FK Željezničar - Evropske utakmice

Sve o FK Željezničar...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20565
Joined: 12/08/2013 12:51

#4676 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by insaneinthebrain »

malo je 15, trebali su staviti 20 za istok i sjever. a zapad 50. ipak je to zeta iz sela golubovci :lol: :roll:
User avatar
Šibicar
Posts: 7117
Joined: 15/10/2007 22:57
Location: Motel Černobil

#4677 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by Šibicar »

insaneinthebrain wrote:malo je 15, trebali su staviti 20 za istok i sjever. a zapad 50. ipak je to zeta iz sela golubovci :lol: :roll:
Vjeruj mi brate da na stadionu ne bi mogao ni primjetiti koliku bi razliku napravile cijene 10 umjesto 15.....
Bambino Blu
Posts: 2055
Joined: 24/07/2014 15:38

#4678 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by Bambino Blu »

Sve hadzija do hadziije na forumu, da vidim kako bi vi djetetu odgovorili da vas pegla da ga vodite na tekmu jer svi njegovi drugovi iz mahale idu a tebi je puno realno dati te pare jer mozes prehraniti porodicu za 7 dana od tih para.

Ovi moderni navijaci su gori od evropa navijaca i derbi navijaca mogu platiti gostovanje, mogu platiti kartu na domacoj i ono meni palamudi ovdje sta je tekma, zabava itd...pasa moj zabava je kad citavu sedmicu cuvas za gostovanje pare skupljas pa odes vozis se 10 sati da bi bio uz klub eh to je zabava, zabava je kad poneses sendvic i u povratku ga sa pola busa djelis eh to je zabava, zabava je kad guras druga kojem se ide na tekmu a ti nisi u prilici ne mozes radis, bolestan si, itd....ima tu jos hejbet stvari al' da napomenem zabava al' u krcu, to je bolest, zabava je za debile koji dodju par tekmi i nema ih vise ;) Mi smo uvijek bili radnicka klasa, i uvijek se se dolazilo iz ljubavi prema klubu a ne iz zabave, vama ako je zabava svaka vam cast zato i jesmo u kurcu kakvom smo i na tribinu i na terenu jer je i igracima zabava igrati za 10 000km na terenu malo potrci i eto ga cener hop.

Da dolazi Celtic pa bih rek'o moze i petobanka onda nek' se zaradi, al' neka zeta ti dolazi prvo pretkolo a ti mjesec prije titulu pred hiljadu navijaca u krupi izgubis i imas obraza staviti takve cijene ? i jos pojednici brane ovdje i vi da se stidite, nisam ja rek'o da treba da bude merhamet al' nek' budu odmjereni za standarde ovog zivota u gradu i drzavi ovo je previse.

Ja kazem gonim i gonit cu makar stoja bila, sunce me bilo 2 sata da dodjem na red da kupim kartu za derbi jbg bolestan sam ali vjeruj mi bila bi velika razlika da su karte manje, jer nece raja da dodje da gledaa ivana majmuna koji dres skida i baca pisa se po grbu jer je dao par golova kaze ja sam najbolji strijelac lige sta ho's mrs smece jedno, nece da gleda kako se penziooner bogi vuce po terenu da placa njihove enormne plate gdje oni cirkuzaju na terenu a sutra taj isti navijac nema sta da jede jer tih 5 maraka je njemu 5 hljebova da ne pricam o 10,15....i logicno raji zao pogotovo na ovakvom vaktu gdje se svako bori za komad hljeba puno mu je dati petobanku na zabavu a isao bi ide mu se, al' ne brinem se ja ovdje na forumu sve hadzija do hadzije on iz zabave petobanku izvali da ode na tekmu svaka vama cast :thumbup:
Itsoktobealone
Posts: 2221
Joined: 25/08/2012 17:54

#4679 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by Itsoktobealone »

Joj što ne mogu više ove socijalno/radničke price na rende.. :roll: :roll:
User avatar
rumenige_brajtner
Posts: 2088
Joined: 17/07/2008 10:03

#4680 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by rumenige_brajtner »

činjenica je da smo društvo kritičara i nezadovoljnika. ja garantujem da bi se ovdje našlo nekoliko likova da seru i da su karte džaba, samo bi onda bila priča "šta će nam fukara, sjebaće nam navijanje" i slična sranja.
teatrale36
Posts: 124
Joined: 24/03/2017 22:11

#4681 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by teatrale36 »

lendric wrote:
teatrale36 wrote:
lendric wrote:Zašto konstantno lažeš?

Tri kola prije kraja mi smo imali prednost od tri boda u odnosu na drugog pratioca, koji je imao sve u svojim rukama, i sa tri pobjede bi došao do titule
4 boda smo imali viska.
Kako je ovo 4 ?
Image
Izvini, do mene ja sam onda nesto pomjesao. U pravu si.
Mutivoda
Posts: 12506
Joined: 03/10/2013 13:09

#4682 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by Mutivoda »

Bambino Blu wrote:Sve hadzija do hadziije na forumu...
Nije da nisi nekim dijelom u pravu da je moždaa malo previše..
ali svi, ne svi, većina po društvenim mrežama, forumima, i sl. od kraja sezone priča o dovođenju Vukotića, Jašarevića, Ordagića, kao neka klub iskešira pare, ako nemamo 150 000 da damo, koji K mi radimo uopće.. Košta!
Što ne sačuvamo Stevanovića, dajte mu para koliko god traži.. Košta!
Hajmo otjerat Bogičevića, hajmo otjerat Bekrića.. raskini ugovore, nek iduuuuu.. Košta!
KaĆe jug?? Zar nisu obećali? Košta!
.
.
.

Ali već kad treba dat iz svog džepa, eeeeh tu se već malo razmišlja (nije ovo direktno za tebe, nego za neke komentare po fejzbuku i sl..)

Od čega da klub živi? Nemamo još uvijek generalnog, mada to i nije neka cifra.. al' spram ostalih, dobra je i pokrila bi dobru rupu. Nismo bili u Evropi prošle godine. Nemamo baš nekih igrača u izlogu, tek par.. a i to je na dugom štapu.
Ulaznice su jedan od izvora. I to koliko je zarada za sjever i istok - 120 000 cca.. dvije plate od 5000 na godišnjem nivou, bez doprinosa blabla..

Ja sam za to da članovi trebaju imati jeftinije ulaznice, a ne samo prednost da dan prije kupuju..
Pa neka je jug za članove 5, za nečlanove 7, sjever 10 za članove, 15 za ostale, istok 12 za članove, 15 za ostale.. ne baš ove cijene, al' slično.
I da se naprave neki "porodični popusti", otac, majka, dvoje djece.. 40-50KM.. al' da moraju imati člansku!

a ima istine i u ovome što Šibicar kaže, da ne bi neku veliku razliku napravilo ni da je 2KM.. (što se tiče utakmica u PL)
User avatar
avetinja
Posts: 31427
Joined: 19/07/2014 13:31

#4683 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by avetinja »

Cijene karata jesu više nego što bi trebale biti. Nemojte gledati samo sebe. Meni nije problem dati novac za bilo koju tribinu, ali nekome drugome jeste. Ako ništa, trebali su staviti popust za članove za sjevernu i istočnu tribinu.
User avatar
Brat
Posts: 999
Joined: 20/01/2011 00:00

#4684 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by Brat »

Bambino Blu wrote:Sve hadzija do hadziije na forumu, da vidim kako bi vi djetetu odgovorili da vas pegla da ga vodite na tekmu jer svi njegovi drugovi iz mahale idu a tebi je puno realno dati te pare jer mozes prehraniti porodicu za 7 dana od tih para.

Ovi moderni navijaci su gori od evropa navijaca i derbi navijaca mogu platiti gostovanje, mogu platiti kartu na domacoj i ono meni palamudi ovdje sta je tekma, zabava itd...pasa moj zabava je kad citavu sedmicu cuvas za gostovanje pare skupljas pa odes vozis se 10 sati da bi bio uz klub eh to je zabava, zabava je kad poneses sendvic i u povratku ga sa pola busa djelis eh to je zabava, zabava je kad guras druga kojem se ide na tekmu a ti nisi u prilici ne mozes radis, bolestan si, itd....ima tu jos hejbet stvari al' da napomenem zabava al' u krcu, to je bolest, zabava je za debile koji dodju par tekmi i nema ih vise ;) Mi smo uvijek bili radnicka klasa, i uvijek se se dolazilo iz ljubavi prema klubu a ne iz zabave, vama ako je zabava svaka vam cast zato i jesmo u kurcu kakvom smo i na tribinu i na terenu jer je i igracima zabava igrati za 10 000km na terenu malo potrci i eto ga cener hop.

Da dolazi Celtic pa bih rek'o moze i petobanka onda nek' se zaradi, al' neka zeta ti dolazi prvo pretkolo a ti mjesec prije titulu pred hiljadu navijaca u krupi izgubis i imas obraza staviti takve cijene ? i jos pojednici brane ovdje i vi da se stidite, nisam ja rek'o da treba da bude merhamet al' nek' budu odmjereni za standarde ovog zivota u gradu i drzavi ovo je previse.

Ja kazem gonim i gonit cu makar stoja bila, sunce me bilo 2 sata da dodjem na red da kupim kartu za derbi jbg bolestan sam ali vjeruj mi bila bi velika razlika da su karte manje, jer nece raja da dodje da gledaa ivana majmuna koji dres skida i baca pisa se po grbu jer je dao par golova kaze ja sam najbolji strijelac lige sta ho's mrs smece jedno, nece da gleda kako se penziooner bogi vuce po terenu da placa njihove enormne plate gdje oni cirkuzaju na terenu a sutra taj isti navijac nema sta da jede jer tih 5 maraka je njemu 5 hljebova da ne pricam o 10,15....i logicno raji zao pogotovo na ovakvom vaktu gdje se svako bori za komad hljeba puno mu je dati petobanku na zabavu a isao bi ide mu se, al' ne brinem se ja ovdje na forumu sve hadzija do hadzije on iz zabave petobanku izvali da ode na tekmu svaka vama cast :thumbup:
Izvini što neko pristojno zarađuje, neće više obećavam ti. Svi u fukare odmah.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55678
Joined: 15/12/2008 16:53

#4685 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by ultima_palabra »

Dat ću i cvaju, samo da ne slušam psovače oko sebe.

Ustvari, klub bi trebao napraviti pravila ponašanja na stadionu, pa kad pođeš spominjati majke ustaške/četničke/balijske da ti priđe zaštitar i uljudno te zamoli da napustiš tribinu.
User avatar
hrasno38
Posts: 31473
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#4686 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by hrasno38 »

Izgleda da neki ljudi tesko da ce ikada shvatiti potpunu percepciju zivota kao i sta je zaista prioritet i sta je od krucijalne vaznosti u njemu. Sport je zabava i bez njega se moze kao sto smo vidjeli 4 godine rata. Isto tako univerzalno pravilo zabave u zivotu je da se placa. Sta ja treba sad da kazem da su skupe karte u Diznilendu za kompletnu moju porodicu :? Ako imam pare ici cu a ako nemam otici cu u neki luna park. Fudbal je odavno prestao da bude sirotinjska zabava (mislim na ove vodece lige po drzavama) i onaj ko ima para taj ce gledati utakmice a onaj ko nema ima TV.
Meni je kosarka nekada bila sve u zivotu i 100 puta sam rekao da ne mogu bez kosarke i da mi je ona najveci prioritet u zivotu u kojem za koji bi u tadasnje vrijeme dao i zadnji dinar....... sve dok nisam osjetio sta znaci biti gladan i zedan i sta znaci hraniti porodicu. Od tada sve sto je zabava ide iskljucivo ako je moguce finansijski a ako nije....jebaji ga.
Opet ponavljam ako generalno posmatramo vjerovatno nigdje u Evropi karta za medjunarodnu utakmicu nije 7.5 EUR bez obizra ko gostuje i ko dolazi. Jebi ga i u Brazil je isao ko je imao a ne ko bi trebao.
User avatar
hrasno38
Posts: 31473
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#4687 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by hrasno38 »

User avatar
relativno84
Posts: 15330
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#4688 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by relativno84 »

80% navijaca na planeti dolazi da uziva u onome sto vidi na terenu tako da klubovi mogu zaraditi na kartama, mi ovdje realno nemamo u cemu uzivati tako da s te strane klubovi bi trebali placati navijacima da gledaju ova sranja od fudbala koji nam se podvaljuje. Ali uvijek ce biti 20% onih koji dolaze jer vole klub tako da njima karta nije problem. Kod nas se jos uvijek igra na kartu emocija pa se narod lozi, ali kolicina nerviranja koja se prozivljava gledajuci amatere koji su ipak solidno placeni za nase uslove zivota poprilicno stvara frustracije.
User avatar
avetinja
Posts: 31427
Joined: 19/07/2014 13:31

#4689 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by avetinja »

hrasno38 wrote:Izgleda da neki ljudi tesko da ce ikada shvatiti potpunu percepciju zivota kao i sta je zaista prioritet i sta je od krucijalne vaznosti u njemu. Sport je zabava i bez njega se moze kao sto smo vidjeli 4 godine rata. Isto tako univerzalno pravilo zabave u zivotu je da se placa. Sta ja treba sad da kazem da su skupe karte u Diznilendu za kompletnu moju porodicu :? Ako imam pare ici cu a ako nemam otici cu u neki luna park. Fudbal je odavno prestao da bude sirotinjska zabava (mislim na ove vodece lige po drzavama) i onaj ko ima para taj ce gledati utakmice a onaj ko nema ima TV.
Meni je kosarka nekada bila sve u zivotu i 100 puta sam rekao da ne mogu bez kosarke i da mi je ona najveci prioritet u zivotu u kojem za koji bi u tadasnje vrijeme dao i zadnji dinar....... sve dok nisam osjetio sta znaci biti gladan i zedan i sta znaci hraniti porodicu. Od tada sve sto je zabava ide iskljucivo ako je moguce finansijski a ako nije....jebaji ga.
Opet ponavljam ako generalno posmatramo vjerovatno nigdje u Evropi karta za medjunarodnu utakmicu nije 7.5 EUR bez obizra ko gostuje i ko dolazi. Jebi ga i u Brazil je isao ko je imao a ne ko bi trebao.
Mi imamo filozofiju "Mi smo Željini, Željo je naš". Radnički smo klub, nikada nismo bili bogati, većina navijača nam je srednjeg/nižeg društvenog sloja (doduše, sada je kod svih tako). Iz poštovanja prema navijačima ili barem članovima treba omogućiti da cijena ulaznice ne bude previsoka. Opet kažem, da je 100 KM, doći ću, meni nije problem, ali nekome jeste. Ta priča da dođe onaj ko ima para se ne uklapa u našu filozofiju "Mi smo Željini, Željo je naš". U Evropi su drugačiji standardi. Nama iz BiH je možda mnogo dati 10/20 eura za kartu, ali njima je to kao nama dati 5/10 maraka.
User avatar
hrasno38
Posts: 31473
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#4690 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by hrasno38 »

avetinja wrote:
hrasno38 wrote:Izgleda da neki ljudi tesko da ce ikada shvatiti potpunu percepciju zivota kao i sta je zaista prioritet i sta je od krucijalne vaznosti u njemu. Sport je zabava i bez njega se moze kao sto smo vidjeli 4 godine rata. Isto tako univerzalno pravilo zabave u zivotu je da se placa. Sta ja treba sad da kazem da su skupe karte u Diznilendu za kompletnu moju porodicu :? Ako imam pare ici cu a ako nemam otici cu u neki luna park. Fudbal je odavno prestao da bude sirotinjska zabava (mislim na ove vodece lige po drzavama) i onaj ko ima para taj ce gledati utakmice a onaj ko nema ima TV.
Meni je kosarka nekada bila sve u zivotu i 100 puta sam rekao da ne mogu bez kosarke i da mi je ona najveci prioritet u zivotu u kojem za koji bi u tadasnje vrijeme dao i zadnji dinar....... sve dok nisam osjetio sta znaci biti gladan i zedan i sta znaci hraniti porodicu. Od tada sve sto je zabava ide iskljucivo ako je moguce finansijski a ako nije....jebaji ga.
Opet ponavljam ako generalno posmatramo vjerovatno nigdje u Evropi karta za medjunarodnu utakmicu nije 7.5 EUR bez obizra ko gostuje i ko dolazi. Jebi ga i u Brazil je isao ko je imao a ne ko bi trebao.
Mi imamo filozofiju "Mi smo Željini, Željo je naš". Radnički smo klub, nikada nismo bili bogati, većina navijača nam je srednjeg/nižeg društvenog sloja (doduše, sada je kod svih tako). Iz poštovanja prema navijačima ili barem članovima treba omogućiti da cijena ulaznice ne bude previsoka. Opet kažem, da je 100 KM, doći ću, meni nije problem, ali nekome jeste. Ta priča da dođe onaj ko ima para se ne uklapa u našu filozofiju "Mi smo Željini, Željo je naš". U Evropi su drugačiji standardi. Nama iz BiH je možda mnogo dati 10/20 eura za kartu, ali njima je to kao nama dati 5/10 maraka.
Vecina ljudi u BiH je iz ovog sloja ali opet ponavljam opravdano je kada se bunis kada su preskupe krucijalne stvari za zivot.....ovo je samo ako mozes!
User avatar
avetinja
Posts: 31427
Joined: 19/07/2014 13:31

#4691 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by avetinja »

hrasno38 wrote:Vecina ljudi u BiH je iz ovog sloja ali opet ponavljam opravdano je kada se bunis kada su preskupe krucijalne stvari za zivot.....ovo je samo ako mozes!
Vidiš da sam u zagradi pojasnio kakva je trenutna situacija.
Opet kažem, to nismo mi, nije to naša filozofija. Ne razlikujemo se džabe od ostalih sa onim "Mi smo Željini, Željo je naš", nisu navijači džane kupili stolice na sjeveru, pomogli da se napravili istok, napravili stadion na početku. U tome je stvar.
Bambino Blu
Posts: 2055
Joined: 24/07/2014 15:38

#4692 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by Bambino Blu »

hrasno38 wrote:
Vecina ljudi u BiH je iz ovog sloja ali opet ponavljam opravdano je kada se bunis kada su preskupe krucijalne stvari za zivot.....ovo je samo ako mozes!
Cuj samo ako mozes kakva glupost ja ne vjerujem sta slusam baaaaaaaaa a onda kukaju sto je stadion poluprazan pa ne moze svako hadzijat se pa petobanku baciti za kartu stavi pristojnu cijenu malo marketing ovo ono pa ce biti. Jedan Real, Barca itd... svojim clanovima pravi akcije, marketing da ih privuce na stadion i ako im nije potreban marketing oni rade. Evo sta ja ko clan ovog kluba imam ? nista dao im cvaju nako ako sta kupim u FS i tjt, a sta dijasporac koji ce doci na evropsku ima ? nista, ni clanski ni godisnju. I sad mene klub svrstava u isti rang sa njim i naplacuje nam isto, isto se odnosi prema nama, prema nekome ko je tu sezonski i prema nekome ko je tu citave godine...i ti mi pricas kako je to ok ?

Ja kazem meni sad 15km ne znaci nista hvala Bogu da je tako, al' licno znam ljudi i ljudi kojima znaci, a pogotovo ko bi poveo jos nekoga od porodice na tekmu, prvi put u zivotu da se slazem sa avetinjom i filozofijom mi smo Željini Željo je nas, ovim su dokazali da su gladni para samo da ih boli k za navijace. Nisam ja kriv sto je cenan fulio Boga oca pa se para i para na raskide potrosilo pa sad treba po nasim ledjima opet da se vade iz govana, a preko nasih ledja su i napravili tribinu.

A vama ti sto smetaju sto psuju igracima to ste vi krivi, napravite belaj jedan dobar ako imate muda uopste ili samo pare da platitet....pa vam vise niko nece psovati na tribini i necete ih slusati ( jug je nesto drugo to je navijacka tribina ).

A mene sto nervira najvise je sto su stavili jug 5 km, ostale tribine skupe, i svi koji ne budu mogli platiti te skupe karte doce na jug kao i svake godine bit ce pun dijasporaca roditelja sa djecom itd...i pokvarit ce i koreo, i navijanje i sve ce otici u 3 lijepe....i onda cete vi hadzije na forumu da palamudite te klosari, te se nadrogirali, napili nisu navijali, sutili itd...haj ti roditelja sa djetetom natjeraj da navija ? haj ti dedu natjeraj da skace on jadan dos'o odvojio 5 km od 320km penzije da gleda Želju, haj ovo haj ono. Al' neka nek' je vama hadzijama to ok :)
Brat wrote: Izvini što neko pristojno zarađuje, neće više obećavam ti. Svi u fukare odmah.

Nisam ni ja fukara, i ja pristojno zaradjujem pa se ne busam po forumu sa tim hadzijaaaa, samo znam kako je nemati pare da ide ti se na tekmu, znam kako je kad cuvas bolan po 15 dana skupljas marku dvije tri da odes na gostovanje negdje, znam kako je kad ti ekipa ode a ti ne mozes da jer nemas para, ne mogu te ni drugi gurati a nemas vise ni obraza traziti, sad su se te stvari promijenile hvala Bogu al' nisam nos u nebo digo i da kazem neka nek' nema klosara nek' nema bijede na tekmi. Neka bolan imaaa i oni vole Želju ko i ti, i njima se ide na tekmu kao i tebi, al' ti si gospodin jbg on nije pa ne moze, mora odluciti sta mu je prioritet nahraniti dijete ili otici na tekmu. Al' neka treba sve sikanirati otjerani nabiti nogom svu sirotinjuu a samo vama hadzijama udovoljavati zato nam je i drzava, i grad i sve otislo u pm :)
User avatar
rumenige_brajtner
Posts: 2088
Joined: 17/07/2008 10:03

#4693 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by rumenige_brajtner »

Na ovom postu se jasno može vidjeti filozofija ratne i poslijeratne bosne. Svi bi nešta džaba i svi kukaju kako je skupo, ruka je uvijek poluispružena za sadaku. Ljudi, vrijeme humanitarne pomoći je prošlo. Cijena karte je tolika, ko može nek plati. Ko ne može, ima na tv-u utakmica, pa se može skupit ekipa i pit piva, zapalit joint, cijedit šerbe il šta znam, ko šta voli. Kako vam više ne dosadi prosipat patetiku tipa "ne znate vi kako je kad se nema..."
Jok eto, ovdje su svi rođeni u svili i kadifi, svima sve s neba palo.
Ja sam za svoje ćejfove sam sebi zarađivao pare noseći građevinski materijal i radeći slične poslove. Za ćeifove koje nisam mogao priuštit nisam moljakao nikog ni da mi plati, niti da mi se spusti cijena. Mislim da omladina treba više vremena provest radeći nešto korisno, ali mi se čini da svi o sebi misle kao da su nešto posebni, pa ne bi ni da rade svašta. U stvari, 90% lijenih mrsimudana koji samo znaju srat.
Bambino Blu
Posts: 2055
Joined: 24/07/2014 15:38

#4694 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by Bambino Blu »

rumenige_brajtner wrote:Na ovom postu se jasno može vidjeti filozofija ratne i poslijeratne bosne. Svi bi nešta džaba i svi kukaju kako je skupo, ruka je uvijek poluispružena za sadaku. Ljudi, vrijeme humanitarne pomoći je prošlo. Cijena karte je tolika, ko može nek plati. Ko ne može, ima na tv-u utakmica, pa se može skupit ekipa i pit piva, zapalit joint, cijedit šerbe il šta znam, ko šta voli. Kako vam više ne dosadi prosipat patetiku tipa "ne znate vi kako je kad se nema..."
Jok eto, ovdje su svi rođeni u svili i kadifi, svima sve s neba palo.
Ja sam za svoje ćejfove sam sebi zarađivao pare noseći građevinski materijal i radeći slične poslove. Za ćeifove koje nisam mogao priuštit nisam moljakao nikog ni da mi plati, niti da mi se spusti cijena. Mislim da omladina treba više vremena provest radeći nešto korisno, ali mi se čini da svi o sebi misle kao da su nešto posebni, pa ne bi ni da rade svašta. U stvari, 90% lijenih mrsimudana koji samo znaju srat.

Standardna prica hadzijaaa omladina nece da radi a posla ima. Pasa moj lijepo neko je skolu zavrsio da ne bi radio na gradjavini ucio nije spavao nocima itd...da bi bio hadzija i onda dodje babin sin plati diplomu plati radno mjesto i on hadzija opet, a ovaj fukara i nema za cejfa.

Vrijeme jeste takvo, al' kad gledas sa tvoje strane, ja kad ga gledam sa svoje vrijeme je puno nepravde, svi bi da mu radnik radi a da gleda da ga zavrne za platu ili da mu skine za bilo kakvu sitnicu 10% da mu radnik bude nasmijan ko lala a da ne ne prijavi, ne placa zdravstveni itd....pa ako si hadzija budi hadzija do kraja a ne preko tudjih ledja a da ne pricam kako mizerne plate daju....

I onda logicno neko da nema da plati cejf a zasluzio je isto ko i ti i ja peti deseti.


I da napomenem i ja sam radio svasta zaradjivo borio se i ne omalovazavam gradjavinu, konobare i slicne poslove, al' isto tako respektujem ljude koji su nocima sedmicama i mjesecima sjedili kuci ucili grijali stolicu borili se da poloze ispite da bi na kraju zavrsili na birou jer je drzava naopaka nema nikakav sistem za zaposljavanje itd...a cijene stalno idu gore a plate ostaju iste ako ne i manje ;)
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24269
Joined: 26/08/2007 17:10

#4695 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by Charuga »

Odoste u socijalu, ali skroz.

Vratite se na Sport - Fudbal/nogomet - FK Željezničar - Evropske utakmice pa o tome malo više, a cijenu karata, problem sa nezaposlenim, problem sa viškom visokoobrazovanog kadra, a manjkom radnih mjesta i manjkom zanatlija, a viškom radnih mjesta itd. teško da ćete riješiti ovde.
User avatar
rumenige_brajtner
Posts: 2088
Joined: 17/07/2008 10:03

#4696 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by rumenige_brajtner »

Meni se čini da je problem u ovome:
svi bi da mu radnik radi a da gleda da ga zavrne za platu
.
Svi bi da su gazde preko noći, niko ne bi qrcem mrdnuo. Btw, nisam ja nikakav hadžija, imam posao sa bezveze platom, završio sam fakultet i priuštim sebi ono što mogu. Ne vozim auto od 50 hiljada na kredit, niti mi je bitan društveni status. Protežem se koliko mi je jorgan dug. Ono što mogu uradit je da platim kartu nekome kome stvarno treba. Evo nek se javi ko hoće, ima kartu od mene za bilo koju tribinu osim zapada.
Bambino Blu
Posts: 2055
Joined: 24/07/2014 15:38

#4697 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by Bambino Blu »

rumenige_brajtner wrote:Meni se čini da je problem u ovome:
svi bi da mu radnik radi a da gleda da ga zavrne za platu
.
Svi bi da su gazde preko noći, niko ne bi qrcem mrdnuo. Btw, nisam ja nikakav hadžija, imam posao sa bezveze platom, završio sam fakultet i priuštim sebi ono što mogu. Ne vozim auto od 50 hiljada na kredit, niti mi je bitan društveni status. Protežem se koliko mi je jorgan dug. Ono što mogu uradit je da platim kartu nekome kome stvarno treba. Evo nek se javi ko hoće, ima kartu od mene za bilo koju tribinu osim zapada.

I bas zbog takvih gazda sutra nece moci dosta nase raje iz ovog grada koja prate vole Želju doci na tekmu jug ce biti rasprodan u roku odmah, a ostale tribine bit ce poluprazne i umjesto da je stadion pun ko sibica za prvu evropsku posljeratnu tekmu bit ce poluprazan 29ti u mjesecu poslije bajrama raja ispucana nigdje nas nece biti sve to zbog fazona daj da se zaradi, moglo se pristojno zaraditi u 2 pretkolu malo marketing euofrija ovo ono, a sad ima euforije kod nas bolesnika al' kod evropa navijaca poslije izgubljene titule tesko....

Nego gdje dodje ova zeta tamo u crnoj gori kako doci do tamo ?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55678
Joined: 15/12/2008 16:53

#4698 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by ultima_palabra »

Revanš isto noćna, 20:30.
User avatar
parappa
Posts: 3313
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#4699 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by parappa »

Bambino Blu wrote:
Nego gdje dodje ova zeta tamo u crnoj gori kako doci do tamo ?
svakako igraju u podgorici jer im stadion ne zadovoljava uslove uefa'e.

a do podgorice ces lako... sarajevo, trnovo, foca, gp scepan polje, niksic, podgorica. stadion "pod goricom" je odmah na sjevernom ulazu u grad iz pravca niksica. 4-5h voznje zavisi od guzve na putu i granici... put od foce do granice je katastrofalan (ako ga nisu popravili)
Bambino Blu
Posts: 2055
Joined: 24/07/2014 15:38

#4700 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by Bambino Blu »

parappa wrote:
Bambino Blu wrote:
Nego gdje dodje ova zeta tamo u crnoj gori kako doci do tamo ?
svakako igraju u podgorici jer im stadion ne zadovoljava uslove uefa'e.

a do podgorice ces lako... sarajevo, trnovo, foca, gp scepan polje, niksic, podgorica. stadion "pod goricom" je odmah na sjevernom ulazu u grad iz pravca niksica. 4-5h voznje zavisi od guzve na putu i granici... put od foce do granice je katastrofalan (ako ga nisu popravili)

Ma to me zanimalo da je oko podgorice samo, jer vjerovatno cu par dana prije otici malo se osoliti tamo pa onda na tekmu ako Bog da
Post Reply