Felge - savjet

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#26 Re: Felge - savjet

Post by Bakir1 »

goran16v wrote:
Bakir1 wrote: nije sve u tih 15 KM, ima nesto u osjecaju da si nesto postigao sam
Izvini, mozda djeluje nipodastavajuce, ali montiranje tockova za auto za mene nije nikakvo postiguce, pogotovo poslije stotina koje sam odsarafio i zasarafio, da bi mi izazivalo ikakve osjecaje.
mozda tebi nije ali meni raditi bilo sta oko auta je uzitak, valjda se i po tome razlikujemo.
a ovdje se nije radilo samo o tome da se odvrnu i zavrnu sarafi, nego kako sam polomio brezone, morao sam skinuti dobos, pa izbiti stare, pa ubaciti nove, pa sam vidio da mi je jedan kocioni cilindar masan, pa sam i njega preventivno zamjenio.
poslije toga itekako sam se osjecao da sam uradio nesto korisno i da sam ostvario neko postignuce ;-)
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#27 Re: Felge - savjet

Post by goran16v »

Bakir1 wrote:
goran16v wrote:
Bakir1 wrote: nije sve u tih 15 KM, ima nesto u osjecaju da si nesto postigao sam
Izvini, mozda djeluje nipodastavajuce, ali montiranje tockova za auto za mene nije nikakvo postiguce, pogotovo poslije stotina koje sam odsarafio i zasarafio, da bi mi izazivalo ikakve osjecaje.
mozda tebi nije ali meni raditi bilo sta oko auta je uzitak, valjda se i po tome razlikujemo.
a ovdje se nije radilo samo o tome da se odvrnu i zavrnu sarafi, nego kako sam polomio brezone, morao sam skinuti dobos, pa izbiti stare, pa ubaciti nove, pa sam vidio da mi je jedan kocioni cilindar masan, pa sam i njega preventivno zamjenio.
poslije toga itekako sam se osjecao da sam uradio nesto korisno i da sam ostvario neko postignuce ;-)

Govoris nekome ko je 3 auta prakitcno sastavio od 0, dva zato sto je bila nuzda, treci iz uzivanja, ali mi svejedno montaza/zamjena tockova nije nikakav uziak niti postignuce.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#28 Re: Felge - savjet

Post by Bakir1 »

goran16v wrote:

Govoris nekome ko je 3 auta prakitcno sastavio od 0, dva zato sto je bila nuzda, treci iz uzivanja, ali mi svejedno montaza/zamjena tockova nije nikakav uziak niti postignuce.
rece mi jedna pticica da si od tih 3 auta ti sastavio valjda samo maglenjake dok su drugi uradili taj posao za tebe?
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#29 Re: Felge - savjet

Post by goran16v »

Bakir1 wrote:
goran16v wrote:

Govoris nekome ko je 3 auta prakitcno sastavio od 0, dva zato sto je bila nuzda, treci iz uzivanja, ali mi svejedno montaza/zamjena tockova nije nikakav uziak niti postignuce.
rece mi jedna pticica da si od tih 3 auta ti sastavio valjda samo maglenjake dok su drugi uradili taj posao za tebe?
Slaba ti pticica...
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#30 Re: Felge - savjet

Post by Bakir1 »

pticica ti je sastavljala jedan od auta ;-)
i ne bi se bas reklo da je pticica nego vise neka veca zivina kao jastreb, soko sinji sa stanista oko grbavice
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#31 Re: Felge - savjet

Post by goran16v »

Bakir1 wrote:pticica ti je sastavljala jedan od auta ;-)
i ne bi se bas reklo da je pticica nego vise neka veca zivina kao jastreb, soko sinji sa stanista oko grbavice
???
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#32 Re: Felge - savjet

Post by Bakir1 »

ma da naravno da ne znas o kome se radi niti si ikad cuo za takvu osobu.
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#33 Re: Felge - savjet

Post by goran16v »

Bakir1 wrote:ma da naravno da ne znas o kome se radi niti si ikad cuo za takvu osobu.
Ili si me zamjenio sa nekim ili si neso pogrijesio. Auto ima veze s Grbavicom u toliko sto sam ga prije 5 god rastavio i poslije farbanja sastavio kod prijatelja u servisu, od cega je on vratio glavu na motor i dotegao (ja ipak nisam automehanicar i vise volim da takve stvari uradi on) i da si ikad prisao kad se radilo ne bi pisao ovo sto pises. Poslije toga auto zna cesto biti tamo jer stanujem u blizni.

edit:
I naravno, tebi i 530i moj auto je vazan argument u sirokom izboru argumenata za pitanje da li treba balansirati gume prije svake sezone ili ne bas kao i za temu o AR. To mi se svidja...
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#34 Re: Felge - savjet

Post by Bakir1 »

ma nemam te ja sta mijenjati ljudi koji te znaju i ljudi koji su ti sklapali aute kazu tako o tebi.
tvoj auto nije nikakav argument ali cinjenica da ti kazes da si sastavio 3 auta,a nisi, i da ne pronalazis zadovoljstvo u zamjeni tockova, a ne znam ni kako bi jer bi ti i to bilo mozgalica na kvadrat, o cemu bi vjerovatno na forumima postavio bibliju zamjene tockova
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#35 Re: Felge - savjet

Post by goran16v »

Bakir1 wrote:ma nemam te ja sta mijenjati ljudi koji te znaju i ljudi koji su ti sklapali aute kazu tako o tebi.
tvoj auto nije nikakav argument ali cinjenica da ti kazes da si sastavio 3 auta,a nisi, i da ne pronalazis zadovoljstvo u zamjeni tockova, a ne znam ni kako bi jer bi ti i to bilo mozgalica na kvadrat, o cemu bi vjerovatno na forumima postavio bibliju zamjene tockova
Ajd se jos jednom prekontaj da li si siguran da me nisi zamjenio s nekim? Prije ovoga auta koji je sastavljen 2006 i 2007, zadnji auto sam sastavio 1995. godine od dijelova po parkigu tako da uopste ne kontam odakle ti to "ljudi koji su ti sklapali aute". Ne znam kakva je mozgalica promjena tockova, ali znam da mi nikad nije pukao brezon.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#36 Re: Felge - savjet

Post by Bakir1 »

zastava 128 a pod sastavio mislis osposobio za voznju i da je opet bila mejt?
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#37 Re: Felge - savjet

Post by goran16v »

Bakir1 wrote:zastava 128 a pod sastavio mislis osposobio za voznju i da je opet bila mejt?
Sad odjednom amnezija oko toga da nikad nisam uzeo kljuc u ruke, pa okret teme da nisam sastavio nego osposobio (auto pored kojeg je pala granata, izbusenog mjenjaca, hladnjaka, rezervoara, letve volana, pokidane struje, bez stakala bez tockova (ovo je poenta) i sa 40 rupa samo na vozacevim vratima itd itd). Bio ne - bio mejt taj auto je bio 3000. auto registrovan u ovoj drzavi (sa ljiljanim)a i vozio je pune 2 godine i presao 30k km. Dan kad mu je istekla registracija je uredno pakriran, izvadjen akumulator i dat komsiji da ga raskupusa, kasnije potisao papir da ide u kabasti otpad.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#38 Re: Felge - savjet

Post by Bakir1 »

nije amnezija i taj auto ti je neko drugi sastavio :lol:
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#39 Re: Felge - savjet

Post by goran16v »

Bakir1 wrote:nije amnezija i taj auto ti je neko drugi sastavio :lol:
Da naravno! Zavodi Crvena Zastava. Lijep je osjecaj kad znas da te neko godinama prati, ali ne kontam kakve sve to ima veze da li treba balansirati gume pred svaku sezonu i da li treba sam mjenjati tockove po parkinzima ne bi li ustedio cenera?
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#40 Re: Felge - savjet

Post by Bakir1 »

dvoriste, dizalica, prijatelji sa mehanicarskim radionicama i tako.
bogat si onoliko koliko imas prijatelja.
sem toga ne pratim te nisi zanimljiv uopste, uvukao si u pricu svoje aute koje si "sastavio" od nule bez da je to od tebe iko trazio
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#41 Re: Felge - savjet

Post by goran16v »

Bakir1 wrote:dvoriste, dizalica, prijatelji sa mehanicarskim radionicama i tako.
bogat si onoliko koliko imas prijatelja.
sem toga ne pratim te nisi zanimljiv uopste, uvukao si u pricu svoje aute koje si "sastavio" od nule bez da je to od tebe iko trazio
Pa si za Z128, koja je zavrsila na otpadu prije 15 god saznao u Avazu?
Ja sam siromasan, ne znam nikog ni sa dvoristem, ni sa mehanicarskom radionicom, ni sa dizalicom, a kamoli da ima vulkanizersku adnju. Uzivaj sa prijateljima...
User avatar
awaken
Posts: 1588
Joined: 10/05/2011 23:28

#42 Re: Felge - savjet

Post by awaken »

smurf wrote:A gdje si ispravljao felge i koliko para po komadu?
U Mostaru je ispravljanje oko 40 KM po komadu ali opet zavisi koliko je kriva felga...
User avatar
smurf
Posts: 70206
Joined: 01/08/2008 10:53
Location: vjerna ŽEKIPA

#43 Re: Felge - savjet

Post by smurf »

Hvala na informaciji, znas li adresu? Ovdje sto znam je petobanka po komadu tako da bih radije razliku potrosio na izlet do Mostara.
User avatar
awaken
Posts: 1588
Joined: 10/05/2011 23:28

#44 Re: Felge - savjet

Post by awaken »

smurf wrote:Hvala na informaciji, znas li adresu? Ovdje sto znam je petobanka po komadu tako da bih radije razliku potrosio na izlet do Mostara.
Bujrum onda, evo Braco ima oglas na piku pa pogledaj u "detaljno" imaš telefon i adresu

Code: Select all

http://www.pik.ba/artikal/1229169/ispravljanje-alu-felgi/
on kaže da zbog Bosanaca i radi :D jer kod nas nema nigdje rupe na putu, da nije onog "Grad Mostar" na ulazu mislio bi da si u Munchenu 8-) :-) :lol: :lol: :lol:
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#45 Re: Felge - savjet

Post by 530i »

goran16v wrote:
Gdje si vodio masinu koja pokazuje 18,23, 27g... Bas si saljiv momak...

O tome još nema riječi u ADAC statistikama, TUV i Dekra pametovanjima....otiđi do dobrog vulkanizera, razgledaj, raspitaj se...uradi nešto i offline...ono topal savjet, prijateljski...
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#46 Re: Felge - savjet

Post by goran16v »

530i wrote:
goran16v wrote:
Gdje si vodio masinu koja pokazuje 18,23, 27g... Bas si saljiv momak...

O tome još nema riječi u ADAC statistikama, TUV i Dekra pametovanjima....otiđi do dobrog vulkanizera, razgledaj, raspitaj se...uradi nešto i offline...ono topal savjet, prijateljski...
Ti kako se pojavis provalis se antologijski! Ajd malo vozi 200 i upali duga.
SPQR.SA
Posts: 157
Joined: 22/05/2007 15:54

#47 Re: Felge - savjet

Post by SPQR.SA »

covjek je samo pitao za felge....
Forsaken
Posts: 825
Joined: 11/02/2005 10:51

#48 Re: Felge - savjet

Post by Forsaken »

evo obisao sam dosta radnji(guma pro, makbel) i nisam nasao celicne felge da se prodaju uglavnom je izgovor "nestalo" ili "nema" ... izgleda da niko ne prodaje haman celicne felge osim ako nisu sa zimskim gumama ....
User avatar
Qler
Posts: 23599
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#49 Re: Felge - savjet

Post by Qler »

ma vidi kod vehabija, oni imaju toga tovar
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#50 Re: Felge - savjet

Post by goran16v »

Forsaken wrote:evo obisao sam dosta radnji(guma pro, makbel) i nisam nasao celicne felge da se prodaju uglavnom je izgovor "nestalo" ili "nema" ... izgleda da niko ne prodaje haman celicne felge osim ako nisu sa zimskim gumama ....
U zadnjih nekoliko godina od kad su uvedeni unaprijed definisani paketi opreme (koji cesto podrazumjevaju alufelge) celicne felge su postale trazena roba, pogotovo ako su fabricki isporucene alu 16", a moguce je montirati celicnu 15". Zaredaj po vulkaizerima, Kasindolksa (skretanje od aerodroma), Kobiljaca itd.
Post Reply