlaze (Lendric). Toliko picki na jednom mjestu dugo nije vidjeno, ni u nocnom klubu.

Razumijem primiti golcinu, jebi ga, desava se, ali ti apsolutno nikakve, bas nikakve reakcije ne napravis nakon toga. Ni sanse, ataka, presinga, bas nista. Sramota.

Atmosfera prije i za vrijeme utakmice idealna. Ono dodjes na stadion, postuju te, predstavis se, pozdravis se, izadjes na teren, razvalis i u autobus kuci. Jok, mi smo od domace utakmice i atmosfere uspjeli ejdva zivu glavu na kraju izvuci.

Samo mogu reci srecom pa je Slavko protiv Zrinjskog izostavio Blagojevica. Ne bi mi ni tu utakmicu dobili da je poceo od pocetka. Napisah i prije utakmice da se nadam da ce na klupi biti, ali qrac... Toliko mlak u duelu, toliko izgubljenih loptu, prodatih pasova... Jebi ga, preskupo je cekati na momenat neke njegove genijalnosti, svakih 5 utakmica.

Stojanovic qrcina od igraca, kako najavih i kad je tek dos'o. Stojkic, kojem je sjedio na klupi, je TV u boji za njega. Zakaric danas uzasan. Ako se uskoro ne dohaviza, a nema puno vremena - noga na ljeto. Ne moze frajer 1 na 1 proci da pejgamber kaze. Krene satro u trk i glavom se zabije u covjeka ili vrati beku loptu.
lakilaka
Posts: 1610
Joined: 10/10/2014 16:48

#64110 Re: FK Željezničar

Post by lakilaka »

BHF_Manijak wrote:Kakva bezmuda utakmica, fuj.
Da je neko gled'o samo utakmici, pojma da nije im'o o cemu se radio, pomislio bi da je rijec o nekakvoj prijateljskoj pripremnoj.
Kako god sezona zavrsila, ova ce ekipa trebati remont, bez obzira na ove sto im ugovori isticu ili ovi sto odlaze (Lendric). Toliko picki na jednom mjestu dugo nije vidjeno, ni u nocnom klubu.

Razumijem primiti golcinu, jebi ga, desava se, ali ti apsolutno nikakve, bas nikakve reakcije ne napravis nakon toga. Ni sanse, ataka, presinga, bas nista. Sramota.

Atmosfera prije i za vrijeme utakmice idealna. Ono dodjes na stadion, postuju te, predstavis se, pozdravis se, izadjes na teren, razvalis i u autobus kuci. Jok, mi smo od domace utakmice i atmosfere uspjeli ejdva zivu glavu na kraju izvuci.

Samo mogu reci srecom pa je Slavko protiv Zrinjskog izostavio Blagojevica. Ne bi mi ni tu utakmicu dobili da je poceo od pocetka. Napisah i prije utakmice da se nadam da ce na klupi biti, ali qrac... Toliko mlak u duelu, toliko izgubljenih loptu, prodatih pasova... Jebi ga, preskupo je cekati na momenat neke njegove genijalnosti, svakih 5 utakmica.

Stojanovic qrcina od igraca, kako najavih i kad je tek dos'o. Stojkic, kojem je sjedio na klupi, je TV u boji za njega. Zakaric danas uzasan. Ako se uskoro ne dohaviza, a nema puno vremena - noga na ljeto. Ne moze frajer 1 na 1 proci da pejgamber kaze. Krene satro u trk i glavom se zabije u covjeka ili vrati beku loptu.
svaka ti je zlatna.
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#64111 Re: FK Željezničar

Post by Lakat Jebić »

znate kako je nekad zebin korner bio pola gola? evo zeba opet izvodi kornere nismo gola zabili.
znate kako smo nekad imali plan igre? ne bog zna kakav, al ono bek dodje na krilo, krilo udje u sredinu, ako ga protivnicki bek ne isprati ode sam, ako ga isprati, ide lopta za naseg beka koji igra 1na1 sa krilom na ivici kaznenog.

kad smo zabili go iz kornera, da nije neka frljoka, nego da je neko ostao sam a izvodjac ga pogodio u glavu?
kad smo odigrali nesto sto lici na ackiju? o planu igre, prenosa lopte, spustanja po loptu, izlasku bekova itd to necu ni da spominjem. samo akcija vise od 3 igraca koja je rezultirala sansom.

karina je ovo. i bice i dogodine. dobili smo metalege i krupu gore u regularnom na mrtve guzove. i jos par utakmica. vrlo lako smo ih mogli zijanit. mozda ih zijanimo dogodine. pa cemo ganjat kup ko siroki ove sezone. samo nemoj da neko pise tad da je lahko bit general poslije bitke.

sto kaze cvrcak, dabogda pojeo govno za ovo sto sam rekao.
Bambino Blu
Posts: 2057
Joined: 24/07/2014 15:38

#64112 Re: FK Željezničar

Post by Bambino Blu »

Zeba nije igrao to prvo, drugo mi smo prvo poluvrijeme izdominirali zabili go, nasi se povukli i vec se poceli cuvati za derbi i to nam je kiks bio primili go psihicki pali i dovidjenja prijatno ni prvi ni posljednji put. Idemo na kosevu nikad sladje uzeti 3 boda, ne treba im sad ledja okretati nije to nas stil nikad nismo i necemo idemo do kraja porodica Željezničar do titule ;) :izet:
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#64113 Re: FK Željezničar

Post by bersK »

Elvir Koljic nas ostavio u trci da osvojimo titulu. Kako smo kontali da ce nas Slavko postavit da igramo, ispalo je da je za njega Edis Mulalic Fabio Capello. Edis zive veze nema o taktici i tako nekim tehnickim stvarima, al frajer koji je znao nabrijat ekipu da pojedu travu na terenu. Tako pojedosmo kone u derbiju s njim. A sa Slavkom isto ko da svi s kurca igraju i ko kontaju ajd da se pregura jos ovaj mjesec, pa jos ovaj pa jos ovaj. Od svih igraca na terenu, Miroslav Stevanovic jedini vrijedi da se prica o njemu kao o igracu. Ovo ostalo je gola truhlovina. Dobro, Zeba i Lendric su isto bitni, ali niko ko Miki. Ovo ostalo... Ja sam stvarno bio uvjeren i nabrijan da ce sa Slavkom ova ekipa licit na nesto. Poslije svih tih nabrijavanja od polutrenera, Slavko mi se cinio kao covjek koji ce napravit ekipu vrijednu spomena i da se bar guraju mladji i da ce ono bit "oh, finally, neko normalan i strucan". Sto se tice trenera, mi cemo opjevavati i pricati o Milomiru Odovicu makar jos 3 godine. Nagazio Ferenca i kuci i na strani. Igrao egal sa Standardom sa: Image postavom. Od nekog pocetka ovog dijela sezone, svaka sljedeca utakmica Zelje mi je bila kao "hajd valjda ce ovu nesto proigrat" i tako sve do ove danasnje, kada sam odustao nakon smora zivog oko 70 minute. Vodjenjem tima sa Slavkine strane sam razocaran skroz na skroz. Primamo glupe golove, dajemo prosjecne golove iz polusansi koje nastaju nakon frljoka ili nekih hop-cup situacija. Gol da smo dali iz akcije bas smislene se ne sjecam evo sad ce mjesec dana. Jos otvoreno kritikuje najboljeg igraca odbrane u citavoj ekipi u prazno. Sta li valjda sto je stranac il sto od engleskog zna samo hop i tjt. Ne kazem sad da mora da ode, ali daj da imamo sta gledat od Zelje, valjda si radi toga dosao. Toliko nabrijavanja, toliko podrske navijaca, tolika sponzorska nabrijanost, tolika organizacija u klubu, tolika stabilizacija situacije u klubu, infrastruktura, ovo ono i ti dodjes i zajebavas se na svom terenu, primas 3 komada od Sirokog, promasis dva penala, igras bezmudo, citava igra se zasniva na jednom igracu. Ponasamo se ko Nica prije sezonu dvije. Ako ne ide gurni je Hatemu i nek se on bakce. Sve je u redu Slavkane, nikada necu demantovati to da si ti veliki znalac i strucnjak i da si radio u Njemackoj, da imas znanje, da si vjecnog fenjerasa uvukao u rang najboljih, da su ti roditelji policajci bili pa si od njih prenio tu neku disciplinu kako si i sam rekao, al nije valjda ti ovdje jedini zadatak bio da vratis tim u top 4 iz ponora. Daj nam neke igre pokazi.
Last edited by bersK on 15/05/2017 01:14, edited 1 time in total.
Mutivoda
Posts: 12506
Joined: 03/10/2013 13:09

#64114 Re: FK Željezničar

Post by Mutivoda »

Bambino Blu wrote:Zeba nije igrao to prvo, drugo mi smo prvo poluvrijeme izdominirali zabili go, nasi se povukli i vec se poceli cuvati za derbi i to nam je kiks bio primili go psihicki pali i dovidjenja prijatno ni prvi ni posljednji put. Idemo na kosevu nikad sladje uzeti 3 boda, ne treba im sad ledja okretati nije to nas stil nikad nismo i necemo idemo do kraja porodica Željezničar do titule ;) :izet:
čuj čuvali se za derbi.. :mrgreen:
fazon je što mi opucali po golu nismo.
haj' što neki ne znaju, .. al' da se to makar trudi. ma ništa. m'rš.
i na kraju možda dvojica mogu dobit prolaznu ocjenu.
da smo ovih 9 s tribine uveli, makar bi borbeniji bili.
koliko branim onog Zakarića, dosta je više, il' nek crkne il' nek' dođe sebi..
i stojimo 345 metara od njihovih igrača. jebote led.
User avatar
UnKnownBA
Posts: 744
Joined: 09/07/2012 02:00
Location: http://forum.klix.ba

#64115 Re: FK Željezničar

Post by UnKnownBA »

E jesmo motku usrali, nije tragedija, dušmanima na dušu, nama i ovo odgovara! Bod sa Koševa i tri sa Grbe .... nadam se da i cvrle sada razmišlja "pacerski" za razliku od jučerašnjeg posta. :D
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#64116 Re: FK Željezničar

Post by wewa »

Zeljo od odlaska Amara ima priholoski problem - ako je iole vaznija utakmica, tim se paralise (vidjeti vecinu domacih utakmica iz jesenjeg dijela sezone)

i jeste, mobilizacija pred Krupu je bila maksimalna, pitanje je samo koliko je to igracima pomoglo.
ionako im fali hrabrosti da opucaju na gol, ionako smo poznati po beskonacnom dodavanju na rubu sesnaesterca i nastojanju da udjemo u gol zajedno s loptom... kad dodas tremu, dobijes ovu utakmicu za cir na zelucu.
User avatar
avetinja
Posts: 31428
Joined: 19/07/2014 13:31

#64117 Re: FK Željezničar

Post by avetinja »

Prvenstvo Narodne republike BiH (1): 1946.
Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (7): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013, 2016/2017
Kup BiH (5): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.

Ide titula na točkovima. :izet:
User avatar
ganjeta
Posts: 9542
Joined: 09/03/2010 02:36
Location: Joint Union

#64118 Re: FK Željezničar

Post by ganjeta »

Pipi je li bila masna ona konobarica jučer :D .

U Jajcu sinoć najljepše bilo 8-) .



Dobro smo prošli, bod puna šaka brade.


Mentalni i fizički invalidi, većina....ali šta je tu je...Nema predaje.
User avatar
hrasno38
Posts: 31487
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#64119 Re: FK Željezničar

Post by hrasno38 »

wewa wrote:Zeljo od odlaska Amara ima priholoski problem - ako je iole vaznija utakmica, tim se paralise (vidjeti vecinu domacih utakmica iz jesenjeg dijela sezone)

i jeste, mobilizacija pred Krupu je bila maksimalna, pitanje je samo koliko je to igracima pomoglo.
ionako im fali hrabrosti da opucaju na gol, ionako smo poznati po beskonacnom dodavanju na rubu sesnaesterca i nastojanju da udjemo u gol zajedno s loptom... kad dodas tremu, dobijes ovu utakmicu za cir na zelucu.
Ja nikad necu razumjeti igraca koji dobije loptu na sredini terena i ispred njega dunum praznog prostora i umjesto da krene naprijed on loptu vrati nazad :?
User avatar
UnKnownBA
Posts: 744
Joined: 09/07/2012 02:00
Location: http://forum.klix.ba

#64120 Re: FK Željezničar

Post by UnKnownBA »

Mogu samo reći da Slavkina priča oko kondicije je priča za malu djecu. Niti izgledamo niti jesmo spremnija ekipa od ostatka lige. Mi umjesto ovakve da lomimo zadnjih 20 minuta oni nas lome. Ovih zadnjih nekoliko kola Željo skroz drugačije izgleda, mislim da nas je kup slomio i da se još osjete posljedice toga. Ruku na srce, nismo mi pretjerano briljirali ni većinom sezone ali bar smo bili čvršći u odbrani. Recimo ova Krupa nam nije mogla golu prići prošlu tekmu. Na stranu to što vjerujem da je bila premirana ovu tekmu, sami incidenti na poluvrmenu potvrđuju to koliko im je kao nikad do sada značilo da ne izgube tekmu, mi smo ranije bili odmorniji, stizali, zatvarali prostor a samim tim i protivničke ekipe čije smo prilike svodili na minimum. Nisam ljubitelj Slavkine "igre" i taktike niti želim da Željo tako igra ali i sada mogu reći da mu je taktika dobra, produktivna za PL BiH. Uvjeren sam da bi mi već sada slavili titulu da je Slavko bio od početka sezone i da ne bi uopšte strepili ovoliko u zadnjim kolima. Njegov najveći problem je što za ovu njegovu taktiku bi mi trebali imati duplo kvalitetnije igrače da bi ona normalno funkcionisala, vjerujem da i on to zna. Ima i on grešaka, da je ziheraš jeste, da nema hrabrosti činjenica ali niko nije savršen. Uopšte ne bi bio iznenađen da mlatnu hladno kone gore na lavoru. Ova njegova taktika možda ne izgleda lijepo, ne ulijeva nadu za nešto više ali ja sam uvjeren da ćemo mnogo bolje proći u Evropi nego inače, vrijeme će pokazati. Olako smo zaboravili odmornog Želju sa pripremnih utakmica u Turskoj, realno, nosio se sa mnogo jačim ekipama od sebe i opet će, ne brinem. Da je sada neka reprezentativna pauza pa da se igraći malo dohavizaju ovaj Željo bi odmoran pregazio svaku ekipu u ovoj ligi. Mislim da je sve ovo stvar umora.
Bambino Blu
Posts: 2057
Joined: 24/07/2014 15:38

#64121 Re: FK Željezničar

Post by Bambino Blu »

Bokaciniju sinoc jedna od najgorih utakmica sezone. Valjda se slavko nije snasao prvu sezonu sa Željom gdje svi igraci misle da su zvijezde tu ti treba osimova ruka koja bi i cenana natjerala da trci oko stadiona. Vidjet cemo x na derbiu, 3 protiv radnika i titula je nasa. Ovo je po meni za kladionicu odigrano, nasi ko sline igrali poslije datog gola, u 89 onaj krupin pulen namjerno fula prazan go jer ono je teze fuliti nego pogodoiti cak i ahmetovic bi ono pogodoio haha...Jednostavno nije u interesu politici i kladionicama da se 2 kola prije kraja zavrsi pitanje ko gdje ide. Trebaju jos kladionice para namlatiti da li ce to biti zrinja ili mi, ili ce kup uzeti kone ili ubice. Budala je onaj ko ne vidi to i ko misli da je ovo regularno. Pa trebas psihicki retardiran biti da ti dodje 1000 tvojih navijaca i ti onako da odigrasss po meni ovdje je neka treca sila djelovala.
User avatar
Slo Burner
Posts: 5360
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#64122 Re: FK Željezničar

Post by Slo Burner »

Da ne bude ko prica o Safatu kako nas je odveo na svjetsko, ali nemojmo zaboraviti kakvu je Slavko ekipu zatekao i da jos nije izgubio utakmice u prvenstvu. Igracki kadar nam je osim Mire go kurac realno, bez Zebe samo frljoka moze uletiti, kup nas izmuzao samo tako , ali cemo zbog kupa otresti Sarajevo samo tako :D. Kad uporedis Odovicev kadar razlika je drasticna, Bajic Đelma Amir, danas samo MIro ima takav kvalitet
Mana je sto nije forsirao mlade igrace, tako da danas nemamo nijednog za prvoig tima, ali posto mu je Evropa bila zadatak, a izgleda da ce mo uzeti titulu, to mu se svakako ne moze zamjeriti.
Ja sam Petrovicem jako zadovoljan i uopste ne bi dovodio u pitanje njegovu poziciju
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7326
Joined: 12/03/2012 18:04

#64123 Re: FK Željezničar

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

Pa ne bi ni Amir, Bajic i Memija "imali kvalitet" da su sjedili na klupi ili na tribinama.

Mali Zeric odigra odlično ono malo jada što je dobio protiv Širokog u kupu, ne vidim da je on toliko lošiji od veznjaka koje imamo na raspolaganju. Osmankovic uopste ne igra, zato sindikalac igra i griješi, Kerla samo održava formu do ponovnog odlaska. Bla, bla, bla, bla.

Igre nemamo, odnosno imamo - jal je nabijemo na desno krilo pa ako šta bude dobro je ili beskonačno kužimo sa jedne na drugu stranu sa alibi pasovima dužine dva metra prvom do sebe koje bi rekreativci mogli zatvoriti. Ne znam što je Edis gori bio, jedino što je imao nesreću da ima mnogo jaču Slobodu preko puta, Radnik koji se provuče u Europu preko kupa i Zrinjskog koji nije otkrivao toplu vodu sa trenerima kao ove sezone.

O cuvenoj fizičkoj spremi i specijalitetima ne bih. To bi neko trebao objasniti protivnicima, jer očito se ne slažu da smo spremniji od njih.

Ne smeta mi (ne)osvajanje titule, smeta mi neprofiliranje naših igrača koji uopste ne dobijaju priliku da igraju i nedostatak vizije. Ne može Cenan biti SD, čovjek nije stručan što se tiče procjene igrača. Što se tiče pregovora tu je dobar.

Također mi smeta što mi uopste ne odskacemo od ovih prosjeka lige. Dobro neko napisa, Lakat čini ni se, mi smo se na nekoliko utakmica baš provukli kroz iglene uši. Znači, prošle sezone ih nismo dobili, ove jesmo, šta će biti naredne - ko zna. Jebo titulu, al' nemoj da se znojimo protiv Metalnecega, Viteza ili Krupe, a to nam se konstantno desava u zadnjih nekoliko sezona, a imamo tri-četiri puta veći budžet od navedenih.
Mutivoda
Posts: 12506
Joined: 03/10/2013 13:09

#64124 Re: FK Željezničar

Post by Mutivoda »

Šta je sa Sinišom?
I je l' Stojanović preskače sljedeću, boguhvala?

@lendricu, ti si uvijek u toku s ovim kartonima?? :D
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#64125 Re: FK Željezničar

Post by wewa »

nije se moglo u jednoj sezoni sve upakovati i postici: i da se ekipa oporavi od one ekstravagancije od trenera, i da se rijesimo milion 'nako dovedenih igraca, i da se ponisti bodovni zaostatak i da se afirmiraju mladi igraci.
nesto se moralo zrtvovati, a nazalost ispasta bas ono sto je najosjetljivije, mladost.

zivo me zanima kakav ce pristup biti u narednoj i sezonama koje iza nje slijede...
Post Reply