FK Željezničar - mlađe selekcije

Sve o FK Željezničar...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#152 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by Charuga »

Željezničar danas doznaje protivnika, moguć okršaj sa Ajaxom

http://sportsport.ba/bh_fudbal/zeljezni ... xom/170577
zipoo
Posts: 18876
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#153 Re: FK Željezničar

Post by zipoo »

Gdje će djeca igrati LP? Koševo ?
User avatar
ganjeta
Posts: 9542
Joined: 09/03/2010 02:36
Location: Joint Union

#154 Re: FK Željezničar

Post by ganjeta »

Čini mi se Grbavica :thumbup: .
zipoo
Posts: 18876
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#155 Re: FK Željezničar

Post by zipoo »

Ako je Grbavica onda je to odlično.
Uprava, a i mi navijaci bi trebala ovo maksimalno ispratiti. Noćni termin, slobodan ulaz i malo iz reklamirati po portalima i radio stanicama.
Red bi bio
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#156 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by Charuga »

Željezničar - Salzburg

Ako prođemo idemo na pobjednika meča Aktobe-Besiktas.
User avatar
Šibicar
Posts: 7116
Joined: 15/10/2007 22:57
Location: Motel Černobil

#157 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by Šibicar »

kol'ko utakmica do grupne faze?
salle_eh1986
Posts: 4200
Joined: 20/08/2009 23:08

#158 Re: FK Željezničar

Post by salle_eh1986 »

zipoo wrote:Ako je Grbavica onda je to odlično.
Uprava, a i mi navijaci bi trebala ovo maksimalno ispratiti. Noćni termin, slobodan ulaz i malo iz reklamirati po portalima i radio stanicama.
Red bi bio
slobodan ulaz za članove kluba, za ostale simboličan 2 KM
tako bih barem da se ja pitam jer od ovog takmičenja mi nemamo nikakve financijske koristi a na taj način možemo bar nešto ušićariti :D
salle_eh1986
Posts: 4200
Joined: 20/08/2009 23:08

#159 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by salle_eh1986 »

Šibicar wrote:kol'ko utakmica do grupne faze?
ja koliko sam skontao nema grupne faze
ustvari ima ali je igraju juniori timova koji su se plasirali u seniorsku ligu prvaka
najbolja 2 idu dalje, 8 grupa, 16 ekipa

druga skupina ilitiga naša ima (valjda) 32 tima i tu se igraju 2 "pretkola" gdje će se izbaciti 8 timova koji će onda igrati sa drugoplasiranim u onim grupama, pa pobjednici tog baraža sa prvoplasiranim i tako nokaut sistemom do same završnice

nek me neko ispravi ako griješim
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72585
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#160 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by Velkoski »

Image

Slikovito. Vi ste u ovom donjem dijelu.

Izvinjavam se što upadam na temu. :mrgreen:
zipoo
Posts: 18876
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#161 Re: FK Željezničar

Post by zipoo »

salle_eh1986 wrote:
zipoo wrote:Ako je Grbavica onda je to odlično.
Uprava, a i mi navijaci bi trebala ovo maksimalno ispratiti. Noćni termin, slobodan ulaz i malo iz reklamirati po portalima i radio stanicama.
Red bi bio
slobodan ulaz za članove kluba, za ostale simboličan 2 KM
tako bih barem da se ja pitam jer od ovog takmičenja mi nemamo nikakve financijske koristi a na taj način možemo bar nešto ušićariti :D
Ili to. Svejedno samo da se proprati.
Toliko se dicimo nasom djecom, sramota ako se stave na ignore
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#162 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by Charuga »

Za vikend su igrali derbi djeca 2003. godište. Naši poletarci su ih bukvalno razvalili igrom pa se može reči da je na kraju bilo samo 2:0. Razlika u kvaliteti tog uzrasta je drastična.
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#163 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by Charuga »

User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#164 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by Charuga »

FOTO: Juniori slavili visoku pobjedu protiv Olimpica, tri gola Mujagića

http://fkzeljeznicar.ba/foto-juniori-sl ... ica/16449/
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#165 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by MOSALJOZE »

User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#167 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by hrasno38 »

Sutra u 18.00 "plavi tici" igraju svoju prvu utakmicu u Evropi protiv Salzburga.....puno srece i hrabro srce pa sta bude!!!!
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#168 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by Charuga »

https://www.youtube.com/watch?v=qQu_vRZM2kU

Salzburg U19 vs Zeljeznicar U19 Live Streaming Online
User avatar
BlueBlood
Posts: 5225
Joined: 20/06/2012 18:16
Location: JUG

#169 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by BlueBlood »

Liga prvaka na Grbavici: Podržimo Željinu djecu

Juniori našeg Željezničara će na Grbavici od 20 sati u okviru Omladinske Lige prvaka ugostiti ekipu Red Bull Salzburga, a ulaz za članove Kluba je besplatan


http://fkzeljeznicar.ba/liga-prvaka-na- ... ecu/16974/

:hajmooo: :hajmooo: :hajmooo: :hajmooo: :hajmooo: :hajmooo: :hajmooo: :hajmooo: :hajmooo:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72585
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#170 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by Velkoski »

2:0

Mujagić ima sve predispozicije da bude igrač i po' za ovu ligu. :D
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20401
Joined: 12/08/2013 12:51

#171 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by insaneinthebrain »

svaka čast omladino na pobjedi :thumbup:
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24240
Joined: 26/08/2007 17:10

#172 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by Charuga »

Mujagića i Osmankovića odmah priključiti prvom timu, momci su već sazreli samo ih treba isklesati.

Austrijanci fizički puno superiorniji, tačno se vidi razlika između uslova koje imaju oni i naši. Imamo mi tu neku tehniku, te marifetluke, ali ljudi ubiše snagom i trkom. Nevjerovatno je kolika je razlika u toj fizici i trci. Ljudi u par poteza izađu pred golmana, ne znaš koji je brži od kojeg. Nema našeg igrača koji bi im mogao parirati trkom. Imam osječaj da im je i golman brži od našeg najbrđeg igrača. Mi imao taj neki talenat i te neke marifetluke, ali to nije dovoljno, ni blizu. Šta oni jedu i kako ih treniraju od malena, to nije ista dimenzija. Da Ćutahija nije imao svoj dan sigurno bi izgubili, svaka mu čast šta je danas skidao.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#173 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by hrasno38 »

Charuga wrote:Mujagića i Osmankovića odmah priključiti prvom timu, momci su već sazreli samo ih treba isklesati.

Austrijanci fizički puno superiorniji, tačno se vidi razlika između uslova koje imaju oni i naši. Imamo mi tu neku tehniku, te marifetluke, ali ljudi ubiše snagom i trkom. Nevjerovatno je kolika je razlika u toj fizici i trci. Ljudi u par poteza izađu pred golmana, ne znaš koji je brži od kojeg. Nema našeg igrača koji bi im mogao parirati trkom. Imam osječaj da im je i golman brži od našeg najbrđeg igrača. Mi imao taj neki talenat i te neke marifetluke, ali to nije dovoljno, ni blizu. Šta oni jedu i kako ih treniraju od malena, to nije ista dimenzija. Da Ćutahija nije imao svoj dan sigurno bi izgubili, svaka mu čast šta je danas skidao.
Jednom rijecju odgovor je "SUPLEMENTACIJA" uz izvanredno odradjenu fizicku pripremu. Ja zaista ne znam tko u zelji se brine o fizickoj pripremi ali to ne moze raditi bilo ko u danasnje vrijeme. Prije svega nikako ljudi koji nisu detaljno upoznati sa suplementiranjem sportista. Dalje takav trener mora raditi malte ne sa svakim igracem posebno i za svakog igraca imati drukciji program posto se sportisti i te kako razlikuju u svojim fizickim predispozicijama. Dakle dovesti dobrog macka za fizicku spremu i razlika ce za odredjeno vrijeme biti vise nego evidnetna. Daleko da je sve u trcanju ima jos mnogo mnogo toga.
Sto se tice suplementacije to nije bas jeftina zajebancija ali je jeftina za klubove koji su iz EU pocevsi od proteina, aminokiselina,creatina itd itd naravno u zavisnosti koji je sport u pitanju,
Rilkoni
Posts: 847
Joined: 07/08/2015 23:01

#174 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by Rilkoni »

Fina posjeta i atmosfera na tekmi. Austrijanci bolji od nas puno, tacno se vidi razlika u uslovima rada. Svaki njihov igrac je fizicki dominantan, brzina njihove transformacije iz odbrane u napad je fenomenalna. Što se tice naše ekipe reci cu nešto o pojedinim igračima. Cutahija je ranije bio veliki potencijal, tome najbolje svjedoci i poziv Liverpoola u njihovu akademiju, po meni on je stagnirao određeno vrijeme, on je tip golmana koji može skinuti 10 mrtvih zicera a onda primiti neki pacerski gol. Veceras je bio igrač utakmice i sa pravilnim radom mogao bi se razviti u dobrog golmana. Kapiten Kemal Osmankovic je odličan igrač i uvjeren sam da će vrlo brzo dobiti priliku u seniorskoj ekipi. Alihodzic je isto bio dobar, momak bez puno panike igra. Igrac sa brojem 25 mi se svidio, mali ima šlifa, ne znam kako se zove. Hiros me iskren da budem razocarao, ocekivao sam dosta više od njega. Što se tice Mujagica on mora još poraditi na sebi, jeste on veliki potencijal, zabio je i gol, ali je i u prvom poluvremenu jedva dolazio do daha, u drugom poluvremenu to je još više došlo do izražaja i taj njegov problem nedostatka kondicije događa se u svakoj utakmici, to mora ispraviti ako želi da napravi dobru karijeru. Generalno mislim da i za mlađe kategorije nam treba kondicijski trener, objasnio je @hrasno38 sve vezano za taj dio..
User avatar
LSD
Posts: 27199
Joined: 24/07/2007 08:26

#175 Re: FK Željezničar - mlađe selekcije

Post by LSD »

Cutahiju, Hirosa, Osmankovica, Hajdarevića, Ajkunica, Mujagica - sve njih treba ODMAH prebaciti u prvi tim :!: ništa lošiji nisu od ovih placenika sa strane (Žerić je vec prikljucen prvom timu)....treba ih isforsirati kao što smo uradili sa Memijom, Hadžiahemtovićem, Beganovićem i slicno...to je jedini pravi i moguci put Želje. Evo veceras Cutahija, momak zaslužuje da brani u ozbiljniim kategorijama, strašan talenat....a imamo vec još jednog odlicnog mladog golmana u Kjosevskom, sjetimo se šta je branio na Pecari....i onda koji ce nam q Antolović :? (ništa protiv Marjana :!: ovo naglašavam)

Kakva pobjeda veceras :thumbup: :bih: mada su oni austrijanci za klasu jaca ekipa u svakom pogledu, kao da su po 5 godina stariji od naših igraca :shock:
Post Reply