FIFA 18 vs PES 18

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

weltschmertz
Posts: 660
Joined: 30/01/2009 20:07

#51 Re: FIFA 17 vs PES 17

Post by weltschmertz »

Nažalost nema DEMA za PC ove godine :mrgreen: Koje budale!
User avatar
vicious
Posts: 6869
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#52 Re: FIFA 17 vs PES 17

Post by vicious »

weltschmertz wrote:Nažalost nema DEMA za PC ove godine :mrgreen: Koje budale!
Ma Konamiju je pc platforma već godinama zadnja rupa na svirali. Ono što izbace kao pc verziju je jadni port sa konzola, totalno neoptimizirana igra, sa grafikom na nivou od prije 10 godina. I to već godinama traje, kupci se osjećaju prevarenim i jebu im sve od do, ali ovi i dalje po svom :D
weltschmertz
Posts: 660
Joined: 30/01/2009 20:07

#53 Re: FIFA 17 vs PES 17

Post by weltschmertz »

Nažalost tako je. Ja sam se odlučio ove godine za FIFU definitivno. A PES će svejedno biti na Skidrow-u :mrgreen:
sarayewo
Posts: 740
Joined: 08/07/2003 00:00

#54 Re: FIFA 17 vs PES 17

Post by sarayewo »

shalla wrote:
aditon wrote:2 na 2
definitivno najbolji mod igre ali ne zna svako to igrati. Međutim ako igraju dvojica što se kontaju...definitivno level iznad svih drugih načina na koji soccera možeš igrati :)
2 na 2, poezija od igranja, kakvih se tu sve može vidjeti poteza i akcija, pogovoto kad se par uigra tj što kažeš ako se dvojica kontaju, kako će pokrivati u odbrani i sl... Imam jarana u Belgiji koji dođe nekoliko puta godišnje, igramo on i ja protiv druge dvojice i već godinama igramo tako, to je rivalstvo samo tako :mrgreen:
Btw, skoro svaki put probamo obje igre i moram reći da smo već 4-5 godina isključivo na FIFI, jebeš grafiku kad je gameplay isto arkadna igra a ne simulacija fudbala...
Ja sam cuo da ti je taj jaran u Belgiji majstor svoje vrste za FIFU... :D
User avatar
shalla
Posts: 9326
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#55 Re: FIFA 17 vs PES 17

Post by shalla »

sarayewo wrote:
shalla wrote:
aditon wrote:2 na 2
definitivno najbolji mod igre ali ne zna svako to igrati. Međutim ako igraju dvojica što se kontaju...definitivno level iznad svih drugih načina na koji soccera možeš igrati :)
2 na 2, poezija od igranja, kakvih se tu sve može vidjeti poteza i akcija, pogovoto kad se par uigra tj što kažeš ako se dvojica kontaju, kako će pokrivati u odbrani i sl... Imam jarana u Belgiji koji dođe nekoliko puta godišnje, igramo on i ja protiv druge dvojice i već godinama igramo tako, to je rivalstvo samo tako :mrgreen:
Btw, skoro svaki put probamo obje igre i moram reći da smo već 4-5 godina isključivo na FIFI, jebeš grafiku kad je gameplay isto arkadna igra a ne simulacija fudbala...
Ja sam cuo da ti je taj jaran u Belgiji majstor svoje vrste za FIFU... :D
Kako kad vjeruj mi, nekad je virtouz a nekad igra za kurac, ko kakav amater :mrgreen:
Al eto, moram biti pošten i reći da je odnos dobar/loš nekih 75/25 ;-)
AnonymousBIH
Posts: 1474
Joined: 10/11/2014 14:20

#56 Re: FIFA 17 vs PES 17

Post by AnonymousBIH »

aditon wrote:demo PES-a tradicionalno izlazi oko polovine septembra a ubrzo nakon toga i sama igra. Za mjesec i kusur najviše ćemo imati kompletnu igru. Gdje je žurba :D
Demo PES je danas izašao za Europu, igra izlazi 13.09.

Ja sam još jučer skinuo demo sa USA store i moram reći da sam razočaran. Definitivno još jedan razlog više da ove godine, po prvi put od 2000., uzmem FIFU.
Vertig0
Posts: 2663
Joined: 13/04/2011 23:45

#57 Re: FIFA 17 vs PES 17

Post by Vertig0 »

Kazem ti ja, svake godine ista prica nesto veliko se najavljuje itd... Fifa je daleko od savrsene, ali je bolja od PES-a. Ja sam preskocio 16ku, nisam je kupovao i neki dan sam posudio od prijatelja, neko drustvo mi je doslo da igramo i bas sam se pozitivno iznenadio, pogotovo jer mi se cini da igra nije tako skriptovana kao kad igras FUT online, ne znam da li je to moguce :?
FUT je pravo dobar mod, zanimljiv je, ali ja sam se precesto osjecao kao da nemam nikakvu kontrolu nad igrom ma sta god uradio. Kad te protivnik stisne u 90 mozes kurcu svirati, da prostite :D, pa mi se tako znalo desavati da u 89 vodim 2:1, a da utakmica na kraju zavrsi 4:3 za protivnika :D
Ali kako god okrenes kvalitetnija je od PES-a.
User avatar
JLZbunjenog
Posts: 167
Joined: 27/04/2015 21:40
Location: prcvarnica

#58 Re: FIFA 17 vs PES 17

Post by JLZbunjenog »

jutros skinuo demo PES17 i vjerujte da sam imao osjecaj da igram Fifu15 :cry:
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#59 Re: FIFA 17 vs PES 17

Post by aditon »

ok, ne sviđa vam se, ali šta je to što ne valja kokretno, dajte neki primjer...
User avatar
Ljakan
Posts: 4684
Joined: 07/01/2014 09:48
Location: tuspas mene i sviju nas

#60 Re: FIFA 17 vs PES 17

Post by Ljakan »

Mozda su vise ocekivali ako imaju ps4 ili xbox one,meni je igra na xbox-u 360 ok.Doduse nisam ni ocekivo neke spektakularne promjene.Primjeti se bolja grafika kod igraca,potezi,igrivost je isto dobra,barem meni.Nema da na guzove dajes golove.
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#61 Re: FIFA 17 vs PES 17

Post by aditon »

ma ja ću je svakako probati. Nadam se samo da nisu kao 2014 i 15, da bar bude kao 2016 s tim da su ispadi golmana ispravljeni, bit će savršeno. I kad se pojavi patch, poput smoke patcha, onda je to-to. :) Što se grafike tiče, iz trailera se vidi da su teksture lica, bar ovih iz trailera, jako realne, odnosno grafika je ekstra. Ali grafika i na 2016 uz ekspresije emocija na licu je također ekstra te ne vjerujem da je velika razlika u grafici ovog izdanja u odnosu na prošlo izdanje PES-a
User avatar
Ljakan
Posts: 4684
Joined: 07/01/2014 09:48
Location: tuspas mene i sviju nas

#62 Re: FIFA 17 vs PES 17

Post by Ljakan »

Kako mislis ispadi golmana?Ovde vidim da su ko pravi,prate svaku loptu ko da utakmicu na tv gledas,tako je urađeno.
User avatar
House
Posts: 46725
Joined: 17/03/2010 15:36

#63 Re: FIFA 17 vs PES 17

Post by House »

odličan PES 17 demo (xbox 360) :) o d l i č a n! jedva čekam PC verziju
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#64 Re: FIFA 17 vs PES 17

Post by aditon »

Ljakan wrote:Kako mislis ispadi golmana?Ovde vidim da su ko pravi,prate svaku loptu ko da utakmicu na tv gledas,tako je urađeno.
ovu '16ku sam igrao bez ikakvih patcheva, a golmani su ispadali u smislu da izleti na pola terena ničim izazvan, da neke neshvatljive greške kod odbrane prave, kod ispucavanja lopte, ista nestane izvan prikaza slike na ekranu, uglavnom jednom riječju-ispadi :-D naravno da se to sporadično dešava te mi je ova '16ka ustvari ok PES. Moguće da je to rješeno nekim od patcheva. Da li neko ima prepuruku za patch. Do sada sam koristio smoke ali ne mogu se oteti utisku da na tom smoke patchu favoriziraju neke ekipe, prije svega Real koji djeluje ko na sterodidima na smoke patchu. Da li neko ima za preporučiti patch gdje nisu mijenjane jačine pojedinih igrača ili timova već samo patch koji tretira dresove i neke estetske stvari.
User avatar
Mustang1
Posts: 28755
Joined: 29/12/2010 17:31

#65 Re: FIFA 17 vs PES 17

Post by Mustang1 »

Demo PES.a smijesan. Dobili licensu Arsenala izgubili licensu Spanske cijele lige :lol: :lol: :lol: U demo nisu mogli ubaciti transfere, kao to im je puno vremena, pa sta tamo radi Zineta pa nema vremena dok pravi rucak da ubaci igrace.
A gameplay je smijesan, oni nisu napravili nikakav konkretniji korak vec 10 godina, odnosno od onog trenutka kada su sa PES6 presli na novi gameplay i unakazili sve.
underground
Posts: 379
Joined: 12/07/2006 00:29

#66 Re: FIFA 17 vs PES 17

Post by underground »

I ja sam veliki ljubitelj PES-a, ali je definitivno FIFA zadnjih godina mnogo bolja, jednostavno bolji gameplay, bolji online itd...

Ja cu uzeti opet FIFU17, kao i 16...jebiga...zao mi PESa ali sta da se radi
User avatar
Ljakan
Posts: 4684
Joined: 07/01/2014 09:48
Location: tuspas mene i sviju nas

#67 Re: FIFA 17 vs PES 17

Post by Ljakan »

aditon wrote:
Ljakan wrote:Kako mislis ispadi golmana?Ovde vidim da su ko pravi,prate svaku loptu ko da utakmicu na tv gledas,tako je urađeno.
ovu '16ku sam igrao bez ikakvih patcheva, a golmani su ispadali u smislu da izleti na pola terena ničim izazvan, da neke neshvatljive greške kod odbrane prave, kod ispucavanja lopte, ista nestane izvan prikaza slike na ekranu, uglavnom jednom riječju-ispadi :-D naravno da se to sporadično dešava te mi je ova '16ka ustvari ok PES. Moguće da je to rješeno nekim od patcheva. Da li neko ima prepuruku za patch. Do sada sam koristio smoke ali ne mogu se oteti utisku da na tom smoke patchu favoriziraju neke ekipe, prije svega Real koji djeluje ko na sterodidima na smoke patchu. Da li neko ima za preporučiti patch gdje nisu mijenjane jačine pojedinih igrača ili timova već samo patch koji tretira dresove i neke estetske stvari.
Ja sam na pc igro samo malo pes-a 16 jer me nervirala igra,nemam pojma zasto ali sam nacin igraca i igre mi nije bio cemu dok na xboxu ista igra druga prica.Sumnjam da sam utripovo da je drugacije,ne koristim droge. :D
User avatar
House
Posts: 46725
Joined: 17/03/2010 15:36

#68 Re: FIFA 17 vs PES 17

Post by House »

PES-gameplay
FIFA-licence i stadioni
User avatar
Mustang1
Posts: 28755
Joined: 29/12/2010 17:31

#69 Re: FIFA 17 vs PES 17

Post by Mustang1 »

Koji gameplay ba. U odbrani cuvas X i kocku a u napadu svaki pas prolazi, svako obacivanje sa strane neko ufati i opuca po golu, svaki sut van sesnaest ide po golu. A vecinu vremena se lopta odbija kao na fliperu, smijesno.
User avatar
House
Posts: 46725
Joined: 17/03/2010 15:36

#70 Re: FIFA 17 vs PES 17

Post by House »

sitnica.zato norwich,pescara,ingolstadt fc... neće igrati kao barcelona :D fifa je skriptovana do bola.

btw igram na superstar težini :P
User avatar
House
Posts: 46725
Joined: 17/03/2010 15:36

#71 Re: FIFA 17 vs PES 17

Post by House »




fifa 16? :o :D
User avatar
shalla
Posts: 9326
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#72 Re: FIFA 17 vs PES 17

Post by shalla »

Taj tzv. tactical defending na FIFI je možda i ponajveća a ujedno i ponajbolja razlika u odnosu na PES. Što kaže Mustang1, držiš X i riješio si odbranu, u FIFI se ipak moraš poprilično namučiti da sa kockom uradiš pravovremeni tackle...

Napis'o ja, preko Tapatalka
User avatar
House
Posts: 46725
Joined: 17/03/2010 15:36

#73 Re: FIFA 17 vs PES 17

Post by House »

ko kaže da X rješava sve probleme u odbrani? zaigraj na superstar, pa da vidiš kako će te comp. karati


kakvo držanje jedne tipke jbt.PES je komplikovan za FIFA igrače.to je to :) nije igra u kojoj dominira kontranapad i ekipa bez sredine terena.
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#74 Re: FIFA 17 vs PES 17

Post by klixo »

House wrote:ko kaže da X rješava sve probleme u odbrani? zaigraj na superstar, pa da vidiš kako će te comp. karati


kakvo držanje jedne tipke jbt.PES je komplikovan za FIFA igrače.to je to :) nije igra u kojoj dominira kontranapad i ekipa bez sredine terena.
Sta napisa :run:
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#75 Re: FIFA 17 vs PES 17

Post by aditon »

Mustang1 wrote:Koji gameplay ba. U odbrani cuvas X i kocku a u napadu svaki pas prolazi, svako obacivanje sa strane neko ufati i opuca po golu, svaki sut van sesnaest ide po golu. A vecinu vremena se lopta odbija kao na fliperu, smijesno.
sasvim je ok i legitimno da ti se PES ne dopada, ali nemoj nebuloze da pričaš.
Post Reply