Feedback

(H)istorija/povijest Bosne i Hercegovine, regiona, itd...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#1001 Re: Zablude Bošnjaka o ratu u BIH

Post by MyTao »

SkyLimit wrote:Kakav je osjećaj hodati gradom znajući da si izbjeglica?
Ruzan i porazavajuci... nadam se da ga nekada ne osjetis.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8271
Joined: 25/05/2013 23:49

#1002 Re: Zablude Bošnjaka o ratu u BIH

Post by apsidejzi »

Indigont wrote:Jedna još čudnija stvar je rusofilija među Bošnjacima. Yep, i to postoji. I to značajan broj Bošnjaka kojima je Putin cool lik. Iako su Rusi podržali neustavni referendum u RS oko praznika koji diskriminira druga dva naroda, iako nam u ratu nisu bili prijatelji nego navijali ko uvijek za Srbe, iako je ruski ambasador dao veto na rezoluciju UN-a o genocidu u Srebrenici jer mu se ne sviđa ta karakterizacija

https://www.klix.ba/clanak/170227042 Uvreda za žrtve: Pokrenuta inicijativa da se Vitaliju Čurkinu podigne spomenik u Srebrenici

Mislim, ništa protiv Rusa ko naroda, ali ruska država nikad nije propustila šansu da nas naguzi.
Meni se svidja ideja Rusije kao kontratega Americkoj i zapadnoj politici na globalnom nivou. Licno mi je drago da postoji neko ko ce im balansirat da ne mogu raditi bas sve sto zele. S druge strane, na malima se koplja lome dok oni balansiraju. Trenutno je to Sirija i Ukrajina a nekada je bila Jugoslavija i jos uvijek postoji mogucnost za BiH mada rusi polako gube kontrolu na balkanu. S trece strane, ne svidja mi se ideja o dozivotnim i bezgresnim predsjednicima poput Tita, Putina, Erdogana. Pogledaj SAD kako su smjenili Obamu koji je imao dobar imidz i doveli haman pa nacistu na celo. Koliko god Obama bio dobar, razguli. Iz tog razloga ne volim ruski ili turski politicki sistem danas. Nece ljudi da shvate da i poslije njih ima neko ko zna voditi drzavu.

Dakle, iz moje perspektive: Rusija na globalnom planu kao kontrateg zapadu, DA. Ruski politicki sistem i mentalitet: NE. Rusija na Balkanu: Definitivno NE!!! Svjestan sam da je tesko balansirati ove da i ne...
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#1003 Re: Zablude Bošnjaka o ratu u BIH

Post by prog321 »

SkyLimit wrote:Sad ću vam ja reći koje su zablude:

- Mit o 5. Korpusu

Ne umanjujući njegov značaj ali ogroman broj njihovih podviga uopće nisu potvrđeni("ranili Mladića")

Evo vam istine o 5. Korpusu:

- Najveći dio rata su proveli tako što su se podjelii na dva dijela i ratovali međusobno. Nemoguće je 5. Korpus i Narodnu odbranu posmatrati odvojeno jer je NO iznikla iz Korpusa, većina njenih pripadnika je prethodno bila u Korpusu, pa čak i na komandnim dužnostima i kao istaknuti pripadnici.

- U rijetkim trenucima predaha u međubošnjačkom sukobu, 5. Korpus bi povremeno ratovao i protiv velikosrba. Ali da li su to bile najače velikosrpske snage. Pa da vidimo:

Od strane VRS prema 5. Korpusu je bio okrenut 2. Krajiški korpus, po svojoj obučenosti, starosnoj strukturi, opremljenosti itd. najgori i najslabiji korpus VRS.

Snagama iz obližnjeg Prijedora, Banja Luke, Sanskog Mosta, Dubice...odnosno brigadama iz sastava 1. Krajiškog korpusa VRS, po svemu najjačeg korpusa taj 5. Korpus nije bio interesantan, barem u tolikoj mjeri da glavninu svojih snaga upere prema njemu.

Te snage su se stacionirale oko Brčkog, Gradačca i Doboja nasuprot 2. Korpusa Armije RBiH na "posavskom" ili "koridorskom" ratištu. Istina, dijelovi
tih brigada, kao i dijelovi elitnih jedinica nekih drugih korpusa VRS su u povremenim velikim operacijama korištene protiv 5. Korpusa, ali da je glavnina snaga zastalno bila stacionirana prema njemu - nije.

5. Korpus je najveći dio rata proveo ratujući protiv trećerazrednih neprijateljskih snaga. Osim ako Narodna Odbana Zapadne Bosne, 2. Krajiški korpus VRS i Srpsku vojsku Krajine ne posmatramo kao nekakvu elitu.

Čim se zbog "Oluje" glavnina 1. Krajiškog korpusa VRS počela vraćati u Krajinu 5. Korpus je brzinom svjetlosti gubio prethodno oslobođeno i da ne bi pojačanja u vidu hiljada i hiljada pripadnika ostalih korpusa Armije RBiH sve bi popadalo.

Gomila gluposti i nabuloza.
Dodvoravas se Sarajlijama koji su otvoreno izbjegavali da izvrse naredbe nadredjenih a blatis Peti korpus koji je bio daleko najdicpliniraniji i organizovaniji korpus u Armiji.
Kad bi se dogodilo u petom da jedan vojnik ne izvrsi zadatak od nadredjenog znas li sta bi se dogodilo sa njim ?
PM72
Posts: 17794
Joined: 30/04/2012 16:54

#1004 Re: Zablude Bošnjaka o ratu u BIH

Post by PM72 »

Volim pročitati svačija mišljenja i komentare ali kad o ratu pričaju pobjegulje i sinovi dezertera-dobijem osip.Da je ovo država kako treba bili bi zavučeni u mišije rupe a njihovi dezerteri postreljani kao šugava paščad.
PM72
Posts: 17794
Joined: 30/04/2012 16:54

#1005 Re: Zablude Bošnjaka o ratu u BIH

Post by PM72 »

log78 wrote:
ljevoruki wrote:
log78 wrote: Što se tiče brojnog stanja VRS ono je u maksimumu bilo negdje oko 100 000. Odbijete od toga neborbeno osoblje, bilo je i nešto dobrovoljaca , snaga MUP-a , ponekad su se borile i jedinice iz SVK.
Mozes li, molim te, malo pojasniti o kakvim se dobrovoljcima radi i odakle su dolazili?
Dio je bio iz Srbije, i uglavnom se radilo o ljudima koji su rodjeni u BiH, Cuo sam sa ruske dobrovoljce i i dobrovoljce iz Grcke sad licno ja nisam upoznao ni jednog, oni su uglavnom bili na istoku. Za Arkanovu SDG znam da je u septembru bila oko Kljuca i Sane. Sto se tice 1. KK nisi imao posebno organizovane dobrovoljacke jedinice,Iskreno nismo primjecivali neki uticaj dobrovoljaca, bar ne ja, veci znacaj su narocito u 1992 imale jedinice iz Kninske Krajine ali oni su dolazili organizovano i i najvise su bili angazovani u probijanju koridora.. Negdje posle NATO bombardovanja imali smo i dva tri Bjelrusa u okolini Brckog koji su dosli da se bore za nasu stvar., bar su tako govorili.
Sto se tice 1.KK mi smo se oslanjali prvenstveno na ljudstvosa nase teritorije, i velika vecina oficira je bila onih koji su i rodjeni na podrucju Bos. Krajine. Mozes na internetu naci podatke o vecini njih. Velika vecina je rodom iz potkozarja

Da te dopunim pošto imaš amneziju. ;-)
Arkanova stoka bila je 1992 u Bjeljini,Zvorniku,Srebrenici i na Ilidži.Šešeljevci bili na Jevrejskom groblju,Ilidži,Golom brdu,Igmanu,Vracama,Trgu Pere Kosorića (pa dobili po guzici).pripadnici 72 specijalne brigade iz pančeva bili u Vogošći i napali medicinski centar 1994 i imali velike gubitke,7 poginulih među kojima i kapetan VJ Stojković Dragan.Ruski dobrovoljci bili su u Višegradu i SRK u jedinci Beli Vukovi.15 njihovih grobova je u Miljevićima.

A SVAKI oficir VRS bio je na platnom spisku VJ u 30-tom kadrovskom centru VJ.Plate,penzije,naredbe,promaknuća...
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#1006 Re: Zablude Bošnjaka o ratu u BIH

Post by KENJAC »

Ja temu shvatio kao zablude o ratu u BiH a ona se pretvorila o zablude o novom. Sjetskom poretku. Ostanimo u AVNOJ-evskim granicama.
Zablude mogu biti svakakve. Globalne i lokalne. Nije problem kad ja imam zabludu. Ko sam ja, i koga ce neka moja zabluda kostati ? Problem je kad je zabluda globalna. E ta kosta ljudskih zrtava. Al od pocetka, najvece globalne zablude su:
Svi smo mislili da je ono Istorija je uciteljica zivota , suplja prica!
Sta je to novo sto nam je donio ovaj rat ? Nista. Sve vec vidjeno !
Da Bosnjaci nasjednu na Hrvatsku pricu " zajedno smo skupa" ... Pa pobogu od kad je Hrvata i Muslimana ( Bosnjaka) prica je vazda ista. Dok nam valjate , valjate ....
Da Srbi tradicionalno sva pitanja hoce vojno da rijese, sa jos tradicionalnim neuspjesima....( i opet ce ako bude srece :-) )
Da Hrvati imaju snage da van svojih granica mogu napravit drzavu :-) ! U svakom ratu , vise je Hrvata stradalo van Hrvatskih granica , al jok... Oni ce probat ponovo.
Da je moguce da manjina opstane gdje su drugi vecina ... :-) Pa nema puta u Bosni kraj kog ne stoji ( sad vec poruseno) obiljezje gdje je demokratska vecina , jame punila teroristickom manjinom !
...i da poslje rata opet moras zivjet i radit sa onim drugima...
Al, jok ! Mi smo pametniji od starih Rimljana i njihog Historia est magistra vita !
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#1007 Re: Zablude Bošnjaka o ratu u BIH

Post by KENJAC »

...eh da , umalo da zaboravim.
A koja je to zabluda zajednicka za sve narode u BiH ?
Pa ta , da su na kraju rata svi pobjednici !
P.S. I oni stvarno vjeruju u to !
PM72
Posts: 17794
Joined: 30/04/2012 16:54

#1008 Re: Zablude Bošnjaka o ratu u BIH

Post by PM72 »

Kad skontaš,strana koja je imala recimo 400 tenkova i borila se za Veliku Srbiju a oni sa druge strane niti jednog a borili se za Bosnu i Hercegovinu...ko je tu "pobjednik"?
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#1009 Re: Zablude Bošnjaka o ratu u BIH

Post by KENJAC »

PM72 wrote:Kad skontaš,strana koja je imala recimo 400 tenkova i borila se za Veliku Srbiju a oni sa druge strane niti jednog a borili se za Bosnu i Hercegovinu...ko je tu "pobjednik"?
Jel mene pitas ?
PM72
Posts: 17794
Joined: 30/04/2012 16:54

#1010 Re: Zablude Bošnjaka o ratu u BIH

Post by PM72 »

Između ostalog...
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#1011 Re: Zablude Bošnjaka o ratu u BIH

Post by KENJAC »

Nit ima Velike Srbije nit ima nezavisne Bosne i Hercegovine ! A ako je po tebi ovo sto je izniklo nezavisna drzava...
Vec sam rekao , svi pobjednici !
I svi stvarno vjeruju da su pobjednici !
PM72
Posts: 17794
Joined: 30/04/2012 16:54

#1012 Re: Zablude Bošnjaka o ratu u BIH

Post by PM72 »

KENJAC wrote:Nit ima Velike Srbije nit ima nezavisne Bosne i Hercegovine ! A ako je po tebi ovo sto je izniklo nezavisna drzava...
Vec sam rekao , svi pobjednici !
I svi stvarno vjeruju da su pobjednici !
ma pusti šuplju.Velike Srbije sasvim sigurno nema a ni one skraćene a ko bi to pomislio prije 25 godina?Bosna i Hercegovina jeste nezavisna i međunarodno priznata a to što joj fali hiljadu klinaca da bi bila "normalna" država drugi je par opanaka.

Prije 25 godina na trećini teritorije BiH nisi smio organizovati referendum o nezavisnosti BiH.Sad na svakoj od tih opština stoji tabla Bosna i Hercegovina.Ko je tu donji?
User avatar
SkyLimit
Posts: 5193
Joined: 10/10/2012 15:49

#1013 Re: Zablude Bošnjaka o ratu u BIH

Post by SkyLimit »

KENJAC wrote:Nit ima Velike Srbije nit ima nezavisne Bosne i Hercegovine ! A ako je po tebi ovo sto je izniklo nezavisna drzava...
Vec sam rekao , svi pobjednici !
I svi stvarno vjeruju da su pobjednici !
Bošnjaci su se prije svega borili i za sami biološki opstanak koji je itekako bio upitan. Uostalom, u mnogim krajevima skoro i da jesu istrijebljeni.

Nije nikakva mitomanija da je po svoj vojnoj teoriji Armija RBiH trebala biti totalno poražena čak i kad je bila napadnuta "samo" od velikosrpskih snaga, no i kad su se uključile i velikohrvatske snage i Babini ni to nije bilo dovoljno.

Situacija nije nimalo bezazlena, još od Banjalučkog boja Bošnjaci vode bitke u kojima poraz ne znači tek gubitak neke teritorije već potpuni nestanak kao naroda i to svakako poziva na oprez, no sad za sad se držimo, još uvijek smo tu.

Sretan vam dan nezavisnosti BiH. Ja se vremena referenduma o nezavisnosti i ne sjećam, no roditelji kažu da je to bilo vrijeme rodoljublja kakvog danas nema, i nepismene nene i dede su jarko željeli da glasaju, pa i sa štakama nije bilo mrsko otići. Fali nam danas tog elana.
log78
Posts: 78
Joined: 25/01/2017 22:32

#1014 Re: Zablude Bošnjaka o ratu u BIH

Post by log78 »

Za Pm 72
Po mojim postovima si mogao skontali da sam bio u 1.KK gde Srbijanaca gotovo nije ni bilo. A napomenuo sam u svom postu da su dobrovoljci uglavnom bili na Istoku.
Vezano za grobove ruskih dobrovoljaca,pošto znaš gde se nalaze i koliko ih je,onda možeš li reci gde se nalaze grobovi ovih iz El-Mudzahid odreda,na spomeniku u Zavidovićima imaju i njihova imena
PM72
Posts: 17794
Joined: 30/04/2012 16:54

#1015 Re: Zablude Bošnjaka o ratu u BIH

Post by PM72 »

log78 wrote:Za Pm 72
Po mojim postovima si mogao skontali da sam bio u 1.KK gde Srbijanaca gotovo nije ni bilo. A napomenuo sam u svom postu da su dobrovoljci uglavnom bili na Istoku.
Vezano za grobove ruskih dobrovoljaca,pošto znaš gde se nalaze i koliko ih je,onda možeš li reci gde se nalaze grobovi ovih iz El-Mudzahid odreda,na spomeniku u Zavidovićima imaju i njihova imena
Srbijanaca u 1 KK nije bilo? Može biti ali su redovno izvođene borbene aktivnosti u sadejstvu sa njima.Uostalom,svi oficiri u 1 KK promovisani su u Beogradu a otamo su im isplaćivane plate,uplaćivan staž,penzije...Hoćeš reći da ovo nije tačno?

Što se tiče stranih dobrovoljaca,mudžahedina recimo nije bilo u aprilu,maju,junu..1992.Nije nijedan bio u Armiji BiH.A rat u BiH počeo je upadom srbijanskih dobrovoljaca i pokoljem u Bjeljini.
junior3
Posts: 9078
Joined: 20/02/2014 01:02

#1016 Re: Zablude Bošnjaka o ratu u BIH

Post by junior3 »

log78 wrote:Za Pm 72
Po mojim postovima si mogao skontali da sam bio u 1.KK gde Srbijanaca gotovo nije ni bilo. A napomenuo sam u svom postu da su dobrovoljci uglavnom bili na Istoku.
Vezano za grobove ruskih dobrovoljaca,pošto znaš gde se nalaze i koliko ih je,onda možeš li reci gde se nalaze grobovi ovih iz El-Mudzahid odreda,na spomeniku u Zavidovićima imaju i njihova imena
Eno "braće" pod navodnicima na Vozući na Klupama preciznije, veći broj.
Bili su barem gore, ako ih ko nije premjestio.
log78
Posts: 78
Joined: 25/01/2017 22:32

#1017 Re: Zablude Bošnjaka o ratu u BIH

Post by log78 »

PM72 wrote:
log78 wrote:Za Pm 72
Po mojim postovima si mogao skontali da sam bio u 1.KK gde Srbijanaca gotovo nije ni bilo. A napomenuo sam u svom postu da su dobrovoljci uglavnom bili na Istoku.
Vezano za grobove ruskih dobrovoljaca,pošto znaš gde se nalaze i koliko ih je,onda možeš li reci gde se nalaze grobovi ovih iz El-Mudzahid odreda,na spomeniku u Zavidovićima imaju i njihova imena
Srbijanaca u 1 KK nije bilo? Može biti ali su redovno izvođene borbene aktivnosti u sadejstvu sa njima.Uostalom,svi oficiri u 1 KK promovisani su u Beogradu a otamo su im isplaćivane plate

Koje borbene aktivnosti u sadejstvu sa njima,ja ih nisam vidjeo pa banjalučkim kasarnama a bilo ih je 7. A neke naredbe i odluke o unapređenja sam vidjeo i njih je donosio glavni štab. Za više oficire možda.
Mada nisam čuo da je i jedan oficir ARBiH rekao Aliji,, Galami na svoju ženu, a ne na mene ako uopšte i smiješ da galamis na nju.
A pre Bijeljine je bio Sijekovac. A i braća Hrvati će se naljutiti ako ne spomenemo Ravno.Inace u BiH je prvi poginuo Vojko Ceh inače Slovenac i pripadnik JNA
User avatar
SkyLimit
Posts: 5193
Joined: 10/10/2012 15:49

#1018 Re: Zablude Bošnjaka o ratu u BIH

Post by SkyLimit »

Znači Arkanovci u aprilu 1992. u Bijeljini su ok a Mudžahedini na Vozući u septembru 1995. nisu ok? I to jedni su ubijali civile po ulicama a ovi drugi zarobljene vojnike.

Na hiljade bošnjačkih civila je ubijeno ili zatvoreno u logore prije nego što je i jedan Mudžahedin kročio na tlo BiH, oni su posljedica a ne uzrok srpskog divljanja.


Da se ja pitam, trebalo je uvesti 100 000 Mudžahedina i pustiti ih na Srbe, pokazali su da znaju bolje od nas kako treba sa njima, iako ih nisu ni poznavali a mi živimo stoljećima zajedno sa njima. No dobro, možda bude prilike.
UterivacDugoga
Posts: 324
Joined: 13/06/2016 11:53

#1019 Re: Zablude Bošnjaka o ratu u BIH

Post by UterivacDugoga »

Ne mogu da vjerujem da neko ovako naslovi temu,a jos gore od svega toga je da se polemise o nekim stvarima a niko nece da pomene neke cinjenice:
-srpski ekstremisti su dobili svu mogucu podrsku od bivse JNA(opremu,oruzje a dijelom i plate)
-srpski ekstremisti su bili potpomognuti itekako ljudstvom iz Srbije

Nasuprot ovih ekstremista nalazile su se grupe i grupice ljudi,branilaca koji nisu bili niti obuceni niti naoruzani.Ono malo oruzja,uglavnom pjesadijskog,bilo je kupljeno kojekakvim kanalima,a ostali dio zarobljen u borbi i otet od srpske vojske i cetnika.
Cijelo vrijeme se provlace neke teze kako je NATO pomogao da Bosna opstane,a niko ne zeli da prica o tome kako je Bosna opstala do NATO intervencija.
Niko ne spominje da je braniocima bio uveden embargo na naoruzanje,dok s druge strane imali smo koljace zedne krvi.
To ispadne kao da uzmete jednog amatera,zavezete mu jednu ruku i pustite ga u ring sa nekim profi K1 borcem.I povrh svega,ovaj sa jednom rukom dobro nalupa ovoga K1.

Te neke price o iranskom,americkom i kojekakvim oruzjem slobodno neka okace macku o rep,jer i to sto je dolazilo ,bilo je na slamku,a i dobro se zna koje godine je tek pocelo pristizati nesto mizerno.

Tako da sve u svemu,Bosnjaci se jesu odbranili i dobro nalupali i ove i one krvozderne. To sto izmedju nas ima izdajnika i sto je minder politika takva kakva je,jbg.

Ali neke cinjenice niko ne moze osporiti.
UterivacDugoga
Posts: 324
Joined: 13/06/2016 11:53

#1020 Re: Zablude Bošnjaka o ratu u BIH

Post by UterivacDugoga »

SkyLimit wrote:Znači Arkanovci u aprilu 1992. u Bijeljini su ok a Mudžahedini na Vozući u septembru 1995. nisu ok? I to jedni su ubijali civile po ulicama a ovi drugi zarobljene vojnike.

Na hiljade bošnjačkih civila je ubijeno ili zatvoreno u logore prije nego što je i jedan Mudžahedin kročio na tlo BiH, oni su posljedica a ne uzrok srpskog divljanja.


Da se ja pitam, trebalo je uvesti 100 000 Mudžahedina i pustiti ih na Srbe, pokazali su da znaju bolje od nas kako treba sa njima, iako ih nisu ni poznavali a mi živimo stoljećima zajedno sa njima. No dobro, možda bude prilike.
100% se slazem sa tobom. To sto srbi itekako znaju koja inekcija ih najvise boli pa kukaju na nju i upiru prstom na sav glas,pa sta,njihov problem.
To sto su neki nasi toliko priglupi da ne znaju da saberu 2+2,opet njihov problem.
PM72
Posts: 17794
Joined: 30/04/2012 16:54

#1021 Re: Zablude Bošnjaka o ratu u BIH

Post by PM72 »

Wrote Log 78:

Mada nisam čuo da je i jedan oficir ARBiH rekao Aliji,, Galami na svoju ženu, a ne na mene ako uopšte i smiješ da galamis na nju.
A pre Bijeljine je bio Sijekovac. A i braća Hrvati će se naljutiti ako ne spomenemo Ravno.Inace u BiH je prvi poginuo Vojko Ceh inače Slovenac i pripadnik JNA
Nisam te baš shvatio ovo oko galame na ženu...

Ravno je bilo prva žrtva srpskog divljanja u BiH.Za tog slovenca Vojka nisam čuo pa pojasni šta i kad.
User avatar
Zokipfc
Posts: 1073
Joined: 24/04/2013 18:44

#1022 Re: Zablude Bošnjaka o ratu u BIH

Post by Zokipfc »

PM72 wrote:Wrote Log 78:

Mada nisam čuo da je i jedan oficir ARBiH rekao Aliji,, Galami na svoju ženu, a ne na mene ako uopšte i smiješ da galamis na nju.
A pre Bijeljine je bio Sijekovac. A i braća Hrvati će se naljutiti ako ne spomenemo Ravno.Inace u BiH je prvi poginuo Vojko Ceh inače Slovenac i pripadnik JNA
Nisam te baš shvatio ovo oko galame na ženu...

Ravno je bilo prva žrtva srpskog divljanja u BiH.Za tog slovenca Vojka nisam čuo pa pojasni šta i kad.
http://www.vecernji.hr/hrvatska/ciji-je ... ini-536543
PM72
Posts: 17794
Joined: 30/04/2012 16:54

#1023 Re: Zablude Bošnjaka o ratu u BIH

Post by PM72 »

A ubistvo 3. septembra 1991 Dževada Jusića i Nedžada Hodžića u Kravici nadomak Srebrenice od strane pripadnika SDS-a bilo je komšijsko prepucavanje?
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#1024 Re: Zablude Bošnjaka o ratu u BIH

Post by KENJAC »

Zna li neko koliko je poginulih u selu Ravno i ko su bili ?
Mozda , da nam objasni i kako se to desilo ?
...kad smo vec kod zabluda ...
User avatar
Zokipfc
Posts: 1073
Joined: 24/04/2013 18:44

#1025 Re: Zablude Bošnjaka o ratu u BIH

Post by Zokipfc »

PM72 wrote:A ubistvo 3. septembra 1991 Dževada Jusića i Nedžada Hodžića u Kravici nadomak Srebrenice od strane pripadnika SDS-a bilo je komšijsko prepucavanje?
Rujan = avgust..
Post Reply