Fikret (srebrena malina) i respiratori

Novak20
Posts: 13975
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#11551 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Novak20 »

Genije. :D

Kupio stan u vrijeme kada je bio optužen, a sada bi da ne ide u tvorza i da vraća kredite sa slobode.

https://klix.ba/solak-trazio-odgodu-o ... e_vignette
Solak tražio odgodu odlaska u zatvor zbog vraćanja kredita. Odbijen je, Sud ga podsjetio da ima apartmane na Bjelašnici
User avatar
JoseMujica
Posts: 27608
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#11552 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by JoseMujica »

Novak20 wrote: 12/03/2024 14:44 Genije. :D

Kupio stan u vrijeme kada je bio optužen, a sada bi da ne ide u tvorza i da vraća kredite sa slobode.

https://klix.ba/solak-trazio-odgodu-odl ... e_vignette
Solak tražio odgodu odlaska u zatvor zbog vraćanja kredita. Odbijen je, Sud ga podsjetio da ima apartmane na Bjelašnici
šta kupio...keširao jarane, keširao ;-)

pa nek se zapitaju svi ovi što misle da su nevini....jesu koliko i dame s Lašvanske petlje
wolfie
Posts: 893
Joined: 19/10/2010 21:21

#11553 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by wolfie »

Obrisana vijest, sto li?!
Novak20
Posts: 13975
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#11554 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Novak20 »

wolfie wrote: 12/03/2024 14:48 Obrisana vijest, sto li?!
Ako je obrisano da prenesem što sam snimio. :lol:
KRIMINAL
Solak tražio odgodu odlaska u zatvor zbog vraćanja kredita. Odbijen je, Sud ga podsjetio da ima apartmane na Bjelašnici

Minka Kreho, v. d. predsjednice Suda BiH donijela je drugostepeno rješenje s kojim se odbija kao neosnovana žalba osuđenog Fahrudina Solaka koju je podnio jer mu je odbijen zahtjev za odgodu početka izdržavanja kazne u Državnom zatvoru u Vojkovićima, saznaje Raport.

Solak je prvobitno na izdržavanje šestogodišnje kazne trebao otići 29. februara, ali je 20. februara tražio odgodu. Kao razloge zbog čega bi mu trebao biti odgođen odlazak na izdržavanje kazne, Solak je između ostalog naveo "tešku materijalnu situaciju, kredit za stan i zdravstveno stanje".


Solak, koji je od maja 2020.kada je bio pod suspenzijom na poziciji direktora FUCZ-a, pa do januara ove godine, iako nije radio, naplatio je po osnovu plata i naknada od FUCZ-a više od 110.000 KM, Sudu BiH se požalio da je "zbog loše materijalne situacije zaključio je ugovor o poklonu sa bratom, koji mu je poklonio novčana sredstva u iznosu od 32.000,00 KM".

Pri kraju suđenja podigao kredit od 100.000
"Osuđeni ističe da mu je neophodno određeno vrijeme kako bi osigurao materijalnu situaciju svoje porodice koja je ugrožena jer osuđeni u ovom trenutku nema stalno zaposlenje, a ima finansijske obaveze prema banci u vidu vraćanja kreditnih sredstava", pisalo je u Solakovoj molbi.

U prilog svojim tvrdnjama Solak je priložio i ugovor o kreditu za stan koji je podigao kod jedne banke u iznosu od 100.000 krajem decembra 2022. godine, znači u vrijeme kada mu je suđenje u predmetu "Respiratori" bilo pri kraju.

Međutim, Sud BiH je ustvrdio da su članovi Solakove porodice materijalno osigurani, a i da je kredit koji je podigao Solak već osigurao zaključivanjem ugovora o hipoteci na svojim apartmanima na Bjelašnici.


"Sud napominje da iz dostavljene dokumentacije proizilazi da je navedeni krediti osuđeni osigurao zaključivanjem ugovora o hipoteci na nekretnini posebni dio poslovnog objekta - apartmani na lokalitetu Babin Do, Bjelašnica, Općina Trnovo, što predstavlja osiguranje vraćanja navedenog kredita, pa samim tim osuđeni nema izričitu potrebu obavljanja određenih poslova u smislu isplate kreditnih sredstava prema banci. Iz svih navedenih razloga molba osuđenog je neosnovana iz razloga koje propisuje član 145. stav 1. tačka 4.

Ljekarski nalazi
Uzevši u obzir navedeno, Sud zaključuje da osuđeni Fahrudin Solak, na kojem je obaveza i teret dokazivanja činjenica koje tvrdi, nije dokazao Sudu da su nastupile zakonom predviđene okolnosti navedene u molbi, te smatra da, u konkretnom slučaju, odgađanje izvršenja kazne zatvora osuđenom, nije opravdano"- navodi se u rješenju Suda o odbijanju Solakove molbe, na kojem se zasniva, kako saznaje Raport i drugostepeno rješenje.

Solak je priložio je i ljekarske nalaze jedne privatne ordinacije iz Sarajeva. Međutim, Sud je ocijenio da iako se prema zakonskim odredbama osuđenom licu može odgoditi izvršenje kazne ukoliko je obolio od teže akutne bolesti, Sud je pregledom Solakove medicinske dokumentacije uočio da njegovi zdravstveni problemi nisu dijagnosticirani kao teža akutna bolest.

"Sud napominje da osuđeni, u toku izdržavanja kazne zatvora, nije i ne može biti uskraćen za sve potrebne vidove zdravstvene zaštite i liječenja, uključujući i pravo na hospitalizaciju, a sve u skladu sa relevantnim odredbama ZIKS-a i Pravilnika o kućnom redu u ustanovama za izdržavanje krivične sankcije, mjere pritvora ili drugih mjera. Na osnovu navedenog, Sud zaključuje, da će osuđeni Fahrudin Solak, u toku boravka u Zavodu na izdržavanju kazne imati potpuni medicinski tretman i brigu u Zavodu i van Zavoda ukoliko bude neophodno", ustvrdio je Sud BiH.
DonieBrasco
Posts: 15557
Joined: 31/08/2016 16:09

#11555 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by DonieBrasco »

Ja ne mogu da shvatim njihovu logiku "ima obaveza, ima porodicu, ima kredit, ima bilo sta" i to je razlog da ne ide u zatvor. :lol:

Bog ne zna sta su oni sve stekli i koliko su akcija, akcija i opet akcija imali, koliko su nagrabili prije Korone.

Postoji li teza ili jaca rijeci od "BEZOBRAZLUKA" jer ovo je tesko rijecima opisati kakvi su to zlotvori i losi ljudi.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27608
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#11556 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by JoseMujica »

DonieBrasco wrote: 12/03/2024 14:53 Ja ne mogu da shvatim njihovu logiku "ima obaveza, ima porodicu, ima kredit, ima bilo sta" i to je razlog da ne ide u zatvor. :lol:

Bog ne zna sta su oni sve stekli i koliko su akcija, akcija i opet akcija imali, koliko su nagrabili prije Korone.

Postoji li teza ili jaca rijeci od "BEZOBRAZLUKA" jer ovo je tesko rijecima opisati kakvi su to zlotvori i losi ljudi.
pa koriste sve moguće zakonom propisane opcije da eskiviraju...može se tražiti po raznoraznim osnovana....eto Solak tražio na kredit...Fadil na završavanje privatnih poslova...Fikret može zbog proljetnje sadnje :lol: :lol: :lol: mislim koliko god zvučalo imbecilno ima i ta opcija
User avatar
No Mind
Posts: 230
Joined: 12/08/2023 13:34

#11557 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by No Mind »

Novak20 wrote: 12/03/2024 14:51
wolfie wrote: 12/03/2024 14:48 Obrisana vijest, sto li?!
Ako je obrisano da prenesem što sam snimio. :lol:
KRIMINAL
Solak tražio odgodu odlaska u zatvor zbog vraćanja kredita. Odbijen je, Sud ga podsjetio da ima apartmane na Bjelašnici

Minka Kreho, v. d. predsjednice Suda BiH donijela je drugostepeno rješenje s kojim se odbija kao neosnovana žalba osuđenog Fahrudina Solaka koju je podnio jer mu je odbijen zahtjev za odgodu početka izdržavanja kazne u Državnom zatvoru u Vojkovićima, saznaje Raport.

Solak je prvobitno na izdržavanje šestogodišnje kazne trebao otići 29. februara, ali je 20. februara tražio odgodu. Kao razloge zbog čega bi mu trebao biti odgođen odlazak na izdržavanje kazne, Solak je između ostalog naveo "tešku materijalnu situaciju, kredit za stan i zdravstveno stanje".


Solak, koji je od maja 2020.kada je bio pod suspenzijom na poziciji direktora FUCZ-a, pa do januara ove godine, iako nije radio, naplatio je po osnovu plata i naknada od FUCZ-a više od 110.000 KM, Sudu BiH se požalio da je "zbog loše materijalne situacije zaključio je ugovor o poklonu sa bratom, koji mu je poklonio novčana sredstva u iznosu od 32.000,00 KM".

Pri kraju suđenja podigao kredit od 100.000
"Osuđeni ističe da mu je neophodno određeno vrijeme kako bi osigurao materijalnu situaciju svoje porodice koja je ugrožena jer osuđeni u ovom trenutku nema stalno zaposlenje, a ima finansijske obaveze prema banci u vidu vraćanja kreditnih sredstava", pisalo je u Solakovoj molbi.

U prilog svojim tvrdnjama Solak je priložio i ugovor o kreditu za stan koji je podigao kod jedne banke u iznosu od 100.000 krajem decembra 2022. godine, znači u vrijeme kada mu je suđenje u predmetu "Respiratori" bilo pri kraju.

Međutim, Sud BiH je ustvrdio da su članovi Solakove porodice materijalno osigurani, a i da je kredit koji je podigao Solak već osigurao zaključivanjem ugovora o hipoteci na svojim apartmanima na Bjelašnici.


"Sud napominje da iz dostavljene dokumentacije proizilazi da je navedeni krediti osuđeni osigurao zaključivanjem ugovora o hipoteci na nekretnini posebni dio poslovnog objekta - apartmani na lokalitetu Babin Do, Bjelašnica, Općina Trnovo, što predstavlja osiguranje vraćanja navedenog kredita, pa samim tim osuđeni nema izričitu potrebu obavljanja određenih poslova u smislu isplate kreditnih sredstava prema banci. Iz svih navedenih razloga molba osuđenog je neosnovana iz razloga koje propisuje član 145. stav 1. tačka 4.

Ljekarski nalazi
Uzevši u obzir navedeno, Sud zaključuje da osuđeni Fahrudin Solak, na kojem je obaveza i teret dokazivanja činjenica koje tvrdi, nije dokazao Sudu da su nastupile zakonom predviđene okolnosti navedene u molbi, te smatra da, u konkretnom slučaju, odgađanje izvršenja kazne zatvora osuđenom, nije opravdano"- navodi se u rješenju Suda o odbijanju Solakove molbe, na kojem se zasniva, kako saznaje Raport i drugostepeno rješenje.

Solak je priložio je i ljekarske nalaze jedne privatne ordinacije iz Sarajeva. Međutim, Sud je ocijenio da iako se prema zakonskim odredbama osuđenom licu može odgoditi izvršenje kazne ukoliko je obolio od teže akutne bolesti, Sud je pregledom Solakove medicinske dokumentacije uočio da njegovi zdravstveni problemi nisu dijagnosticirani kao teža akutna bolest.

"Sud napominje da osuđeni, u toku izdržavanja kazne zatvora, nije i ne može biti uskraćen za sve potrebne vidove zdravstvene zaštite i liječenja, uključujući i pravo na hospitalizaciju, a sve u skladu sa relevantnim odredbama ZIKS-a i Pravilnika o kućnom redu u ustanovama za izdržavanje krivične sankcije, mjere pritvora ili drugih mjera. Na osnovu navedenog, Sud zaključuje, da će osuđeni Fahrudin Solak, u toku boravka u Zavodu na izdržavanju kazne imati potpuni medicinski tretman i brigu u Zavodu i van Zavoda ukoliko bude neophodno", ustvrdio je Sud BiH.
Hahahahaha, dzabe maltretirali "novinara" da ovo napiše, pa kad su skontali da ne ide bas u prilog SDA-lopinama sklonili. Il to možda funkcionira po principu, plati pa ćemo skloniti :lol:
User avatar
laserShow
Posts: 4078
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#11558 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by laserShow »

No Mind wrote: 12/03/2024 15:00 Hahahahaha, dzabe maltretirali "novinara" da ovo napiše, pa kad su skontali da ne ide bas u prilog SDA-lopinama sklonili. Il to možda funkcionira po principu, plati pa ćemo skloniti
Ne zamjeri, nista licno, ali cu iskorsitit ovaj tvoj komentar koji je tipican primjer koliko smo zglajzali, koliko nas je ovaj sistem unistio i koliko razmisljamo o glupostima.

Recimo ovaj link

Code: Select all

https://www.klix.ba/solak-trazio-odgodu-odlaska-u-zatvor-zbog-vracanja-kredita-odbijen-je-sud-ga-podsjetio-da-ima-apartmane-na-bjelasnici#google_vignette
radi spam zastite, ili nekog drugog kliks pravila ce izmijeniti r a p 0 rt u klix. Na ovaj nacin se naravno link ne moze otvoriti. Evo ti finalni link https://t.ly/srq_I

Nemojte pristajati na narativ gdje je sve teorija zavjere i gdje se o svemu mora duplo razmisljati :D
User avatar
No Mind
Posts: 230
Joined: 12/08/2023 13:34

#11559 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by No Mind »

laserShow wrote: 12/03/2024 15:12
No Mind wrote: 12/03/2024 15:00 Hahahahaha, dzabe maltretirali "novinara" da ovo napiše, pa kad su skontali da ne ide bas u prilog SDA-lopinama sklonili. Il to možda funkcionira po principu, plati pa ćemo skloniti
Ne zamjeri, nista licno, ali cu iskorsitit ovaj tvoj komentar koji je tipican primjer koliko smo zglajzali, koliko nas je ovaj sistem unistio i koliko razmisljamo o glupostima.

Recimo ovaj link

Code: Select all

https://www.klix.ba/solak-trazio-odgodu-odlaska-u-zatvor-zbog-vracanja-kredita-odbijen-je-sud-ga-podsjetio-da-ima-apartmane-na-bjelasnici#google_vignette
radi spam zastite, ili nekog drugog kliks pravila ce izmijeniti r a p 0 rt u klix. Na ovaj nacin se naravno link ne moze otvoriti. Evo ti finalni link https://t.ly/srq_I

Nemojte pristajati na narativ gdje je sve teorija zavjere i gdje se o svemu mora duplo razmisljati :D
Ne zamjeram.... Mislio sam da je originalno Klixov clanak jer ne pregladam bas linkove koje neko postavlja... A misljenje, sto se tice politicke obojenosti klixa ali i profesionalnosti njihovih novinara mi je nazalost davno formirano, tako da sa pravom uvjek ocekujem propagandu ili me ne bi cudila ovakva jedna glupost. Tako da mi se mozda mogu oprostiti ovakve "predrasude".
DonieBrasco
Posts: 15557
Joined: 31/08/2016 16:09

#11560 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by DonieBrasco »

Dobio lik pet godina zatvora i ne zeli da ide u isiti jer ima kredi ta placa. :-)
User avatar
No Mind
Posts: 230
Joined: 12/08/2023 13:34

#11561 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by No Mind »

DonieBrasco wrote: 12/03/2024 15:48 Dobio lik pet godina zatvora i ne zeli da ide u isiti jer ima kredi ta placa. :-)
Trebao je i odbranu bazirati na istoj genijalnoj ideji. On je naprosto morao da ukrade da bi mogao da vraća rate kredita a da pritom ne ugrozi vlasništvo nad apartmanima na Bjelasnici. Na koje je jadan vec imao hipoteku.
Iako sam mislio da je tesko naci većeg tupsona od ovog Solaka, to mu je po Fadilu i Asimu jeli bila i glavna kvalifikacija za ovaj poslić :D izgleda da je on sam ipak uspio naci barem jednako genijalnog advokata da ga zastupa :lol:
giannibelif
Posts: 1996
Joined: 28/01/2017 22:11

#11562 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by giannibelif »

Ja bi ovom glupsonu i Fikretu dao po petnaest i šesnaest godina robije samo zato što su glupi i gladni da ih komplet država ne može nahraniti. Dilfaš je u kompletnu priču bavljenja politikom ušao sa velikom lovom koliko sam čuo i doslovno je uložio novac da bude to što je bio. I eto kako je vratio investiciju.
DonieBrasco
Posts: 15557
Joined: 31/08/2016 16:09

#11563 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by DonieBrasco »

Sva tri su imali akcija i akcija prije ove koja im je posla po zlu, ali pohlepa za jos je cudo.
giannibelif
Posts: 1996
Joined: 28/01/2017 22:11

#11564 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by giannibelif »

Apsolutno.
swanfilter
Posts: 7920
Joined: 06/06/2008 18:52

#11565 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by swanfilter »

Da je pravde, odmah bih nalozio istragu po pitanju nekretnine na Bjelasnici i tog nalaza iz neke privatne klinike. Jedno i drugo od jucer ...

Al, mene impresionira njihova samouvjerenost i da ce se izvuci, pa krediti se dizali tokom procesa i kada ti sude za krađu love. Fadil odjednom biznise sa EU radi, milijoni. Ovaj jutros izvadi nalaz da je na aparatima ...
Dzematlija
Posts: 567
Joined: 29/04/2015 12:06

#11566 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Dzematlija »

Obzirom da je navedeno u množini APARTMANI, zna li neko koliko ih ima!?

Koliko sam upoznat, cijena kvadrata apartmana na tom lokalitetu je oko 4000 KM, a imajući u vidu da su najmanji apartmani reda veličine 30m2, znači da je za barem 2 apartmana Solak morao dati barem 250 000 KM.

Postavlja se logično pitanje: odakle toliki novac nekome ko radi u javnom sektoru!?
Novak20
Posts: 13975
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#11567 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Novak20 »

Dzematlija wrote: 13/03/2024 08:00 Obzirom da je navedeno u množini APARTMANI, zna li neko koliko ih ima!?

Koliko sam upoznat, cijena kvadrata apartmana na tom lokalitetu je oko 4000 KM, a imajući u vidu da su najmanji apartmani reda veličine 30m2, znači da je za barem 2 apartmana Solak morao dati barem 250 000 KM.

Postavlja se logično pitanje: odakle toliki novac nekome ko radi u javnom sektoru!?
Krenulo ga od poplava 2014.

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/15 ... video.html
giannibelif
Posts: 1996
Joined: 28/01/2017 22:11

#11568 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by giannibelif »

Sad će zato banka preko kolaterala da naplati više nego duplo. Svaka čast kred. odboru i službeniku banke
User avatar
apsidejzi
Posts: 8278
Joined: 25/05/2013 23:49

#11570 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by apsidejzi »

Nisam stigao do kraja procitati presudu pa ne mogu dati konacni odgovor ali me interesuje na sta Fikret misli kad danas izjavljuje da su ga sudili za jednu stvar, presudili za drugu stvar a u zatvor ide zbog trece stvari? Koje stvari su u pitanju?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66250
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#11571 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by _BataZiv_0809 »

Kazi mi da si SDFA bez da mi kazes da si SDFA:

"I za kraj, nek ostane zapisano i to da oni koji nameću i oni koji su nametnuti treba da znaju kako od nameta nema selameta. Neka znaju da narod i pravednost idu zajedno samo onda kada onaj koji predvodi bude pravedan. Neka vječno živi ova zemlja i svi narodi u njoj!", zasključio je Hodžić.

Ti u ćorku, onaj sto te uputio Fadilu lagano uziva na suncu u Makarskoj gdje ima apartman :D
DonieBrasco
Posts: 15557
Joined: 31/08/2016 16:09

#11572 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by DonieBrasco »

Sam sebe je opisao "SDA rob", oni su ga stvorili oni su mu omogucili da ima sve, malo mu bilo htio vise, i opet oni su mu dosli glave.

Budi mangup pet godina svakako te sve pare svijeta ustekane negdje cekaju kad izađes, kamo srece da smo pravna drazva da mu sve materijalno sto ima ode pod presu, a ima itekakao ima od pokrente i ne pokrente imovine.
Kuvet
Posts: 613
Joined: 22/05/2012 11:58

#11573 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Kuvet »

Lik se oprasta ko da je Mandela licno.
User avatar
No Mind
Posts: 230
Joined: 12/08/2023 13:34

#11574 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by No Mind »

Svaka vam čast kad imate živaca čitati ta škrabanja jednog lopova, ja probao i nisam uspio do kraja...

Anyway sto prije on sam prihvati stvarnost da je lopov koji zasluzeno ide u zatvor bit ce mu lakse. Ne znam sta je ovo neki umobolni pokusaj predstavljanja javnosti njega samog kao nekog nevino osudjenog na pravdi Boga ili to vise njemu samom treba...

P.S. Fikrete valjda i ti kontas da "Jedini" ne gleda blagonaklono na kradju i rezultirajuce ubijanje ljudi neadekvatnim aparatima samo zbog pohlepe. Ali bit ce da vi stujete nekog drugcijeg Boga kojem ste vi izabranici preči od svih ostalih ljudi.
User avatar
Mea_parvitas
Posts: 2609
Joined: 18/03/2015 01:36

#11575 Re: Fikret (srebrena malina) i respiratori

Post by Mea_parvitas »

apsidejzi wrote: 13/03/2024 13:41 Nisam stigao do kraja procitati presudu pa ne mogu dati konacni odgovor ali me interesuje na sta Fikret misli kad danas izjavljuje da su ga sudili za jednu stvar, presudili za drugu stvar a u zatvor ide zbog trece stvari? Koje stvari su u pitanju?
Zakacio je na ig taj dokument od suda...

Nek ponese pelena i lagano uzivancija par godina... da se mene pita odmah po 10 dana zatvora bi islo i onim debilima koji mu pruzaju podrsku u komentarima. Ja sam sretan sto je makar jednom u ovom sranju od drzave ovakav majmun dobio sto je zasluzio...
Post Reply