FK Željezničar - Evropske utakmice

Sve o FK Željezničar...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
hrasno38
Posts: 31478
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#4601 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by hrasno38 »

Zelji odavno fali samo jedan jedini igrac a to je onaj koji zna uputiti zadnji pas u pravom trenutku....sinoc je bilo nekoliko situacija kad bi takvim pasom 99% zabili golcinu ali dzaba mozes ti mahati i rukama i nogama Nailovoj majci kad onaj kod koga je lopta to ne vidi. Sa takvim igracem bi se mogla izuzetno koristiti i Djelmiceva i Memijna brzina, Kokotovo iskustvo i vjerovatno Stokicevo. I bajic je znao utrcavati u prazan prostor nemali broj puta al nigdje lopte. Previ se muljaju loptu i jako malo ima igre brzih pasova.
Naravno ovo nije zamjeranje jer za mene ovo je bilo sve sjajno posto objektivan navijac ce uvijek reci "koliko para toliko muzike". Zao mi je sto su prodali Bajica jer mislim da je rano i da ce ga Turska upropastiti a sasvim sigurno moglo se jos para uzeti za njega. Pod hitno kao i prosle godine jedno dvojcu novih mladih igraca ubacivati u vatru jer se pokazalo da je ovo vjerovatno najbolji potez kojei je napravljen u zadnjih 20 godina i koji ce se zestokeo isplatiti. Sa isplatama i parama doci ce i rezultati. Samo jednom se mora stati i reci OK sad pravimo tim za Evropu i ja mislim da je ovaj tim bio fantasticna polazna tacka.
Zastozato
Posts: 1001
Joined: 27/09/2014 23:18

#4602 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by Zastozato »

Definitivno poceti ubacivati u igru na utakmicama gdje vec napravimo neku prednost, te na kupu, Hirosa, Sehica, Alihodzica, Zerica i druge juniore, kao sto smo prosle godine isto to radili sa Memijom, Amirom i Dzenisom.
Last edited by Zastozato on 08/08/2015 00:20, edited 1 time in total.
User avatar
rumenige_brajtner
Posts: 2088
Joined: 17/07/2008 10:03

#4603 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by rumenige_brajtner »

hrasno38 wrote:Zelji odavno fali samo jedan jedini igrac a to je onaj koji zna uputiti zadnji pas u pravom trenutku....sinoc je bilo nekoliko situacija kad bi takvim pasom 99% zabili golcinu ali dzaba mozes ti mahati i rukama i nogama Nailovoj majci kad onaj kod koga je lopta to ne vidi. Sa takvim igracem bi se mogla izuzetno koristiti i Djelmiceva i Memijna brzina, Kokotovo iskustvo i vjerovatno Stokicevo. I bajic je znao utrcavati u prazan prostor nemali broj puta al nigdje lopte. Previ se muljaju loptu i jako malo ima igre brzih pasova.
Naravno ovo nije zamjeranje jer za mene ovo je bilo sve sjajno posto objektivan navijac ce uvijek reci "koliko para toliko muzike". Zao mi je sto su prodali Bajica jer mislim da je rano i da ce ga Turska upropastiti a sasvim sigurno moglo se jos para uzeti za njega. Pod hitno kao i prosle godine jedno dvojcu novih mladih igraca ubacivati u vatru jer se pokazalo da je ovo vjerovatno najbolji potez kojei je napravljen u zadnjih 20 godina i koji ce se zestokeo isplatiti. Sa isplatama i parama doci ce i rezultati. Samo jednom se mora stati i reci OK sad pravimo tim za Evropu i ja mislim da je ovaj tim bio fantasticna polazna tacka.
ne može se to uradit sve dok se u igrače ne počnu ulagat ozbiljne pare. šta možeš ponudit igraču da ga zadržiš? nerealno je očekivati tim za evropu, a da pri tom ne ulažeš prvo u razvoj igrača kroz omladinske pogone, a onda kad pređu u prvi tim, kroz adekvatna primanja. jbg, uložit 20-30 hiljada u igrača i očekivat da ga prodaš za neke milione je nemoguće. isto kao što je nemoguće zadržat ga kad dođe iole ozbiljna ponuda.
dugo vremena se vrtimo u tom kolu i pitanje je koliko ćemo još. ova sezona je još i dobra, uzele su se neke pare za igrače, sjetimo se svrake, hodžića, gojaka, i ko zna koliko još njih..
treba uvezat bar 3-4 sezone kroz koje će se zaradit 4-5 miliona po sezoni da bi o tome se mogli uopšte pričat.
Zastozato
Posts: 1001
Joined: 27/09/2014 23:18

#4604 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by Zastozato »

Zar se ne mogu povecati plate Amiru, Memiji, Dadi i Dzenisu kad je ocigledno da su uz stopere i Djelmica nasi najbolji igraci?
User avatar
rumenige_brajtner
Posts: 2088
Joined: 17/07/2008 10:03

#4605 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by rumenige_brajtner »

Zastozato wrote:Zar se ne mogu povecati plate Amiru, Memiji, Dadi i Dzenisu kad je ocigledno da su uz stopere i Djelmica nasi najbolji igraci?
to je već pitanje za upravu kluba :D
Zastozato
Posts: 1001
Joined: 27/09/2014 23:18

#4606 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by Zastozato »

rumenige_brajtner wrote:
Zastozato wrote:Zar se ne mogu povecati plate Amiru, Memiji, Dadi i Dzenisu kad je ocigledno da su uz stopere i Djelmica nasi najbolji igraci?
to je već pitanje za upravu kluba :D
Tacno tako! Uprava ima sredstva da zadrzi nase igrace koju godinu a ne da ih proda cim se kupac neki pojavi. Poslije izmirenja odredjenih dugovanja prvo sto treba uraditi je poboljsati uslove rada igracima, te nekim od njih povecati plate. Klub postoji radi igraca i navijaca, a ne radi uprave. Ja da se pitam Amiru bih sad platu povisio na 5,000 km, pa i vise.
User avatar
rumenige_brajtner
Posts: 2088
Joined: 17/07/2008 10:03

#4607 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by rumenige_brajtner »

Zastozato wrote:
Tacno tako! Uprava ima sredstva da zadrzi nase igrace koju godinu a ne da ih proda cim se kupac neki pojavi. Poslije izmirenja odredjenih dugovanja prvo sto treba uraditi je poboljsati uslove rada igracima, te nekim od njih povecati plate. Klub postoji radi igraca i navijaca, a ne radi uprave. Ja da se pitam Amiru bih sad platu povisio na 5,000 km, pa i vise.
ma vidi, mene kao navijača finansije ne zanimaju.
međutim, nemoj mislit da su ljudi koji rade u klubu totalni majmuni i da ne kontaju neke stvari. jednostavno, mi nemamo dovoljlno informacija, a oni su ti koji donose odluke bitne za preživljavanje, napredak i razvoj kluba.
moje je da kupim kartu ako mi se ide na utakmicu i vozdra.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#4608 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by MOSALJOZE »

:roll: :(
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24273
Joined: 26/08/2007 17:10

#4609 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by Charuga »

Nenosioci u 2. pretkolu: Irtysh Pavlodar, Široki Brijeg, Fola Esch, Differdange, Shkendija, Gorica, Sutjeska Nikšić, Pyunik, Partizani Tirana, Mladost Lučani, Shamrock Rovers, Flora Tallinn, Chikhura, Lincoln, Jelgava, SJK, Cork City, Zeta, B36 Torshavn, Ružomberok, Derry City, Liepaja, Zaria Balti, VPS, Valur, Vasas, Tirana, Atlantas, Suduva, Gandzasar, Torpedo Kutaisi, Trakai, Tre Penne, Bala Town, Dinamo Batumi, NSI Runavik, Balzan, Connah's Quay Nomads, Bangor City, UE Santa Coloma, Progres Niederkorn, Pelister, Folgore, Floriana, Coleraine, Ballymena United, Sant Julia, KI, St. Joseph's, Priština.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#4610 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by wewa »

creme de la creme!
:D
teatrale36
Posts: 124
Joined: 24/03/2017 22:11

#4611 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by teatrale36 »

Charuga wrote:Nenosioci u 2. pretkolu: Irtysh Pavlodar, Široki Brijeg, Fola Esch, Differdange, Shkendija, Gorica, Sutjeska Nikšić, Pyunik, Partizani Tirana, Mladost Lučani, Shamrock Rovers, Flora Tallinn, Chikhura, Lincoln, Jelgava, SJK, Cork City, Zeta, B36 Torshavn, Ružomberok, Derry City, Liepaja, Zaria Balti, VPS, Valur, Vasas, Tirana, Atlantas, Suduva, Gandzasar, Torpedo Kutaisi, Trakai, Tre Penne, Bala Town, Dinamo Batumi, NSI Runavik, Balzan, Connah's Quay Nomads, Bangor City, UE Santa Coloma, Progres Niederkorn, Pelister, Folgore, Floriana, Coleraine, Ballymena United, Sant Julia, KI, St. Joseph's, Priština.
U 1.Pretkolu , da su nam ovi protivnici u 2.pretkolu :)
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24273
Joined: 26/08/2007 17:10

#4612 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by Charuga »

To to ... ;-)
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#4613 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by Kinaski »

Mladost Lucani, eto ti evrope i kurca :D Znaci necemo vidjet evrope daj boze da dobacimo gdje dalje sa balkana
User avatar
agnostic_front
Posts: 6325
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#4614 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by agnostic_front »

Daj nam torpedo :izet:
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20568
Joined: 12/08/2013 12:51

#4615 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by insaneinthebrain »

Daj nam Prishtinu :oops: :lol:
lakilaka
Posts: 1610
Joined: 10/10/2014 16:48

#4616 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by lakilaka »

agnostic_front wrote:Daj nam torpedo :izet:
kako bi ovo bilo simbolicno.
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#4617 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by perfect_guy »

lendric wrote:Tirana osvojila kup, a ispala iz lige :D
kao i Cirih prošle sezone, a umalo i u Poljskoj da bude ista stvar
Itsoktobealone
Posts: 2221
Joined: 25/08/2012 17:54

#4618 Re: FK Željezničar

Post by Itsoktobealone »

Zeta (Crna Gora)
Tre Penne (San Marino)
UE Santa Coloma (Andora)
Floriana (Malta)
St. Joseph's (Gibraltar)

Eo mogućih protivnika. Ovo ako se ne prođe nek ugase klub.
User avatar
avetinja
Posts: 31427
Joined: 19/07/2014 13:31

#4619 Re: FK Željezničar - Evropske utakmice

Post by avetinja »

Lagana prolazak.
Mutivoda
Posts: 12506
Joined: 03/10/2013 13:09

#4620 Re: FK Željezničar

Post by Mutivoda »

Zeta :roll: :mrgreen:
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24273
Joined: 26/08/2007 17:10

#4621 Re: FK Željezničar

Post by Charuga »

Ekipa sa najviše bodova od onih koji nisu nosioci, u našoj grupi.

Vazda smo bili kurate sreće.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#4622 Re: FK Željezničar

Post by wewa »

eto nama djetica
:D
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#4623 Re: FK Željezničar

Post by wewa »

Charuga wrote:Ekipa sa najviše bodova od onih koji nisu nosioci, u našoj grupi.

Vazda smo bili kurate sreće.
nas stajling to moze izdrzati :lol:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55683
Joined: 15/12/2008 16:53

#4624 Re: FK Željezničar

Post by ultima_palabra »

Ne znam, nekako mislim da bismo ove ostale potcijenili, a i oni danas ulažu pare i igraju. Ovako znamo da ovi mogu biti nezgodni... treba Edisa zvati da neki izvještaj napravi :D

A i gostovanje bi moglo biti dobro.
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24273
Joined: 26/08/2007 17:10

#4625 Re: FK Željezničar

Post by Charuga »

Još ako se prva igra kući, baš sam kurate sreće ...
Post Reply