Fantasy Premier League 2017/2018

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
zomri
Posts: 12804
Joined: 03/05/2006 07:31

#1 Fantasy Premier League 2017/2018

Post by zomri »

Napravljene su forumske lige za najpopularniju fudbalsku fantasy igru.

Registrovati se možete na http://fantasy.premierleague.com/

Kod za pristup

100674-26757

Dobrodošli :bih:

Radi očuvanja integriteta takmičenja nove članove primamo do 1.11.2017.

Tabela

https://fantasy.premierleague.com/a/lea ... 57/classic

Radi žalbi ljudi koji bi učestvovali da su vidjeli topic je prebačen na p/f Fudbal/Nogomet gdje je nekako i logičnije.
User avatar
zomri
Posts: 12804
Joined: 03/05/2006 07:31

#2 Re: Fantasy Premier League 2017/2018

Post by zomri »

Jedna (malo veća) infografika za početnike

Image
User avatar
belafonte
Posts: 1201
Joined: 29/05/2006 17:54

#3 Re: Fantasy Premier League 2017/2018

Post by belafonte »

Svaka cast Zomri, slikovito objasnjeno...
Jedna novina ove godine, chip Free hit, kako sam skontao napravis koliko hoces transfera za naredno kolo i nakon sto se to kolo zavrsi vraca se ekipa kakva je bila prije transfera...dobra opcija za ona dupla kola, da se kajmak pokupi a da ne zaglavis sa puno igraca iz ekipa koje su igrale to duplo kolo.

Jedan prijedlog... Mozemo li napravit H2H klix ligu, prvih 20 koji uleti i zakljucat?
User avatar
zomri
Posts: 12804
Joined: 03/05/2006 07:31

#4 Re: Fantasy Premier League 2017/2018

Post by zomri »

Može H2H liga, nariktaću da ide. Sumnjam da će iko to pratiti ali eto neka ima, nek se nešta dešaje :mrgreen:

Super je ovaj novi chip, onaj AOA je bio najveća glupost ikad i uglavnom je ODnosio bodove. Ovo se može iskoristiti na nekoliko načina: kada imaš dosta igrača koji imaju lošu tekmu, u duplom kolu, u manjem kolu gdje je dosta otkazanih utakmica, u zadnjem kada bacaš sve karte da stigneš nekoga... Biće zanimljivo u svakom slučaju.

Ima još jedna novost a to je draft sistem. Problem je što lige imaju smisla tek sa 6-8 igrača, sve ispod je premalo, iznad previše. To počinje ove sedmice nekad, ako neko ima ideju kako da to implementiramo za raju sa foruma neka da prijedlog.
User avatar
zomri
Posts: 12804
Joined: 03/05/2006 07:31

#5 Re: Fantasy Premier League 2017/2018

Post by zomri »

Kod za H2H ligu

100674-138453

Upadajte.
User avatar
sve_ovo_ja
Posts: 1941
Joined: 13/07/2016 11:10

#6 Re: Fantasy Premier League 2017/2018

Post by sve_ovo_ja »

Pratim :)
User avatar
zomri
Posts: 12804
Joined: 03/05/2006 07:31

#7 Re: Fantasy Premier League 2017/2018

Post by zomri »

Ima li ko kakav prijedlog kako da upratim ko je ko u ligi, da znam koga da zezam :izet:
Puno je zanimljivije kad ima neke komunikacije. Možda su draft lige rješenje za to.
User avatar
zomri
Posts: 12804
Joined: 03/05/2006 07:31

#8 Re: Fantasy Premier League 2017/2018

Post by zomri »

Za one koji ne znaju krenuo je draft format na https://draft.premierleague.com/

Riječ je o paralelnoj igri onom klasičnom formatu. Ovi koji su igrali fantasy igre za američke sportove znaju otprilike o čemu je riječ; oni koji nisu mogu pročitati u pravilima igre.

Ukratko radi se o formatu gdje 2-16 igrača na početku sezone učestvuju u tzv.draftu, gdje biraju svoje ekipe. Glavna razlika u odnosu na osnovni format je upravo taj draft i osobina da jednog igrača nekog od klubova može imati samo jedan fantasy menadžer u svojoj ekipi. Sistem bodovanja je isti kao u klasičnoj igri, a jedina razlika u tom pogledu je što ovdje nema kapitena i vice-kapitena.

Ima li zainteresovanih pa da pravimo ligu/e?
Proposition Joe
Posts: 285
Joined: 10/03/2012 09:26

#9 Re: Fantasy Premier League 2017/2018

Post by Proposition Joe »

Nisam nikad igrao, al voljan sam ucestvovati...
User avatar
belafonte
Posts: 1201
Joined: 29/05/2006 17:54

#10 Re: Fantasy Premier League 2017/2018

Post by belafonte »

Ja sam spreman za taj draft
Vidim admin zakaze termin drafta prije pocetka sezone ekipe se prave, ako ko nije siguran da ce stici na zakazan termin onda kad se prijavi za draft igru nek napravi watchlistu igraca u transferima i onda ce aplikacija automatski prilikom drafta selektirat te igrace...

Nisam igrao NBA draft, pa me zanima poslije drafta ovi transferi kao idu, ovaj waivers kako to funkcionira?

Inace moje su ekipe Sultanovi podanici i Sampioni

Mogao bih mozda vrbovat jos dvojicu za ovaj draft, pa eto sacekacemo da vidimo ima li jos zainteresovanih
User avatar
zomri
Posts: 12804
Joined: 03/05/2006 07:31

#11 Re: Fantasy Premier League 2017/2018

Post by zomri »

Evo šta piše za transakcije u pravilima:
After the draft has completed you will still be able change the players in your squad using transactions. Depending on the state of the game these transactions will either be waiver requests (which may or may not be successful) or free agency signings.

Typically transactions will be in the form of waiver requests, with free agency only active in the 24 hours before each gameweek deadline for last minute changes.

Waivers

The waivers process ensures that eveyone gets a fair chance to add unselected players to their squad. When making a waiver request your are proposing to replace a player in your squad with an unselected player from the same position. Waivers requests are processed 24 hours before the gameweek deadline. Any number of waiver requests can be made, if you make more than one they will need to be prioritised.
The lowest ranked team will get first waiver choice. Before the season starts the waiver order will be the reverse of the draft order. Once a waiver request is successful, the team in question will move to the end of the waiver queue for that gameweek.

Free agency

Free agency works like traditional Fantasy Premier League transfers. Any available player can be added to your squad by swapping them for a player from the same position in your squad.

Player states

Players can be in one of the following states:

Owned - player is already in a squad
Available - player is available to be selected either immediately (if free agency is active) or at the next waiver process
Locked - player can't be selected. Reasons for this are a) player has been added to the game within 24 hours of the waiver deadline or when free agency mode is active or b) player has been removed from another squad. Locked players become available for waiver requests at the next deadline.

Typical timeline

Once the draft is finished all unselected players will be available for selection via waivers. An exception is if the league draft completes less than 48 hours before the next deadline, in this case all unselected players will be immediately available via free agency.
Waivers are processed 24 hours before the Gameweek deadline.

After waivers are processed, free agency mode will be active until the Gameweek deadline.
Once the gameweek deadline passes all players are available on waivers. Steps 2-4 now repeat.
User avatar
belafonte
Posts: 1201
Joined: 29/05/2006 17:54

#12 Re: Fantasy Premier League 2017/2018

Post by belafonte »

U pravu si, najbolje procitat pravila...
Al znas kad ti je nesto novo pa prvi put procitas pola stvari ti nije jasno, vjerovatno od silne zelje da odmah zaigras pa u hodu da kontas a ne da se lomis citajuci :-)

Helem sad kad sam opet procito, mislim da je sve jasno...
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72443
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#13 Re: Fantasy Premier League 2017/2018

Post by Velkoski »

zomri wrote:Za one koji ne znaju krenuo je draft format na https://draft.premierleague.com/

Riječ je o paralelnoj igri onom klasičnom formatu. Ovi koji su igrali fantasy igre za američke sportove znaju otprilike o čemu je riječ; oni koji nisu mogu pročitati u pravilima igre.

Ukratko radi se o formatu gdje 2-16 igrača na početku sezone učestvuju u tzv.draftu, gdje biraju svoje ekipe. Glavna razlika u odnosu na osnovni format je upravo taj draft i osobina da jednog igrača nekog od klubova može imati samo jedan fantasy menadžer u svojoj ekipi. Sistem bodovanja je isti kao u klasičnoj igri, a jedina razlika u tom pogledu je što ovdje nema kapitena i vice-kapitena.

Ima li zainteresovanih pa da pravimo ligu/e?
haj' pravi ovo, zanimljivije izgleda nego ovaj klasični :mrgreen:
User avatar
zomri
Posts: 12804
Joined: 03/05/2006 07:31

#14 Re: Fantasy Premier League 2017/2018

Post by zomri »

Tačno, jedno je pročitati pravila drugo ih primjenjivati.

I meni je prvi put da ovo igram pa nisam baš siguran kako će se to odvijati. Očito do 24h prije dedlajna idu ovi waiveri, a zadnji dan možeš dovesti koga hoćeš a da je slobodan u tom trenutku. Kod waivera je bitan prioritet, da ako nas više traži jednog igrača onda ga dobije onaj ko je najslabije plasiran u tom trenutku. Međutim, šta kada se kolo dešava samo jedan-dva dana poslije? Imaš samo 1 dan za waivere?
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72443
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#15 Re: Fantasy Premier League 2017/2018

Post by Velkoski »

Ako je waiver kao na NBA onda nakon što uzmeš nekoga sa waivera ideš na posljednju poziciju. U principu možeš i sa posljednje pozicije uzeti igrača ako ga niko drugi ne 'zatraži'.

Waiver obično traje dva dana, a onda igrač postaje free i može ga uzeti bilo ko, a vjerovatno se može namjestiti u opcijama svake lige koliko će waiver trajati.

Koliko vidim, nema opcije trejda između ekipa? Šteta, to je jedna od boljih stvari u NBA :mrgreen:
User avatar
zomri
Posts: 12804
Joined: 03/05/2006 07:31

#16 Re: Fantasy Premier League 2017/2018

Post by zomri »

Velkoski wrote:Ako je waiver kao na NBA onda nakon što uzmeš nekoga sa waivera ideš na posljednju poziciju. U principu možeš i sa posljednje pozicije uzeti igrača ako ga niko drugi ne 'zatraži'.

Waiver obično traje dva dana, a onda igrač postaje free i može ga uzeti bilo ko, a vjerovatno se može namjestiti u opcijama svake lige koliko će waiver trajati.

Koliko vidim, nema opcije trejda između ekipa? Šteta, to je jedna od boljih stvari u NBA :mrgreen:
Nema dosta standardnih opcija, ovo je tek krenulo ba :mrgreen: I bolje što nema trejdova jer bi onda bilo klanova svakakvih i pomaganja.

Drugi problem je broj dostupnih igrača i sistem bodovanja. Zbog toga se preporučuje 8 igrača po ligi odnosno maksimalno 10. E kako to organizovati na forumskom nivou, nisam pametan. Jedna varijanta je da budu lige navijača pojedinih klubova ali onda nemam šansu da vas iz Uniteda poderem :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72443
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#17 Re: Fantasy Premier League 2017/2018

Post by Velkoski »

:lol: :mrgreen:

Uvijek je problem s dostupnim igračima, bar na NBA :mrgreen:

Skontaj nešto! :mrgreen:
User avatar
zomri
Posts: 12804
Joined: 03/05/2006 07:31

#18 Re: Fantasy Premier League 2017/2018

Post by zomri »

Kako ste se na NBA organizovali pa da pođonim :mrgreen:

Sad skontah da mogu max u jednu draft ligu, ne pada mi na pamet više :lol:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72443
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#19 Re: Fantasy Premier League 2017/2018

Post by Velkoski »

Ne znam, ne igram s klixovcima, al' na ovom drugom forumu smo imali 7+3 (7 in, 3 bench).

Nisam čit'o sve svakako, ne znam ni kako timovi izgledaju, od kuće ću... Ako budeš igrao neku draft, šibni ID, taj tip mi se fakat igra :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#20 Re: Fantasy Premier League 2017/2018

Post by Tomahawk11 »

Ovako mi igramo NBA

pg
sg
sf
pf
c
util
util
bench
bench
bench
bench
User avatar
belafonte
Posts: 1201
Joined: 29/05/2006 17:54

#21 Re: Fantasy Premier League 2017/2018

Post by belafonte »

http://www.fantasyfootballscout.co.uk/2 ... ful-draft/

Evo nekoliko tipova za sve koji misle igrati Draft
User avatar
sve_ovo_ja
Posts: 1941
Joined: 13/07/2016 11:10

#22 Re: Fantasy Premier League 2017/2018

Post by sve_ovo_ja »

Nisam igrao prije draft,ali planirajte i mene ako se budemo organizovali šta.
User avatar
zomri
Posts: 12804
Joined: 03/05/2006 07:31

#23 Re: Fantasy Premier League 2017/2018

Post by zomri »

338664-83997 evo kod ako još neko hoće da uleti, ima još 3-4 slobodna mjesta.
draft je večeras u 19:30, pristupa se preko https://draft.premierleague.com/.
User avatar
zomri
Posts: 12804
Joined: 03/05/2006 07:31

#24 Re: Fantasy Premier League 2017/2018

Post by zomri »

Još pola sata do drafta
User avatar
zomri
Posts: 12804
Joined: 03/05/2006 07:31

#25 Re: Fantasy Premier League 2017/2018

Post by zomri »

Završen je draft, sretno svim učesnicima!
Post Reply