Fiverr - All About

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Bosh_Pumpa
Posts: 253
Joined: 31/01/2016 17:26

#1 Fiverr - All About

Post by Bosh_Pumpa »

Zanima me da li je iko cuo za stranicu Fiverr.To je kao online pijaca :D gdje korisnici postavljaju "tezge" (engl. "Gigs") po cijeni od 5 dolara.
Tu se moze svega naci
Neko pravi logotipe
Neko pise eseje i clanke na engleskom
Neko edituje videove
Itd... sve za 5 dolara.
Od svake transakcije kompanija uzima 1 dolar tako da se zapravo samo 4 dolara dobije od svake transakcije.
Potreban je samo account na stranici i PayPal account.
Kupci tvojih usluga mogu da ostavljaju rejting na tvom profilu,tako da to privlaci vise korisnika,samim time vise kupaca i vise para :D
Neko ko provodi dosta vremena na internetu samo sjedeći bi mogao da proba,te ako je vrijedan da zaradi dobar dzeparac.
Ako je ko bio na stranici,neka stavi svoja iskustva,koliko zaradjuje itd... :lol:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#2 Re: Fiverr - All About

Post by vjesticanametli »

Ja radim i tamo ....tj imam acc ali nisam aktivna jer imam dosta posla.privatno oko prevodenja pa se ne zezam s tim....al fina dzidza
Bosh_Pumpa
Posts: 253
Joined: 31/01/2016 17:26

#3 Re: Fiverr - All About

Post by Bosh_Pumpa »

Iza Horizonta wrote:
Bosh_Pumpa wrote:Zanima me da li je iko cuo za stranicu Fiverr.To je kao online pijaca :D gdje korisnici postavljaju "tezge" (engl. "Gigs") po cijeni od 5 dolara.
Tu se moze svega naci
Neko pravi logotipe
Neko pise eseje i clanke na engleskom
Neko edituje videove
Itd... sve za 5 dolara.
Od svake transakcije kompanija uzima 1 dolar tako da se zapravo samo 4 dolara dobije od svake transakcije.
Potreban je samo account na stranici i PayPal account.
Kupci tvojih usluga mogu da ostavljaju rejting na tvom profilu,tako da to privlaci vise korisnika,samim time vise kupaca i vise para :D
Neko ko provodi dosta vremena na internetu samo sjedeći bi mogao da proba,te ako je vrijedan da zaradi dobar dzeparac.
Ako je ko bio na stranici,neka stavi svoja iskustva,koliko zaradjuje itd... :lol:
Ako želiš dovesti posjetioce na svoj website ili forum, youtube video da bude viralan, SEO itd itd.Uglavnom ima još tih servisa kao fiverr.
Naravno.Vidio sam jedniog lika nosi znak sa natpisom po želji,hoda i skače po prašumi,penje se po drvećima :D
:lol:
zetareticula
Posts: 1062
Joined: 13/06/2014 12:02

#4 Re: Fiverr - All About

Post by zetareticula »

Evo ja se registrirao na ovo Fiveranje :D malo gledam ove klipove kako ovo fercera, ali na ovaj moj paypal ne mogu primati pare jer kartica mi ne podrzava imali kakav drugi fazon :)
zetareticula
Posts: 1062
Joined: 13/06/2014 12:02

#5 Re: Fiverr - All About

Post by zetareticula »

Iza Horizonta wrote:
zetareticula wrote:Evo ja se registrirao na ovo Fiveranje :D malo gledam ove klipove kako ovo fercera, ali na ovaj moj paypal ne mogu primati pare jer kartica mi ne podrzava imali kakav drugi fazon :)
kako ti kartica ne podržava, samo nađi premium opciju na paypal, možeš slat i primat pare.
Ma MasterCard, a za Bosnu moze samo Visa za primanje novca na PayPal jedino ako nisu sta izmjenili u skorije vrijeme.
Eisenheim
Posts: 91
Joined: 08/01/2015 11:18

#6 Re: Fiverr - All About

Post by Eisenheim »

Pozdrav,

Iz mog licno iskustva sa Fiverr-a moze se zaraditi ali se isto tako mora biti uporan sa slanjem ponuda na "Buyer requests". Ja sam od 20.09.2015 na Fiverr-u zaradio oko 1200$ vecinom radeci logo dizajn, biznis kartice, natpise na majice i vector tracing.
Jedna od rijetkih stranica na kojoj se i novo registrovani mogu malo progurati za razliku od freelancer i slicnih.
SerijeSync
Posts: 1128
Joined: 08/02/2016 20:35

#7 Re: Fiverr - All About

Post by SerijeSync »

Pozdrav jel neko radi preko fiverr, LOGO, prevode sa engleskog na bosanski.
electriq
Posts: 142
Joined: 10/06/2014 13:04

#8 Re: Fiverr - All About

Post by electriq »

od sebe pravite robove samo
dokle ?

dosta mi i fivera i upworka i 99designa i ostalih robovnlasnickih zajebancija na netu
na vama se bogate samo, rintacis za 5$, 10$, 20$ vazda sjedis za kompom
User avatar
holowey
Posts: 8486
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#9 Re: Fiverr - All About

Post by holowey »

electriq wrote:od sebe pravite robove samo
dokle ?

dosta mi i fivera i upworka i 99designa i ostalih robovnlasnickih zajebancija na netu
na vama se bogate samo, rintacis za 5$, 10$, 20$ vazda sjedis za kompom
bolje kafa, kladionica, blejanje, nego sjediti za kompjuterom... :evil:
User avatar
asMir11
Posts: 107
Joined: 31/08/2009 09:20
Grijem se na: Gree Hansol 12
Contact:

#10 Re: Fiverr - All About

Post by asMir11 »

holowey wrote:
electriq wrote:od sebe pravite robove samo
dokle ?

dosta mi i fivera i upworka i 99designa i ostalih robovnlasnickih zajebancija na netu
na vama se bogate samo, rintacis za 5$, 10$, 20$ vazda sjedis za kompom
bolje kafa, kladionica, blejanje, nego sjediti za kompjuterom... :evil:

Ili kod privatnika za 400 KM od jutra do sutra :izet: Živjeli freelance poslovi! :bih:
SerijeSync
Posts: 1128
Joined: 08/02/2016 20:35

#11 Re: Fiverr - All About

Post by SerijeSync »

ko zna može se fino zaradit na fiverr
Android Knego
Posts: 1558
Joined: 13/03/2012 08:11

#12 Re: Fiverr - All About

Post by Android Knego »

Bosh_Pumpa wrote:Zanima me da li je iko cuo za stranicu Fiverr.To je kao online pijaca :D gdje korisnici postavljaju "tezge" (engl. "Gigs") po cijeni od 5 dolara.
Tu se moze svega naci
Neko pravi logotipe
Neko pise eseje i clanke na engleskom
Neko edituje videove
Itd... sve za 5 dolara.
Od svake transakcije kompanija uzima 1 dolar tako da se zapravo samo 4 dolara dobije od svake transakcije.
Potreban je samo account na stranici i PayPal account.
Kupci tvojih usluga mogu da ostavljaju rejting na tvom profilu,tako da to privlaci vise korisnika,samim time vise kupaca i vise para :D
Neko ko provodi dosta vremena na internetu samo sjedeći bi mogao da proba,te ako je vrijedan da zaradi dobar dzeparac.
Ako je ko bio na stranici,neka stavi svoja iskustva,koliko zaradjuje itd... :lol:
nije sve za 5 dolara. mozes ponuditi "osnovnu uslugu" za 5$, ali i neke dodatne, koje su skuplje ali imaju neku dodatnu foru, kao npr. veća kolicina, brža isporuka ili sl.
Eisenheim wrote:Pozdrav,

Iz mog licno iskustva sa Fiverr-a moze se zaraditi ali se isto tako mora biti uporan sa slanjem ponuda na "Buyer requests".
mozes li malo pojasniti ovo "Buyer requests". za sta sluzi, koja je svrha?
User avatar
walter kurtz
Posts: 5917
Joined: 07/11/2014 08:27
Location: Nung river

#13 Re: Fiverr - All About

Post by walter kurtz »

Super stranica :thumbup:
Eisenheim
Posts: 91
Joined: 08/01/2015 11:18

#14 Re: Fiverr - All About

Post by Eisenheim »

Eisenheim wrote:Pozdrav,

Iz mog licno iskustva sa Fiverr-a moze se zaraditi ali se isto tako mora biti uporan sa slanjem ponuda na "Buyer requests".
mozes li malo pojasniti ovo "Buyer requests". za sta sluzi, koja je svrha?[/quote]



Pa to ti je ono gdje kupci postave nesto sto zele da im se napravi pa ti tu saljes ponudu. Hoces li oni prihvatiti tvoju ponudu zavisi od cijene i dodataka koji idu uz ponudu. Od novih korisnika se slabije kupuju gigovi s obzirom da ima veci broj iskusnih dizajnera koji bolje rade za iste pare.
Eisenheim
Posts: 91
Joined: 08/01/2015 11:18

#15 Re: Fiverr - All About

Post by Eisenheim »

Ako se neko jos dvoumi oko rada na Fiverr.com evo screenshot moje zarade od Augusta 2015 godine.
Kao usluge pruzao sam:
- Logo dizajn
- Vector tracing
- Vizit kartice
- Prevod engleskog na bh/hr/sr itd.

Najmanja zarada za jedan mjesec je bila 80KM a najveca 1200KM, ne racunajuci kad sam tek pocinjao kada mozda nije ni bilo zarade. Sve se u sustini svodi na to koliko se ulozi vremena i truda. S obzirom da sam stalno zaposlen u firmi ovo mi je dodatni izvor zarade koji radim iskljucivo poslije posla.

Image
Image
VrijemeReakcije
Posts: 5
Joined: 18/11/2019 08:34

#16 Re: Fiverr - All About

Post by VrijemeReakcije »

Ima li neko da je u ovom Fiverr Seller Plus programu (19USD mjesečno)?

Isplati li se to plaćati, ima li koristi neke od tog članstva?
Post Reply