FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga / Konferencijska liga

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
svi u napad
Posts: 1869
Joined: 14/10/2012 14:40

#11726 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by svi u napad »

" ja mislim da se za sinocnu tekmu nema sta zamjerit ni igračima na zalaganju ni Cali na postavci igre. Fulali smo svasta a primili glup gol".
Ovo misljnje je tipicno nase snishodljivo bosansko misljanje. Brani se nesto ne objasnjivo i nesto bez ikakve logike. Kako nemas sta zamjeriti igracima ako primis glup go. Primis glup go ovdje primis glup go tamo (frajer je opali iz Vogosce i razbijeti prozor na Skenderiji) i ti nemas sta zamjeriti. Ili jos bolji komentari raje Cala voli Sarajevo i takve budalastine. Jarane pa Lesko voli klub bar 5 puta vise od Cale i po toj logici treba biti trener kluba (imao bi isti rezultat ko Cala :izet: - lesko imas moj glas za :kiss: trenera). Halo bolan moras imati muda i viziju. Ko odlucuje ko ce igrati i koga ce angazovati za slijedcu sezonu? Naravno trener. Tako je svugdje bilo i bit ce. Ako ti neko drugi odlucuje onda se kaze "hvala lijepo al ja ne zelim raditi na takav nacin", Zar ne? Ko je postavio onakvu igru u Moldaviji? Ja znam al jedan dio navijaca ne zna. Svak je kriv osim mene. I tako u krug. Onda dodje nase klasicno pravdanje: "dobro je nek ne puca". Ovo ce se zaboraviti cim dodje derbi a ja cu i dalje sucur Allahu trpati par milja maraka jos koji mjesec. To je nase razmisljanje na svim nivoima.
Rjesenje je vratiti Kodru ili Musemica i dati im 2 godine za konsolidaciju kluba. Kodro zbog pristupa i razmisljanja te sto je vidio kako klubovi u Evropi funkcionisu, a Musemic jer pored ljubavi ipak ima i malo znanja sto je rijetkost u nasem fudbalu.
Da zavrsim (poceo sam se nervirati sto nije dobro za zdravlje) napravi plan tj. postavi cilj i kreni ka ostvarenju tog cilja. Odluci se dacu sansu nasoj djeci ili kupovat cu igraca ali samo kvalitet. Za par godina sve bi doslo na svoje al kod nas ce i dalje biti ona klasika "daj mi danas stoju jebes hiljadu iduci mjesec jer ko zna hocu li bit ziv iduci mjesec".
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#11727 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by sencobih »

Kad je Malta dobila našu reprezentaciju 2-1 od tada na eurosongu nam vazda daju najviše bodova. U svakom zlu se nađe ponešto dobro. :D
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#11728 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by animus »

Klub ima puno problema koje treba rjesavati. Ne moze ih rjesavati skupina huligana sa tribina. Ti huligani su najveci problem kluba. Ne mislim na sjever koji navija cijelu tekmu i daje podrsku. Nije to ni zapad koji je dosta neutralan. To su grupice sa istoka koje misle da se njih nesto pita. Problem je sto im se popusta pa je i doslo do ovoga. Ti ljudi tjeraju svakoga ko dodje u klub. Trenere, igrace, upravu, navijače i ko zna koga jos. I onda se pitamo sto nemamo dovoljno igraca, sto nam niko nece doci ni za solidne pare a nekad su djaba dolazili. Posjeta ocajna. Uprava ne smije nista mijenjati. Sve to zbog analiticara kako im se tepalo a koji zaslužuju puno gore ime. Jebes takvu publiku koja prije pocetka utakmice krene sa prozivanjem igraca i to im smjesno. Ti isti nakon utakmice se dogovaraju da idu igracima na kucna vrata. O posjetima treninzima da i ne govorimo. Misle da vole klub a unistavaju ga vise nego smradovi iz Selje.
Nema njih puno 20-ak najglasnijih i jedno 50 koji ih podrzavaju.
Jebes klub koji dopusta da bude taoc šačice kretena. Jadno je gledati kako su nasi igraci ubijeni u pojam od ove grupice. Zato nasi igraci kad odu u normalan klub igraju kao preporodjeni. Ovo se mora mijenjati sto prije ili nam slijede jos veci problemi.
Garantujem da bi ova ekipa i trener u drugom klubu npr. Mladost Kakanj, harala ligom.
al-em
Posts: 3119
Joined: 01/03/2014 00:26

#11729 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by al-em »

svi u napad wrote:" ja mislim da se za sinocnu tekmu nema sta zamjerit ni igračima na zalaganju ni Cali na postavci igre. Fulali smo svasta a primili glup gol".
Ovo misljnje je tipicno nase snishodljivo bosansko misljanje. Brani se nesto ne objasnjivo i nesto bez ikakve logike. Kako nemas sta zamjeriti igracima ako primis glup go. Primis glup go ovdje primis glup go tamo (frajer je opali iz Vogosce i razbijeti prozor na Skenderiji) i ti nemas sta zamjeriti. Ili jos bolji komentari raje Cala voli Sarajevo i takve budalastine. Jarane pa Lesko voli klub bar 5 puta vise od Cale i po toj logici treba biti trener kluba (imao bi isti rezultat ko Cala :izet: - lesko imas moj glas za :kiss: trenera). Halo bolan moras imati muda i viziju. Ko odlucuje ko ce igrati i koga ce angazovati za slijedcu sezonu? Naravno trener. Tako je svugdje bilo i bit ce. Ako ti neko drugi odlucuje onda se kaze "hvala lijepo al ja ne zelim raditi na takav nacin", Zar ne? Ko je postavio onakvu igru u Moldaviji? Ja znam al jedan dio navijaca ne zna. Svak je kriv osim mene. I tako u krug. Onda dodje nase klasicno pravdanje: "dobro je nek ne puca". Ovo ce se zaboraviti cim dodje derbi a ja cu i dalje sucur Allahu trpati par milja maraka jos koji mjesec. To je nase razmisljanje na svim nivoima.
Rjesenje je vratiti Kodru ili Musemica i dati im 2 godine za konsolidaciju kluba. Kodro zbog pristupa i razmisljanja te sto je vidio kako klubovi u Evropi funkcionisu, a Musemic jer pored ljubavi ipak ima i malo znanja sto je rijetkost u nasem fudbalu.
Da zavrsim (poceo sam se nervirati sto nije dobro za zdravlje) napravi plan tj. postavi cilj i kreni ka ostvarenju tog cilja. Odluci se dacu sansu nasoj djeci ili kupovat cu igraca ali samo kvalitet. Za par godina sve bi doslo na svoje al kod nas ce i dalje biti ona klasika "daj mi danas stoju jebes hiljadu iduci mjesec jer ko zna hocu li bit ziv iduci mjesec".
:thumbup:

Tako smo prosle godine zijanili titulu, kup, ispali smo najveci gubitnici prvenstva, sad dozivljavamo blamazu protiv amatera koji cu cak losiji i od predstavnika luksemburga...

Al jok, neka cale voli klub, vojnik kluba. Eee frajeru je izvlakusa to sto nas je petrak izradio. Hahah, pa nikad nisam cuo tako nesto.

Kodro je bio odlican izbor, bio je tu ali smo ga otjerali i to je najveca greska zadnjih par godina sto se tice strucnog i igrackog kadra.
al-em
Posts: 3119
Joined: 01/03/2014 00:26

#11730 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by al-em »

Jel moze gore od cale bekica i crnkica?

Tjeralo se cesce bez razloga, al nikad se nije desilo ispadanje u prvom pretkolu, ovo je dno i promjene su neophodne.
VPSA
Posts: 517
Joined: 19/05/2017 14:25

#11731 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by VPSA »

svi u napad wrote:" ja mislim da se za sinocnu tekmu nema sta zamjerit ni igračima na zalaganju ni Cali na postavci igre. Fulali smo svasta a primili glup gol".
Ovo misljnje je tipicno nase snishodljivo bosansko misljanje. Brani se nesto ne objasnjivo i nesto bez ikakve logike. Kako nemas sta zamjeriti igracima ako primis glup go. Primis glup go ovdje primis glup go tamo (frajer je opali iz Vogosce i razbijeti prozor na Skenderiji) i ti nemas sta zamjeriti. Ili jos bolji komentari raje Cala voli Sarajevo i takve budalastine. Jarane pa Lesko voli klub bar 5 puta vise od Cale i po toj logici treba biti trener kluba (imao bi isti rezultat ko Cala :izet: - lesko imas moj glas za :kiss: trenera). Halo bolan moras imati muda i viziju. Ko odlucuje ko ce igrati i koga ce angazovati za slijedcu sezonu? Naravno trener. Tako je svugdje bilo i bit ce. Ako ti neko drugi odlucuje onda se kaze "hvala lijepo al ja ne zelim raditi na takav nacin", Zar ne? Ko je postavio onakvu igru u Moldaviji? Ja znam al jedan dio navijaca ne zna. Svak je kriv osim mene. I tako u krug. Onda dodje nase klasicno pravdanje: "dobro je nek ne puca". Ovo ce se zaboraviti cim dodje derbi a ja cu i dalje sucur Allahu trpati par milja maraka jos koji mjesec. To je nase razmisljanje na svim nivoima.
Rjesenje je vratiti Kodru ili Musemica i dati im 2 godine za konsolidaciju kluba. Kodro zbog pristupa i razmisljanja te sto je vidio kako klubovi u Evropi funkcionisu, a Musemic jer pored ljubavi ipak ima i malo znanja sto je rijetkost u nasem fudbalu.
Da zavrsim (poceo sam se nervirati sto nije dobro za zdravlje) napravi plan tj. postavi cilj i kreni ka ostvarenju tog cilja. Odluci se dacu sansu nasoj djeci ili kupovat cu igraca ali samo kvalitet. Za par godina sve bi doslo na svoje al kod nas ce i dalje biti ona klasika "daj mi danas stoju jebes hiljadu iduci mjesec jer ko zna hocu li bit ziv iduci mjesec".
Kakve su ovo montaze jbte ispade ja branim Calu :mrgreen:

Vidim da si moju rečenicu izvukao a kontekst si fulio totalno. Znaci vec u narednoj recenici govorim da je iskljucivi krivac za ovo ispadanje Cala zbog poteza u prvoj tekmi i da sam apsolutno za to da preuzme odgovornost, a u širem smislu krivac su i kompletne klupske strukture zbog svih svojih poteza godinama unazad.

I kad kazem da igracima nemam sta zamjerit naravno da tako i mislim. Sve sto mi navijaci od njih mozemo traziti jeste da se bore i daju maksimum, a to sto smo primili glup gol je mjesavina neznanja i lose srece (vise neznanja) ali svaka razumna logika ce reci da se ne mozes ljutiti na nekoga jer ne zna bolje, kriv je onda onaj ko ga je doveo i dao mu da igra. A glupe golove s vremena na vrijeme svakako primi i Real Madrid.
svi u napad
Posts: 1869
Joined: 14/10/2012 14:40

#11732 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by svi u napad »

Sliver pa evo ja dadoh 2-3 prijedloga. Vjeruj mi da bi se obojica vratila. Kodro uz malo vise para a Musemic jarane ima bordo boju u krvi. Napisah da treba ili nasu djecu forsirati (nista ne bi bili losiji od ovih sto igraju) ili kupovati ono sto valja tip. Benko ili Velkoski. Ono sto sam napisao da trener treba imati muda vazi i za upravu. Prije ovog usranog rata nikad se ni u jednom klubu niko nije bojao navijaca niti su se isti sta pitali. Tvoje je da navijas i podrzis klub ako ga volis ili jednostavno ne ides na tekme ako si nezadovoljan. Prazne tribine su najbolje mjerilo popularnosti i ljubavi prema klubu. Trzisna ekonomija je jarane neumoljiva i samo zahvaljujuci ponudi i potraznji tj. kvaliteti uspjevas. To je sustina u svim oblastima. E sad sto ce ti ovdje neko ili nekoliko bosanskih fukara objasnjavati da je dzigerica bolja od bifteka do tebe/nas je. U normalnim zemljama ce ti se samo nasmijati. Nece cak ni pomisliti da ti nesto objasnjavaju jer si se sam sa ovom tvrdnjom diskfalifikovao za daljnju diskusiju.
PS: i ja cu i dalje narucivati bubreznjak i rebara jer ne znam za bolje :D :D :thumbup: i dalje cu misliti da smo mi najbolji u Evropi sta ce bolan Real i Barca kad im igraci ni cevapa nisu okusili, sta ce oni ba :izet:
Ali_G
Posts: 4641
Joined: 02/03/2002 00:00

#11733 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Ali_G »

Sad se zali Kodro, a svi smo slavili kad su ga otjerali. Licemjerna smo publika, pa i ne zasluzujemo bolje. Do juce je vecina bila i za Calu, sad vecina preko noci bi smjenjivala. Kolektivna sizofrenija
User avatar
enko 1964
Posts: 1084
Joined: 11/02/2010 10:45

#11734 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by enko 1964 »

Ja mislim da se ovdje uticaju navijača na igračku i kadrovsku politiku kluba, neosnovano daje preveliki značaj.
Istina je da se u prošlosti znalo zloupotrijebiti "mišljenje" navijača u nekim obračunima ljudi unutar kluba ali i to se dešavalo onda kada imamo bar dvije, podjednako jake struje unutar klupskih nazovi organa i onda je navodni pritisak navijača bio k'o fol, tas na vagi.
U suštini, ne pitamo se ništa i bolje da je tako.
Sa ovim što se sada dešava, od propalih sezona, rezultatske bruke, euforije oko stvaranja Sarajeva koje će napraviti veliki iskorak u odnosu na ostatak PL do blagog sunovrata, navijači nemaju ništa.
Budimo realni, sve nas je manje na tribinama. Čak ni derbi navijača više nema u nekadašnjem broju.
Bolja igra i zalaganje, bolji rezultati su jedino što mene kao navijača zanima a kad i ako do toga dođe, biće više publike i navijanja a manje psovki i pljuvanja. Za one što im je stadion mjesto za liječenje vlastitih frustracija svakako nema lijeka i trpit' ih je kako god.
User avatar
leškarenje
Posts: 17455
Joined: 30/12/2010 20:49
Location: Sa druge strane

#11735 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by leškarenje »

A kad mi izbacimo jačeg od sebe isto tako ostajemo upisani u istoriju ili ostajemo upisani samo kad nas izbaci slabiji. Što ne mogu buranije s pritkama :oops:
User avatar
Logovan
Posts: 94352
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#11736 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Logovan »

Tema se može zaključati. :lol:

Hvala upravi, stručnom štabu i igračima. :oops:
sarajevo999999
Posts: 852
Joined: 28/02/2012 14:44

#11737 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by sarajevo999999 »

leškarenje wrote:A kad mi izbacimo jačeg od sebe isto tako ostajemo upisani u istoriju ili ostajemo upisani samo kad nas izbaci slabiji. Što ne mogu buranije s pritkama :oops:
... smo izbacivali... ostajali upisani u historiju... ostajemo upisani...
Perfekt-perfekt-prezent.
Dezurni branioc leskarenje ne odustaje od direktive :lol:

Rastjerati ološ!
User avatar
perscitus
Posts: 678
Joined: 18/03/2008 15:17
Location: Mekka - Sinaloa

#11738 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by perscitus »

Husref vs Cala: Ispasti od Kukesija sa napadacem u vidu Melunovica vs Ispasti od Zarije bez napadaca u opticaju. Drugo, Kodro NECE DOCI VISE NIKAD U SARAJEVO ILI NASU LIGU Shvatite vec jednom, postoji nesto sto se zove obraz. Trece, mi nemamo para, za nekim STARIM Velkoskim, Benkom etc.... Nasa stvarnost i alternativa je mnogo ogranicenija nego sto ljudi misle.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#11739 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by nema me tamo »

Kako imate snage i dalje da pisete o debilnim igracima?

Boli njih kurac oni su po jezerima, morima..
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#11740 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by last mohicans »

Nisu,Saric juče pobjego na Bijambare.Ko veli nece me tam niko naci.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45218
Joined: 29/12/2005 01:20

#11741 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by jeza u ledja »

enko 1964 wrote:Ja mislim da se ovdje uticaju navijača na igračku i kadrovsku politiku kluba, neosnovano daje preveliki značaj.
Istina je da se u prošlosti znalo zloupotrijebiti "mišljenje" navijača u nekim obračunima ljudi unutar kluba ali i to se dešavalo onda kada imamo bar dvije, podjednako jake struje unutar klupskih nazovi organa i onda je navodni pritisak navijača bio k'o fol, tas na vagi.
U suštini, ne pitamo se ništa i bolje da je tako.
Sa ovim što se sada dešava, od propalih sezona, rezultatske bruke, euforije oko stvaranja Sarajeva koje će napraviti veliki iskorak u odnosu na ostatak PL do blagog sunovrata, navijači nemaju ništa.
Budimo realni, sve nas je manje na tribinama. Čak ni derbi navijača više nema u nekadašnjem broju.
Bolja igra i zalaganje, bolji rezultati su jedino što mene kao navijača zanima a kad i ako do toga dođe, biće više publike i navijanja a manje psovki i pljuvanja. Za one što im je stadion mjesto za liječenje vlastitih frustracija svakako nema lijeka i trpit' ih je kako god.
Mislim da se uticaj navijaca ne preuvelicava, nego podcjenjuje, ali pod to "uticaj" ocigledno ne mislimo na isto.
Ono sto ja govorim je da postoji prevelik indirektni uticaj misljenja javnog mijenja na odluke UpravA Sarajeva u zadnjih 5-6 godina. Mislim, normalno je da se opipava puls javnosti, ali mislim da je kod nas to previse izrazeno. To je pogotovo vazilo kod prethodne uprave, i to mislim zato sto je ta uprava dosla tu gdje jeste uz pomoc navijaca, originalno, i sto su na neki nacin htjeli njima da podilaze, ma kako to sada apsurdno zvucalo. No, to apsurdno zvuci izmedju ostalog i zato sto je misljenje javnog mijenja apsurdno. Jedan dan hocemo jedno, drugi dan hocemo suprotno od toga. Hvali igraca, hvali trenera, sutra ga satri nogama. To smo vidjeli u bezbroj primjera. Skoro svakog igraca smo otjerali bijelim maramicama ili "toljagama", a mnoge smo dugo hvalili. Onda kad prodje neko vrijeme, opet ih hvalimo i prizeljkujemo nazad. Naravno, nisu to svi, ali dovoljno je 20ak glasnih da pokrene ostale i usuti normalne. Problem je isto tako uticaj medija, socijalnih mreza, a uprave su bile previse povezane sa navijacima i na taj nacin.

Konkretno, najbolji primjer toga je dovodjenje Saida Husejinovica. Znaci bez ikakvog rezona, bez ikakve isplativosti, dovedi fizicki propalog igraca i daj mu ogromnu platu. "Bolji je s jednom nogom od pola nasih igraca", to je bila mantra, vrtila se dugo po forumima. I onda uprava dovede tog igraca da se smiri javnost, da zadovolje misljenja ljudi koji ista mijenjaju iz mjeseca u mjesec. Primjeri toga su i dovodjenja raznih trenera iz vana, koji su kao trebali predstavljati iskorak naprijed. "Necemo nijednog trenera iz lige, treba nam stranac", i to je bila mantra. Pa se doveo Jarni, pa se doveo Kodro, pa se doveo Jesic. (I komsije su isto uradile sa Kosticem.) Onda je bila mantra "daj nam trenera koji poznaje ligu, koji je napravio uspjeh u ligi", pa se doveo Jovic, ranije Plisek, pa se htjelo dovesti debelog Celu. Pa je bila mantra "daj nam naseg covjeka, koji je ponikao za klub, zivi za klub" pa se podrzavao Uscuplic, ostavio nakon ljeta kad ga je trebalo otjerati, pa se ostavio na isti nacin Hurtic, pa se iz istog razloga ostavio na klupi sada Janjos. Prije toga isto tako doveden Husref. Sve je javnost trazila, sve su navijaci trazili. Dovodile su i zvjezde iz vana, i to se trazilo. Pa se doveo Stepanov, doveo se Alispahic, itd. Pa se onda tjeralo, redom svi treneri, i to je bilo zbog osluskivanja pulsa javnosti. Otjeraj trenera nakon pola godine, umjesto da mu das sansu da napravi sistem, pa se tako smirivala javnost. Smirivala se dolaskom Husrefa, smirivala se dolaskom Dzene, smirivala se dolaskom Jesica, smirivala se tjeranjem sviju redom, od Jovica do Hurtica. I uvijek je, kratkorocno, uradjalo plodom. Pa su tjerani igraci, redom evo Bilbija, Stojcev, Velkoski, Tatomirovic, Puzigaca, hajd Duljevica i Benku ne mogu reci da je vecina tjerala, ali i prema njima je bilo kritika. Ranije Suljic je psovan milion puta, ne znam pade mi na pamet Baric (koji sad igra u sampionu)....itd. Naravno, dosta drugih igraca je i zasluzilo tjeranje i jasno je bilo da nemaju kvalitet, ali ovi su bili cesto glavni na meti, jer se od njih najvise ocekivalo. A strasne stvari su o njima bile izrecene. Sad se takvi prizeljkuju nazad, pa je recimo Velkoski ponovo doveden, OPET zato sto se slusa puls javnosti. Prizeljkuje se i Stojcev, ne bi me cudilo da su i njega doveli. Igraci se redovno dovlace nazad jer kad se sve smiri onda opet, po misljenju javnosti koje se non stop mijenja, se sjetimo svih dobrih stvari koje su napravili, pa ih docekamo rasirenih ruku. Nema veze sto oni redovno prilikom povratka pruzaju slabije partije nego iz prvog mandata. Ima tu jos stvari.
Razne uprave kroz sve ove godine jednostavno u zadovoljavanju misljenja navijaca tog mjeseca traze alibi za svoj neuspjeh. Navijaci ne znaju sta hoce (a i zasto bi, nije njihov posao da to znaju), a uprava ne zna i slusa puls tih navijaca, umjesto da rade po svom profesionalnom misljenju (kojeg naravno nemaju). Da su Cali sada dali nogu i doveli nekoga drugog, raja ne bi bila zadovoljna (mislim prije Zarije). U to sam siguran. Da su umjesto Velkoskog doveli nekog Zgembu Hamdislica, raja bi govorila "a sto nije doveden Krste kad se nudio?".
I onda plus na to dodaj puno ljudi koji na socijalnim mrezama ciljano lobiraju za pojedine igrace, pojedine trenere, pojedine ljude koji bi mogli uletiti u upravu, i dobijes to sto dobijes.

I ne krivim ja navijace. Nije njihov posao da znaju sta treba raditi, ali ovo mijenjanje misljenja iz dana u dan, pamcenje ko u ribice, i kamaranje psovki kad nesto krene po zlu SIGURNO ima uticaj na rad uprave i kluba. Kriva ja uprava (upravE), jer to slusaju. Meni se zato svidja sve vece odvajanje uprave i navijaca, meni se svidja, bar teoretski, da nas vode neki ljudi koji nemaju veze sa Sarajevom (tipa Tan, Ilievski, Sabrina). Volio bih da su svi takvi. Drugim rijecima da veze nemaju sta hoce publika i da su potpuno odvojeni od misljenja obicne raje. To je ono sto se kaze "uticaj mahale". Za sada nije urodilo plodom, za sada se pokazuje da to ne pomaze, ali nije dovoljno vremena proslo. Drugo, naravno, previse je bilo neuspjeha, pogresnih odluka u radu, i ovo sad je ispravljanje tih stvari, plus naravno ambivalentan odnos vlasnika kluba. Ja licno sam ovo uvijek htio, da nas vode stranci i da samo jedan covjek odlucuje. Da u klubu vlada pravi kapitalizam. Da ne trosimo previse para, da se ne zaduzujemo, pa makar bili mediokritet (kao sto jesmo sada). Ja sam uvjeren da ce to dugorocno donjeti uspjeh. No raja nemaju strpljenja, i onda se stvori veliki pritisak, i tako idemo u krug....

Vidim dosta ovoga kod komsija, slican je to mentalitet jebiga...samo sto su oni u fazi ulaganja sveg zivog u uspjeh, a neko ce drugi, u buducnosti, placati taj racun.

Manje nerviranja oko svega nam treba. Manje shvatanja tragicnog svega ovoga. Mislim lako je to meni rec, ali eto....mislim da bi i to znacilo manje pritiska javnosti, manje mijenjanja misljenja iz dana u dan, i preneseno - manje uticaja mahale na rad kluba.

Ja sam vise puta navodio primjere raznih klubova iz Evrope koji su bili bog i batina u svojoj zemlji, pa propadali. Mislim da mnogi nisu svjesni kako je brutalan danas svijet fudbala. Veliki klubovi su se gasili, nestajali, prestajali postojati. Mi zivimo u nekom limbu, gdje kapitalisticki fudbal i dalje nije pokucao na vrata. A istovremeno, hocemo da se borimo protiv istih tih klubova, u istom tom kapitalistickom sistemu. Ne moze jebiga...
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45218
Joined: 29/12/2005 01:20

#11742 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by jeza u ledja »

uh sto se nasrah u sitne sate :-)
User avatar
perscitus
Posts: 678
Joined: 18/03/2008 15:17
Location: Mekka - Sinaloa

#11743 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by perscitus »

jeza u ledja wrote:uh sto se nasrah u sitne sate :-)
8) Sano tako.

Uprava koja dopusta najglasnim da kreiraju politiku kluba ne zasluzuje da bude uprava. Sto se tice djevojcica na terenu, psovalo se i psovace se! :D Fudbal je, je*emu mater! Svugdje je tako. I nama se psovalo dok smo igrali po mahalama, I to besplatno. :izet: A oni su itekako placeni...
Ali_G
Posts: 4641
Joined: 02/03/2002 00:00

#11744 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Ali_G »

Dosta si tacnih stvari napisao jezu. Ja kad cujem prizivanjae Stojceva, Kojasevica, Komazeca, meni muka. A nije da te zelje sto ti kazes ne dodju i do vecih nivoa, jer kod nas uprava sjedi skupa sa raznim ugostiteljima, pekarima i slicnom plejadom likova.
Ja se jedino ne bih slozio da su Tan, Sabrina i Ilievski prave osobe za nas. Ok, odjebajes polako sta svjetina misli, al ne mozes se ponasati ni ovako, zavrni pipe, postavi board na board. Ne mozes dopustiti da 15 dana pred sezonu ne znas s cim ulazis od igraca i to je godinama vec tako. Nije klub samo prihod/rashod. Treba tu naci mjeru.
svi u napad
Posts: 1869
Joined: 14/10/2012 14:40

#11745 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by svi u napad »

Dosta dobrih stvari si napisao Jeze. :thumbup: Ali ja isto mislim da Tan mora pokazati vise interesa ili naci nekog ko ce to pokazati, On ide onom logikom dao sam vam para a sad dajte vi meni. Tako je uradio u Cardifu i imao los rezultat tamo. Jebi ga ovi sto ulazu u velike klubove i angazuju se tamo, pojavljuju se na tekmama i odlucuju. Dobro Tan je 2-3 liga bogatasa i razumijem da mu nije fudbal glavna preokupacija ali jarane daj nekog savjetnika ili direktora iz neke tvoje firme da ovo malo uredi.
Licno mislim da bi se on najradje povukao iz ove kaljuze ali ovdje pa i izvan BiH nema nikoga ko je zainteresovan da to preuzme od njega. Iskreno nisam bio ni onda ni sad sretan sto nas je kupio. Nadajmo se boljim vremenima (to nam je jos ostalo) al bogami kceri cigani se oko kuce motaju.
User avatar
Cossack
Posts: 7145
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#11746 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Cossack »

User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#11747 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Tomahawk11 »

Trebali su nam kakvu premiju uplatiti sto smo ih izmorili.
Pa oni ni ne znaju kako su utakmicu zavrsili, popadali svi.
User avatar
Cossack
Posts: 7145
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#11748 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Cossack »

Tomahawk11 wrote:
Trebali su nam kakvu premiju uplatiti sto smo ih izmorili.
Pa oni ni ne znaju kako su utakmicu zavrsili, popadali svi.
Neka nam uplate 500.000 KM, taman koliko ce nam faliti u kasi zbog ispadanja :)
User avatar
SmokingMan
Posts: 18643
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#11749 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by SmokingMan »

Ma nedavno su ih u finalu kupa razmontirali istim rezultatom. :D

Joj,tačno me sramota. :lol:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#11750 Re: FK Sarajevo - Liga prvaka / Evropska liga.

Post by Tomahawk11 »

Ovo se moze ispraviti samo titulom prvaka :oops:
Post Reply