FIFA- All about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
ma3
Posts: 214
Joined: 28/01/2012 23:55

#876 Re: FIFA- All about

Post by ma3 »

Ljakan wrote:kad naucis igrat onda se javi.ba
kakav ti ba
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#877 Re: FIFA- All about

Post by Mustang1 »

Najavili su za nocas FUTball festival. Nadam se da ce to biti Euro za FUT kao sto je bio World Cup :D Nemaju licensu pa mozda zato ovakav naziv. Nadam se da nece biti samo turnir obicni :D
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#878 Re: FIFA- All about

Post by Mustang1 »

Eno izasli su rating za 50 najboljih (ceka se jos top 10). Nema Pjanica, a mislio sam da ce biti tu negdje. I sad ce klix objaviti ovu vijest :D
Dajte mi posao bolji sam od vas! :D
User avatar
vicious
Posts: 6877
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#879 Re: FIFA- All about

Post by vicious »

Mustang1 wrote:Eno izasli su rating za 50 najboljih (ceka se jos top 10). Nema Pjanica, a mislio sam da ce biti tu negdje. I sad ce klix objaviti ovu vijest :D
Dajte mi posao bolji sam od vas! :D
Evo na gg.ba imaju i top 10 :)
http://sportsport.ba/magazin/fifa-17-me ... iju/205277

Boateng i De Gea debelo precijenjeni :D
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#880 Re: FIFA- All about

Post by Mustang1 »

vicious wrote:
Mustang1 wrote:Eno izasli su rating za 50 najboljih (ceka se jos top 10). Nema Pjanica, a mislio sam da ce biti tu negdje. I sad ce klix objaviti ovu vijest :D
Dajte mi posao bolji sam od vas! :D
Evo na gg.ba imaju i top 10 :)
http://sportsport.ba/magazin/fifa-17-me ... iju/205277

Boateng i De Gea debelo precijenjeni :D
Ovo su nasli negdje neoficijelno :D Jos se ceka top 3. Ali nasi novinari znaju :D
User avatar
vicious
Posts: 6877
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#881 Re: RE: Re: FIFA- All about

Post by vicious »

Mustang1 wrote:
vicious wrote:
Mustang1 wrote:Eno izasli su rating za 50 najboljih (ceka se jos top 10). Nema Pjanica, a mislio sam da ce biti tu negdje. I sad ce klix objaviti ovu vijest :D
Dajte mi posao bolji sam od vas! :D
Evo na gg.ba imaju i top 10 :)
http://sportsport.ba/magazin/fifa-17-me ... iju/205277

Boateng i De Gea debelo precijenjeni :D
Ovo su nasli negdje neoficijelno :D Jos se ceka top 3. Ali nasi novinari znaju :D
Misliš "novinari" :)
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#882 Re: FIFA- All about

Post by Mustang1 »

Kao sto rekoh. Nasi "novinari" briljiraju :D

Image
User avatar
dzeno123
Posts: 1843
Joined: 20/04/2009 20:39
Location: Dreamland

#883 Re: FIFA- All about

Post by dzeno123 »

Realno ovo za Messija i 86 passing je nidje veze. Doduse vise im nije zastitno lice igre tako da i bilo je za ocekivati da ce ga malo nerfovati jer se kofrcio. :-D
AnonymousBIH
Posts: 1477
Joined: 10/11/2014 14:20

#884 Re: FIFA- All about

Post by AnonymousBIH »

Beta insideri pišu da FIFA 17 gameplay strašno liči na PES gameplay što me posebno raduje, jer prvi put u 20 godina "izdajem" Konami i uzimam FIFU ove godine.
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#885 Re: FIFA- All about

Post by Mustang1 »

AnonymousBIH wrote:Beta insideri pišu da FIFA 17 gameplay strašno liči na PES gameplay što me posebno raduje, jer prvi put u 20 godina "izdajem" Konami i uzimam FIFU ove godine.
:D
AnonymousBIH
Posts: 1477
Joined: 10/11/2014 14:20

#886 Re: FIFA- All about

Post by AnonymousBIH »

Mustang1 wrote: :D
Mustang1, znam da ti preferiras FIFU, i ja sam je skinuo preko EA Access nakon što sam PS4 zamijenio sa XBox One i iskreno moram reći da je gameplay od FIFA 16 katastrofa, fizika igrača i lopte je 0, naguravanja nema, skokovi i šutevi na gol katastrofa, face igrača 0 poena. Meniji, stadioni, komentatori, licence, online modovi itd. su stvar za sebe i tu su nenadmašni.
Međutim, sa novim Frostbite engineom sad sve izgleda kako treba, barem po YT videima i dostupnim informacijama, i mislim da će ove godine imati nenadmasivu igru.
Vertig0
Posts: 2663
Joined: 13/04/2011 23:45

#887 Re: FIFA- All about

Post by Vertig0 »

Pa da ti odmah kazem, ne ocekuj previse od ove nove fife. Slicno ce to dosta biti tako da mislim da ces se razocarati ako ti se FIFA 16 tako puno nije svidjela (da tako kazem ) :D
AnonymousBIH
Posts: 1477
Joined: 10/11/2014 14:20

#888 Re: FIFA- All about

Post by AnonymousBIH »

Vertig0 wrote:Pa da ti odmah kazem, ne ocekuj previse od ove nove fife. Slicno ce to dosta biti tako da mislim da ces se razocarati ako ti se FIFA 16 tako puno nije svidjela (da tako kazem ) :D
Najavljuju upravo ovo što je po meni najjača mana.
Realno, FIFA 16 sa pravim fudbalom nema veze, izgleda kao Lego fudbal sa napuhanom kesom. I PES gameplay ima puno mana, ali je daleko bliži realnom fudbalu, osjeti se individualnost igrača, brzina, naguravanje, nadskakivanje, moguće ja zagraditi loptu itd.
A kad vidim face igrača na FIFA 16 odmah me prođe ćejf za igrom:

Image
Vertig0
Posts: 2663
Joined: 13/04/2011 23:45

#889 Re: FIFA- All about

Post by Vertig0 »

Ja bas suprotno mislim. Sto se tice gameplaya fifa je daleko ispred pesa. Meni pes vidio nije simulacije...
Pes ima bolju grafiku, al djaba kad je gameplay cuna.
AnonymousBIH
Posts: 1477
Joined: 10/11/2014 14:20

#890 Re: FIFA- All about

Post by AnonymousBIH »

Vertig0 wrote:Ja bas suprotno mislim. Sto se tice gameplaya fifa je daleko ispred pesa. Meni pes vidio nije simulacije...
Pes ima bolju grafiku, al djaba kad je gameplay cuna.
Onako jaranski da se raspravimo. Evo igram i PES i FIFA, PES godinama priznajem.
Kako može biti bolji gameplay kada nemas fizike među igračima, ne možeš loptu zagraditi, ne možeš se naguravati prilikom skoka, igrači se kližu po terenu i svi isto trče, lopta leti kao napuhana reklamna kesa ...? FIFA ima bolje urađene stadione i teren, međutim sam gameplay je nerealan do pm.
Ako malo pogledaš YT videe sa FIFA 17 beta vidjećeš da su sve ovo što sam napisao popravili sa Frostbite, CR-a možeš prepoznati po trčanju, igrači se guraju i naguravaju, možeš u trčanju graditi loptu, lopta ima težinu i šutevi izvan 16 izgledaju fantastično i mnogo drugih stvari. Po onom što vidim to je prerađeni PES gameplay, ali mnogo ljepši i realniji. Jedva čekam demo i early access da to sve isprobam.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#891 Re: FIFA- All about

Post by Raigor Stonehoof »

Vertig0 wrote:Ja bas suprotno mislim. Sto se tice gameplaya fifa je daleko ispred pesa. Meni pes vidio nije simulacije...
Pes ima bolju grafiku, al djaba kad je gameplay cuna.
0 bodova post :D nije uopste uporedivo

dosadila mi glupa master liga, nepostojanje licenci, ruzni i totalno neintuivni meniji, grozne animacije u igri (tipa kad potpisujes novog igraca i sl)...

ali kada sve to stavis na stranu, gameplay pesa je mnoooogo bolji. i to ti govori neko ko igra fifu zadnjih 5 godina.
Vertig0
Posts: 2663
Joined: 13/04/2011 23:45

#892 Re: FIFA- All about

Post by Vertig0 »

Cuj 0 bodova post :D
Ja imam svoje misljenje isto kao sto ti imas svoje i ne vidim da si ponudio neke argumente za razliku od anonimnog koji je to sve elaboriro :D
Ja dugo isto igram fifu, pes 2015 imam, a pes 2016 sam samo demo igrao. Meni se ne svidja, nisam ukupno ni 20 utakmica odigrao.
AnonymousBIH
Posts: 1477
Joined: 10/11/2014 14:20

#893 Re: FIFA- All about

Post by AnonymousBIH »

Vertig0 wrote:Cuj 0 bodova post :D
Ja imam svoje misljenje isto kao sto ti imas svoje i ne vidim da si ponudio neke argumente za razliku od anonimnog koji je to sve elaboriro :D
Ja dugo isto igram fifu, pes 2015 imam, a pes 2016 sam samo demo igrao. Meni se ne svidja, nisam ukupno ni 20 utakmica odigrao.
Vidi, svako ima nešto što voli i preferira, ja samo pokušavam realno, kao što ti reče, elaborirati :D prednosti i mane i jedne i druge igre.
Meni će od sada FIFA biti glavna igra kada bi bila najgora igra na svijetu, jer me PES online toliko iživcirao i toliko je loš u tom segmentu da ne znam kako neko može kupiti tu igru za igranje online.
Međutim, realno, PES ima gameplay daleko bliži pravom fudbalu, dok na FIFA 16 to sve izgleda jako loše, bez obzira šta se nekom sviđalo ili ne. FIFA 16 u modovima, prikazu, online segmentu, komentatorima i svemu ostalom osim gameplaya je svjetlosnu godinu ispred PES-a, ali na terenu PES je daleko ispred FIFA.
User avatar
JLZbunjenog
Posts: 167
Joined: 27/04/2015 21:40
Location: prcvarnica

#894 Re: FIFA- All about

Post by JLZbunjenog »

AnonymousBIH wrote: Vidi, svako ima nešto što voli i preferira, ja samo pokušavam realno, kao što ti reče, elaborirati :D prednosti i mane i jedne i druge igre.
Meni će od sada FIFA biti glavna igra kada bi bila najgora igra na svijetu, jer me PES online toliko iživcirao i toliko je loš u tom segmentu da ne znam kako neko može kupiti tu igru za igranje online.
Međutim, realno, PES ima gameplay daleko bliži pravom fudbalu, dok na FIFA 16 to sve izgleda jako loše, bez obzira šta se nekom sviđalo ili ne. FIFA 16 u modovima, prikazu, online segmentu, komentatorima i svemu ostalom osim gameplaya je svjetlosnu godinu ispred PES-a, ali na terenu PES je daleko ispred FIFA.
my man :) posalji u PP gamertag sa Xbox-a :mrgreen:
User avatar
thekupus
Posts: 6813
Joined: 25/06/2011 22:38

#895 Re: FIFA- All about

Post by thekupus »

PES ima gameplay blizi pravom fudbalu? onaj fliper, gdje svi igraci trce kao da su messi? :roll:
Vertig0
Posts: 2663
Joined: 13/04/2011 23:45

#896 Re: FIFA- All about

Post by Vertig0 »

Sutra fifa 17 demo, cini mi se
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#897 Re: FIFA- All about

Post by klixo »

thekupus wrote:PES ima gameplay blizi pravom fudbalu? onaj fliper, gdje svi igraci trce kao da su messi? :roll:
I ja gledam sta pisu :run:
AnonymousBIH
Posts: 1477
Joined: 10/11/2014 14:20

#898 Re: FIFA- All about

Post by AnonymousBIH »

thekupus wrote:PES ima gameplay blizi pravom fudbalu? onaj fliper, gdje svi igraci trce kao da su messi? :roll:
U PES-u po stilu trčanja možeš razaznati igrača, u FIFA svi trče isto i zastajkuju što mi je najsmješnije.
Po svemu sudeći, a ubrzo će i demo, da je na 17 to odrađeno kao i na PES.

Gamertag na XO: DragonBIH
Bujrum svima, uzeću FIFA 17 a imam igre sa EA Access, ne planiram ništa dodatno uzeti osim možda PES kad bude na nekom ogromnom sniženju.
vedatoor
Posts: 51
Joined: 20/08/2015 10:46
Location: Sarajevo Casaba

#899 Re: FIFA- All about

Post by vedatoor »

AnonymousBIH wrote: Gamertag na XO: DragonBIH
Bujrum svima, uzeću FIFA 17 a imam igre sa EA Access, ne planiram ništa dodatno uzeti osim možda PES kad bude na nekom ogromnom sniženju.
only Fifa :D

dzabaluka klikni World Of Tanks

ja sam te dodao care :thumbup: :bih:
AnonymousBIH
Posts: 1477
Joined: 10/11/2014 14:20

#900 Re: FIFA- All about

Post by AnonymousBIH »

OK legendo, evo tek sam upalio XO nakon par dana.

FIFA 17 demo dostupan ali samo na XBox store, PSN pao :D
Post Reply