Firefox - Extensions -Themes - News

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#526 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by semirsar »

ma kad se ja navikoh bez ovog radit, merevala i on preci na nesto drugo :mrgreen:

Image
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#527 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by L u c i f e r »

semirsar wrote:ma kad se ja navikoh bez ovog radit, merevala i on preci na nesto drugo :mrgreen:

Image
:D
User avatar
MTV
Posts: 14343
Joined: 21/08/2013 19:39

#529 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by MTV »

semirsar wrote:ma kad se ja navikoh bez ovog radit, merevala i on preci na nesto drugo :mrgreen:

Image
Ocekujem recenziju i ovog brauzera od Vizionara :mrgreen:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#530 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by Sanjarko »

L u c i f e r wrote:meni se 100% sviđa :)

brža je od kroma
Nisam ni rekao da nije.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#531 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by Sanjarko »

Ja mogu mimimalisticki skroz na njoj i sto se mene tice mogu sve ukinuti samo neka ne diraju ALT.

Poslano sa Waterfox-a.
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#532 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by L u c i f e r »

Vizionar 1985 wrote:
L u c i f e r wrote:meni se 100% sviđa :)

brža je od kroma
Nisam ni rekao da nije.
eh pa eto :)

nakurikaj samo malo ta podešavanja i vozi miško
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#533 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by L u c i f e r »

Vizionar 1985 wrote:Ja mogu mimimalisticki skroz na njoj i sto se mene tice mogu sve ukinuti samo neka ne diraju ALT.

Poslano sa Waterfox-a.
:?
smijesni_ste
Posts: 5976
Joined: 09/10/2009 16:46

#534 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by smijesni_ste »

Jel se ove tri tačkice, tj. Page actions ne mogu ukinuti iz Address bara? Stvarno me nerviraju...

Onda i ova boja menu bara i tabova...stavio sam light, ali opet nije to to

Da je brže, jeste
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#535 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by semirsar »

L u c i f e r wrote:
Vizionar 1985 wrote:Ja mogu mimimalisticki skroz na njoj i sto se mene tice mogu sve ukinuti samo neka ne diraju ALT.

Poslano sa Waterfox-a.
:?
iskreno, davno sam prestao ulazit u srz problema koje on ima sa nekim stvarima... jednostavno, ljepse mi je bez njih :mrgreen: :run:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#536 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by Sanjarko »

Pa mogu ali navika jos mi se onako vise svidzalo. Jb-ga vidjeti cemo kako ce ici. Hoce li biti + ili - na kraju sto se tice korisnika i za njih i za korisnike.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#537 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by Sanjarko »

Puno memorije i jedna i druga koriste. FF 750 mb na 4 taba a WF 850 mb na 8 tabova. CPU kada miruju mislim malo vise FF da koristi ali ja se ne razumijem u CPU. Stara verzija Lije mi je oko 550-750 mb koristila.

Meni je beskoristan skroz. Ne moze se nista vise ni izbaciti iz njega ni ubaciti u njega. Meni=Izbornik, beskoristan, ovo je mana velika. Ima jos mana koje sam naveo prije kao razdvojeni pokazi bukmarke i bukmarkirana stranica.

Fleksibilan prostor i ona strelica gdje ima lista adona pozitivna promjena.

Jos jedna moguca mana jest sta se desi kada se ukloni bukmarkiraj ovo iz URL gdje je adresa. Ako uklonim ne znam gdje ce otici.

Moguce da su meniju opcije dodali radi drugih uredzaja ali sto nisu napravili da se sve iz njega moze dodati i ukloniti kao na starom meniju.
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#538 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by L u c i f e r »

semirsar wrote:
L u c i f e r wrote:
Vizionar 1985 wrote:Ja mogu mimimalisticki skroz na njoj i sto se mene tice mogu sve ukinuti samo neka ne diraju ALT.

Poslano sa Waterfox-a.
:?
iskreno, davno sam prestao ulazit u srz problema koje on ima sa nekim stvarima... jednostavno, ljepse mi je bez njih :mrgreen: :run:
:eh:
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#539 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by L u c i f e r »

Vizionar 1985 wrote:Puno memorije i jedna i druga koriste. FF 750 mb na 4 taba a WF 850 mb na 8 tabova. CPU kada miruju mislim malo vise FF da koristi ali ja se ne razumijem u CPU. Stara verzija Lije mi je oko 550-750 mb koristila.

Meni je beskoristan skroz. Ne moze se nista vise ni izbaciti iz njega ni ubaciti u njega. Meni=Izbornik, beskoristan, ovo je mana velika. Ima jos mana koje sam naveo prije kao razdvojeni pokazi bukmarke i bukmarkirana stranica.

Fleksibilan prostor i ona strelica gdje ima lista adona pozitivna promjena.

Jos jedna moguca mana jest sta se desi kada se ukloni bukmarkiraj ovo iz URL gdje je adresa. Ako uklonim ne znam gdje ce otici.

Moguce da su meniju opcije dodali radi drugih uredzaja ali sto nisu napravili da se sve iz njega moze dodati i ukloniti kao na starom meniju.
pa ubacuješ u strelicu sa listom adona, to je sad meni za ubacivanje
a meni je ergonomska alternativna za alt

čitam šta pišem pa se smijem sam sebi... :D
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#540 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by Sanjarko »

L u c i f e r wrote:
Vizionar 1985 wrote:Puno memorije i jedna i druga koriste. FF 750 mb na 4 taba a WF 850 mb na 8 tabova. CPU kada miruju mislim malo vise FF da koristi ali ja se ne razumijem u CPU. Stara verzija Lije mi je oko 550-750 mb koristila.

Meni je beskoristan skroz. Ne moze se nista vise ni izbaciti iz njega ni ubaciti u njega. Meni=Izbornik, beskoristan, ovo je mana velika. Ima jos mana koje sam naveo prije kao razdvojeni pokazi bukmarke i bukmarkirana stranica.

Fleksibilan prostor i ona strelica gdje ima lista adona pozitivna promjena.

Jos jedna moguca mana jest sta se desi kada se ukloni bukmarkiraj ovo iz URL gdje je adresa. Ako uklonim ne znam gdje ce otici.

Moguce da su meniju opcije dodali radi drugih uredzaja ali sto nisu napravili da se sve iz njega moze dodati i ukloniti kao na starom meniju.
pa ubacuješ u strelicu sa listom adona, to je sad meni za ubacivanje
a meni je ergonomska alternativna za alt

čitam šta pišem pa se smijem sam sebi... :D
Ja sam volio vise neke u meni ubaciti koje manje koristi a ostale u bar. Po ovome meni beskoristan.
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#541 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by L u c i f e r »

Vizionar 1985 wrote:
L u c i f e r wrote:
Vizionar 1985 wrote:Puno memorije i jedna i druga koriste. FF 750 mb na 4 taba a WF 850 mb na 8 tabova. CPU kada miruju mislim malo vise FF da koristi ali ja se ne razumijem u CPU. Stara verzija Lije mi je oko 550-750 mb koristila.

Meni je beskoristan skroz. Ne moze se nista vise ni izbaciti iz njega ni ubaciti u njega. Meni=Izbornik, beskoristan, ovo je mana velika. Ima jos mana koje sam naveo prije kao razdvojeni pokazi bukmarke i bukmarkirana stranica.

Fleksibilan prostor i ona strelica gdje ima lista adona pozitivna promjena.

Jos jedna moguca mana jest sta se desi kada se ukloni bukmarkiraj ovo iz URL gdje je adresa. Ako uklonim ne znam gdje ce otici.

Moguce da su meniju opcije dodali radi drugih uredzaja ali sto nisu napravili da se sve iz njega moze dodati i ukloniti kao na starom meniju.
pa ubacuješ u strelicu sa listom adona, to je sad meni za ubacivanje
a meni je ergonomska alternativna za alt

čitam šta pišem pa se smijem sam sebi... :D
Ja sam volio vise neke u meni ubaciti koje manje koristi a ostale u bar. Po ovome meni beskoristan.
pa ubaci u strelicu sa listom adona
isto ti dođe
nije janko nego marko
ha ja

a meni nikad i ne otvaraj ako ti ne treba
nek stoji
ne ište ti hljeba
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#542 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by Sanjarko »

Nema da se vidi vise koja je stranica bukmarkirana. Velika mana. Kako da znam koja mi je strana bukmarkirana bez toga. Mislio sam da ima ali sad tek vidim da je ono dvoje sto sam naveo pokazi bukmarke i bukmarkuj stranicu. Ali nigdje da se vidi koja je stranica bukmarkirana.
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#543 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by L u c i f e r »

Vizionar 1985 wrote:Nema da se vidi vise koja je stranica bukmarkirana. Velika mana. Kako da znam koja mi je strana bukmarkirana bez toga. Mislio sam da ima ali sad tek vidim da je ono dvoje sto sam naveo pokazi bukmarke i bukmarkuj stranicu. Ali nigdje da se vidi koja je stranica bukmarkirana.
kako bolan nema :D
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#544 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by Sanjarko »

L u c i f e r wrote:
pa ubaci u strelicu sa listom adona
isto ti dođe
nije janko nego marko
ha ja

a meni nikad i ne otvaraj ako ti ne treba
nek stoji
ne ište ti hljeba
Pa kazem mogli su to ubaciti kao novinu i ovaj fleksibilni prostor a ostaviti da meni bude kao i prije pa ko zeli da ubaci ili izbaci ove kontrolne opcije iz njega ili adone. Sada su beskorisnim meni ucinili. A nedostaje im da se ikona sa kojom se vidi koja je stranica bukmarkirana.
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#545 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by L u c i f e r »

Vizionar 1985 wrote:
L u c i f e r wrote:
pa ubaci u strelicu sa listom adona
isto ti dođe
nije janko nego marko
ha ja

a meni nikad i ne otvaraj ako ti ne treba
nek stoji
ne ište ti hljeba
Pa kazem mogli su to ubaciti kao novinu i ovaj fleksibilni prostor a ostaviti da meni bude kao i prije pa ko zeli da ubaci ili izbaci ove kontrolne opcije iz njega ili adone. Sada su beskorisnim meni ucinili. A nedostaje im da se ikona sa kojom se vidi koja je stranica bukmarkirana.
e pa tad bi izgubili na brzini i stabilnosti
ne mere i jare i pare

ne kontam to za ikonu, ima zvjezdica, ima i bookmark meni sa bukmarkovanim stranicama, ima i sajdbar sa bukmarcima, ima i bokmark menadžer :-)
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#546 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by Sanjarko »

L u c i f e r wrote:
Vizionar 1985 wrote:Nema da se vidi vise koja je stranica bukmarkirana. Velika mana. Kako da znam koja mi je strana bukmarkirana bez toga. Mislio sam da ima ali sad tek vidim da je ono dvoje sto sam naveo pokazi bukmarke i bukmarkuj stranicu. Ali nigdje da se vidi koja je stranica bukmarkirana.
kako bolan nema :D
A evo vidim to je ovo ipak u URL gdje je adresa. Ali kako izvaditi iz toga ili vratiti kada se ukloni i gdje ode kada se ukloni.

Kod mene ja na WF to mogu da stavim gdje hocu, trenutno mi je skroz lijevo kod strelice a dodze mislim po tvornicki u sredinu.
User avatar
MTV
Posts: 14343
Joined: 21/08/2013 19:39

#547 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by MTV »

Meni se danas valjda sam Firefox apdejtovao. Mnogo je brzi i jedan jedini add-ons koji imam Flash Video Downloader je mnogo brzi nego prije. Njega koristim za download videa sa facebooka ili bilo koje druge stranice. Tako da sam zadovoljan jer predhodni FF mi je bio nekako spor naspram Chroma :thumbup:
Bookmarci i ostali bakraci me neinteresuju ni na jednom browseru. Od mene jos jedan :thumbup: svidja mi se sto je brz :mrgreen:
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#548 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by L u c i f e r »

Vizionar 1985 wrote:
L u c i f e r wrote:
Vizionar 1985 wrote:Nema da se vidi vise koja je stranica bukmarkirana. Velika mana. Kako da znam koja mi je strana bukmarkirana bez toga. Mislio sam da ima ali sad tek vidim da je ono dvoje sto sam naveo pokazi bukmarke i bukmarkuj stranicu. Ali nigdje da se vidi koja je stranica bukmarkirana.
kako bolan nema :D
A evo vidim to je ovo ipak u URL gdje je adresa. Ali kako izvaditi iz toga ili vratiti kada se ukloni i gdje ode kada se ukloni.

Kod mene ja na WF to mogu da stavim gdje hocu, trenutno mi je skroz lijevo kod strelice a dodze mislim po tvornicki u sredinu.
pa eno pogledaj kako je kod mene brate na onim jutrošnjim slikama :-)
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#549 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by Sanjarko »

Greska u kolacicima kod Kliksa. Pa zato se nije vidilo da mi je bukmarkovana, a da je meni poboljsao rad Mozile cisto sumnjam. Kakve veze ima meni sa motorom na kojem FF radi. Kako sam citao ovaj Kvantum je iz 2016 godine maloprije na nekoj stranici.
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#550 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by L u c i f e r »

jbg zar ne reče da si laik
Post Reply