Fakultet Zdravstvenih Studija

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
User avatar
Teletubbies
Posts: 574
Joined: 23/01/2014 10:55

#1 Fakultet Zdravstvenih Studija

Post by Teletubbies »

Interesuje me par informacija vezanih za ovaj fax, prvenstveno smijer Radiologije.

Ima li prijemnog, negdje sam cini mi se cuo da ga nema ? Jel tezak fakultet, i da, taj posao inzinjera radiologije, jel zaista toliko opasan? Nesto kontam pa jebem mu vraga 21. je vijek valjda se to malo normalizovalo :mrgreen:

Unaprijed zahvalan na odgovorima :)
tarikBA
Posts: 1117
Joined: 29/05/2012 13:35

#2 Re: Fakultet Zdravstvenih Studija

Post by tarikBA »

Teletubbies wrote:Interesuje me par informacija vezanih za ovaj fax, prvenstveno smijer Radiologije.

Ima li prijemnog, negdje sam cini mi se cuo da ga nema ? Jel tezak fakultet, i da, taj posao inzinjera radiologije, jel zaista toliko opasan? Nesto kontam pa jebem mu vraga 21. je vijek valjda se to malo normalizovalo :mrgreen:

Unaprijed zahvalan na odgovorima :)
najbolji fakultet u drzavi, jos ako budes vanredno isao bices rahat 4 godine sto se tice ispita i odlazaka na fakultet :thumbup:
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40574
Joined: 21/05/2012 22:46

#3 Re: Fakultet Zdravstvenih Studija

Post by AmiĐa_Idriz »

tarikBA wrote:
Teletubbies wrote:Interesuje me par informacija vezanih za ovaj fax, prvenstveno smijer Radiologije.

Ima li prijemnog, negdje sam cini mi se cuo da ga nema ? Jel tezak fakultet, i da, taj posao inzinjera radiologije, jel zaista toliko opasan? Nesto kontam pa jebem mu vraga 21. je vijek valjda se to malo normalizovalo :mrgreen:

Unaprijed zahvalan na odgovorima :)
najbolji fakultet u drzavi, jos ako budes vanredno isao bices rahat 4 godine sto se tice ispita i odlazaka na fakultet :thumbup:
.
Last edited by AmiĐa_Idriz on 09/08/2017 17:44, edited 1 time in total.
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4 Re: Fakultet Zdravstvenih Studija

Post by pici »

2000 KM plus neke takse, biblioteka, ISS itd oko 250KM... i da jos knjige za deset predmeta... zaokruzit na 2500KM
bumerangss
Posts: 4445
Joined: 12/01/2015 16:47

#5 Re: Fakultet Zdravstvenih Studija

Post by bumerangss »

pici wrote:2000 KM plus neke takse, biblioteka, ISS itd oko 250KM... i da jos knjige za deset predmeta... zaokruzit na 2500KM
To je najbezvezniji fakultet... mislim jedino se isplati da ga završi neko ko vec radi kao medicinska sestra-tehnicar i ima jaku štelu da bude unapredjen tj da postane glavna med sestra-tehnicar pa da ima oko 300 KM vecu platu od obicne sestre!
I tako ce mu trebati par godina samo da mu se vrati tih 10000 KM uloženih za 4 godine školovanja :-)

Znate li vi koliko ima obicnih med sestara na birou a koje se lakse zaposle od diplomiranih medicinskih sestara jer poslodavac traži sestre koje ce da rade (rintaju) za manju a ne da šefuju za veću plat. Takvih malo treba, u promilima!

A na birou ima jako puno diplomiranih med sestara, inžinjera radiologije, inžinjera fizikalne terapije... a najviše takvih diplomiranih sestara-tehnicara ima u svim zdravstvenim ustanovama, odnosno oko 40% svih obicnih med.sesara ima tu diplomu ali im je poslodavac nije priznao jer je to veliki nepotrebni trošak!

U KCSU-u radi 1860 med.seatara, u Domu zdravlja KS radi 1107 med.sestara, u Opštoj bolnoci Abdulah Nakaš radi 390 med.sestara, u Hitnoj radi 187 med.sestara vecinom tehnicara i u preostalih devet manjih javnih zdravstvenih ustanova (studentska polikinika, zavod za zaštitu zdravlja žena, MUP-ova ambulanta, ambulanta Željeznica FBiH, Zavod za zaštitu sportista, Medicina rada, Zavod za transfuziologiju...) radi još oko 300 med. sestara sto je ukupno 3844 !!!

40% od toga je oko 1400 diplomiranih medicinskih setara-tehnicara. Od toga je priznatih (koji imaju platu za VSS) je oko 400 sretnika (većinom štela) što znaci da je još oko 1000 njih koji cekaju da im se diploma prizna a svaki poslodavac i državni a pogotovo privatni ce prije zaposliti jednu takvu med sestru sa 5 10 15 godina iskustva nego onu koja je tek završila taj fax i sad je na birou!
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#6 Re: Fakultet Zdravstvenih Studija

Post by Kejn »

Jako loš fakultet sa gotovo bezvrijednim diplomama za sve smjerove. Ti smjerovi nikada nisu bili zamišljeni za studij u obliku diplomskog studija. Ta ustanova je bila institucija dok je usavršavala stručni kadar koji je već bio u radnom odnosu. Sada je taj faks doslovno akademsko ruglo za štampanje diploma i upitnog kadra koji nema nikakvu vrijednost na tržištu rada ( a olakšavajuća okolnost je što tržište rada za te kadrove i ne postoji u BiH)
tarikBA
Posts: 1117
Joined: 29/05/2012 13:35

#7 Re: Fakultet Zdravstvenih Studija

Post by tarikBA »

bla bla bla.....

rekose diplomirani pravnici i ekonomisti
User avatar
gamer121
Posts: 183
Joined: 27/06/2013 18:18

#8 Re: Fakultet Zdravstvenih Studija

Post by gamer121 »

tarikBA wrote:bla bla bla.....

rekose diplomirani pravnici i ekonomisti
Definitivno,svaki fakultet ima svoju vrijednost i težinu,e sad to što sa diplomom ovdje možeš čekati i 10 godina to je već druga stvar
User avatar
musicman80
Posts: 943
Joined: 28/07/2015 10:02
Location: Sarajevo,BiH

#9 Re: Fakultet Zdravstvenih Studija

Post by musicman80 »

@Teletubbies: Kad zavrsis ovaj "fakultet", samo mi molim te javni gdje ces raditi :D
Kaja99
Posts: 18
Joined: 16/08/2017 22:10

#10 Re: Fakultet Zdravstvenih Studija

Post by Kaja99 »

Ovaj fax je odličan. Moj drug je upisao biologiju na pmf-u zavrsio je sa jakim prosjekom i nije se mogao zaposliti. A moja rodica je završila fzs-a smjer lab.tehničar i dobila je posao. E sad radiologija hmmm o njoj se baš priča i tražena je dosta i u drugim državama to je veliki plus. Lijepo je završiti radiologiju na fzs-a ali da na kraju odeš u Njemačku npr. jer ovdje su uslovi katastrofa.
Post Reply