FK Sarajevo Akademija.

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Cossack
Posts: 7141
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#326 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by Cossack »

@Butmiran od tebe smo očekivali barem sedmični update... :mrgreen:
User avatar
R2D2_SA
Posts: 1301
Joined: 19/02/2007 11:45
Location: Sarajevo

#327 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by R2D2_SA »

KADETI SARAJEVA ČETVRTI U BEČU

SARAJEVO, 24. juna (FENA) - Kadeti Akademije Fudbalskog kluba Sarajevo, rođeni 1999. godine i mlađI, osvojili su četvrto mjesto na Prvom međunarodnom turniru "Fair Play Vienna" u Beču.

Ekipa Sarajeva na dvodnevnom turniru je odigrala pet susreta u kojim je zabilježila po dvije pobjede i remija, te jedan poraz.

Na startu su savladali beogradsku Crvenu zvezdu, pobjednika turinira, sa 1:0 i Team 99 iz Austrije sa 2:1, dok su remimizirali sa domaćom Admirom 0:0 i mostarskim Veležom 2:2.

Nakon dobro odigrane grupne faze turnira, kadeti Sarajeva su izborili nastup u polufinalu, gdje su uprkos angažovanoj i borbenoj igri izgubili od austrijskog St. Poltena minimalnim rezultatom 1:0.

Selekciju kadeta Sarajeva na turniru u Beču sa klupe vodili treneri Sanjin Alagić i Muhamed Džakmić.
Duka Dizel
Posts: 1115
Joined: 25/01/2015 08:29

#328 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by Duka Dizel »

Gledao sam onaj turnir u Pragu. Malo ste mu ovde pažnje posvetili, s obzirom da je u pitanju vrlo ozbiljan turnir na kojem se skenira svaki minut koji igrač provede na terenu. To je prava poslastica za ljude u klubu zadužene za analitiku.

Sarajevo je zauzelo 5.mesto u konkurenciji 12 klubova, što je odličan rezultat. Kiksali su protiv Ferencvarosa, jedne od najlosijih ekipa...inače bi ušli u finalnu grupu. Odigrali su s druge strane nekoliko odličnih mečeva i uzeli skalpove Dinamu iz Bukurešta, Galatasaraju, odigrali nerešeno sa PSV-om...sve ih ostavili iza sebe.
Prvu utakmicu sa Mariborom, odlično je branio golman Kenan Toplaović, ali nije se proslavio u daljem toku turnira pa se menjao sa Isovićem.
Prve utakmice su odlični bili def. vezni Sadik Skrijelj i napadač Semir Smajlagić.
Poslednje dve utakmice u napadu je igrao i proslavio se dečkić po imenu Nedim Hadžić. Dao je dva gola Dinamu iz Bukurešta i okrenuo rezultat. On je 1999 godište i mršuljav je,a Rumuni su tvrdi krkani...
Poslednju utakmicu sa Turcima, istakao se i ofanzivni vezni Demirel Veladžić.

Eto, to su neki igrači koje sam ja zapazio u toj generaciji.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#329 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by -LIBERO- »

Fino. Hvala na tom mini izvjestaju :thumbup:
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#330 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by todd_smith »

Demirel ce biti sljedeci Radovac ako nastavi sa radom, mali je izuzetan talenat
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#331 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by -LIBERO- »

To sam i ja cuo za tog malog. Samo necu da naglasavam, da ne pehiram :D
User avatar
Stroj-2
Posts: 2633
Joined: 12/04/2015 15:59

#332 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by Stroj-2 »

http://sportsport.ba/bh_fudbal/sarajlic ... vor/165944
Ovaj momak je veliki talenat, ako je istina :thumbup:
Duka Dizel
Posts: 1115
Joined: 25/01/2015 08:29

#333 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by Duka Dizel »

Nisu to stvari koje treba lajkovati.
Ne znam za malog, ali iz iskustva koje imam prateći mladje kategorije...tvrdim da će teško biti neke vajde od njega.
Mali ima 17 godina, klub mu nudi profesionalni ugovor i šansu da se nametne u seniorskoj konkrenciji...ali pojavljuje se njegov babo koji misli da mu je sin novi Džeko i da Čelik nije dovoljno dobra sredina za njega.
Pa nek ide u Sarajevo, ali tamo neće primirisati prvom timu i seniorima, a u njegovoj generaciji koliko sam video Sarajevo već ima par momaka u napadu, na koje se može takodje ozbiljno računati.

Nije takvo ponašanje generalno dobro za BiH fudbal.
Sad se to dešava Čeliku, a sutra će i Sarajevu...Videćete, akobogda pa vam profunkcioniše ta akademija, kad najtalentovaniji klinci od 16-17 godina ne budu hteli potpisivati profesionalne ugovore sa klubom, zato što će im neko napuniti glavu da odmah mogu preko u jake zapadne klubove.
lider
Posts: 1133
Joined: 12/02/2011 13:14

#334 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by lider »

Duka Dizel wrote:Nisu to stvari koje treba lajkovati.
Ne znam za malog, ali iz iskustva koje imam prateći mladje kategorije...tvrdim da će teško biti neke vajde od njega.
Mali ima 17 godina, klub mu nudi profesionalni ugovor i šansu da se nametne u seniorskoj konkrenciji...ali pojavljuje se njegov babo koji misli da mu je sin novi Džeko i da Čelik nije dovoljno dobra sredina za njega.
Pa nek ide u Sarajevo, ali tamo neće primirisati prvom timu i seniorima, a u njegovoj generaciji koliko sam video Sarajevo već ima par momaka u napadu, na koje se može takodje ozbiljno računati.

Nije takvo ponašanje generalno dobro za BiH fudbal.
Sad se to dešava Čeliku, a sutra će i Sarajevu...Videćete, akobogda pa vam profunkcioniše ta akademija, kad najtalentovaniji klinci od 16-17 godina ne budu hteli potpisivati profesionalne ugovore sa klubom, zato što će im neko napuniti glavu da odmah mogu preko u jake zapadne klubove.
Toga će biti sigurno, neizbježno je, ali može se napraviti ravnoteža kako to radi Mamić u Dinamu.
north
Posts: 8041
Joined: 29/05/2010 23:00

#335 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by north »

lider wrote:
Duka Dizel wrote:Nisu to stvari koje treba lajkovati.
Ne znam za malog, ali iz iskustva koje imam prateći mladje kategorije...tvrdim da će teško biti neke vajde od njega.
Mali ima 17 godina, klub mu nudi profesionalni ugovor i šansu da se nametne u seniorskoj konkrenciji...ali pojavljuje se njegov babo koji misli da mu je sin novi Džeko i da Čelik nije dovoljno dobra sredina za njega.
Pa nek ide u Sarajevo, ali tamo neće primirisati prvom timu i seniorima, a u njegovoj generaciji koliko sam video Sarajevo već ima par momaka u napadu, na koje se može takodje ozbiljno računati.

Nije takvo ponašanje generalno dobro za BiH fudbal.
Sad se to dešava Čeliku, a sutra će i Sarajevu...Videćete, akobogda pa vam profunkcioniše ta akademija, kad najtalentovaniji klinci od 16-17 godina ne budu hteli potpisivati profesionalne ugovore sa klubom, zato što će im neko napuniti glavu da odmah mogu preko u jake zapadne klubove.
Toga će biti sigurno, neizbježno je, ali može se napraviti ravnoteža kako to radi Mamić u Dinamu.
Upravo, biti će toga, Duka je u pravu, ali nije rješenje ne dovoditi takve talente zbog toga što postoji potencijalna opasnost kurčenja i uslovljavanja od strane roditelja.... pravilnim usmjeravanjem pokušati njemu i ocu objasniti neke stvari....Tamo gdje se ne bude moglo, raskinuti saradnju odmah ili je prije toga ni ne dogovarati, i bože moj...neće valjda svaki takav biti koji bude dolazio..Dobar primjer tog kretenizma je Gojak iz Želje, koji nije hto potpisati ugovor bez da mu se garantuje minutaža u prvom timu :skoljka: , pa ga uzme Nijaz kod kojeg sve može..Mi moramo biti oprezni sa tim situacijama i djelovati na pravi način u pravo vrijeme, a sve u interesu kluba....Nadam se da će tako i biti i sa ovim malim, ako dođe, kao i sa svim ostalim...
nebitan lik
Posts: 1433
Joined: 17/06/2011 22:29

#336 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by nebitan lik »

Duka Dizel wrote:Nisu to stvari koje treba lajkovati.
Ne znam za malog, ali iz iskustva koje imam prateći mladje kategorije...tvrdim da će teško biti neke vajde od njega.
Mali ima 17 godina, klub mu nudi profesionalni ugovor i šansu da se nametne u seniorskoj konkrenciji...ali pojavljuje se njegov babo koji misli da mu je sin novi Džeko i da Čelik nije dovoljno dobra sredina za njega.
Pa nek ide u Sarajevo, ali tamo neće primirisati prvom timu i seniorima, a u njegovoj generaciji koliko sam video Sarajevo već ima par momaka u napadu, na koje se može takodje ozbiljno računati.

Nije takvo ponašanje generalno dobro za BiH fudbal.
Sad se to dešava Čeliku, a sutra će i Sarajevu...Videćete, akobogda pa vam profunkcioniše ta akademija, kad najtalentovaniji klinci od 16-17 godina ne budu hteli potpisivati profesionalne ugovore sa klubom, zato što će im neko napuniti glavu da odmah mogu preko u jake zapadne klubove.
Jok eto plakacemo
Duka Dizel
Posts: 1115
Joined: 25/01/2015 08:29

#337 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by Duka Dizel »

lider wrote:
Toga će biti sigurno, neizbježno je, ali može se napraviti ravnoteža kako to radi Mamić u Dinamu.
Heh...Znaš li ti kako se radi u Dinamu?
Pisao sam o tome na drugoj temi.
To su ozbiljne stvari i opasne igre, jer su u pitanju veliki novci.

U Dinamu je Mamić "napravio ravnotežu", tako što je zaveo strahovladu.
Svi ti klinci su njegovi...njegovo roblje i on im je menadžer.
Nijedan drugi menadžer ne sme ni da prismrdi Dinamovim omladincima.
Sme, ali kad dodje vreme da najtalentovaniji potpišu ugovor sa Dinamom i Mamićem...onda nema zaebavanja i ucenjivanja kluba. Preti im se svim i svačim...Potpisuj to, inače će te zgaziti neki auto kad izadješ napolje, polomiće ti neko ruke i noge...šta će ti to u životu?

Partizan već ima velikih problema odavno. Dečaci od 14-15 godina, svi već imaju menadžere koji kuju planove sa roditeljima.
Šta može klub više da ponudi jednom 16-godišnjaku, osim profesionalnog ugovora, mesečne plate koju njegovi roditelji zarade za dve godine i forsiranja u prvom timu? Rekao bi čovek ništa više...
Ali oni traže nešto tipa pola miliona eura godišnje i kad se budu prodavali u inostranstvo, 40% od transfera menadžeru, 25 % mami i tati i ono što ostane klubu.
U klasi 1996 bila su tri supertalentovana dečaka, koje je još povrh svega onaj blentavi Mihajlović pozvao i na okupljanje A reprezentacije.
E zamisli tek te tragedije za mladi mozak.
Jedan je puko istog momenta (Radonjić), posle prvog intervjua za novine, propio se i pobudalio skroz. Još ga niko nije video kako igra, niti je debitovao u seniorskoj konkrenciji.
Drugi (Pantić) je dve godine ucenjivao klub, igrao je nešto malo u prvom timu, da bi ga zimus napokon šutnuli u tri pi.zde materine zajedno sa menadžerom i ćaletom. Tu je i savez podržao klub, pa je malog suspendovao iz mlade reprezentacije.
Treći (Živković) je odmah potpisao ugovor (ne baš sjajan po klub), odigrao je dve sezone,pokazao se, poneo i kapitensku traku, postao prvak sveta sa mladom reprezentacijom i sad je samo pitanje u koji evropski klub će otići i koliko će para uzeti. Može praktično da bira...

A takvih je unazad mnogo slučajeva.Skoro da niko nije postao igrač, a da se tako ponašao. Jedino je Sulejmani napravio kakvu-takvu karijeru u inostranstvu.

Loše je to generlno. Jako loše.
Tako da se ovakvima kao što je taj mali Mašić ne treba previše radovati.
Duka Dizel
Posts: 1115
Joined: 25/01/2015 08:29

#338 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by Duka Dizel »

nebitan lik wrote: Jok eto plakacemo
Ma neće niko plakati za njima.
Ali koji je onda smisao omladinske akademije, ako ćeš ti ulagati u decu, a ona te posle zaebavaju i ucenjuju i odu bez obeštećenja.
Treba i Čelik iz Zenice od nečega da živi.
nebitan lik
Posts: 1433
Joined: 17/06/2011 22:29

#339 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by nebitan lik »

Duka Dizel wrote:
nebitan lik wrote: Jok eto plakacemo
Ma neće niko plakati za njima.
Ali koji je onda smisao omladinske akademije, ako ćeš ti ulagati u decu, a ona te posle zaebavaju i ucenjuju i odu bez obeštećenja.
Treba i Čelik iz Zenice od nečega da živi.
Pa necemo plakat ako smo doveli tog talenta majka mu stara,i nece niko kod nas odlazit za sicu u to siguran budi jer neke stvari su se postavile na svoje noge,poredit Celik koji se na zalost raspada kao i mi do nedavno i sadasnje Sarajevo je tesko
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#340 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by Muhamed Đakmić »

Ako me sjećanje dobro služi, ovaj je bio kapiten juniora u akademiji prošle sezone, ali je na ljeto odbio da potpiše ugovor. Pratiti nastavak karijere:

http://www.transfermarkt.co.uk/rifet-ka ... ler/251676

Biće takvih slučajeva, zato ja ponavljam da je bitno da i ti potencijali iz akademije vide da se može uspjeti doći do prvog tima kroz igranje za omladinske timove Sarajeva, a ne da nas odbijaju radi transfera u ove ublehaške klubove.

Nije baš ugodno slušati Anđušića koji konstatuje da neće nikad zaigrati za Sarajevo :D
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#341 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by todd_smith »

Muhamed Đakmić wrote:Ako me sjećanje dobro služi, ovaj je bio kapiten juniora u akademiji prošle sezone, ali je na ljeto odbio da potpiše ugovor. Pratiti nastavak karijere:

http://www.transfermarkt.co.uk/rifet-ka ... ler/251676

Biće takvih slučajeva, zato ja ponavljam da je bitno da i ti potencijali iz akademije vide da se može uspjeti doći do prvog tima kroz igranje za omladinske timove Sarajeva, a ne da nas odbijaju radi transfera u ove ublehaške klubove.

Nije baš ugodno slušati Anđušića koji konstatuje da neće nikad zaigrati za Sarajevo :D
Sa takvim mentalitetom i nece.
User avatar
Maharadza
Posts: 16700
Joined: 30/01/2013 15:13

#342 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by Maharadza »

MUŠTULUK:

Image

Image

Image

Image - ENO BAGERA! :izet: :izet: :izet:

Image

A SADA...SPEKTAKL:

Image

ŠUĆUR ALLAHU GOSPODARU SVJETOVA!!!
north
Posts: 8041
Joined: 29/05/2010 23:00

#343 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by north »

Ide to sasvim dobro :thumbup: ....Ako se ne varam, dva terena su gotova, radi se treći..i onda ide ta neka druga faza, od narednog mjeseca ako se ne varam....Danas je isto Kusturica izjavio da su zbavili moderne sisteme za navodnjavanje terena, ma šta to značilo :D ....Nice, nice....
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#344 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by -LIBERO- »

Ovaj sa vjestackom travom ima neku posebnu podlogu, koja daje dodatnu amortizaciju prilikom trcanja, sto ima skoro isti osjecaj k'o kada trcis na terenu sa pravom travom. Znaci, puno bolji i savremeniji od onih podloga na pomocnim terenima Koseva.

Mislim da za par dana krece i izgradnja pratecih objekata, jer su neophodni da bi se dole pocelo sa treninzima.

Kusturica danas rece, da ide i tribina od 1500 sjedecih mjesta, gdje bi selekcije Akademije igrale takmicarske utaimice. A naravno i prvi tim poneku prijateljsku :D


Edit- ova zadnja fotka, onaj teren lijevo me interesuje, da vidimo kako se busenje primilo :D
User avatar
Logovan
Posts: 94166
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#345 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by Logovan »

Ahhh ljepote. :izet: :D
Dva terena gotova, hajmo još treći i još prateći objekti, tribina... :izet:
User avatar
PriNc_ba
Posts: 5924
Joined: 07/08/2009 12:28

#346 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by PriNc_ba »

ne znam da li se pricalo ranije o ovome...
ali mislim da je vakat da se malo gledaju fizicke predispozicije igraca bar od 15te godine pa kasnije kad im se bira pozicija na kojoj ce igrati. vakat je da se nizi igraci pocnu forsirati na pozicijama kreatora igre i na bekovima oni koji su brzi. ne sjecam se kad smo zadnji put beka kakvog izbacili a da je valjao.

sad mi nesto to pade na um a moRe biti i da grijesim mozda ali se fkt ne sjecam kad smo zadnji put izbacili robusnog napadaca. i ono sto jesmo unistile kafane i menadzeri i mahala :D kad su nam vec sve nekakvi sitni veznjaci i napadaci daj da kojeg onda na beku pokusamo izgraditi u igraca a i opcenito mislim da se takvi igraci danas vise traze u jacim ligama jer nije neka konkurencija :D pa napraviti dugorocni plan za 5-6 godina da se izbaci 10 bekova sa dobrim centarsutem, brzi i ko na bobama da su :D pa 4-5 da ih se proda uhar :D i 2-3 sebi ostavimo hahahaha
User avatar
Logovan
Posts: 94166
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#347 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by Logovan »

User avatar
Maharadza
Posts: 16700
Joined: 30/01/2013 15:13

#348 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by Maharadza »

Logovan wrote:
Naša djeca. :srce:
Ma sve su to upitnici i plaćenici! :oops:
User avatar
Maharadza
Posts: 16700
Joined: 30/01/2013 15:13

#349 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by Maharadza »

Evo U19 igra protiv nekakve "Pandev Academy U19" za 3.mjesto na ovome turniru:

http://www.ceecup.org/2015/en/stream.php

1:1
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#350 Re: FK Sarajevo Akademija.

Post by -LIBERO- »

Noviteti u Akademiji....

Organizaciono...(Skola fudbala 'Asim Ferhatovic-Hase')

http://www.fcsarajevo.ba/bs/omladinski- ... -hase/2492

Infrastrukturno...

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Post Reply