fiksni Haparat :) za zube

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
me22
Posts: 24316
Joined: 08/06/2007 22:08
Location: kod potocaRke u :skoljka:

#451 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by me22 »

I ja sam razmisljala o toj opciji. Medjutim, ja sama na Pale ne bih smjela ici (suhva neka, ne znam :D ), onda sam skontala da ce dosta para otici i na prevoz, pogotovo sto nekad moras ici i svakih 15 dana. Kazu da je i guzva i da te naruci tipa u 6, dodjes na red u 7, odjednom po 2 pacijenta itd. Zalili su se ovdje ljudi i da su im se zubi vratili nakon skidanja aparatica bez obzira na nosenje retainera. Ja sam malo tezi slucaj pa sam se odlucila za ovu skuplju ali sigurnu opciju.
Lamija87
Posts: 5
Joined: 14/10/2014 13:32

#452 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by Lamija87 »

A jesi li isao igdje na prvi pregled, na neke konstutacije Svrljo ?
Me22 procitala sam da si ti nedavno stavila aparatic kod dr. Bizovic, jesi li zadovoljna? Imas li bolove, jesil se navikla na tu armaturu, kako je neko vec nazvao u prethodnim postovima :D
švrljo
Posts: 123
Joined: 04/08/2012 18:29

#453 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by švrljo »

Isla sam kod Pirovica koji su bili preljubazni i jako strucni bar kada sam ja u pitanju.. samo sam uporedjivala njihovu cijenu sa Palama- pa me zanimala razlika :)
User avatar
me22
Posts: 24316
Joined: 08/06/2007 22:08
Location: kod potocaRke u :skoljka:

#454 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by me22 »

Jesam, zadovoljna sam. Sad ne boli nista, cak polako i pocinjem zaboravljati da je uopste tu. Prvih dva dana je bilo bolno, i prvih 7 dana nisam mogla zvakati i imala sam osjecaj k'o da zubi nisu moji, a i boli kad zagrizes :-) Sad se sve unormalilo, poceli su se i pomijerati zubi :D
A Sandra je super :-D
MrsJ
Posts: 419
Joined: 28/03/2012 17:48

#455 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by MrsJ »

Ni slucajno na Pale, ja sam prije stavljanja aparatica kod dr Bizovic otisla kod Nade na Pale na konsultacije. Katastrofa ziva, dzaba joj i manja cijena kada ti treba sto godina dok je nadjes i dok dodjes gore - vukoj... prava. Cekas i po sat i pol, uporedo gleda dva pacijenta bez promijene rukavica. Na pitanja ti odgovara preko neke stvari, valjda zato sto je tolika guzva, a i ne vjerujem da je bas strucna jer sam nakon nje dobila dva potpuno drugacija odgovora od doktora u Sarajevu u odnosu na njen po pitanju vadjenja zuba. Hvala Bogu pa se ne odlucis za nju, dr Sandrom sam prezavodoljna. :thumbup:
Lamija87
Posts: 5
Joined: 14/10/2014 13:32

#456 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by Lamija87 »

Eh eto Svrljo, infomracija iz prve ruke sto se Pala tice, a cini mi se da se neko u prethodnom postu i zalio da su mu se zubi vratili u prvobitni polozaj odmah nakon skidanja...
Ohrabrujuce je cuti da nas ima toliko, vidim svi hvalite dr. Sandru, ja mislim da je i dr. Pirovic strucan i placanje je lakse nego odvojiti odmah prvih 30% i kesirati nekih 1200 KM... mada ja evo zapocela sam kod dr. Nakas privatno, pa nadam se da cu biti zadovoljna. Jedva cekam da stavim aparatic i da krene sve vise ! MAda sad po modelima gledajuci ipak moram vaditi dva zuba :sad: al' bolje i to nego da se vrate zubi nakon skidanja. P.S. je li iko imao iskustva sa dr. Nakas ili je cuo da je neko radio kod nje?
Forsaken
Posts: 824
Joined: 11/02/2005 10:51

#457 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by Forsaken »

Lamija87 wrote:Eh eto Svrljo, infomracija iz prve ruke sto se Pala tice, a cini mi se da se neko u prethodnom postu i zalio da su mu se zubi vratili u prvobitni polozaj odmah nakon skidanja...
Ohrabrujuce je cuti da nas ima toliko, vidim svi hvalite dr. Sandru, ja mislim da je i dr. Pirovic strucan i placanje je lakse nego odvojiti odmah prvih 30% i kesirati nekih 1200 KM... mada ja evo zapocela sam kod dr. Nakas privatno, pa nadam se da cu biti zadovoljna. Jedva cekam da stavim aparatic i da krene sve vise ! MAda sad po modelima gledajuci ipak moram vaditi dva zuba :sad: al' bolje i to nego da se vrate zubi nakon skidanja. P.S. je li iko imao iskustva sa dr. Nakas ili je cuo da je neko radio kod nje?
Nakon skidanja se nosi retainer(fixni ili mobilni) tako da je vracanje malo vjerovatno ako se striktno pridrzavas upustva ortodonta. Zubi se mogu vratiti ako se ratainer ne nosi dovoljno dugo ( tipa ono stavis ga samo nocu a receno ti je 24h )...
free_spirit
Posts: 330
Joined: 13/06/2013 13:40

#458 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by free_spirit »

Ima li neko da je radio kod Sandre aparatic ali da je stavio bijele bravice? Interesuje me koliko te kod nje kostaju?
maliq53
Posts: 376
Joined: 25/08/2011 01:20

#459 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by maliq53 »

E da vidimo ljudi sta je zakljucak sad da li valja ici kod doktorice na Pale ili ne :D Ja sam razmisljao njoj otici al' evo procitah na vise mjesta da nisu zadovoljni njom,no ima i onih koji su je hvalili ovdje.Ne znam sta bih rekao nije mala razlika u cijeni pa da tek tako olako predjem preko toga.Cijena je gotovo u pola manja od ostalih pa moram znati da li zaista vrijedi ici ili ne.
Ako ne ona,onda bih molio da mi kazete gdje je najbolje u SA ici.Neki govore za Sandru medutim ona stavlja damon od 4000;nije da ne mogu to iskesirat ali ako cu i sa obicnim postici haman iste rezultate sto onda bacat pare.Bilo je spominjanja i dr. Hatidze Foco,zatim Demirovic...
Sta bi po vama najbolje bilo :D ?
Forsaken
Posts: 824
Joined: 11/02/2005 10:51

#460 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by Forsaken »

maliq53 wrote:E da vidimo ljudi sta je zakljucak sad da li valja ici kod doktorice na Pale ili ne :D Ja sam razmisljao njoj otici al' evo procitah na vise mjesta da nisu zadovoljni njom,no ima i onih koji su je hvalili ovdje.Ne znam sta bih rekao nije mala razlika u cijeni pa da tek tako olako predjem preko toga.Cijena je gotovo u pola manja od ostalih pa moram znati da li zaista vrijedi ici ili ne.
Ako ne ona,onda bih molio da mi kazete gdje je najbolje u SA ici.Neki govore za Sandru medutim ona stavlja damon od 4000;nije da ne mogu to iskesirat ali ako cu i sa obicnim postici haman iste rezultate sto onda bacat pare.Bilo je spominjanja i dr. Hatidze Foco,zatim Demirovic...
Sta bi po vama najbolje bilo :D ?
damon ces nositi krace, ne moras vaditi zdrave zube i duplo rjedje ces posjecivati ortodonta da ti zice podesava. to su prednosti a razlika je 1000km. pa odvagaj.
Jetfire
Posts: 4
Joined: 05/10/2014 20:02

#461 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by Jetfire »

Nije mi jasno, dakle Damon q je 4000 KM, plaća se materijal to je 1200 KM, da li se ostatak novca, 2800 KM plaća na rate, ili se i od tog novca daje 30% unaprijed, može neko pojasniti, bio bih zahvalan :)
hurmasica:D
Posts: 59
Joined: 06/07/2013 13:50

#462 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by hurmasica:D »

HELP :D

Imam namjeru staviti fiksni apartic samo na gornje zube ali sa UNUTRASNJE strane ...cula sam da je to skuplje ali eto to mi je zelja. Ako neko zna ko to radi kvalitetno i kako treba ?? Je li ima neki stomatolog u centru, kod Orta mislim ako se ne varam ... ko je, kakav je..kazu moze i na rate :)
MrsJ
Posts: 419
Joined: 28/03/2012 17:48

#463 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by MrsJ »

Jetfire wrote:Nije mi jasno, dakle Damon q je 4000 KM, plaća se materijal to je 1200 KM, da li se ostatak novca, 2800 KM plaća na rate, ili se i od tog novca daje 30% unaprijed, može neko pojasniti, bio bih zahvalan :)
Damon se nosi krace i ne moras vaditi zube sto bi bio slucaj sa obicnim. Iz tog razloga sam ja i izabrala damon jer da mi se vadi obje gornje cetvorke je zaista previse tako da je bolje i dati 1000 KM vise nego kroz to prolaziti. Kod dr Bizovic prilikom postavljanja aparatica dajes 1200 KM, a onda kada dolazis na kontrole ostatak novca (2800 KM) u ratama koliko ti hoces, nije odredjeno kolika rata treba biti. Kontrola je svakih 7-10 sedmica tako da se zaista ne osjeti previse ta rata. Ja nosim po 200 KM na svaku kontrolu tako da to dodje po 100 KM mjesecno da izdvajas. Pisala sam vec o doktorici sa Pala tako da se necu ponavljati, kvalitet usluge je nemjerljiv i meni nije zao ni jedne marke vise koju placam.
Jetfire
Posts: 4
Joined: 05/10/2014 20:02

#464 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by Jetfire »

Razumijem, evo imam još par zuba srediti i idem ponovno kod dr. Sandre, bio sam već na pregledu :D
Koliko košta jedna estetska bravica npr, volio bih staviti recimo na desne i lijeve trojke gornje vilice pa me zanima koliko bih dodatno trebao platiti, zaboravio pitati doktoricu :(
nezznalicaa
Posts: 58
Joined: 12/11/2014 14:47

#465 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by nezznalicaa »

Pozdrav,
zanima me kakav je to aparatic koji se stavlja bez gumica i ne stavljaju se prstenovi ( rijec je o gornjoj vilici ) pocetak terapije?
User avatar
me22
Posts: 24316
Joined: 08/06/2007 22:08
Location: kod potocaRke u :skoljka:

#466 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by me22 »

Helou :mrgreen:

Vi koji imate damon, desava li se vama da vam se izvuce zica iz posljednje bravice?
MrsJ
Posts: 419
Joined: 28/03/2012 17:48

#467 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by MrsJ »

Meni se desilo jednom, izdrzala sam 7 dana do kontrole. Nije mi smetalo, ali sam samo izbjegavala da zvacem na toj strani.
User avatar
me22
Posts: 24316
Joined: 08/06/2007 22:08
Location: kod potocaRke u :skoljka:

#468 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by me22 »

Meni 2x...u mjesec dana :dajba:

kaze Sandra da ce bit' bolje kad bude deblja zica
pravo me nervira ovo :twisted:
babyblue00
Posts: 32
Joined: 04/06/2013 17:20

#469 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by babyblue00 »

Ćaaao ljudi :D Stavila sam jučer aparatić i užaaaaasni su mi bolovi. Ima li ko da me utješi da će ovo brzo proći? :(
MrsJ
Posts: 419
Joined: 28/03/2012 17:48

#470 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by MrsJ »

Hoce, meni je za 7 dana bol potpuno nestala. Sada bi mi bilo neobicno da nemam aparatic. :)
User avatar
me22
Posts: 24316
Joined: 08/06/2007 22:08
Location: kod potocaRke u :skoljka:

#471 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by me22 »

Helou :D

dobila sam ove gumice sto povezuju gornju i donju vilicu, skontah li ja dobro da ujutru i navece stavljam novu gumicu :?

btw pravo me bolU zubi na koje kacim ovo :cry:
Forsaken
Posts: 824
Joined: 11/02/2005 10:51

#472 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by Forsaken »

me22 wrote:Helou :D

dobila sam ove gumice sto povezuju gornju i donju vilicu, skontah li ja dobro da ujutru i navece stavljam novu gumicu :?

btw pravo me bolU zubi na koje kacim ovo :cry:
Da, jer gumica gubi snagu nakon 12h odokativno.
User avatar
alkalna_baterija
Posts: 10707
Joined: 23/02/2013 20:36
Location: na metli

#473 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by alkalna_baterija »

Ima li iko da je radio na Stomatologiji? Kakvi su rezultati?

Dok sam još bila učenik, vodio me rahmetli dr. Demirović, odnosno dr. Samra Šalaka, ali je on nadgledao čitav proces. Međutim, doktorica je odselila, doktor je umro, njegove pacijente su dodijelili ko zna kome.

Ja došla po mobilni aparatić, jer mi je 5 dana prije toga doktorica isprobala napravljeni, međutim nikako nije moglo da se podesi tako da mi se zakače žice nazad, a da me ne boli nepce, pa me naručila da opet dođem, dok oni to preprave. Ja došla naredni put, nje nema, pregledala me neka doktorica i stavila na listu čekanja za fiksni. Na listi čekanja sam od 2008. :D

Kakve su šanse, zna li iko, da sad kao student ponovo pokrenem taj proces? Koliko bi me koštalo?
User avatar
me22
Posts: 24316
Joined: 08/06/2007 22:08
Location: kod potocaRke u :skoljka:

#474 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by me22 »

Forsaken wrote:
me22 wrote:Helou :D

dobila sam ove gumice sto povezuju gornju i donju vilicu, skontah li ja dobro da ujutru i navece stavljam novu gumicu :?

btw pravo me bolU zubi na koje kacim ovo :cry:
Da, jer gumica gubi snagu nakon 12h odokativno.
OK, thx :)
Armynhoo
Posts: 14
Joined: 26/06/2013 21:35

#475 Re: fiksni Haparat :) za zube

Post by Armynhoo »

Pozdrav ljudi ovako imam nepravilan zagriz, preporuceno mi je da uradim aparatic.
Zanima me koja je ukupna cijena aparatica, znaci koliko bi me to kostalo.
I zanima me koja je razlika u cijeni izmedju Deamon i obicnog aparatica Hvala
Post Reply