FC Barcelona

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40836
Joined: 21/05/2012 22:46

#54476 Re: FC Barcelona

Post by AmiĐa_Idriz »

p206 wrote:
missko wrote:Jem prezaljen Neymo ili se gledao PSG veceras. Blistao je
jebeš ligu gdje lik daje gol makazicama iz peterca na centaršut iz kornera
A ybg, zato je i otisao tamo...moze se svima kurcit :mrgreen:
User avatar
p206
Posts: 7949
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#54477 Re: FC Barcelona

Post by p206 »

AmiĐa_Idriz wrote:
p206 wrote:
missko wrote:Jem prezaljen Neymo ili se gledao PSG veceras. Blistao je
jebeš ligu gdje lik daje gol makazicama iz peterca na centaršut iz kornera
A ybg, zato je i otisao tamo...moze se svima kurcit :mrgreen:
još ga drži ova euforija, ali dosadiće to njemu brzo...i lova mu muže biti motiv ali splasne i to brzo
ja bih lagao kad bi rekao da mi nije žao što je otišao, taman sam ga počeo cijeniti kad je ošišao onu žutu krijestu na glavi i on ode :mrgreen:
al jbg kad sam odlazak Pepa preživio, sve ostalo je lakše... Xavi će se svakako vratiti u još bitnijoj ulozi tako da to ne računam, a Ronaldinho je sam zaebo stvar jer nije volio trenirati... žao mi je bilo i Etoo-a i Puyola, fali takvih igrača sa jakim karakterom
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#54478 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

Je li vam se svidjelo ovo danas?
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#54479 Re: FC Barcelona

Post by Tito_i_Partija »

skenderija04 wrote:Je li vam se svidjelo ovo danas?
Pa Betis i nije neko mjerilo kvaliteta igre.
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#54480 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

Tito_i_Partija wrote:
skenderija04 wrote:Je li vam se svidjelo ovo danas?
Pa Betis i nije neko mjerilo kvaliteta igre.
Ne zbog Betisa. Jasno je bilo da ce Barcelona pobijediti. Mislio sam na postavku, nove igrace odnos....


Meni jeste. Klasican 433 kao nekada, Igracu su u grcu, me rizikuju puno, gledaju da osiguraju. Ipak, ispraznili su se maksimalno. Svidja mi se da Valverde pokusava da pruzi sansu svima. Takodje zeli da proba i razlicite vatijante. Meni je danas izmjena Deulo / Aleix bila super. Zna da Aleix brani slabo ali da napada vrlo dobro. Deulofeu na desnoj strani je drugi igrac. Danas je radio ko konj. Odbrana, presing u napadu, pomoc na sredini...Sve . Drugi gol je za pokazati mu svaki dan i reci:" Kada radis i kada si dio ekipe imas svoje mjesto" Sergi Ro polako cementira svoje mjesto. Bio bi zlocin da zbog recimo Andre Gomesa gubi minute. Polako pocinje da se nazire ideja o miksanju sistema. Nece biti uvijek isko kao svabo u tralala. Kada se vrati Suarez i sa Paulinhom ovo nece biti moguce. Ali za druge utakmice, Iniesta i Roberto i posjed.

Vidjecemo sta ce biti u ovih 15 dana. Valverde radi a ne zna na koga ce moci da racuna prvog septembra. Gadna situacija, ali frajer ne ceka sta ce biti nego radi, proba, pogrijesi, ponovo nesto novo...Ziv trener. Suti i radi.

Ovu ekipu je neophodmo skresati na 18/20 igraca. Ovo sad nema smisla. Isti se nadam da ne dovode samo da bi doveli. Pratis te neke potencijalne prinove i vidis da je razlika u profilu ogromna. Ne radi se planski.

Ja mislim da ce Barcelona biti kandidat u svim takmicenjima.
User avatar
dinty2
Posts: 1267
Joined: 08/09/2008 22:11

#54481 Re: FC Barcelona

Post by dinty2 »

Dembele i seri iz nice stizu.....sta velis skenda :?
User avatar
LSD
Posts: 27288
Joined: 24/07/2007 08:26

#54482 Re: FC Barcelona

Post by LSD »

Sergi Roberto: "Ostajem u Barceloni, ovdje sam sretan, ovo je mjesto gdje želim imati osjećaj da sam važan. Iako u predsezoni nisam puno igrao, sada imam važnije mjesto u timu."
:thumbup: Momak ce biti starter ove sezone.
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#54483 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

dinty2 wrote:Dembele i seri iz nice stizu.....sta velis skenda :?
Nista. Iskreno nista.

Danas je Robert nakon tekme rekao da je "jako tesko dovesti te igrace sa zvucnim imenom" Dakle, sacekaj za te tvrdnje, ovo su i stanju dovesti nekog cetvrtog.

Ja i dalje tvrdim da Dembele po toj cijeni treba da ostane tu gdje jeste. Seri? Necu da te lazem, ne gledam francusku ligu. Raspitao sam se tamo gdje znaju i dosta. Rekli su mi da sumnjaju da je bas idealan za Barcelonu. Da nije to onaj unutrasnji koje svi mi trazimo. Da igra daleko od gola, i da je takticki opsti haos. Ponavljam, to su mi rekli.
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#54484 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

LSD wrote:
Sergi Roberto: "Ostajem u Barceloni, ovdje sam sretan, ovo je mjesto gdje želim imati osjećaj da sam važan. Iako u predsezoni nisam puno igrao, sada imam važnije mjesto u timu."
:thumbup: Momak ce biti starter ove sezone.
Umjesto da naprave igraca od 100 miliona sa Robertom , oni ce da ih bace na dvije polovnjace. Tako nam grah pao :D
User avatar
dinty2
Posts: 1267
Joined: 08/09/2008 22:11

#54485 Re: FC Barcelona

Post by dinty2 »

skenderija04 wrote:
dinty2 wrote:Dembele i seri iz nice stizu.....sta velis skenda :?
Nista. Iskreno nista.

Danas je Robert nakon tekme rekao da je "jako tesko dovesti te igrace sa zvucnim imenom" Dakle, sacekaj za te tvrdnje, ovo su i stanju dovesti nekog cetvrtog.

Ja i dalje tvrdim da Dembele po toj cijeni treba da ostane tu gdje jeste. Seri? Necu da te lazem, ne gledam francusku ligu. Raspitao sam se tamo gdje znaju i dosta. Rekli su mi da sumnjaju da je bas idealan za Barcelonu. Da nije to onaj unutrasnji koje svi mi trazimo. Da igra daleko od gola, i da je takticki opsti haos. Ponavljam, to su mi rekli.
a jbga tako je kako je :-? koga bi ti :?
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#54486 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

dinty2 wrote:
skenderija04 wrote:
dinty2 wrote:Dembele i seri iz nice stizu.....sta velis skenda :?
Nista. Iskreno nista.

Danas je Robert nakon tekme rekao da je "jako tesko dovesti te igrace sa zvucnim imenom" Dakle, sacekaj za te tvrdnje, ovo su i stanju dovesti nekog cetvrtog.

Ja i dalje tvrdim da Dembele po toj cijeni treba da ostane tu gdje jeste. Seri? Necu da te lazem, ne gledam francusku ligu. Raspitao sam se tamo gdje znaju i dosta. Rekli su mi da sumnjaju da je bas idealan za Barcelonu. Da nije to onaj unutrasnji koje svi mi trazimo. Da igra daleko od gola, i da je takticki opsti haos. Ponavljam, to su mi rekli.
a jbga tako je kako je :-? koga bi ti :?
Vidi, nije samo dovesti igraca i zaljepiti slicicu u album.

Da vidimo sta Barceloni fali

1. Stoper. Taj Mina kazu da dolazi, Ok, rjeseno.
2. Paulinho. Kako prolazi vrijeme i ono idiotsko ismijavanje covjeka bez ikakvog pokrica, pocinje da mi se svidja ideja. Zasto? U jednoj varijanti, sa Paulinhom na terenu dobijas i Busquetsa i Iniestu. Ko ga jebe, neka radi. Kazu da je jak ko bik. Nisu ga doveli da pimpla na predstavljanju nego da kopa...I fine pare za kopanje.
3. Na sredini , sta je upotrebljivo? SergiRo i Iniesta. Za drugog znamo gdje je i sta moze. Obrni okreni, treba ti. Sergi Ro je malo po malo pretvoren u simbol. Sada je na stadionu Messi, Iniesta,Pique Busi i on. I vrijedi. Ostali? buffffffffffff Denis, Rafa,Andre,Arda, Rakitic....vjeruj mi da bilo ko ode nece mi bii zao. Neka dovedu tog Serija i neka ostave jednog od ovih. Rakitic je najzahvaliji a Rafu cekamo evo vec 4 godine. Ako bude bas tako kurata sreca neka zovu Aleñu.
5. Napad. dvojicu znamo, Paco ne smeta. Ja sam za Deulofeua. Kako god da okrenes, bez 10/15 tekmi ti ne znas gdje je on. Do januara bi cekao i dao mu sansu.

I na kraju, ako Barcelona pogodi sa postavkom, 2/3 posla je zavrseno. Zbog toga i ne pratim toliko ove koji ce doci, vec ove koji su tu. Vjeruj mi da nije tako crno kako se predstavlja.
User avatar
mbenz
Posts: 982
Joined: 18/06/2013 16:26

#54487 Re: FC Barcelona

Post by mbenz »

heheh skendere isto razmisljamo, i meni je bilo drago sto je vidala stavio izbad semeda i bas sam to htio viditi kako ce funkcionisati, na zalost malo je minuta bilo da se to ono bas moze ocijeniti, a svidja mi ideja, i vidal kad se ono ubaci u 16 kad mu messi gurnu loptu , jest da se vidi da nje klasican napadac i da nije realizivo ALI da je suarez igro on bi vec bio na drugoj strani i lagano proigravanje i eto gola. I jedva cekam da paulinjo zaigra pa da vidimo , ono sto ima na youtube (znam da nije nikakvo mjerilo) mi se svidja , istrcavanje i presjecanje pasa, proigravanje
User avatar
Saian
Posts: 15347
Joined: 08/04/2004 21:50

#54488 Re: FC Barcelona

Post by Saian »

samo da kazem, da nije Umtiti vengo Umtata :oops: momak je pekara :oops: zaboravili ste na momka, nije vam dobro :oops:

Sergi Roberto odlican, zapravo se meni to jucer sve skupa bas svijdelo. Sad mogu bit i peti, boli me djon, samo da vidim da ovoj djeci daju vremena da se etabliraju. Jucer sam se sjetio koliko sam iniestu zapravo cekao i Xavi-ja, ta dvojica makar sezonu nisu bili ono sto su bili kasnije i duze.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40836
Joined: 21/05/2012 22:46

#54489 Re: FC Barcelona

Post by AmiĐa_Idriz »

Deulofeu se dobro pokazao juce. Naravno, uvijek ima prostora za napredak.
User avatar
ioannes
Posts: 3056
Joined: 26/02/2013 14:31

#54490 Re: FC Barcelona

Post by ioannes »

S.Roberto dobar....trči, otvara prostor, unosi taj neki novi momenat u igru barce...mora nastavit ovako

Semedo mi se iznimno svidio...ima on još dosta rezerve na prema gore....volim kad je neko prodoran. tip igrača kao Valencia iz ManU a još tehnički potkovan.

o Umtitiju se malo priča ali je dečko za svoje god. stvarno dobar....brz, jak u duelima,ima pregled.

Biskvit sinoć za tri klase bolji nego u classicu nedavno....tad je užasan bio.

Rakitic dobru utakmicu igrao...vrlo malo izgubljenih lopti, meni se nekako čini da je imao dosta više kontakta sa loptom nego inače?

Delefoue treba dati malo više vremena....vidi se da ima strah da nešto nebi pogriješio,radi dobro nazad to je prednost. treba mu malo više "bezobrazluka" u ofenzivnim akcijama.

jedini koji me malo brine je Paco....
nekako ne može da nađe pravu ulogu u sistemu, ne ide ga nikako
Sid the sloth
Posts: 2820
Joined: 30/01/2013 15:56

#54491 Re: FC Barcelona

Post by Sid the sloth »

I meni je igra bila bolja nego sto sam ocekivao, ali nekako na to gledam s rezervom jer su igrali s Betisom koji je doveo dosta novih igraca pa nisu neka referenca dok se ne uigraju. Vidal je u Sevilli igrao slicnu poziciju kao sinoc, i cesto je davao golove, mislim da mu bolje lezi nego da igra beka.
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#54492 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

Sid the sloth wrote:I meni je igra bila bolja nego sto sam ocekivao, ali nekako na to gledam s rezervom jer su igrali s Betisom koji je doveo dosta novih igraca pa nisu neka referenca dok se ne uigraju. Vidal je u Sevilli igrao slicnu poziciju kao sinoc, i cesto je davao golove, mislim da mu bolje lezi nego da igra beka.
To je. I zbog toga je bitan taj "smijesni" Paulinho

Sa Paulinnhom 4231 : Busi, Paulinnho- Iniesta ,Messi, SergiRo -Suarez y Aleix jer nece morati da polrije sam citavu stranu

Bez Paulinha: 433 : Busi , SergiRo, Iniesta (Rakitic,Rafa) - Messi Luis Suarez i Deulofeu y Semedo jer koliko se moze vidjeti, fizicki je odlican i kada se oslobodi bice jos bolji. Moze da pokrije citavu stranu


Radi se na tome da miksa dvije varijante cak i u toku utakmice. I sa jednom i sa drugom imas najbitniju stvat, posjed i kontrolu kako lopte tako i igre.

Sistem je sada najbitniji. Ko god da dodje nece se sistem prilagodjavati njemu ( ne dolazi Maradona da se razumijemo) vec taj igrac sistemu
Sid the sloth
Posts: 2820
Joined: 30/01/2013 15:56

#54493 Re: FC Barcelona

Post by Sid the sloth »

Ako dovedu Coutinha ili Dembelea to najvjerovatnije znaci da ce Roberto opet na klupu. Sad ne znam da li da "navijam" za to da dovedu nekog od ove dvojice ili ne a ocajno im treba jos igraca svjetske klase da bi se mogli takmiciti na sva tri fronta.
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#54494 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

Sid the sloth wrote:Ako dovedu Coutinha ili Dembelea to najvjerovatnije znaci da ce Roberto opet na klupu. Sad ne znam da li da "navijam" za to da dovedu nekog od ove dvojice ili ne a ocajno im treba jos igraca svjetske klase da bi se mogli takmiciti na sva tri fronta.
Na trzistu nema svjetske klase, bar ja tako mislim. Ovi sto se spominju su dobri igraci koji kostaju kao svjetska klasa. Racunica tipa " ako je Neymar 220 Dembele je bar 120 " moze na pijaci ali Barcelona niti treba niti smije ulaziti u to pijacarenje. Vec su dovoljno govana pojeli ovo ljeto da je najbolje da nista ne diraju. Sta garantuje Dembele a da nema Deulofeu? Zar zbog Serija zatvoriti razvoj Sergi Roberta?

Panika u upravi i sad ih presvlace kako ko hoce.
User avatar
Distortion
Posts: 2853
Joined: 08/09/2007 19:56

#54495 Re: FC Barcelona

Post by Distortion »

Jos jednom ponavljam, a ne poznajem dovoljno Dembelea, da je glupost dat 100 mil € na Dembelea i da ce vise tim potezom razbjesnit navijace nego da ne dovedu nikog.

Jedno vrijeme je bilo price o Reusu i ispade on jeftin u poredjenju sa oatalim.

Gledajuci Barcelonu protiv Madrida evidentno je da nedostaje brzine i eksplozivnosti. I sama igra naravno mora biti brza. Kad u istoj postavu na terenu igraju Buske, Gomes, Rakitic onda covjek ne moze ocekivati neku brzinu. Barci nedostaje brzine na sredini a i u napadu odlaskom Neymara.

Vidim da Neymar daje izjave kontra ljudi u klubu. Zasto konkretno ne kaze da je otisao zbog para. Ponudili ljudi vise, ovaj nece da bude sporedni igrac u Barceloni i to je to. Poceo pregovarat sa PSGom i Senior izgubio pravo na bonus.

Ne vidim razlog ako Juve ponudi 45 mil € da Barcelona ne proda Gomesa. Paco Alcacer je bio izgubljen na terenu. Ja ne vidim Paca kao dugorocno rjesenje a toliko je bilo natezanja oko njega.

Semedo je djelovao sasvim OK. Nije prodavao lopte, odlican tajming s loptom. Izrazito brz, moze fino istrcati i vidi se da ima osjecaj za asistenciju. Sam podatak da je pretrcao onoliko kilometara za dvije trecine utakmice je ohrabrujuci. Vidjet cemo kakav ce biti u defanzivi kad budu tezi protivnici.
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#54496 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

Distortion wrote:Jos jednom ponavljam, a ne poznajem dovoljno Dembelea, da je glupost dat 100 mil € na Dembelea i da ce vise tim potezom razbjesnit navijace nego da ne dovedu nikog.

Jedno vrijeme je bilo price o Reusu i ispade on jeftin u poredjenju sa oatalim.

Gledajuci Barcelonu protiv Madrida evidentno je da nedostaje brzine i eksplozivnosti. I sama igra naravno mora biti brza. Kad u istoj postavu na terenu igraju Buske, Gomes, Rakitic onda covjek ne moze ocekivati neku brzinu. Barci nedostaje brzine na sredini a i u napadu odlaskom Neymara.

Vidim da Neymar daje izjave kontra ljudi u klubu. Zasto konkretno ne kaze da je otisao zbog para. Ponudili ljudi vise, ovaj nece da bude sporedni igrac u Barceloni i to je to. Poceo pregovarat sa PSGom i Senior izgubio pravo na bonus.

Ne vidim razlog ako Juve ponudi 45 mil € da Barcelona ne proda Gomesa. Paco Alcacer je bio izgubljen na terenu. Ja ne vidim Paca kao dugorocno rjesenje a toliko je bilo natezanja oko njega.

Semedo je djelovao sasvim OK. Nije prodavao lopte, odlican tajming s loptom. Izrazito brz, moze fino istrcati i vidi se da ima osjecaj za asistenciju. Sam podatak da je pretrcao onoliko kilometara za dvije trecine utakmice je ohrabrujuci. Vidjet cemo kakav ce biti u defanzivi kad budu tezi protivnici.
Nije Barcelona te srece. Za 25 i neki bonus neka ga vode
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40836
Joined: 21/05/2012 22:46

#54497 Re: FC Barcelona

Post by AmiĐa_Idriz »

Pa nije ni Juve toliko lud :mrgreen: oni kakvi su majstori ovog zanata doveli bi ga za 15, i to kroz bonuse.


Uostalom doveli su vec Matuidija.
User avatar
ioannes
Posts: 3056
Joined: 26/02/2013 14:31

#54498 Re: FC Barcelona

Post by ioannes »

i ako sam u neku ruku vrlo skeptičan što se Gomesovog umijeća i znanja tiče....imam ponekad osjećaj da dečko jednostavno nema nikakvog samopouzdanja i da je vrlo flegmatičan tip....to ga jako koči.
bile su n prošle sezone dvije utakmice di sam imao nadu da će isplivat. izgleda da jednostavno nije tip za barcelonu
Sid the sloth
Posts: 2820
Joined: 30/01/2013 15:56

#54499 Re: FC Barcelona

Post by Sid the sloth »

Ako bude istina ovo je iz ocaja jer su zeznuli sve sto su do sad pokusali. Cuj 100m + bonusi, ludilo.

https://www.klix.ba/sport/nogomet/blizi ... /170821105
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#54500 Re: FC Barcelona

Post by skenderija04 »

Sid the sloth wrote:Ako bude istina ovo je iz ocaja jer su zeznuli sve sto su do sad pokusali. Cuj 100m + bonusi, ludilo.

https://www.klix.ba/sport/nogomet/blizi ... /170821105
Ovi ce platiti. Panika+ocaj.

Neka ih lupe po usima kada nemaju pojma. I jos se ponasaju ko klosari ( Predstavnici Barcelone, da ne bude zabune :D )
Post Reply