FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga / Konferencijska liga

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Logovan
Posts: 94345
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#11776 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Logovan »

Velika stvar stvarno. :D
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#11777 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by leškarenje »

Pa jes :thumbup: bolje nego biti nenosioc....logično.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#11778 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Muhamed Đakmić »

Nosioci smo nekad bili i u drugom pretkolu. Nekad bilo, sad se spominjalo :D

Nije nam valjalo pa rastjerasmo šampionsku ekipu, Stojčeva što bojkotuje i ostatak raje :lol:
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#11779 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by leškarenje »

Muhamed Đakmić wrote:Nosioci smo nekad bili i u drugom pretkolu. Nekad bilo, sad se spominjalo :D

Nije nam valjalo pa rastjerasmo šampionsku ekipu, Stojčeva što bojkotuje i ostatak raje :lol:
Imali 6.025 koeficijent cini mi se :-) jebi ga jarane,pitarluk je jebena bolest....
User avatar
Logovan
Posts: 94345
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#11780 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Logovan »

leškarenje wrote:Pa jes :thumbup: bolje nego biti nenosioc....logično.
:-) Bolje je biti nego nosioc, jok eto ja mislim drugačije.

Biti nosioc u prvom pretkolu nije za dizanje palčeva, stavljanje 8-) i slično. Očekuje se da ćeš biti nosioc, majka mu stara.
User avatar
Cossack
Posts: 7145
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#11781 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Cossack »

Logovan wrote:
leškarenje wrote:Pa jes :thumbup: bolje nego biti nenosioc....logično.
:-) Bolje je biti nego nosioc, jok eto ja mislim drugačije.

Biti nosioc u prvom pretkolu nije za dizanje palčeva, stavljanje 8-) i slično. Očekuje se da ćeš biti nosioc, majka mu stara.
Kakve rezultate imamo i ovo je uspjeh. Ne moraš trollati baš na svaki post i davati svoje viđenje apsolutno svega.
User avatar
Logovan
Posts: 94345
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#11782 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Logovan »

Cossack wrote: Kakve rezultate imamo i ovo je uspjeh. Ne moraš trollati baš na svaki post i davati svoje viđenje apsolutno svega.
Idi se malo raduj "uspjehu", a mene popusti. :-D
User avatar
Cossack
Posts: 7145
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#11783 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Cossack »

Logovan wrote:
Cossack wrote: Kakve rezultate imamo i ovo je uspjeh. Ne moraš trollati baš na svaki post i davati svoje viđenje apsolutno svega.
Idi se malo raduj "uspjehu", a mene popusti. :-D
A ti sve nas :thumbup:
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#11784 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by leškarenje »

Ti isto osnovac majke mi :oops: ko se ba raduje,daj ijedan post gdje se neko raduje :oops: satro sarkazam nakav prosipas,a ne ide ti od ruke.

Cuj ti njega,momak stavio :thumbup: sto smo nosioci i on razvezo o nakom radovanju,Boze sacuvaj.
User avatar
Logovan
Posts: 94345
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#11785 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Logovan »

Hajde dobro, nećemo dalje. :wink:
User avatar
Logovan
Posts: 94345
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#11786 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Logovan »

Evo ih... Hajde Saraj'vo!
Potencijalni protivnici Sarajeva su Ferencvaroš (Mađarska), Petrocub (Moldavija), Laci (Albanija) Engordany (Andora) / Folgore (San Marino) i Banants (Armenija)
mirza_15
Posts: 10604
Joined: 19/01/2015 09:26

#11787 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by mirza_15 »

E cuj Ferencvaros opcija.
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#11788 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by leškarenje »

Kad vidim da ima likova po fb-u koji žele ispadanje da bi eto kao oni srali po Upravi onda mi je tek jasno kakvih bilmeza dolazi na utakmice :run: i čak su to mahom stariji navijači :oops:
internazionale
Posts: 2209
Joined: 30/12/2009 15:52

#11789 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by internazionale »

leškarenje wrote:Kad vidim da ima likova po fb-u koji žele ispadanje da bi eto kao oni srali po Upravi onda mi je tek jasno kakvih bilmeza dolazi na utakmice :run: i čak su to mahom stariji navijači :oops:
Ko nam zlo mislio...
El_comadante
Posts: 7919
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#11790 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by El_comadante »

Logovan wrote:Evo ih... Hajde Saraj'vo!
Potencijalni protivnici Sarajeva su Ferencvaroš (Mađarska), Petrocub (Moldavija), Laci (Albanija) Engordany (Andora) / Folgore (San Marino) i Banants (Armenija)
možda petroclub da se osvetimo
internazionale
Posts: 2209
Joined: 30/12/2009 15:52

#11791 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by internazionale »

Bilo ko osim Ferencvarosa
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#11792 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Nadzorna_ploca »

Kad su tekme?
User avatar
Logovan
Posts: 94345
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#11793 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Logovan »

Nadzorna_ploca wrote:Kad su tekme?
Planirajte odmore, godišnje i tako to. :mrgreen:
12 July: First qualifying round, first leg
19 July: First qualifying round, second leg
26 July: Second qualifying round, first leg
2 August: Second qualifying round, second leg
9 August: Third qualifying round, first leg
16 August: Third qualifying round, second leg
23 August: Play-off round, first leg
30 August: Play-off round, second leg
User avatar
van Basten
Posts: 7534
Joined: 21/09/2006 02:59

#11794 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by van Basten »

sve osim andora/san marino opcije bice cupavo
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#11795 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by leškarenje »

I Svjetsko je dokaz da je sve cupavo :D svi igraju fudbal samo mi koji smo najjadnija liga u Evropi se furamo da smo neki faktor ,kako sa ne :-)
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#11796 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by cyprus »

Otkud da može Ferencvaros u pm :-) :-) Valjda neće oni...

Petrocub, Laci i Banants su nešto tipa Zaria... Inače ne bi trebalo strahovat, ali nagledali smo se svega prošlih godina, tako da...

A ovi iz Andore/San Marina su garantovan prolaz...
User avatar
ZonFon
Posts: 2120
Joined: 17/11/2013 01:58

#11797 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by ZonFon »

Nama ni GOSK vise nije sigurica na Kosevu :mrgreen:
User avatar
drug_profi
Posts: 50575
Joined: 16/07/2012 16:00

#11798 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by drug_profi »

Prosla su vremena kad smo mi bili nekom prijetnja. Sad se svi raduju kad nas izvuku. Ne mislim samo na FKS.
north
Posts: 8041
Joined: 29/05/2010 23:00

#11799 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by north »

Pa samo bi protiv San Marina i Andore bili veliki favoriti realno :D ...Mislim, smatrati se favoritom protiv moldavaca i albanaca a ispadao si od takvih ekipa, mislim iz tih zemalja :skoljka: , a danas nije da imamo nešo jaču ekipu u odnosu na tad, je besmisleno...protiv mađara smo već autsajderi, koliko god će neko reć ali komšije su ih izbacile.....protiv armenaca isto nismo neki apsolutno favoriti :oops:

Žalosno, ali je tako..sa malo bolje posloženim klubom i ekipom na terenu mi bi sve hladno prošli, ovako samo je sigurica protiv amatera, a i tu može biti patnje, pogotovo kad kući igramo :D :skoljka:
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8573
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#11800 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Pitar sa Kariba »

Evo ovi iz Osijeka o svojim/nasim protivnicima.
Ferencvaros, primjerice, ima čak 29 titula prvaka Mađarske i 23 osvojena Kupa.

Ferencvaros je najtrofejniji mađarski klub s čak 29 naslova prvaka i 25 trofeja u tamošnjem Kupu! Bez titule je ovoga proljeća ostao u samoj završnici sezone, u posljednjih pet kola u kojima je ostvario samo jednu pobjedu uz četiri remija. To je iskoristio Videoton i s boljim učinkom u finišu te je na kraju prvi prošao ciljem. „Zeleni orlovi“ su imali najmanje poraza u Ligi, svega tri, ali su previše puta odigrali neriješeno, pa su se na kraju morali zadovoljiti drugim mjestom.

Zbog slabijeg koeficijenta u europskim kupovima, popularni „Fradi“ nije se našao među nositeljima u prvom pretkolu, iako je ukupna vrijednosti momčadi gotovo 15 milijuna eura. U njihovim je redovima dosta stranaca, dovode i nova pojačanja, pa je jasno da bi to bio i najteži ždrijeb za Bijelo-plave.

Besnik Prenga na klupi Lacija

Albanski Laci momčadski na Transfermarktu vrijedi nešto više od 5 milijuna eura. Dvostruki su osvajači Kupa Albanije, još su dvaput igrali u finalu, a titulu u nacionalnom prvenstvu nijednom nisu uspjeli osvojiti. Europu su „dohvatili“ jer su bili finalisti Kupa. Poraženi su od prvaka Skenderbeua s 1:0. Kod kuće su prošle sezone bili druga najuspješnija momčad tamošnjeg prvenstva, a nešto slabiji učinak imali su na gostujućim terenima. Imaju stranaca u svojim redovima, oni su im ujedno i najskuplji igrači, uz napomenu da im je trener Besnik Prenga koji je igrao u HNL-u te uz albansko ima i hrvatsko državljanstvo.

Petrocub ostvario svoj najveći uspjeh

Osam klubova igra u elitnom razredu moldavskog nogometnog natjecanja, a Petrocub je momčad iz gornjeg doma. Njihovo se prvenstvo igra u „komadu“ i sada je u tijeku. Potencijal protivnik Osječana trenutno igra promjenjivo, nalazi se na trećoj poziciji, a više od toga zasigurno neće moći ostvariti s obzirom na objektivno jače klubove kojima gleda u leđa. Lani su bili treći, iza financijski moćnog Sheriffa i Milsamija. Samo četiri sezone odradili su u društvu najboljih moldavskih klubova, a uspjeh iz prošle natjecateljske godine ujedno im je i najveći do sada.

Banants profitirao zbog Shiraka

Banants je jednom bio prvak Armenije i to u sezoni 2013/2014, a šest puta je osvajao drugo mjesto. Drugi je bio i prošle sezone, iza Alashkerta, što mu je bilo dostatno za proboj u kvalifikacije Europske lige. Pritom su u Banantsu mogli zahvaliti „mešetarima“ iz Shiraka, kluba koji je završio stepenicu niže na ljestvici, ali samo zbog 12 oduzetih bodova uslijed nečasnih radnji izvan terena. Inače, armenska Premier League broji šest momčadi koje ukupno odigravaju po 30 prvenstvenih utakmica.

Folgore ima četiri titule

Andorski Engordany je bio drugi u ligaškom natjecanju iza FC Santa Colome što mu je i najbolji plasman otkako se natječe u natjecanju koje nosi naziv Primera Divisio. Klub je osnovan 1980. godine i pritom je najčešće nastupao u drugoligaškom društvu. Što se tiče Folgorea, prvenstvo se u San Marinu igra u dvije skupine s ukupno 15 klubova. Potencijalni suparnik Bijelo-plavih je u četiri navrata osvajao naslov prvaka, a posljednji je puta to bilo u sezoni 2014/2015 kada su bili i pobjednici nacionalnog Kupa.
Post Reply