FIAT KONZUMENTI

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3701 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

Uvijek sam na strani radnika i podrzavam,ali ovo je samo pravljenje pozicije za pregovore i buduci ugovor i aranzman Vlade Srbije i Fiata.
Jedni prijete da ce se povuci,a drugi strajkuju i sl. Na kraju ce pasti dogovor i sve super.
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#3702 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by johntra »

Prpa je ovdje i Vladi, jer gube svi, ne samo FIAT i radnici, nego i masu dobavljača...samo ne mogu da vjerujem da je već 20 dana pat-pozicija...
Throttle
Posts: 12969
Joined: 10/06/2016 12:35

#3703 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Throttle »

Jučer vidjeh Freemonta, extra izgleda, doduše vidi se malo "Amerike" u njemu
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3704 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

Throttle wrote:Jučer vidjeh Freemonta, extra izgleda, doduše vidi se malo "Amerike" u njemu
Sav je Amerika,osim mozda motora,ako je JTD :D
citroen xm
Posts: 18086
Joined: 17/04/2012 22:57

#3705 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by citroen xm »

Žalosno je za koliko rade radnici u državama bivše YU. I onda se neki mudonja hvali dovođenjem investitora. Pa dovešću ih i ja kada im obećam da će radnici raditi za kikiriki i da ću trećinu tog kikirikija da ja finansiram. :-) Nema ovde promjene bez jakog bunta naroda, države nam vode korumpirani glupani koji da nisu u poziciji da kradu, ne bi uspjeli ni svoje domaćinstvo održati. A bunta neće nikada biti jer lje naš čovjek zadovoljan sa "ljeba i igara" i "samo da rata ne bude" koga inače i nema sem u predizbornoj priči prije pomenutih glupana.
User avatar
ElRe
Posts: 10796
Joined: 12/12/2011 11:28

#3706 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

Fiatu je ta fabrika visak i ide se ka tome da se zatvori. Imaju fabriku u Turskoj, Poljskoj i mislim 3 fabrike u ITA. Kako nemaju modernog predstavnika u B klasi onda nemaju potrebe za jos jednim postrojenjem.
Fabrika u Poljskoj sada proizvodi samo modele 500 i Ypsilon. Panda je premsjestena u Italiji, novi Ka+ se proizvodi u Juznoj Americi.
citroen xm
Posts: 18086
Joined: 17/04/2012 22:57

#3707 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by citroen xm »

Ne pričam samo o Fiatu već uopšteno. Radnici su ovde zadnja rupa na sviralu.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#3708 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by amar1994 »

citroen xm wrote:Ne pričam samo o Fiatu već uopšteno. Radnici su ovde zadnja rupa na sviralu.
:sad: :run:
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3709 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

New project GSE( Global Small Engine) T3 MultiAir 120hp and T4 MultiAir 180hp.
Proizvodnja cini mi se u Poljskoj.
User avatar
ElRe
Posts: 10796
Joined: 12/12/2011 11:28

#3710 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

Odlicne karakteristike.
Ima li sta novo za dizele?
NediM17
Posts: 21640
Joined: 05/11/2009 11:49

#3711 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by NediM17 »

Mogli bi vala jos malo doraditi 1.6Mjet da se totalno popisaju po konkurenciji. Ionako on sa 120ks ide kao konkurenti sa 140ks.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3712 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

ElRe wrote:Odlicne karakteristike.
Ima li sta novo za dizele?
Znam da si i na alfistima,dosta pratis. Znas da ima onaj momak SM,on ima dosta informacija,kako i odakle ne znam.
Koliko znam u razvoju je novi potpuno aluminijski 1.6 dizel.
User avatar
ElRe
Posts: 10796
Joined: 12/12/2011 11:28

#3713 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

mali_milojica wrote:
ElRe wrote:Odlicne karakteristike.
Ima li sta novo za dizele?
Znam da si i na alfistima,dosta pratis. Znas da ima onaj momak SM,on ima dosta informacija,kako i odakle ne znam.
Koliko znam u razvoju je novi potpuno aluminijski 1.6 dizel.
Da, da. Mislio sam da je neki drugi info.
User avatar
ElRe
Posts: 10796
Joined: 12/12/2011 11:28

#3715 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

Fiat uskoro u VLASNIŠTVU KINEZA[/b
]

http://www.vrelegume.rs/vesti1/fiat-usk ... -aktuelno/

Generalno za FCA bi imao velike koristi od ovog preuzimanja. Vidimo da je PSA nikad aktivniji, Volvo nikad bolji.
E sad sta ce biti sa Maseratijem i Alfom cemo vidjeti. Vrlo je moguce da ih se konacno docepa VW. Ako Kinezi izlete Exoru sa velikim novcima, onda bi Maserati i Alfa mogli da idu po nizoj cijeni jer samostalni tesko da bi mogli opstati.
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#3716 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by johntra »

Ne znam kako više ovu stranicu smatraš kredibilnom za bilo kakve vijesti iz FCA...ljudi očigledno imaju problem s njima i sve negativno namjerno objavljuju i prenapuhavaju...čuj fiasko od udruživanja sa VW.... :lol:

čuj kinezi....
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#3718 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by johntra »

Da je FCA na gubitku i padu prodaje, bilo bi mi jasno...ali zadnje tri godine raste prodaja i profit, tako da ne vidim logiku za koju bi neko mogao, za male pare, kupiti FCA...
User avatar
ElRe
Posts: 10796
Joined: 12/12/2011 11:28

#3719 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

Mislim da nije to tako bajno, kao sto izgleda. Americki brendovi trebaju nove modele, Fiat u Evropi se malo podigao, ali bez nastavka izbacivanja novih modela to ce biti kratkog daha. Vidimo sta radi PSA i Opel, VW, Seat, Skoda i svi ostali pokrivaju svaki segment trzista, svako pola godine dolaze novi modeli. FCA treba godinu dana da komercijalizuje Jeep Patriot u trenutno najtrazenijem trenutno segmentu. Skoda to odradi za par mjeseci (Kodiaq, Karoq). A sam Fiat jos nema predstavnike u segmentu iznad kompaktne klase, a ni u B segmentu. Prodaja u Kini i Indiji je na nivou statusticke greske za ta trzista.

FPT je po meni najbolji dio FCA koncerna, konstantno su u vrhu i razvijaju nove pogonske jedinice.

Ono sto mi se ne svidja je to da cemo imati 5-7 velikih auto koncerna, koji ce objediniti sve auto brendove. Automobili ce biti puko prevozno sredstvo i sa gotovo istim osobinama.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#3720 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by 530i »

Ovaj člank sa vrelih guma je pomalo i lokalnog karaktera. Fiat reklamira 500L kao vodeći u svom segmentu (što zaista i jest), ali nekako prešute da taj segment ozbiljno gubi udio u ukupnom tržištu.

Maserati već godinama posluje vrlo dobro, Alfa je krenula sa novim modelima i novom platformom, ne vjerujem da će ih razdvajati. A Kinezi jesu mušterije za svakoga, u to nema sumnje. Probali su sami da brutalno kopiraju evropska i japanska auta, ali su izgleda shvatili da od toga nema ništa, tj. ne mogu know-how da skontaju tako. Volvo je odličan primjer. Novi XC60 hvali i volkswagenov bilten zvani auto bild.
axe22
Posts: 1774
Joined: 11/03/2013 21:21

#3721 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by axe22 »

Kinezi su zainteresovani za odredjene marke, ne citavu grupaciju.
Kinezi bi se najvise volili docepati jeep-a.


Ali opet su to kinezi, kupuju sta god zele.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#3722 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

johntra wrote:Da je FCA na gubitku i padu prodaje, bilo bi mi jasno...ali zadnje tri godine raste prodaja i profit, tako da ne vidim logiku za koju bi neko mogao, za male pare, kupiti FCA...
Firma se prodaje dok radi dobro,a ne kad prne u fenjer :D
axe22
Posts: 1774
Joined: 11/03/2013 21:21

#3723 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by axe22 »

mali_milojica wrote:
johntra wrote:Da je FCA na gubitku i padu prodaje, bilo bi mi jasno...ali zadnje tri godine raste prodaja i profit, tako da ne vidim logiku za koju bi neko mogao, za male pare, kupiti FCA...
Firma se prodaje dok radi dobro,a ne kad prne u fenjer :D
Prodajes kad vidis da si dostigao vrhunac i da poslje samo moze ici dole.


Samo VW godinama pokusava uzeti alfu i od toga ne odustaje.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#3724 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by 530i »

Prije da će Kinezi preuzeti Volkswagen.
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#3725 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by johntra »

mali_milojica wrote:
johntra wrote:Da je FCA na gubitku i padu prodaje, bilo bi mi jasno...ali zadnje tri godine raste prodaja i profit, tako da ne vidim logiku za koju bi neko mogao, za male pare, kupiti FCA...
Firma se prodaje dok radi dobro,a ne kad prne u fenjer :D
sumnjam da je baš tako, jer i oni gledaju da kako sebe da ugrade što jeftinije....pogotovo kinezi...ne kupuje se profit, koliko se kupuje infrastruktura, mreža dilera, fabrike i ostalo...na glasine o preuzimaju, dionice su porasle euro, mogu misliti kako bi poraslo da je ovo, kojim slučajem, istina...
Post Reply