FK Željezničar - Evropske utakmice

Sve o FK Željezničar...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#4826 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by O'zone »

User avatar
hrasno38
Posts: 31451
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#4827 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by hrasno38 »

Zna li se koliko jos treba para da se pokrije istok....mislim da se pokrije do sada uradjeno :lol: :lol:
Itsoktobealone
Posts: 2221
Joined: 25/08/2012 17:54

#4828 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by Itsoktobealone »

E moj druže, da sam htio biti nogometni trener, radio bih taj posao.

Ne treba mi znanje Murinja da skontam da je lik promašio nogometnu filozofiju za ekipu Željezničara. Ovo može prodavati u Radniku (gdje mu je i išlo) gdje niko ništa ne očekuje znamenito nego koliko daš - daš. Ja se neću nikad zadovoljiti nekim ko najjačoj ekipi u državi (i najvećem klubu u državi) nameće spori, tromi, bezidejni fudbal, bez centralnog veznog koji može uvezati dva pasa sa sredine prema 16 metara, bez kvalitetnog napadača, bez ideje kako konstruisati igru prema naprijed bez preskakanja redova ili pokušajima plitkog presinga postići nešta. Ovo u fudbal manageru naučiš bez dana trenerskog iskustva a ne budeš daleko od istine. Ti kad budeš shvatio da je naša najveća i najbolja šansa u utakmici Evropskog takmičenja u svih 90 minuta bila greška protivničke odbrane u kojem je lik ošutao na gol, sve će ti biti jasno.

Eh sad da neko ne kaže da lika samo pljujem: Slavko Petrović nije loš trener u globalu (za neke posebne kalupe timova i igrača) al' jeste loš trener za ekipu Željezničara. Ili nek mijenja svoju taktiku i percepciju fudbala il' nek ide, jer pamtite večeras šta vam pišem, čim dođu krizni trenutci, jače ekipe i brže (ovo posebno; večeras čim su dva-tri puta Sveđani brže potrčali i napravili višak mi smo spadali ko veš sa šipke) će nas pregaziti ko plitak potok.

Nadam se prolazu za 7 dana.
User avatar
NajdraziVodjaa
Posts: 1563
Joined: 16/12/2016 22:23

#4829 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by NajdraziVodjaa »

Blagojevic rak rana ove ekipe, igrac koji je totalni primjer antifudbalera, alibi igrac, spor uvijek kasno na lopti, kriminalan u dodavanjima, sporo se oslobdaja lopte i konstantno usporava protok iste sigurno jedan od najgorih igraca...

Zeba Igrac za poluvrijeme eventualno sat vremena poslije kojih obavezno mora biti zamjenjen...
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25791
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#4830 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by BHF_Manijak »

Mi igramo sporo, bezidejno i tromo. Mi kao takvi na postavljenju odbranu za 300 minuta ne mozemo dati gol protiv iole jace ekipe od Mladosti, a ne za 90! Da smo 3 dana protiv AIK-a igrali gola ne bi dali, osim u slucaju neke frljoke. AIK dakle, ne neki evropski gigant.

Ljudi imaju sporu odbranu, protiv koje mi nismo mogli napraviti visak. Sto? Jer smo spori. Kod nas lopta dok dodje so suprotne strane mora biti najmanje 5 kontakata. Naravno onda da ce se protivnik imati kad vremena namjestiti i posloziti.
Izbacit ih iz ritma mozes trkom i brzom igrom, mi to nemamo. Blagojevic, Markovic i ostali ziherasi nam ne trebaju, treba nam igrac s mudima u vezi. Trenutno ga nema. Blagojevic kad vrati loptu nazad u punom jeku kontranapad, ja bih svoja jaja pojeo!
I nije to samo u kontri, vec frajer 90% lopti vrati nazad i hajmo Jovo nanovo.

Potreban nam je veznajk sa vise rizika i vica u igri, ma koliko kostao, evo dosle su pare, angazovati ga koliko je sad.

A sto se napada tice, ponovit cu se samo od neki dan "falit ces nam Ivane majstore". Izmisljao si golove. Neki vala lahko je to zabijati, sa 3 metra trpati u praznu mrezu. Jah, ali valja se naci na ta 3 metra u pravo vrijeme.
Itekako ce nam faliti, itekako.

A to sto kontre pod Slavkom ne znamo istrcati, to je tek za pricu... Veze nema kako ko da se krece, samo krenu svi ili na loptu ili nemaju pojma kako da visak naprave, otvore prostor. U pjetlicima to djeca rade.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#4831 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by Challenger__ »

Itsoktobealone wrote:Nadam se prolazu za 7 dana.
To,to,to!
User avatar
Slo Burner
Posts: 5356
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#4832 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by Slo Burner »

Ja ne znam da moze biti losija opcija od Steve u napadu, ocekivao sam da ce bar pola sata neko zamjeniti Zebu, bez obzira na sve meni je ono sinoc ocajno izgledalo. Ugljesa sinoc odigrao pristojno, Prolic bi mogao biti pojacanje.
Ovakav Aik bi se morao izbaciti
User avatar
rumenige_brajtner
Posts: 2088
Joined: 17/07/2008 10:03

#4833 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by rumenige_brajtner »

blagojević je užas od igrača, više naših napada presječe nego protivničkih. lendrića ćemo spominjat još godinama.
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24265
Joined: 26/08/2007 17:10

#4834 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by Charuga »

Šta očekivati od ekipe čiji trener ima samo jednu taktiku, i stalno postavlja istu igru? Rezultat je nebitan, njegova igra je uvijek ista. Vodio ili gubio, ganjao ili čuvao rezultat, uvijek isto. Isa igra ide protiv AIK-a, a ista igra će ići i protiv GOŠK-a, pa ako se šta ubode dobro i jeste.
Šta očekivati od ekipe u kojoj je Stevo Nikolić (33) prva opcija u napadu, a njegova zamjena Dženis Beganović? Stevo ne može, a Dženis ne zna, a kao hoćemo nešto.
Nije problem utakmica sa AIK-om, njih nećemo svakako proči. I da nekim slučajem prođemo, opet ostaje isti problem za sezonu.

Jovan, sindikalac, Marković ... igrači kojih se treba riješiti čim prije. Bilo kako i na koji način. Nama treba svježe krvi. Nadati se da će od Sinana nešto biti, nadati se da će nekome pasti na pamet da nam treba napadač. Svašta se treba nadati ...

Mislim da su Široki i Zrinjski jače ekipe od nas, a da smo tu negdje sa komšijama i Borcem. Biće ovo duuuga i teška sezona.
AsharaK
Posts: 163
Joined: 09/09/2012 20:05

#4835 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by AsharaK »

Raspadamo se
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24265
Joined: 26/08/2007 17:10

#4836 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by Charuga »

:zzzz:
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7312
Joined: 12/03/2012 18:04

#4837 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

AsharaK wrote:Raspadamo se
Bezvezna priča sa sport1 foruma, no dobro.

Ne raspadamo se, ne daj boze, al ne ličimo ni na šta, a bogme evo prošlo četiri godine od zadnje titule, bojim se da će proći još toliko do naredne ( ako nastavimo ovim smijerom, a čini se da hoćemo ).

Napomena autora, samo je jedna titula, sampionska. Kup je gubitnicka titula, jedino ako je dupla onda ima vrijednost.
User avatar
avetinja
Posts: 31427
Joined: 19/07/2014 13:31

#4838 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by avetinja »

Vidim krenuli su komentari protiv Petrovića. Lijepo. Nema nama sreće sa njim. Dobit će otkaz nekad oko 8. kola. Prošle sezone smo imali solidan tim, pa ništa nije učinjeno osim bruke. Ove sezone smo tek treći konkurent za titulu.

U Švedskoj očekujem poraz od 2-0. Vještačka trava, gostujući teren, sve to utiče na igrače, a nije vala da su nekog fudbalskog znanja. AIK-u definitivno ne leže gostovanja. Protiv onih sa Farskih otoka 0-0, a kući 5-0. Možemo dati gol, igra je, nije ništa ne moguće, ali nisam optimističan.
AsharaK
Posts: 163
Joined: 09/09/2012 20:05

#4839 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by AsharaK »

E cuj lijepo sto se prizeljkuje treneru otkaz = losi rezultati :lol:


o kazni me boze
Mutivoda
Posts: 12506
Joined: 03/10/2013 13:09

#4840 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by Mutivoda »

Ne mozes njega shvatat ozbiljno.



Pozitivno, nismo primili go'.. (onaj ponisteni se ne broji)
Negativno, ne bi ga dali do sutra da se igralo, zavrsnica katastrofalna, a vrlo moguce da bi primili. :mrgreen:

Nadam se najboljem poklonu za rodjendan sljedece sedmice :oops: :D

I ne nadam se Zenitu :lol:
User avatar
avetinja
Posts: 31427
Joined: 19/07/2014 13:31

#4841 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by avetinja »

Vidjet ćeš da će tako biti. On je trener za ekipe kao što su Sloboda, Radnik, Mladost. Nije trener za Želju. Rezultate ćemo vidjeti kada počne liga. Prva četiri kola nam je raspored povoljan.
AsharaK
Posts: 163
Joined: 09/09/2012 20:05

#4842 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by AsharaK »

Frajer otvoreno prizeljkuje poraz Željezničara, a naziva se navijačem istog
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#4843 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by Challenger__ »

Kakva kuknjava, ne mogu da vjerujem. Ovo me podsjeća na onu godinu kada nas je Odović sa sredine tabele doveo do pozicije vicešampiona a onda dobio otkaz da bi u klub došao Plišek koji nas je odveo - nigdje. Nisam Ćelin advokat ali mislim da je uprava dobro shvatila šta znače česte, olake promjene i kadrovski diskontinuitet tipičan za male fudbalske sredine. Željezničar je sve samo ne mali klub. Diskontinuitet je šok-terapija a nakon svega, sad za sad, za to nema mjesta.

Dvije pobjede u prvom pretkolu, aktivan rezultat pred revanš u drugom, hajmo kuknjavu ostaviti nakon revanša.

A daće dragi Bog da neće biti kuknjave, baš naprotiv, amin Bože daj.
User avatar
avetinja
Posts: 31427
Joined: 19/07/2014 13:31

#4844 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by avetinja »

Mutivoda wrote:Ne mozes njega shvatat ozbiljno.
Djevojko, pogledaš utakmicu, pa sabereš utiske.
I nemoj se više kačiti za mene. I drugi forumaši govore o lošoj igri, ziheraškom treneru, pa im ne prosipaš bisere po komentarima.
Sinoć nismo napravili niti jednu smislenu akciju.
Najopsnije što smo uradili je loš šut Zeca iz dobre prilike.
User avatar
avetinja
Posts: 31427
Joined: 19/07/2014 13:31

#4845 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by avetinja »

AsharaK wrote:Frajer otvoreno prizeljkuje poraz Željezničara, a naziva se navijačem istog
Ništa ne priželjkujm, samo kažem kako će biti sa sadašnjim trenerom.
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#4846 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by vryzas »

Nisam ocekivao nista bolju igru u odnosu na proslu sezonu. Bio bih zadovoljan da je bio bar pokusaj bolje igre ali...trom vezni red koji nema rjesenje prema naprijed i koji je dodatno oslabljen odlaskom najboljeg igraca lige, trener kojem se igra konstantno svodi "da ne primimo, a u napadu sta bude", napadac koji nema snage za 90 min. (Stevi kapa dole btw.), klupa bez svjeze krvi itd.itd.
Protivnik je cvrst nazad jer igraju sa 5 igraca u zadnjoj liniji. Kada tome dodas da smo ih mi napadali sa vecinom sa 2-3-4 igraca, jasno je sto nismo napravili ozbiljnu sansu za 90 min. AIK je odradio odlican skauting nase ekipe. Vjerujem da su gledali utakmice protiv Zete s obzirom da su pokusavali probiti na strani gdje su Stanic i Bogicevic ili kroz sredinu sa okomitim pasom prema spicu.

Ne vidim nacin na koji mozemo gore zabiti obzirom na igru i rezultat iz prve utakmice...mozda samo iz nekog prekida. Bice zanimljivo gledati kontre sa jednim brzim igracem prema naprijed. :roll:
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24265
Joined: 26/08/2007 17:10

#4847 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by Charuga »

Nije umjetna trava na njihovom stadionu.
zipoo
Posts: 18876
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#4848 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by zipoo »

Najgore od svega da smo malo pametniji bili i sa ovim igračkim kadrom bi mogli razvaliti AiK. Treba veza i spic
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#4849 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by Challenger__ »

zipoo wrote:Treba veza i spic
Da. Plus, više šuteva sa distance ili poludistance. Doći će to sve na svoje, vrlo brzo, aBd.
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#4850 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by kafanski_covjek »

ma ja ba, aBd :roll:
Post Reply