Firefox - Extensions -Themes - News

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#501 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by L u c i f e r »

pa ne treba ti meni bar za to
u taskbaru minimalizujes ili povecavas prozore
ili na resize prozore pa ih gledas vise odjednom
ili show windows side by side
ili nabavis 2-3 monitora :zoka:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23295
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#502 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by Sanjarko »

Ma znam, ali na laptopu to nemogu,mislim na vise monitora. Mogu nesto i znam to i radim to ali nemogu svasta ili ne znam bas najbolje. Bude mi pun ekran prozora. Ali eto nekako ih poredam da mi budu pregledni opet i da ih mogu lako koristiti. Kazem nije losa ta opcija bila.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23295
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#503 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by Sanjarko »

Ovo za FF sve skoro pogasi ako ti ne treba. Imas sve na altu sta ti treba. Kod mene alt stalno upaljen i sve na dohvatu lako imam. Naravno ako volis minimalisticki.

Kod mene samo osnovno ima plus ove dzidze sto kazes.
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#504 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by L u c i f e r »

ma sve se moze nastimati, samo pitaj ovde :)
User avatar
Sanjarko
Posts: 23295
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#505 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by Sanjarko »

Ma znam da moze ali preko zice je tesko objasniti kako. Jb-ga nema mi ko uzivo da pokaze. Kako sam sve i dobro je da znam bilo sta.
zippoo87
Posts: 15654
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#506 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by zippoo87 »

ja tebe tek sada skonta...ti koristis neki waterfox a ja sam tebe razumio da koristis ovaj novi firefox quantum
quantum je vrhunski browser,sve leti na njemu a i ona slika koju sam poslao je iz quantuma
sorry,moja greska
User avatar
Sanjarko
Posts: 23295
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#507 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by Sanjarko »

Ma presao sam i ja na Kvantum ali ne valja po meni nikako. U meniju sve sto imate na Kvantumu imate sve i na altu i na Kvantumu i na FF prethodnim verzijama i na WF, koji mozete da zabiljezite da stoji stalno ukljucen i da vam je sve na dohvat ruke. Znaci na Kvantumu su ukinuli meni u koji su se adoni prije mogli ubaciti i mogu i dalje na Vodenoj Liji i skroz je on sada bespotreban mislim ako se ne varam. Vodena Lija je ista kao i prethodne verzije Vatrene Lije do 56 broja.

Cak su i redizajn stranice sa adonima, ekstenzijama uradili koji nevalja nikako. Prijasnji bio bolji i laksi za snaci se. Na prijasnjoj stranici sa adonima, ekstenzijama sve bilo sortirano za sta vam trebaju i koji trebaju vam.

A shvatio sam sto mi slike Lije kako sebi hoce da grize rep nema. To se zove Title Bar i nekako mi je se ugasio. Mozda Refresh kada sam radio i ostalo tako i na FF i na WF.
User avatar
escobar__
Posts: 8881
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#508 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by escobar__ »

Bože... :sax:
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#509 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by L u c i f e r »

:pisnuo: :sax:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23295
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#510 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by Sanjarko »

Ne znam sta je toliko smijesno. Kazem ne valja UI kod Kvantuma po meni nikako. Bolji kod WF-a i starih FF-a. Bolja i stara stranica bila. Cak se mogla i promjeniti izgledom, sada ne moze.
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#511 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by L u c i f e r »

Đe nije smiješno kad komplikuješ do bola, a sve ima sve prosto ko pasulj... :D

Ako nas i troluješ vala, halal ti burek, makar sam se slatko nasmijao, aferim... :thumbup:

U to ime, da nastavimo evo i pojašnjenja u daljnjim postovima... :sax:
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#512 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by L u c i f e r »

Image

Imaš overflow meni i u njemu možeš imati priručni pregled svih aplikacija kojih adona koje želiš, mada ne kontam šta će ti ih hejbet al haj, ko šta voli...
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#513 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by L u c i f e r »

Image

Na podešavanjima možeš dodavati u overflow meni šta god ti je volja, a možeš dodati i flexible space pa tu ubacivati šta ti je volja...
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#514 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by L u c i f e r »

Image

Desnim klikom na title bar otvaraš meni na kojem možeš aktivirati meni bar i bookmark bar, ako želiš...
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#515 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by L u c i f e r »

Image

Na sajtu extenzija (bivših adona) imaš sve svrstano po kategorijama, po preporučenim iliti featured, po tom ocijenjenim ili rated, po rastućoj popularnosti ili trending, a možeš ih i pretraživati po nazivu, u polju pretrage gore desno...
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#516 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by L u c i f e r »

Lucifer over and out. :ginisovac: :cao:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58776
Joined: 03/08/2010 19:04

#517 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by kakavdanakneiskustvu »

imam problem,promijenio mi se firefox,hajd to je ok,ali ne znam kako naci stranice koje sam bookmarkovao,prije sam to znao,sad nema teorije da to nadjem

p.s. popravljeno
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#518 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by Rugafet »

Citam dvije zadnje stranice teme i nesto kontam tacno da nema Vizionara trebalo bi ga izmislit...Lik garant ne trolla, nego je samo iskren do bola i onda to na kraju ispada pomalo smijesno. I inace, lik je skroz okej, kazem da ga ovaj forum nema trebalo bi ga izmislit.
Ajde evo lucifer je sad stavio i slikoviti tutorial, valjda ti pomogne pri snalazenju.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23295
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#519 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by Sanjarko »

Ma ja se nemogu snaci nikako. Sve ovo sto je naveo mislim da ima na altu. Samo novina sto sada mogu skloniti sa onom strelicom adoni. Meni beskorisan po meni jer sve to iz njega mislim da ima na altu, nema vise opcije pokazi bukmarke da vidis koji je zabiljezen sa strane recimo kod mene bilo, tako sebi nastimao a sada je mislim kod URL, u URL-u. Ne pisem jedini da im se UI ne svidza. Ko zna koliko je korisnika preslo na stare verzije i WF. A ova stranica sa adonima prije bila laksa. Bila u obliku liste od gore prema dole a sada kao aplikacije kakve, ko u Pleja ili nesto tako. Vidis nisam ni znao da ima uopste kako je bilo prije samo u ovim pravougaonicima ali sa lijeva na desnu stranu.

Koristit cu i Kvantum i cackati cu ga pa se mozda naviknem. Ali Jb-te FF koristim koliko dugo imam kompjuter i to kao jedini brauzer. Ne volim dramaticne, nagle promjene nikako u svom nekom sta znam, zivotu mozda, kako radim itd. A znam i da se i to ponekad desava ali ova ovakva dramaticna, nagla promjena UI je za mene sok.

Njima se svidza, meni i nekim drugima izgleda isto ne.
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#520 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by L u c i f e r »

Pa imaš i na altu, tj menu baru, kako je kome praktičnije... :)

Imaš još uvijek opciju bukmarka na strani: librari > bukmarks > tools > sidebar.

Image
User avatar
Sanjarko
Posts: 23295
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#521 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by Sanjarko »

Nije to ono sta sam mislio. Prije si imao ikonu bukmarka koja je svijetlila kada je neki bukmarkiran i na jedan klik ti se svi bukmarci pojave. Sada da vidis koji je bukmarkiran moras da gledas u URL a da pristupis im treba par klikova na mislim knjigoteku.

Meni se ne svidza ovaj UI i to je to a i nekima drugima isto tako. Kazem koristit cu je i dalje pa se mozda naviknem i mozda promjene neke stvari opet.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23295
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#522 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by Sanjarko »

Evo sad gledam. Razdvojili su. Na jednoj strani je pokazi bukmarke a na drugoj u URL koji je zabiljezen. Meni beskorisan jer se ne moze ni jedan adon ako sam vidio u njega da se stavi. A sve te opcije imaju na altu sto su na ovom novom meniju. Podijeli stranicu nestalo i vecina adona ne radi. Recimo najpopularniji speeddial.
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#523 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by L u c i f e r »

ako sam dobro skontao, tebe najviše zeza štekanje adona jer si ih imao dosta pa si naviko

ja imam 4-5 adona i svi rade

šteli se jbg, nema druge...

ako je ijedan browser prilagodljiv, onda je to zaista firefox
User avatar
Sanjarko
Posts: 23295
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#524 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by Sanjarko »

Ma slabo mi se svidza, ali eto nekome se svidza. Kaze jedan Dzordze 60% say it s-cks, 40% say it's great.
Ђорђе Аврамовић

1 day ago

60% Comments: Quantum sucks
40% Comments: Quantum is great
:evil:
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#525 Re: Firefox - Extensions -Themes - News

Post by L u c i f e r »

meni se 100% sviđa :)

brža je od kroma
Post Reply