Fargo (serija)

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#26 Re: Fargo (serija)

Post by baxul »

hjoj lestera gada :D
User avatar
karanana
Posts: 47214
Joined: 26/02/2004 00:00

#27 Re: Fargo (serija)

Post by karanana »

meni serija pada kvalitetom. zadnje dvije epizode mi se nisu nesto svidjele. moglo je to nekako bolje. dobro je sto se serija zavrsava iduce sedmice tako da je nece imati priliku jos vise razvodniti.
pin-up
Posts: 581
Joined: 17/11/2006 10:52

#28 Re: Fargo (serija)

Post by pin-up »

Molly je prava true detective :mrgreen:

Zbilja, malo su bile bolje epizode 1-8, ali meni je i dalje sve smiješno :-D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40709
Joined: 29/06/2011 23:39

#29 Re: Fargo (serija)

Post by dječak sa šibicama »

Koji je Lester planetarni kreten ispao.

Imao je sve, i sad ovo...

Ali ima tu nesto, nije njega dzaba Billy Bob "prepoznao"... dvije strane jedne medalje.
1Dante1
Posts: 1205
Joined: 21/07/2012 20:09
Location: GB
Contact:

#30 Re: Fargo (serija)

Post by 1Dante1 »

A sta ako kraj bude nesto na Fight Club fazon :shock: ?
User avatar
karanana
Posts: 47214
Joined: 26/02/2004 00:00

#31 Re: Fargo (serija)

Post by karanana »

1Dante1 wrote:A sta ako kraj bude nesto na Fight Club fazon :shock: ?
imalo je smisla da bude tako.

nije mi nesto kraj. definitivno ofalila serija zadnje 2-3 epizode. cini mi se da nisu znali sta uraditi na kraju i onda su napravili nesto samo da smrljave. ali ok je to sto je kraj pa kakav-takav.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58696
Joined: 03/08/2010 19:04

#32 Re: Fargo (serija)

Post by kakavdanakneiskustvu »

nema više epizoda?


p.s. dobra serija ispade,ne kao film
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40709
Joined: 29/06/2011 23:39

#33 Re: Fargo (serija)

Post by dječak sa šibicama »

Ma bezveze, limunada kraj.

Nakon True detective, jos jedna serija koja razocara na kraju.
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#34 Re: Fargo (serija)

Post by dale cooper »

Sinoć pogledah ove zadnje 3 epizode. Solidno, iako je možda završetak, odnosno Billy Bob-ov kraj
pomalo antiklimatičan. Očekivao sam epskiji, krvaviji kraj, ali opet sa druge strane mi je drago
da nije stradala Molly. Mislim da je ona trebala biti ta koja je ulovila i ubila Malva.
Ona scena kada se Malvo pridiže za poslednji dah je poprilično strašna, onaj pogled u očima...brrrr. :trema:
U zadnjih par epizoda su čini mi se nekako davali naznake da Malvo i nije baš ljudsko biće. Bilo je i čak
nekih biblijskih referenci čini mi se. Ima smisla, Lorne Malvo je čisto, nepatvoreno zlo u ljudskom obliku,
koji radi ono što radi više iz zadovoljstva nego bilo čega drugoga. Billy Bob je zaista stvorio lik za pamćenje.
Lester je ispao glup, ne znam samo šta je mislio kada je ušao u konfrontaciju sa Malvom. Na kraju mu se
svo ono stečeno samopouzdanje obilo o glavu. Sve u svemu dobra serija, koja je oživila duh originalnog
filma, iako ga naposljetku nije nadmašila.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58696
Joined: 03/08/2010 19:04

#35 Re: Fargo (serija)

Post by kakavdanakneiskustvu »

ja se uplašio da će malvo ostati živ ko bardem u nema zemlje za starce
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#36 Re: Fargo (serija)

Post by Kinaski »

Spojlate
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58696
Joined: 03/08/2010 19:04

#37 Re: Fargo (serija)

Post by kakavdanakneiskustvu »

Kinaski wrote:Spojlate


pa jbg,nije tek juče prikazana zadnja epizoda
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#38 Re: Fargo (serija)

Post by Kinaski »

Stigao sam do 7 epizode :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40709
Joined: 29/06/2011 23:39

#39 Re: Fargo (serija)

Post by dječak sa šibicama »

Kinaski wrote:Stigao sam do 7 epizode :D
Sad ne znam, jel u 7 ili 8 epizodi ono kad Malvo rokne tatu od one policajke, i cerku od Henksovog sina? :oops: :D
User avatar
zalizani
Posts: 2367
Joined: 07/05/2008 22:18

#40 Re: Fargo (serija)

Post by zalizani »

dale cooper wrote:Sinoć pogledah ove zadnje 3 epizode. Solidno, iako je možda završetak, odnosno Billy Bob-ov kraj
pomalo antiklimatičan. Očekivao sam epskiji, krvaviji kraj, ali opet sa druge strane mi je drago
da nije stradala Molly. Mislim da je ona trebala biti ta koja je ulovila i ubila Malva.
Ona scena kada se Malvo pridiže za poslednji dah je poprilično strašna, onaj pogled u očima...brrrr. :trema:
U zadnjih par epizoda su čini mi se nekako davali naznake da Malvo i nije baš ljudsko biće. Bilo je i čak
nekih biblijskih referenci čini mi se. Ima smisla, Lorne Malvo je čisto, nepatvoreno zlo u ljudskom obliku,
koji radi ono što radi više iz zadovoljstva nego bilo čega drugoga. Billy Bob je zaista stvorio lik za pamćenje.
Lester je ispao glup, ne znam samo šta je mislio kada je ušao u konfrontaciju sa Malvom. Na kraju mu se
svo ono stečeno samopouzdanje obilo o glavu. Sve u svemu dobra serija, koja je oživila duh originalnog
filma, iako ga naposljetku nije nadmašila.
To se je dalo zakljuciti jos ranije. Ona scena kad dolazi u postu i kad preuzima paket sa licnim dokumentima i knjigom, pa kaze nesto u smislu, kao koga sam dobio sad (misli na ljudsko tijelo). Bar sam ja tako shvatio.
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#41 Re: Fargo (serija)

Post by Kinaski »

dječak sa šibicama wrote:
Kinaski wrote:Stigao sam do 7 epizode :D
Sad ne znam, jel u 7 ili 8 epizodi ono kad Malvo rokne tatu od one policajke, i cerku od Henksovog sina? :oops: :D
dobar :thumbup: pregledao sam sezonu :D Pa onako, Malvo je veliko mudo u seriji, bezveze sto su ga ubili. Los happy end
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58696
Joined: 03/08/2010 19:04

#42 Re: Fargo (serija)

Post by kakavdanakneiskustvu »

dječak sa šibicama wrote:
Kinaski wrote:Stigao sam do 7 epizode :D
Sad ne znam, jel u 7 ili 8 epizodi ono kad Malvo rokne tatu od one policajke, i cerku od Henksovog sina? :oops: :D

jebemliga,zar je uopće roknuo ćaću policajke,ne sjećam se toga?
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#43 Re: Fargo (serija)

Post by Kinaski »

kakavdanakneiskustvu wrote:
dječak sa šibicama wrote:
Kinaski wrote:Stigao sam do 7 epizode :D
Sad ne znam, jel u 7 ili 8 epizodi ono kad Malvo rokne tatu od one policajke, i cerku od Henksovog sina? :oops: :D

jebemliga,zar je uopće roknuo ćaću policajke,ne sjećam se toga?
pa nije, trollamo malo :D
User avatar
hrastov žižak
Posts: 4942
Joined: 31/07/2012 02:00

#44 Re: Fargo (serija)

Post by hrastov žižak »

dale cooper wrote:Sinoć pogledah ove zadnje 3 epizode. Solidno, iako je možda završetak, odnosno Billy Bob-ov kraj
pomalo antiklimatičan. Očekivao sam epskiji, krvaviji kraj, ali opet sa druge strane mi je drago
da nije stradala Molly. Mislim da je ona trebala biti ta koja je ulovila i ubila Malva.
Ona scena kada se Malvo pridiže za poslednji dah je poprilično strašna, onaj pogled u očima...brrrr. :trema:
U zadnjih par epizoda su čini mi se nekako davali naznake da Malvo i nije baš ljudsko biće. Bilo je i čak
nekih biblijskih referenci čini mi se.
Ima smisla, Lorne Malvo je čisto, nepatvoreno zlo u ljudskom obliku,
koji radi ono što radi više iz zadovoljstva nego bilo čega drugoga. Billy Bob je zaista stvorio lik za pamćenje.
Lester je ispao glup, ne znam samo šta je mislio kada je ušao u konfrontaciju sa Malvom. Na kraju mu se
svo ono stečeno samopouzdanje obilo o glavu. Sve u svemu dobra serija, koja je oživila duh originalnog
filma, iako ga naposljetku nije nadmašila.
1.bold To uopšte ne bi bilo u skladu sa senzibilitetom ove priče. U njoj likovi ne mogu otići do kraja, rješiti ono što započnu. Da je to bila Molly, ona bi se ispostavila kao super policajka i priča o prosječnim, nemoćnim ljudima malog grada koji ostaju u svojim prosječnim životima bi dobila novu, nepotrebnu dimenziju. Čin je morao izvršiti najslabiji, onaj koji je griješio i bio nesiguran.

2.bold Biblijskih referenci ima od samog početka, pa zatim pošasti koje snalaze Grka, itd. Aluzije na Nečastivog su jasne ("Nisam jeo ovako dobro još od Raja").

3. bold Lester je ispao onakav kakav je morao. Od nespretne šeprtlje do samouvjerenog biznismena koji osjeća da kontroliše život. Ponijela ga novostečena samouvjerenost. Sa svim ljudima je on nekako izišao na kraj, ali kako je on mogao znati da Malvo možda i nije čovjek?
User avatar
karanana
Posts: 47214
Joined: 26/02/2004 00:00

#45 Re: Fargo (serija)

Post by karanana »

bice druga sezona. sta, ko, kako nemam pojma.
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#46 Re: Fargo (serija)

Post by dale cooper »

hrastov žižak wrote:
dale cooper wrote:Sinoć pogledah ove zadnje 3 epizode. Solidno, iako je možda završetak, odnosno Billy Bob-ov kraj
pomalo antiklimatičan. Očekivao sam epskiji, krvaviji kraj, ali opet sa druge strane mi je drago
da nije stradala Molly. Mislim da je ona trebala biti ta koja je ulovila i ubila Malva.
Ona scena kada se Malvo pridiže za poslednji dah je poprilično strašna, onaj pogled u očima...brrrr. :trema:
U zadnjih par epizoda su čini mi se nekako davali naznake da Malvo i nije baš ljudsko biće. Bilo je i čak
nekih biblijskih referenci čini mi se.
Ima smisla, Lorne Malvo je čisto, nepatvoreno zlo u ljudskom obliku,
koji radi ono što radi više iz zadovoljstva nego bilo čega drugoga. Billy Bob je zaista stvorio lik za pamćenje.
Lester je ispao glup, ne znam samo šta je mislio kada je ušao u konfrontaciju sa Malvom. Na kraju mu se
svo ono stečeno samopouzdanje obilo o glavu. Sve u svemu dobra serija, koja je oživila duh originalnog
filma, iako ga naposljetku nije nadmašila.
1.bold To uopšte ne bi bilo u skladu sa senzibilitetom ove priče. U njoj likovi ne mogu otići do kraja, rješiti ono što započnu. Da je to bila Molly, ona bi se ispostavila kao super policajka i priča o prosječnim, nemoćnim ljudima malog grada koji ostaju u svojim prosječnim životima bi dobila novu, nepotrebnu dimenziju. Čin je morao izvršiti najslabiji, onaj koji je griješio i bio nesiguran.

2.bold Biblijskih referenci ima od samog početka, pa zatim pošasti koje snalaze Grka, itd. Aluzije na Nečastivog su jasne ("Nisam jeo ovako dobro još od Raja").

3. bold Lester je ispao onakav kakav je morao. Od nespretne šeprtlje do samouvjerenog biznismena koji osjeća da kontroliše život. Ponijela ga novostečena samouvjerenost. Sa svim ljudima je on nekako izišao na kraj, ali kako je on mogao znati da Malvo možda i nije čovjek?
Kad ovako to napišeš, zaista ima smisla sve navedeno.
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#47 Re: Fargo (serija)

Post by dale cooper »

karanana wrote:bice druga sezona. sta, ko, kako nemam pojma.
Izašli su prvi detalji:

http://insidetv.ew.com/2014/07/21/fargo-season-2/

Druga sezona će se fokusirati na slučaj koji se desio u Sioux Fallsu 1979 godine, koji je bio
spominjan kroz cijelu prvu sezonu, a glavni lik će biti 33-godišnji Lou Solverson.
Konačno ćemo saznati kakav je to bio traumatičan događaj koji je ostavio
prilično duboke tragove na ocu od Molly.
User avatar
I am Happy
Posts: 10216
Joined: 25/04/2011 14:19
Location: Profil/Postavke. Vracam avatar koji mi klix redovno izbrise

#48 Re: Fargo (serija)

Post by I am Happy »

Samo da se upisem, planiram je skinuti i pregledati za koji dan pa de ne zaboravim :-D
Bas me interesuje na sta ovo lici.

Kad se sjetim filma i McDormand, uhhh :thumbup: :thumbup:
Kako mi je samo valjao taj film :-D
User avatar
I am Happy
Posts: 10216
Joined: 25/04/2011 14:19
Location: Profil/Postavke. Vracam avatar koji mi klix redovno izbrise

#49 Re: Fargo (serija)

Post by I am Happy »

Pregledao sam prvu epizodu i nesto mi nije jasno...
Na pocetku serije pise da je po istinitom događaju, to je isto pisalo i za film. Ova prva epzioda mi nema apsolutno nikave veze sa filmom. U cemu je fazon. Ima li gdje dobar tekst o tome da se procita ili mi neko moze reci ukratko?
Ne bih da dalje trazim po netu posto sam tek poceo sa serijom. Ne bih bas da naletim na spoiler :)
User avatar
vicious
Posts: 6862
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#50 Re: Fargo (serija)

Post by vicious »

I am Happy wrote:Pregledao sam prvu epizodu i nesto mi nije jasno...
Na pocetku serije pise da je po istinitom događaju, to je isto pisalo i za film. Ova prva epzioda mi nema apsolutno nikave veze sa filmom. U cemu je fazon. Ima li gdje dobar tekst o tome da se procita ili mi neko moze reci ukratko?
Ne bih da dalje trazim po netu posto sam tek poceo sa serijom. Ne bih bas da naletim na spoiler :)
Wiki kaže:
Similar to the original film, each episode begins with the superimposed text:

"This is a true story. The events depicted took place in Minnesota in 2006. At the request of the survivors, the names have been changed. Out of respect for the dead, the rest has been told exactly as it occurred."

However, like the film, this claim is completely fictional.[20] Showrunner Noah Hawley continued use of the Coens' device, saying it allowed him to tell “a story in a new way”.
:D
Post Reply