Film Gibsonov "Pasija" iz ugla Katolika,Pravoslavaca, Muslimana i Židova!

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#101 Re: Film Gibsonov "Pasija" iz ugla Katolika,Pravoslavaca, Muslimana i Židova!

Post by Dope_Man »

beni-bu-man wrote:Sta bi rekli ateisti o ovom filmu ?
Koga briga, vidis da ni u naslovu nismo :D

Mada sam ja svoje rekao vec, naravno gledam ovo kao sto bi gledao i 300, Clash of Titans ili bilo koji drugi koji se bavi mitovima, ili antickim vremenom sa primjesama mitologije. Film kao film meni dosadan i, kao sto rekoh ranije, pokvario ga pretjeranim slowmotion fazonom. Razumijem da je htio prenijeti patnju, i mislim da je film pravo legao vjernicima kojima je i trebalo leci, ali za nas ostale relativno nezaniljiv.
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#102 Re: Film Gibsonov "Pasija" iz ugla Katolika,Pravoslavaca, Muslimana i Židova!

Post by patriot_1 »

arzuhal wrote:
patriot_1 wrote:"arzuhal

Možda nisam ni ja tebe prije!Dakle,ti nebi gledao film jer ti kao muslimanu nije priča o Isusu prihvatljiva!Ne drži vodu!
Pa te pitam jel to tvoje osobno mišljenje ili kao musliman MORAŠ takav stav zauzeti?Misliš li TI da je Isus onakav kako Islam uči ?
Ja sam već gledao i gledao bih filmove (igrane i animirane) koji se bave biblijskim temama, kao i životom Isusa Hrista, i slične filmove koji govore o životima prijašnjih poslanika/proroka, koji prate neku hronologiju i sl. nije mi to nikakav problem, dapače, veoma mi je blisko. Ali kod "Pasije" su se možda potrefili neki momenti koji mi ne čine film toliko privlačnim i pod must see, od vjerskog do estetskog, da se film bavi jednim malim ali krvavo brutalnim isječkom iz života Isusa Hrista, kako to uči Jevanđelje...No nisam se zarekao da ga baš neću pogledat, samo me ne privlači...

Da, JA mislim, smatram, držim i vjerujem da je Isus sin Marijin onakav kako o njemu govori posljednja božanska objava...
Onda je objava prije te posljednje bila lažna!Ta Novozavjetna.Ima li tu logike?Jer Isus Novog Zavjeta i Kurana nije isti!
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#103 Re: Film Gibsonov "Pasija" iz ugla Katolika,Pravoslavaca, Muslimana i Židova!

Post by arzuhal »

Ne, nije bila lažna, objava nikada nije lažna. Šta ljudi urade s njom, to je drugo...
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#104 Re: Film Gibsonov "Pasija" iz ugla Katolika,Pravoslavaca, Muslimana i Židova!

Post by beni-bu-man »

Dope_Man wrote:
beni-bu-man wrote:Sta bi rekli ateisti o ovom filmu ?
Koga briga, vidis da ni u naslovu nismo :D

Mada sam ja svoje rekao vec, naravno gledam ovo kao sto bi gledao i 300, Clash of Titans ili bilo koji drugi koji se bavi mitovima, ili antickim vremenom sa primjesama mitologije. Film kao film meni dosadan i, kao sto rekoh ranije, pokvario ga pretjeranim slowmotion fazonom. Razumijem da je htio prenijeti patnju, i mislim da je film pravo legao vjernicima kojima je i trebalo leci, ali za nas ostale relativno nezaniljiv.

Diskriminacija :mrgreen:
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#105 Re: Film Gibsonov "Pasija" iz ugla Katolika,Pravoslavaca, Muslimana i Židova!

Post by patriot_1 »

arzuhal wrote:Ne, nije bila lažna, objava nikada nije lažna. Šta ljudi urade s njom, to je drugo...
Na koju foru ti ili ja možemo znati da je baš ta objava lažna?
Isus je bio Božji sin,kaže N.Zavjet a Kuran da nije!Što je istina?
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#106 Re: Film Gibsonov "Pasija" iz ugla Katolika,Pravoslavaca, Muslimana i Židova!

Post by arzuhal »

patriot_1 wrote:
arzuhal wrote:Ne, nije bila lažna, objava nikada nije lažna. Šta ljudi urade s njom, to je drugo...
Na koju foru ti ili ja možemo znati da je baš ta objava lažna?
Isus je bio Božji sin,kaže N.Zavjet a Kuran da nije!Što je istina?
Ti vjeruj kako smatraš da treba, a i ja ću.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#107 Re: Film Gibsonov "Pasija" iz ugla Katolika,Pravoslavaca, Muslimana i Židova!

Post by Dope_Man »

Dakle imas dvije objave, jedna kaze da je bilo ovako druga onako, ne mogu obje biti istinite nikako, a ti gore tvrdis da objava ne moze nikada biti lazna.. nema smisla ako jasno vidimo da jedna mora biti, nema to veze sa vjerovanjem vec sa objektivnom stvarnoscu. Obje ne mogu biti istinite, jedna moze, a obje mogu biti i lazne.

Bez obzira na vjeru i pokusaj da si neutralan, ne mozes u ovakvim stvarima sjediti na dvije stolice nikako, logika to ne dopusta.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#108 Re: Film Gibsonov "Pasija" iz ugla Katolika,Pravoslavaca, Muslimana i Židova!

Post by arzuhal »

:lol:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58737
Joined: 03/08/2010 19:04

#109 Re: Film Gibsonov "Pasija" iz ugla Katolika,Pravoslavaca, Muslimana i Židova!

Post by kakavdanakneiskustvu »

Logika ne dopusta ni da je neko rodjen a da mu je tata neko koga niko nikad nije vidio
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#110 Re: Film Gibsonov "Pasija" iz ugla Katolika,Pravoslavaca, Muslimana i Židova!

Post by Dope_Man »

To je nesto u sto bar mozes vjerovati unatoc nedostatku dokaza, ako ti razum dozvoljava takvo ponasanje. Ali reci da je istina i jedna vijest u kojoj je covjek razapet, i druga koja kaze da on uopste nije bio tu kada je neko drugi razapet je cisto silovanje logike i zdravog razuma.
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#111 Re: Film Gibsonov "Pasija" iz ugla Katolika,Pravoslavaca, Muslimana i Židova!

Post by patriot_1 »

kakavdanakneiskustvu wrote:Logika ne dopusta ni da je neko rodjen a da mu je tata neko koga niko nikad nije vidio
A dopušta li logika da je svemir nastao pukim slučajem a čovjek iz neke"juhe"?
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#112 Re: Film Gibsonov "Pasija" iz ugla Katolika,Pravoslavaca, Muslimana i Židova!

Post by patriot_1 »

arzuhal wrote:
patriot_1 wrote:
arzuhal wrote:Ne, nije bila lažna, objava nikada nije lažna. Šta ljudi urade s njom, to je drugo...
Na koju foru ti ili ja možemo znati da je baš ta objava lažna?
Isus je bio Božji sin,kaže N.Zavjet a Kuran da nije!Što je istina?
Ti vjeruj kako smatraš da treba, a i ja ću.
A što ako si u krivu?Posljedice su hebene,tj gubitak vječnog života!Bilo je i bit će lažnih objava koliko hoćeš!Vjerujući takvim objavama snosimo posljedice mi , neće kazna pasti samo na one prije nas koji su u to vjerovali!
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#113 Re: Film Gibsonov "Pasija" iz ugla Katolika,Pravoslavaca, Muslimana i Židova!

Post by aurora313 »

patriot_1 wrote:Onda je objava prije te posljednje bila lažna!Ta Novozavjetna.Ima li tu logike?Jer Isus Novog Zavjeta i Kurana nije isti!
A od kuda ti znaš koja je verzija Isusa tačnija? Ja mislim da nije niti jedna. Kako ti ne ide u glavu da se jedna izmišljotina nadozidala na drugu.
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#114 Re: Film Gibsonov "Pasija" iz ugla Katolika,Pravoslavaca, Muslimana i Židova!

Post by aurora313 »

patriot_1 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:Logika ne dopusta ni da je neko rodjen a da mu je tata neko koga niko nikad nije vidio
A dopušta li logika da je svemir nastao pukim slučajem a čovjek iz neke"juhe"?
Tvoja ne! :D
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#115 Re: Film Gibsonov "Pasija" iz ugla Katolika,Pravoslavaca, Muslimana i Židova!

Post by patriot_1 »

aurora313 wrote:
patriot_1 wrote:Onda je objava prije te posljednje bila lažna!Ta Novozavjetna.Ima li tu logike?Jer Isus Novog Zavjeta i Kurana nije isti!
A od kuda ti znaš koja je verzija Isusa tačnija? Ja mislim da nije niti jedna. Kako ti ne ide u glavu da se jedna izmišljotina nadozidala na drugu.
http://www.kristofori.hr/clanci/316-istraga-o-kristu
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#116 Re: Film Gibsonov "Pasija" iz ugla Katolika,Pravoslavaca, Muslimana i Židova!

Post by patriot_1 »

aurora313 wrote:
patriot_1 wrote:Onda je objava prije te posljednje bila lažna!Ta Novozavjetna.Ima li tu logike?Jer Isus Novog Zavjeta i Kurana nije isti!
A od kuda ti znaš koja je verzija Isusa tačnija? Ja mislim da nije niti jedna. Kako ti ne ide u glavu da se jedna izmišljotina nadozidala na drugu.
http://www.kristofori.hr/clanci/316-istraga-o-kristu

Istraga o Kristu
Veći sam dio života bio skeptik. Zapravo, smatrao sam se ateistom. Po meni, bilo je i previše dokaza da je Bog puki proizvod samozavaravanja, drevne mitologije, primitivnog praznovjerja. Kako može postojati Bog pun ljubavi, ako ljude otpravlja u pakao samo zato jer ne vjeruju u njega? Kako se čuda mogu zbivati unatoč temeljnim prirodnim zakonima? Nije li evolucija na zadovoljavajući način objasnila podrijetlo života? Ne raspršuje li znanstveno prosuđivanje vjeru u nadnaravno?

A što se tiče Isusa, zar niste znali kako on nikad nije ni tvrdio da je Bog? Bio je revolucionar, bio je mudrac, židovski ikonoklast – ali Bog? Ne, ta mu pomisao nikad nije pala na pamet! Mogao bih vas uputiti na mnoštvo sveučilišnih profesora koji su to govorili – a njima se zacijelo može vjerovati, zar ne? Budimo razumni: čak i površno istraživanje dokaza dovoljno je da nas uvjeri kako je Isus bio samo običan čovjek poput vas i mene, premda iznimno obdaren dobrotom i mudrošću.

Ali, dokaze sam razmotrio samo površno. Pročitao sam upravo onoliko filozofskih i povijesnih knjiga koliko mi je bilo potrebno da učvrstim svoj skepticizam: činjenica ovdje, znanstvena teorija ondje, pametan navod, čvrst argument. Uviđao sam, dakako, neke nedostatke i nedosljednosti, ali bio sam snažno motiviran da ih zanemarim: znao sam da bih, promijenim li svoj svjetonazor i postanem Isusov sljedbenik, morao mijenjati svoj sebični i nemoralni način života.

Što se mene ticalo, slučaj je bio zaključen. Smatrao sam da dokaza ima dovoljno; mogao sam mirno spavati – Isusovo je božanstvo bilo maštovita izmišljotina praznovjernih ljudi. Ili sam barem tako mislio.

Ateist u potrazi za odgovorima

Ali na ponovno razmatranje Kristova slučaja nije me potaknuo telefonski poziv doušnika. Učinila je to moja žena. Leslie me ujesen 1979. zaprepastila izjavom da je postala kršćankom. Zakolutao sam očima i pripremio se na najgore; osjećao sam se izigrano. Oženio sam se jednom Leslie – zabavnom, bezbrižnom Leslie, spremnom na rizik – a sad sam se preplašio da će se pretvoriti u nekakvu seksualno sputanu čistunicu koja će naš zabavan i uspješan život zamijeniti cjelonoćnim molitvenim bdijenjima i dobrovoljnim radom u prljavim javnim kuhinjama.

Umjesto toga, bio sam ugodno iznenađen – pa čak i zadivljen – korjenitim promjenama u njezinu karakteru, poštenju i samo- pouzdanju. Naposljetku sam poželio temeljito istražiti ono što je potaknulo te suptilne, ali znakovite pomake u stavovima moje supruge pa sam pokrenuo sveobuhvatnu istragu o činjenicama povezanima s pitanjem kršćanstva.

Ostavljajući po strani osobne interese i predrasude najbolje što sam mogao, čitao sam knjige, razgovarao sa stručnjacima, postavljao pitanja, analizirao povijest, bavio se arheologijom, proučavao drevnu literaturu i po prvi put u životu počeo pomno čitati Bibliju redak po redak, kritički tragajući za nelogičnostima.

Bacio sam se na istraživanje s više volje i energije nego ikada prije. Primijenio sam znanje stečeno na studiju prava na Yaleu kao i iskustvo koje sam stekao kao urednik rubrike za pravosudna pitanja u Chicago Tribuneu. I malo-pomalo, dokazi s najrazličitijih područja – povijesti, znanosti, filozofije i psihologije – počeli su upućivati na ono što mi je dotad bilo nezamislivo.

Osjećao sam se kao da sam se opet našao pred slučajem Jamesa Dixona
Prosudite sami

Možda ste i vi svoj duhovni svjetonazor izgradili na dokazima koje ste zapazili u svojoj sredini ili ste ih davno popabirčili iz knjiga, s fakultetskih predavanja, iz izjava članova obitelji ili prijatelja. No, je li vaš zaključak uistinu najbolje objašnjenje za dokaze? Kad biste dublje zaorali – kad biste se oduprli tome da unaprijed donosite zaključke i sustavno istražili dokaze – što biste pronašli?

O tome govori ova knjiga. Zapravo ću vam prepričati i detaljno vam izložiti svoje duhovno putovanje koje je trajalo gotovo dvije godine. Povest ću vas sa sobom na razgovore s trinaest vodećih znanstvenika i stručnjaka s besprijekornim akademskim preporukama.

Proputovao sam Sjedinjene Države uzduž i poprijeko – od Minnesote do Georgije, od Virginije do Kalifornije – da čujem njihova stručna mišljenja, da im se suprotstavim svojim skeptičnim primjedbama, da ih prisilim da svoje stavove brane čvrstim poda- cima i uvjerljivim argumentima – da im postavim ista ona pitanja koja biste im vjerojatno i vi postavili kad bi vam se pružila prilika.

U toj sam se potrazi za istinom koristio svojim novinarskim iskustvom u praćenju sudskih istraga, pa sam tako proučio mnogobrojne kategorije dokaza – iskaze očevidaca, dokumentaciju, potkrjepljujuće dokaze, opovrgavajuće dokaze, znanstvene dokaze, psihološke dokaze, dokaze utemeljene na indicijama i, da, čak i otiske prstiju (to zvuči zanimljivo, zar ne?).

Na istu ćete klasifikaciju dokaza naići u sudnici. Možda je takav pravnički pristup najbolji način da razmotrite ovaj slučaj – tako da sebe zamislite u ulozi porotnika.

Kad bi vas izabrali i pozvali za porotnika na pravom suđenju, od vas bi tražili da potvrdite kako niste unaprijed donijeli zaključke o slučaju. Morali biste prisegnuti da ćete biti nepristrani i pravedni te da ćete zaključke donositi na temelju činjenica, a ne vlastitih hirovitih predodžbi ili predrasuda. Od vas bi zahtijevali da promišljeno razmotrite vjerodostojnost svjedoka, da pažljivo prosuđujete o njihovim iskazima te da o dokazima prosuđujete strogo u skladu sa zdravim razumom i logikom. A ja vas molim da čitajući ovu knjigu jednako tako postupate.

U konačnici, odgovornost za donošenje pravorijeka leži na porotnicima. To ne znači da oni u svoju prosudbu moraju biti stopostotno sigurni, budući da u životu ni u što ne možemo biti apsolutno sigurni. Tijekom suđenja, od porotnika se traži da odvagnu dokaze i da donesu najbolji mogući zaključak. Drugim riječima – da se vratimo na slučaj Jamesa Dixona - koji scenarij najbolje odgovara činjenicama?

Vaša je zadaća da to utvrdite. Nadam se da ćete toj zadaći pristupiti ozbiljno jer bi o tome moglo ovisiti više od pukog zadovoljavanja znatiželje. Ako je Isusu za vjerovati – a shvaćam da to ako za vas u ovom trenutku može biti jako veliko – tada ništa nije važnije od toga kako ćete odgovoriti na njegov poziv.

Ali, tko je on zapravo bio? Što je o sebi tvrdio? Postoji li ijedan vjerodostojni dokaz koji bi potkrijepio njegove tvrdnje? Upravo to se nadamo doznati ukrcavajući se na zrakoplov za Denver, gdje ćemo obaviti prvi razgovor.

(Odlomak iz knjige: Istraga o Kristu, Lee Strobel, STEPress, 2009. Cijelo prvo poglavlje možete pročitati na stranici http://www.stepress.hr
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58737
Joined: 03/08/2010 19:04

#117 Re: Film Gibsonov "Pasija" iz ugla Katolika,Pravoslavaca, Muslimana i Židova!

Post by kakavdanakneiskustvu »

patriot_1 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:Logika ne dopusta ni da je neko rodjen a da mu je tata neko koga niko nikad nije vidio
A dopušta li logika da je svemir nastao pukim slučajem a čovjek iz neke"juhe"?

a što mene to pitaš,zar ja to negdje tvrdim?
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#118 Re: Film Gibsonov "Pasija" iz ugla Katolika,Pravoslavaca, Muslimana i Židova!

Post by arzuhal »

patriot_1 wrote:
arzuhal wrote:
Ti vjeruj kako smatraš da treba, a i ja ću.
A što ako si u krivu?Posljedice su hebene,tj gubitak vječnog života!Bilo je i bit će lažnih objava koliko hoćeš!Vjerujući takvim objavama snosimo posljedice mi , neće kazna pasti samo na one prije nas koji su u to vjerovali!
Jedno ti poprilično pouzdano mogu reći: u vjeru upućuje samo Bog a nikako ljudi, jer kada vidim kako neki vjernici "nastupaju" i kakav imaju odnos, rječnik i sl. pomislim na trenutak da bih i sam radije bio ateista nego svakakav vjernik, odnosno mogu da "razumijem" neke ateiste i njihove razloge... :mrgreen:

Što se tiče tvoje poredbe Novog zavjeta i Kur'ana te propitivanja šta je istina, moram naglasiti da tvoje poredba nije prikladna, potpuno je netačna. Novi zavjet je prikladno, s islamske tačke gledišta (a vjerujem i svake druge osim hrišćanske, dabome), porediti sa zbirkama hadisa/izreka Muhameda alejhi-selam, te knjigama životopisa posljednjeg Božijeg poslanika, a ne Kur'anom. Jer Novi zavjet se sastoji, recimo, od jevanđelja koji predstavljaju opis života Isusa Hrista od strane njegovih učenika, apostola (a koji su bili, kako se smatra u hrišćanstvu, potpomognuti ili nadahnuti Duhom svetim da to tako u/čine, pa im to daje božanstvenost i svetost). Ono što su bili apostoli Isusu, to su ashabi (drugovi) bili Muhamedu, a u zbirkama hadisa su zabilježeni ashabi kao prenosioci tih riječi, oni su ih čuli od Poslanika ili su prisustvovali nekom događaju iz života Poslanika. Dakle svojevrsni ekvivalent Novom zavjetu (jevanđeljima i poslanicama) u islamu su - zbirke hadisa.

Svojevrsni ekvivalent samom Isusu Hristu, kao Riječi Božijoj, u islamu je - Kur'an, kao doslovna Riječ Božija objavljena Muhammedu, alejhi-selam.
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#119 Re: Film Gibsonov "Pasija" iz ugla Katolika,Pravoslavaca, Muslimana i Židova!

Post by patriot_1 »

arzuhal wrote:
patriot_1 wrote:
arzuhal wrote:
Ti vjeruj kako smatraš da treba, a i ja ću.
A što ako si u krivu?Posljedice su hebene,tj gubitak vječnog života!Bilo je i bit će lažnih objava koliko hoćeš!Vjerujući takvim objavama snosimo posljedice mi , neće kazna pasti samo na one prije nas koji su u to vjerovali!
Jedno ti poprilično pouzdano mogu reći: u vjeru upućuje samo Bog a nikako ljudi, jer kada vidim kako neki vjernici "nastupaju" i kakav imaju odnos, rječnik i sl. pomislim na trenutak da bih i sam radije bio ateista nego svakakav vjernik, odnosno mogu da "razumijem" neke ateiste i njihove razloge... :mrgreen:

Što se tiče tvoje poredbe Novog zavjeta i Kur'ana te propitivanja šta je istina, moram naglasiti da tvoje poredba nije prikladna, potpuno je netačna. Novi zavjet je prikladno, s islamske tačke gledišta (a vjerujem i svake druge osim hrišćanske, dabome), porediti sa zbirkama hadisa/izreka Muhameda alejhi-selam, te knjigama životopisa posljednjeg Božijeg poslanika, a ne Kur'anom. Jer Novi zavjet se sastoji, recimo, od jevanđelja koji predstavljaju opis života Isusa Hrista od strane njegovih učenika, apostola (a koji su bili, kako se smatra u hrišćanstvu, potpomognuti ili nadahnuti Duhom svetim da to tako u/čine, pa im to daje božanstvenost i svetost). Ono što su bili apostoli Isusu, to su ashabi (drugovi) bili Muhamedu, a u zbirkama hadisa su zabilježeni ashabi kao prenosioci tih riječi, oni su ih čuli od Poslanika ili su prisustvovali nekom događaju iz života Poslanika. Dakle svojevrsni ekvivalent Novom zavjetu (jevanđeljima i poslanicama) u islamu su - zbirke hadisa.

Svojevrsni ekvivalent samom Isusu Hristu, kao Riječi Božijoj, u islamu je - Kur'an, kao doslovna Riječ Božija objavljena Muhammedu, alejhi-selam.
Ali Isus nije isti po vašem učenju i po našem!Netko ima krivu sliku!
https://www.youtube.com/watch?v=QctGbzki-mw
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#120 Re: Film Gibsonov "Pasija" iz ugla Katolika,Pravoslavaca, Muslimana i Židova!

Post by Nocty »

Jesam li ti reko da ako ne učestvuješ u jedenju i pijenju Krista da ćeš umrijeti a da nisi saznao o čemu se zapravo radi? Koga boli briga kako ga jedni a kako drugi interpretiraju? tebe naravno boli briga...pa neka boli,i treba da boli!


Image
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#121 Re: Film Gibsonov "Pasija" iz ugla Katolika,Pravoslavaca, Muslimana i Židova!

Post by patriot_1 »

wmosi wrote:Dobar film. Malo je više naglašena iskupiteljska uloga Hrista i fizičke muke na koje su ga stavljali.Ja mislim da je trebalo više minuta posvetiti vaskrsenju, pobjedi života nad zlom.. Sve u svemu, dobro urađeno, uvjerljivo, zasnovano da Novom zavjetu.
Odmor za dušu je pročitati neki dobar i pošten komentar kao ovaj tvoj!
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#123 Re: Film Gibsonov "Pasija" iz ugla Katolika,Pravoslavaca, Muslimana i Židova!

Post by Nocty »

Uvjerljivo
:lol:

Što ne govoriš na čemu je novi zavjet zasnovan?
http://reluctant-messenger.com/essene/gospel_intro.htm
Što kaže kure iz Rana "pojma vi nemate"

Recimo patriota ...umjesto da se bavi pojmovima njemu biva krivo... Od skale 1 do 10 - koliko ti je krivo?
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#124 Re: Film Gibsonov "Pasija" iz ugla Katolika,Pravoslavaca, Muslimana i Židova!

Post by patriot_1 »

Nocty wrote:Uvjerljivo
:lol:

Što ne govoriš na čemu je novi zavjet zasnovan?
http://reluctant-messenger.com/essene/gospel_intro.htm
Što kaže kure iz Rana "pojma vi nemate"

Recimo patriota ...umjesto da se bavi pojmovima njemu biva krivo... Od skale 1 do 10 - koliko ti je krivo?
Ka na mene pas zalaje ja kažem <<<<<<<<<<<<
marš" i on ode ća!
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#125 Re: Film Gibsonov "Pasija" iz ugla Katolika,Pravoslavaca, Muslimana i Židova!

Post by Nocty »

Jes mu krivo jarane :lol:
Post Reply