Federalna televizija

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
statixx
Posts: 8768
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#4551 Re: Federalna televizija

Post by statixx »

Chmoljo wrote:
arzuhal wrote:Stat ću u Veličkovićevu odbranu bez da i znam razlog što ga iko napada, naslijepo! A, evo, pročitao sam malo nešto o čemu je riječ. Za Vuka Bačanovića ne velim ništa jer ga i ne berem za išta posebno (nit' ga diram nit' ga ne diram, ništa...), ali za Velu se slažem s Puhalom: ako Sarajevo (ili BiH) ima problem s Nenadom Veličkovićem, onda Sarajevo (ili BiH) ima problem samo sa sobom, veliki problem.
to arzo, đikane :thumbup: :D
Arzo ko moja zena. Pitam je sta ti ono razvlace profu po medijima. Kaze: Nisam bas upratila, al' stagod da je na Velinoj sam strani. :D
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#4553 Re: Federalna televizija

Post by palermo »

koji dobar komad šovinizma.....mašala
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#4554 Re: Federalna televizija

Post by KatarinaKosaca »

prosjecni Bosnjo i prosjecni Srbin su u istu skolu isli i istu lektiru citali. Ali, valja, zaradit nadnicu, vec kad se izmakla sarajevska guzovaca
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#4555 Re: Federalna televizija

Post by Banksy »

palermo wrote:
koji dobar komad šovinizma.....mašala
Uz sad već neskriven šovinizam i ismijavanje - kad bi umjesto opetovanog '''prosječnog Bošnje'' neko spomenuo ''prosječnog Srbendu'', recimo,
šokantnija mi je ideja teksta o nekim isprojektiranim, podobnim, ''sekularnim'' muslimanima koji bi Beogradu i Banja Luci bili prihvatljivi i koji bi, zamisli, možda mogli dobiti i neku džamiju u Beogradu ali ''čiji bi imami bili refomirani teolozi “novoga Islama”, koji nema problema sa sekularnim društvom i modernom nacionalnom državom uz neprikosnovenu “punu vjerozakonsku slobodu”''.
''Drugim riječima, alternativa za islam je moguća, ma koliko njene porođajne muke bile teške.''

Kakva drskost, nevjerovatno.
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#4556 Re: Federalna televizija

Post by palermo »

Banksy wrote:
Uz sad već neskriven šovinizam i ismijavanje - kad bi umjesto opetovanog '''prosječnog Bošnje'' neko spomenuo ''prosječnog Srbendu'', recimo,
šokantnija mi je ideja teksta o nekim isprojektiranim, podobnim, ''sekularnim'' muslimanima koji bi Beogradu i Banja Luci bili prihvatljivi i koji bi, zamisli, možda mogli dobiti i neku džamiju u Beogradu ali ''čiji bi imami bili refomirani teolozi “novoga Islama”, koji nema problema sa sekularnim društvom i modernom nacionalnom državom uz neprikosnovenu “punu vjerozakonsku slobodu”''.
''Drugim riječima, alternativa za islam je moguća, ma koliko njene porođajne muke bile teške.''

Kakva drskost, nevjerovatno.
Ma klasična nacionalistička priča koju sam ja slušao krajem osamdesetih i početkom devedesetih......pošteni i nepošteni muslimani....u drugoj fazi bi napisao da se treba otvoriti mogućnost da se ovi pošteni muslimani nekako integriraju u srpsku naciju......deja vu
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#4557 Re: Federalna televizija

Post by Banksy »

Znam, pamtim. Ideja je živa, a ovi radnici na traci se troše i smjenjuju...
User avatar
jasko_ba
Posts: 7801
Joined: 13/11/2006 17:47

#4558 Re: Federalna televizija

Post by jasko_ba »

Ali gledaj dole na kraju teksta.
Vuk Bačanović je sarajevski istoričar, dugogodišnji novinar i urednik. Protjeran od sarajevske javnosti zbog drugačijeg mišljenja. :lol:
Heroj, a ne zlocinac! Sram vas bile teheranske balije. :mrgreen:
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#4559 Re: Federalna televizija

Post by julisiz es grant »

palermo wrote:
Banksy wrote:
Uz sad već neskriven šovinizam i ismijavanje - kad bi umjesto opetovanog '''prosječnog Bošnje'' neko spomenuo ''prosječnog Srbendu'', recimo,
šokantnija mi je ideja teksta o nekim isprojektiranim, podobnim, ''sekularnim'' muslimanima koji bi Beogradu i Banja Luci bili prihvatljivi i koji bi, zamisli, možda mogli dobiti i neku džamiju u Beogradu ali ''čiji bi imami bili refomirani teolozi “novoga Islama”, koji nema problema sa sekularnim društvom i modernom nacionalnom državom uz neprikosnovenu “punu vjerozakonsku slobodu”''.
''Drugim riječima, alternativa za islam je moguća, ma koliko njene porođajne muke bile teške.''

Kakva drskost, nevjerovatno.
Ma klasična nacionalistička priča koju sam ja slušao krajem osamdesetih i početkom devedesetih......pošteni i nepošteni muslimani....u drugoj fazi bi napisao da se treba otvoriti mogućnost da se ovi pošteni muslimani nekako integriraju u srpsku naciju......deja vu
Standardna priča. Pa i u pokretu DM je bilo "poštenih muslimana, svesnih svojih korena", tipa Mustafa Mulalić, Fehim Musakadić, Ibrahim-beg Preljubović i slični. Takvi su bili potrebni "srpstvu" kao dokaz "nacionalne osveštenosti", a sa ostalima-zna se.
Čuj, možda dopustimo da se u Beogradu (koji je btw do prije 150 godina imao desetine džamija) i napravi još koja džamija, ali ako će se u njemu praktikovati islam po "srpskim" mjerilima :-)
Jebote, pa ni čiča Draža se nije petljao u islamska učenja i prekrajao ih kada je, nakon godina klanja, odlučio da se "približi" muslimanima...nisu ni komunisti :-)
Očekujemo @Bodkina da nas uvjeri da to nije uopšte loše i da smo mi stotinu puta gori :D
bhnapoleon1
Posts: 6497
Joined: 11/05/2014 23:47

#4560 Re: Federalna televizija

Post by bhnapoleon1 »

jasko_ba wrote:Ali gledaj dole na kraju teksta.
Vuk Bačanović je sarajevski istoričar, dugogodišnji novinar i urednik. Protjeran od sarajevske javnosti zbog drugačijeg mišljenja. :lol:
Heroj, a ne zlocinac! Sram vas bile teheranske balije. :mrgreen:
Ma smrdio lik, nek se vrati ako se nauci okupat. Ovo sam cuo od ucenika kojima je predavao i pricao im puno o srpskoj historiji.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#4561 Re: Federalna televizija

Post by mali_milojica »

Aj budaletine :-) ,ali ovakvi su najopasniji.
A i maske su pale,ako ih je uopste bilo.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24385
Joined: 08/09/2005 20:08

#4562 Re: Federalna televizija

Post by Haris.ba »

Ne kontam. Je li Vuk zaposlenik FTV ili nije (potpisan je u tekstu kao protjeran od sarajevske javnosti). Ako nije, što se piše o njemu na ovoj temi?
sarajevo999999
Posts: 852
Joined: 28/02/2012 14:44

#4563 Re: Federalna televizija

Post by sarajevo999999 »

Haris.ba wrote:Ne kontam. Je li Vuk zaposlenik FTV ili nije (potpisan je u tekstu kao protjeran od sarajevske javnosti). Ako nije, što se piše o njemu na ovoj temi?
Zato sto sam na ovoj temi zbog njega fasovao ban. Napisao sam Cetnik. Jebo mu ja mater
User avatar
escobar__
Posts: 8854
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#4564 Re: Federalna televizija

Post by escobar__ »

sarajevo999999 wrote:
Haris.ba wrote:Ne kontam. Je li Vuk zaposlenik FTV ili nije (potpisan je u tekstu kao protjeran od sarajevske javnosti). Ako nije, što se piše o njemu na ovoj temi?
Zato sto sam na ovoj temi zbog njega fasovao ban. Napisao sam Cetnik. Jebo mu ja mater
Ne možeš tako o miljenicima elite i nacionalno neopterećenih... Tek kad ovi pokažu pravo lice onda balijice postanu tolerantniji na to da četnika nazoveš četnikom, do tada si ti taj koji je problem. :D
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#4565 Re: Federalna televizija

Post by Matijevic_Vlado »

Image
Dobar film na ftv
:mrgreen:
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15463
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#4566 Re: Federalna televizija

Post by problemnatravunu »

Šta je to , kad je bilo???
DonieBrasco
Posts: 15205
Joined: 31/08/2016 16:09

#4567 Re: Federalna televizija

Post by DonieBrasco »

Jedino sto je ljepo na FTV su ove voditeljice dnevnika, program i ostalo da te Bog sacuva.
isx
Posts: 3581
Joined: 24/05/2014 19:12

#4568 Re: Federalna televizija

Post by isx »

Vremenska prognoza za stravu saliti nakon gledanja.
User avatar
mayab
Posts: 27017
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#4569 Re: Federalna televizija

Post by mayab »

isx wrote:Vremenska prognoza za stravu saliti nakon gledanja.
Jeste vala, prvo slika kao sa VHS videa, još kad ona osušena bifla prognozu, datebogsačuva :run:
User avatar
daky585
Posts: 867
Joined: 07/06/2014 01:50

#4570 Re: Federalna televizija

Post by daky585 »

Popravili su kvalitet slike.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#4571 Re: Federalna televizija

Post by mali_milojica »

daky585 wrote:Popravili su kvalitet slike.
Zato sto emituju digitalni signal kroz kablovske operatere,a kako sam cuo poceli su program emitovati iz nove digitalne rezije sa servera. Nema vise beta kaseta i ostalog muzejskog inventara.
BHT navodno samo do 14h emituje iz slicne digitalne rezije sa servera,a onda se vracaju na bete :-)
isx
Posts: 3581
Joined: 24/05/2014 19:12

#4572 Re: Federalna televizija

Post by isx »

Kad pustaju DVB-T?


Sent from my iPhone using Tapatalk pro
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#4573 Re: Federalna televizija

Post by Donnie Smith »

problemnatravunu wrote:Šta je to , kad je bilo???
I šta joj je to u ustima, ne vidi se dobro. :shock:
User avatar
daky585
Posts: 867
Joined: 07/06/2014 01:50

#4574 Re: Federalna televizija

Post by daky585 »

mali_milojica wrote:
daky585 wrote:Popravili su kvalitet slike.
Zato sto emituju digitalni signal kroz kablovske operatere,a kako sam cuo poceli su program emitovati iz nove digitalne rezije sa servera. Nema vise beta kaseta i ostalog muzejskog inventara.
BHT navodno samo do 14h emituje iz slicne digitalne rezije sa servera,a onda se vracaju na bete :-)
I na BHT1 se slika popravila ali odavno. Ne vidim neku razliku prije i poslije 14h.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#4575 Re: Federalna televizija

Post by mali_milojica »

daky585 wrote:
mali_milojica wrote:
daky585 wrote:Popravili su kvalitet slike.
Zato sto emituju digitalni signal kroz kablovske operatere,a kako sam cuo poceli su program emitovati iz nove digitalne rezije sa servera. Nema vise beta kaseta i ostalog muzejskog inventara.
BHT navodno samo do 14h emituje iz slicne digitalne rezije sa servera,a onda se vracaju na bete :-)
I na BHT1 se slika popravila ali odavno. Ne vidim neku razliku prije i poslije 14h.
BHT odavno neke emisije emituje sa servera u HD rezoluciji,ali je kako sam cuo,cijeli program kombinacija,malo server,malo bete.
Post Reply