FK Sarajevo Akademija.

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
wickerman
Posts: 1680
Joined: 23/05/2010 21:57
Location: Dobrinja

#376 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by wickerman »

Dobra ona mjesta za reklame, taman da pive sakrivas od kamera,a kad upekne zvizdan da malo mahnes :D
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8551
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#377 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by Pitar sa Kariba »

Novo Pazarci trenirali na Burmiru.

senci-071
Posts: 312
Joined: 06/08/2011 22:40

#378 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by senci-071 »

Posle treninga gdje idu na presvlacenje i tusiranje.?
Jel nesto napravljeno.?
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8551
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#379 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by Pitar sa Kariba »

User avatar
Stroj-2
Posts: 2633
Joined: 12/04/2015 15:59

#380 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by Stroj-2 »

3. kolo Future Talents Cup:
U-17: FK Sarajevo 5:3 U.C. Sampdoria
:thumbup:
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#381 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by Grean »

Igrase li juniori i kadeti? Nema nista na duplom ili na Sport1, samo izvjestaj sa utakmica Olimpika i Travnika.

Juniori nam i ne stoje bas najbolje, ispred su Borac i Zrinjski. Zna li neko kakva su pravila, prijavljuje li Savez samo juniore za Ligu sampiona? Bar ove godine igraju samo Zeljini juniori, tj igrali posto su ispali.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#382 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by Grean »

Na zalost kadeti prepustise prvo mjesto Zelji nakon ove zadnje dvije nerijesene sa Slobodom i Olimpikom. A mislio sam poderat ce ligu kako su bili krenuli.
User avatar
Stroj-2
Posts: 2633
Joined: 12/04/2015 15:59

#383 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by Stroj-2 »

http://sport1.ba/foto-hadzic-nastavio-t ... u-butmiru/

Ponovo je blistao Nedim Hadžić koji je u ovoj utakmici postigao pet golova. :shock: Aferim momče, kakav talenat :thumbup:
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#384 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by Grean »

Razocarali su me pioniri porazom od Zelje, bilo je 4-2 iako je Zeljo imao igraca manje zadnjih pola sata. Jesenas su ti isti razbili Zeljine pionire.

Svaka cast za Hadzica, sad je na 33 gola ako se ne varam.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8551
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#386 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by Pitar sa Kariba »

User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#387 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by Muhamed Đakmić »

Juniori su treći nakon današnjeg domaćeg poraza od Slobode. Zaostaju šest bodova za drugoplasiranom Slobodom, a ako Željo danas dobije u Bijeljini, za njim će zaostajati devet bodova i onda je to kraj priče. Zapravo, i Široki će nas preskočiti, ima bod manje i utakmicu manje, koju bi trebao rutinski riješiti.

Četvrta u nizu sezona akademije koja se može okarakterisati totalnim promašajem, barem kada je u pitanju taj juniorski pogon. Ne pravi rezultate, ali ne pravi ni igrače za seniore. Ne pravi apsolutno ništa.

I prije nego što neko kaže da su rezultati nebitni, to je samo djelomično tačno, za ovakvu politiku poput naše gdje se u bescijenje prodaje sve iz juniorskog pogona što valja, jako je bitno izaći u omladinsku Ligu prvaka, ali eto, nema ništa od toga.

Kad jednu ili dvije sezone promašiš titulu to nije toliko grozno, ali kad si u četvrtoj sezoni akademije najdalje od titule otkad akademija postoji, onda stvarno nešto debelo ne štima.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8551
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#388 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by Pitar sa Kariba »

Nažalost naša jedina konstata je nazadak.

Image

Doduše, još smo u kupu u obje kategorije....
last mohicans
Posts: 11705
Joined: 09/08/2012 23:19

#389 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by last mohicans »

Sta ćemo više zboriti poslušajte nazovi trenera 'naći, 'naći., i sve će nam biti jasno.
http://sportsport.ba/bh_fudbal/uscuplic ... ila/229293

Hladno reče da Sloboda ima bolje igrače. Pa šta ste skupljali po BiH i dovodili lafo najbolju djecu u akademiju? Ili ih jeste doveli, a nema ko da ih vodi. Da sjedneš i plačeš. Nužan je potpuni remont akademije i dovođenje kvalitetnih trenera, a treneri kao Dženo mogu samo zagrijavanje voditi.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44883
Joined: 29/12/2005 01:20

#390 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by jeza u ledja »

Muhamed Đakmić wrote:Juniori su treći nakon današnjeg domaćeg poraza od Slobode. Zaostaju šest bodova za drugoplasiranom Slobodom, a ako Željo danas dobije u Bijeljini, za njim će zaostajati devet bodova i onda je to kraj priče. Zapravo, i Široki će nas preskočiti, ima bod manje i utakmicu manje, koju bi trebao rutinski riješiti.

Četvrta u nizu sezona akademije koja se može okarakterisati totalnim promašajem, barem kada je u pitanju taj juniorski pogon. Ne pravi rezultate, ali ne pravi ni igrače za seniore. Ne pravi apsolutno ništa.

I prije nego što neko kaže da su rezultati nebitni, to je samo djelomično tačno, za ovakvu politiku poput naše gdje se u bescijenje prodaje sve iz juniorskog pogona što valja, jako je bitno izaći u omladinsku Ligu prvaka, ali eto, nema ništa od toga.

Kad jednu ili dvije sezone promašiš titulu to nije toliko grozno, ali kad si u četvrtoj sezoni akademije najdalje od titule otkad akademija postoji, onda stvarno nešto debelo ne štima.
Htjedoh napisati da si u pravu, ali onda kontam, vrijeme ce pokazati. Moja neka nada je da ce ovi igraci koji odu napraviti nesto vani za koju godinu i da cemo tako steci ime, i na tome moci dalje graditi. Mozda je glupo i mozda se hvatam za slamku, ali eto.

Kad je krenulo i kako je krenulo ocekivao sam ne da osvajamo titule u omladinskim selekcijama, vec da dominiramo. Na kraju ne znam koliko je tu pitanje para, koliko pitanje strucnosti, koliko pitanje nedostatka strategije onih na vrhu.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#391 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by Muhamed Đakmić »

Ma i ja bih rekao da se radi o kombinaciji nestručnosti i nedostatka vizije.

Prošle sezone je Zrinjski u juniorskoj kategoriji bio prvak. Uglavnom su igrači bili iz mostarske regije, uz tek ponekog iz okoline. Naravno, nije to nikakav pokazatelj dobrog rada, jer ta njihova djeca su pet puta dalje od prvog tima nego naša, ali nekako, mi dovodimo iz cijele BiH, a većina ostalih klubova se bazira na svoju regiju. Ako već vodiš akademiju kao prvi tim, onda treba i da imaš neki rezultat.

I interesantno, kadeti su dvije godine zaredom bili prvaci i to u prvoj sezoni sa ekipom koja je u prosjeku bila godinu mlađa u odnosu na konkurente. Rijad Sadiku je u sezoni 2014/2015 igrao za kadete, iako je imao 14 godina u prvoj polusezoni. Tada su uspjeli osvojiti prvenstvo i razvaljivali su redom.

Nije mi jasno šta se desilo u međuvremenu i šta je to što izgube na prelazu iz kadeta u juniore, ali već dok dođu do juniora, to više ne budu toliko bolji igrači od konkurencije. I nije ovo samo jedna generacija, ovo su već cijele dvije generacije, jer to je taj neki period od 3 i po do četiri sezone.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44883
Joined: 29/12/2005 01:20

#392 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by jeza u ledja »

mozes li nam ukratko nacrtati gdje su zavrsili ti igraci? zasto i kako je samo kadusic danas u seniorima kad je akose ne varam uletio samo slucajno?
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#393 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by Muhamed Đakmić »

jeza u ledja wrote:mozes li nam ukratko nacrtati gdje su zavrsili ti igraci? zasto i kako je samo kadusic danas u seniorima kad je akose ne varam uletio samo slucajno?
Pa ukratko, većina njih je propala, ali to ne mora nužno značiti da su bili antitalenti u pitanju. Problem su u tim godinama promjene sredine, roditelji gladni para, sumnjivi menadžeri i pogrešni savjetnici igrača.

Recimo da je Drilon Cenaj prešao u Chievo, potom i u Salernitanu ili tako nešto, a sad se vratio u Velež. Bio je talentovan jer ne bi tek tako privukao pažnju italijanskih skauta, ali imao je oko sebe čudne savjetnike.

Ukupno je od osnivanja Akademije FK Sarajevo u januaru 2014. godine kroz nju prošlo oko 140 igrača (naravno, blizu pola tog broja je trenutno tu), ali samo ih je nekoliko dobacilo do prvog tima.

Samir Radovac, Marko Mihojević, Nemanja Anđušić, Faris Handžić, Marko Mihojević, Emir Plakalo i Vedad Gljiva su svi u određenoj fazi svoje karijere igrali za selekcije u akademiji, ali po mom mišljenju, oni nisu produkti akademije. Prije njenog utemeljenja, Radovac i Handžić su već uveliko bili debitovali u Premijer ligi BiH, dok su Mihojević i Anđušić skupa bili nakupili preko 50 nastupa za seniore Leotara prije nego su dovedeni u Sarajevo i prebačeni u akademiju. Plakalo i Gljiva su bili na pragu prvog tima puno prije formiranja akademije, a Gljiva je iz kadeta ili juniora otišao u Dortmund, pa se kasnije vratio u juniorski sastav. Nije ni on nešto što bi se nazvalo produktom akademije, mada jeste produkt omladinskog pogona Sarajeva.

Elvedin Herić, Anes Vazda, Advan Kadušić, Adnan Osmanović, Demirel Veladžić i Hamza Čataković su debitovali za Sarajevo, a njih se može označiti kao produkte akademije. Niko još nije ostavio veći trag osim naravno Kadušića. Ima godinu i po kako je Veladžić debitovao i odigrao 2-3 utakmice a onda mu se izgubio svaki trag. Herić je već propali talenat jer ove sezone ima manju minutažu nego prošle, a napunio je 20 godina. Vazdi nije ponuđen ugovor pa je otišao, a bio je dobar u juniorima. Bio je pola godine u ljubljanskoj Olimpiji, a sad je u Mladosti kod Husrefa. Ne igra redovno. Rastoder je potpisao ugovor, ali nije nikad dobio šansu za debi, sada je na posudbi u Visokom. Osmanović je više za pp-a :D

Interesantan je slučaj Rifeta Kapića, koji je bio kapiten juniora u sezoni 2013/2014. Odbio je ugovor, potucao se po seljačkim klubovima, ali se izborio za mjesto u Sloveniji i igra trenutno standardno za solidnog prvoligaša Goricu, s kojom je igrao i Evropsku ligu. On je napravio zasad najbolju karijeru. Najdalje je po imenu kluba dobacio Mak Varešanović, koji igra za Primaveru Udinesea, a postao je jedan od najmlađih strijelaca u historiji Premijer lige BiH prošle sezone protiv Drine. Naravno, ne mora ništa značiti igranje za Primaveru Udinesea, ali dečko nije netalentovan, solidan je. Puno su mu veće šanse da uspije nego što su bile Drilonu Cenaju. Za akademiju je malo igrao, više je igrao za sastav kadeta koji je tada igrao neku federalnu ligu. Dakle, bio je dio rezervnog sastava kadeta (prvi igra omladinsku Premijer ligu BiH, rezervni neku federalnu ligu). Dobio je papire bez problema kada je Mirza preuzimao Olimpik, a zauzvrat je Mirza obećao da neće praviti probleme sa Dalom Varešanovićem i da će pokušati pomoći Sarajevu da ostvari dobru odštetu od transfera. Toliko ja znam o ovoj priči :D

Marko Simović je igrao za Slaviju, mislim da je i sad tamo. Doveden je kao veliki talenat u akademiju iz Trebinja, ali nije išlo, kasnilo se sa njegovim ubacivanjem u seniore, kasnije je već izgubio sve ono što ga je krasilo.

Uglavnom, nemoguće je da smo imali kamaru netalentovanih fudbalera, prije će biti da smo upropastili brojne talente s obzirom na činjenicu da da smo dovodili iz svih dijelova BiH iz kojih je to moglo da se napravi. Problem predstavlja to što previše promjena dokrajči brojne mlade igrače, a mi nismo baš sredina koja je stabilna. Postoji naravno i druga strana medalje, a to bi bila ona da smo selektirali netalentovane igrače, ali svejedno je to problem onda, još veći nego da smo upropastili talente.

Ja nisam pobornik teorije da će se talenat prije ili kasnije dokazati i da će kvalitet isplivati, jer smo mi to na primjeru našeg kluba previše puta vidjeli. Pola godine ili godinu dana pada u ovoj fazi karijera može biti kobno za igrača. Anđušić je naprimjer bio vrhunski kvalitet, ali je igrao bolje kad je tek stigao u akademiju nego kad je izlazio iz nje. U svakom slučaju, mislim da nemamo kvalitetne trenere koji će uspjeti da igrača izbace spremnog za prvi tim, a s druge strane nemamo nikakvu sponu sa prvim timom ni razumijevanje u stručnom štabu prvog tima da su mladi igrači potencijalni izvor para, ali i kvalitetnih igara. To je opet uslovljeno činjenicom da našim trenerima otkaz uvijek visi nad glavom.

Kako god, stanje nije dobro, a nije ni moj post dobar, predug je :D Ali mislim da se neke stvari moraju prije ili kasnije promijeniti. I da, mora se obratiti malo više pažnje na selekcije ispod akademije. Jer nekako, meni čudno zvuči kad kažeš za igrača od 16 ili 17 godina da je polaznik akademije. Mislim, on je u tim godinama već igrač koji treba biti na pragu prvog tima i nije isključivo produkt tvog kluba, nego i onih u kojima je ranije igrao. A prilično malo je u akademiji onih koji su prošli omladinsku školu Asim Ferhatović Hase.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44883
Joined: 29/12/2005 01:20

#394 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by jeza u ledja »

Cuj los post? Odlican je. :thumbup:
Za nas malo manje upucene pogotovo. :D
User avatar
vegass
Posts: 575
Joined: 28/12/2008 02:13
Location: AFH - Istok

#395 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by vegass »

Muhamed Đakmić wrote:
jeza u ledja wrote:mozes li nam ukratko nacrtati gdje su zavrsili ti igraci? zasto i kako je samo kadusic danas u seniorima kad je akose ne varam uletio samo slucajno?
Pa ukratko, većina njih je propala, ali to ne mora nužno značiti da su bili antitalenti u pitanju. Problem su u tim godinama promjene sredine, roditelji gladni para, sumnjivi menadžeri i pogrešni savjetnici igrača.

Recimo da je Drilon Cenaj prešao u Chievo, potom i u Salernitanu ili tako nešto, a sad se vratio u Velež. Bio je talentovan jer ne bi tek tako privukao pažnju italijanskih skauta, ali imao je oko sebe čudne savjetnike.

Ukupno je od osnivanja Akademije FK Sarajevo u januaru 2014. godine kroz nju prošlo oko 140 igrača (naravno, blizu pola tog broja je trenutno tu), ali samo ih je nekoliko dobacilo do prvog tima.

Samir Radovac, Marko Mihojević, Nemanja Anđušić, Faris Handžić, Marko Mihojević, Emir Plakalo i Vedad Gljiva su svi u određenoj fazi svoje karijere igrali za selekcije u akademiji, ali po mom mišljenju, oni nisu produkti akademije. Prije njenog utemeljenja, Radovac i Handžić su već uveliko bili debitovali u Premijer ligi BiH, dok su Mihojević i Anđušić skupa bili nakupili preko 50 nastupa za seniore Leotara prije nego su dovedeni u Sarajevo i prebačeni u akademiju. Plakalo i Gljiva su bili na pragu prvog tima puno prije formiranja akademije, a Gljiva je iz kadeta ili juniora otišao u Dortmund, pa se kasnije vratio u juniorski sastav. Nije ni on nešto što bi se nazvalo produktom akademije, mada jeste produkt omladinskog pogona Sarajeva.

Elvedin Herić, Anes Vazda, Advan Kadušić, Adnan Osmanović, Demirel Veladžić i Hamza Čataković su debitovali za Sarajevo, a njih se može označiti kao produkte akademije. Niko još nije ostavio veći trag osim naravno Kadušića. Ima godinu i po kako je Veladžić debitovao i odigrao 2-3 utakmice a onda mu se izgubio svaki trag. Herić je već propali talenat jer ove sezone ima manju minutažu nego prošle, a napunio je 20 godina. Vazdi nije ponuđen ugovor pa je otišao, a bio je dobar u juniorima. Bio je pola godine u ljubljanskoj Olimpiji, a sad je u Mladosti kod Husrefa. Ne igra redovno. Rastoder je potpisao ugovor, ali nije nikad dobio šansu za debi, sada je na posudbi u Visokom. Osmanović je više za pp-a :D

Interesantan je slučaj Rifeta Kapića, koji je bio kapiten juniora u sezoni 2013/2014. Odbio je ugovor, potucao se po seljačkim klubovima, ali se izborio za mjesto u Sloveniji i igra trenutno standardno za solidnog prvoligaša Goricu, s kojom je igrao i Evropsku ligu. On je napravio zasad najbolju karijeru. Najdalje je po imenu kluba dobacio Mak Varešanović, koji igra za Primaveru Udinesea, a postao je jedan od najmlađih strijelaca u historiji Premijer lige BiH prošle sezone protiv Drine. Naravno, ne mora ništa značiti igranje za Primaveru Udinesea, ali dečko nije netalentovan, solidan je. Puno su mu veće šanse da uspije nego što su bile Drilonu Cenaju. Za akademiju je malo igrao, više je igrao za sastav kadeta koji je tada igrao neku federalnu ligu. Dakle, bio je dio rezervnog sastava kadeta (prvi igra omladinsku Premijer ligu BiH, rezervni neku federalnu ligu). Dobio je papire bez problema kada je Mirza preuzimao Olimpik, a zauzvrat je Mirza obećao da neće praviti probleme sa Dalom Varešanovićem i da će pokušati pomoći Sarajevu da ostvari dobru odštetu od transfera. Toliko ja znam o ovoj priči :D

Marko Simović je igrao za Slaviju, mislim da je i sad tamo. Doveden je kao veliki talenat u akademiju iz Trebinja, ali nije išlo, kasnilo se sa njegovim ubacivanjem u seniore, kasnije je već izgubio sve ono što ga je krasilo.

Uglavnom, nemoguće je da smo imali kamaru netalentovanih fudbalera, prije će biti da smo upropastili brojne talente s obzirom na činjenicu da da smo dovodili iz svih dijelova BiH iz kojih je to moglo da se napravi. Problem predstavlja to što previše promjena dokrajči brojne mlade igrače, a mi nismo baš sredina koja je stabilna. Postoji naravno i druga strana medalje, a to bi bila ona da smo selektirali netalentovane igrače, ali svejedno je to problem onda, još veći nego da smo upropastili talente.

Ja nisam pobornik teorije da će se talenat prije ili kasnije dokazati i da će kvalitet isplivati, jer smo mi to na primjeru našeg kluba previše puta vidjeli. Pola godine ili godinu dana pada u ovoj fazi karijera može biti kobno za igrača. Anđušić je naprimjer bio vrhunski kvalitet, ali je igrao bolje kad je tek stigao u akademiju nego kad je izlazio iz nje. U svakom slučaju, mislim da nemamo kvalitetne trenere koji će uspjeti da igrača izbace spremnog za prvi tim, a s druge strane nemamo nikakvu sponu sa prvim timom ni razumijevanje u stručnom štabu prvog tima da su mladi igrači potencijalni izvor para, ali i kvalitetnih igara. To je opet uslovljeno činjenicom da našim trenerima otkaz uvijek visi nad glavom.

Kako god, stanje nije dobro, a nije ni moj post dobar, predug je :D Ali mislim da se neke stvari moraju prije ili kasnije promijeniti. I da, mora se obratiti malo više pažnje na selekcije ispod akademije. Jer nekako, meni čudno zvuči kad kažeš za igrača od 16 ili 17 godina da je polaznik akademije. Mislim, on je u tim godinama već igrač koji treba biti na pragu prvog tima i nije isključivo produkt tvog kluba, nego i onih u kojima je ranije igrao. A prilično malo je u akademiji onih koji su prošli omladinsku školu Asim Ferhatović Hase.
Bravo za post!
Ko će pravit ba igrače od njih? Onaj alkos? Ili levat Hirtic?
Malo se zanosimo…
Company85
Posts: 688
Joined: 27/12/2016 15:11

#396 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by Company85 »

Hurtic nije u klubu otkad je smijenjen sa pozicije sefa strucnog staba.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#397 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by Grean »

vegass wrote:
Bravo za post!
Ko će pravit ba igrače od njih? Onaj alkos? Ili levat Hirtic?
Malo se zanosimo…
A ja mislim da pretjerujemo.

Ko napravi igrace od Hodzica, Bajica, Cimirota, Gojaka. Nisu ni oni bili u skolama Standarda iz Lijeza ili Ajaksa.

Treba imati muda i prostora a ne na solidnog Kadusica koji se taman digo dovoditi Hodzica iz Radnika, tad najboljeg desnog beka.

Posto tih muda nema niti ce ih biti jedini je izlaz Sarajevo B ali opet sumnjam da za to ima para u ovim novim vremenima sa zavrnutom pipom Vincenta Tana.
Company85
Posts: 688
Joined: 27/12/2016 15:11

#398 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by Company85 »

To je to. Nemaju kod nas treneri muda da naprave igraca. Evo sada i sa Janjosem ista stvar, mogli su sigurno neke minute dobiti Hadzic, Smajlagic ili cak Blagojevic, Mustafuc u veznom redu. Ne pljujem po Janjosu ali je takvo stanje, ispade odvratni Jesic jedini s mudima.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#399 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by Muhamed Đakmić »

Ma đavola je Ješić faca, to je samo šuplja priča.

Sarajevo je vodio u periodu od 10. do 21. kola Premijer lige BiH prošle sezone i u tom periodu je Mihojević bio totalno na marginama, Radovac je igrao i igrao je Kadušić. Uveo je u tim samo Kadušića, a one nastupe od po pet minuta nekom igraču pa onda neuvođenje istog do kraja svog mandata ne treba brojati.

On jeste uveo u tim dosta igrača, ali ništa sa njima nije napravio. U periodu od 10. do 21. kola kad je on bio trener (12 kola), uz izuzetak Radovca i Kadušića, svi ostali mladi igrači su dobili ukupno 96 minuta. To je jako loše i više je Hurtić minuta davao igračima nego on, ako već tjeramo mak na konac.

A glede ovoga za Kadušića/Hodžića, ja se ne slažem sa Greanom.

Nama svaki mladi igrač mora imati adekvatnu konkurenciju da bi napredovao, ali adekvatna konkurencija nije da ima duplo boljeg igrača od sebe na poziciji, jer je to nefer konkurencija. Nek dobije nekoga ko je bolji barem u tom prvom momentu, ali ne toliko bolji da ga se dobrim radom i trudom ne može izbaciti iz tima.

Mislim da su profili poput Hodžića, Almira i Amera Bekića, Rustemovića i ne znam ti ni ja koga još upravo takvi igrači koje nije loše imati u timu. Jer nije isto kad iz tima trebaš izbaciti Cimirota ili Jajala i kad trebaš izbaciti Rustemovića.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#400 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by Grean »

Ali je meni problem @Dzakmicu da Hodzic ne izgleda bolje ali igra vise i igra ozbiljnije utakmice.

Po meni Cala neposteno podcjenjuje Kadusica, igraca koji je recimo protiv Zelje bio najbolji na terenu. Po meni on bi trebao igrati i da je 10% losiji od Hodzica a cini mi se da je upravo obratno.
Post Reply