FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post Reply
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#4801 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by JThomas »

faširani.
Obi Wan Bosnian
Posts: 946
Joined: 02/02/2017 16:37

#4802 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Obi Wan Bosnian »

nisam znao
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#4803 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by JThomas »

e stvarno je šteta kraj takve cijene govna supenom kašikom jesti...
User avatar
pici
Posts: 43594
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4804 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by pici »



FADILE OPROSTITE
Časno je znaj, Fadila, ti da poznaješ,
ljudina takva u Bosni danas rijetka je,
i ovaj hljeb sa 7 kora uz njega lakši je,
porez na topli obrok i platu od mene halal je.

Fadile oprostite...

Dugo sam mislio da plata je mala,
tri put' dnevno sam jeo,
nisam rekao hvala,
uz troškove putne i puno paušala.
I svakoga časa,
i svakoga trena,
jeli smo više ja i u mene žena,
shvatih na kraju,
teška su vremena.

Fadile oprostite...

Jasno je znam, Fadil, dobar čovjek je,
mjerama štednje, akcizama, svima pomoć' će.
Pa zašto bi uz kafu pušili po cigarete tri?
Zašto bi zube prali pastom kad možemo vodom mi!?

Fadile oprostite...

Dugo sam mislio da plata je mala,
tri put' dnevno sam jeo,
nisam rekao hvala,
uz troškove putne i puno paušala.
I svakoga časa,
i svakoga trena,
jeli smo više ja i u mene žena,
shvatih na kraju,
teška su vremena.

Fadile oprostite...


:thumbup: :lol: :lol: :lol: :bih:
megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#4805 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by megaman4 »

Sta je sad Fadil ponudio narodu iz svog bogatog repertoara i opusa?
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15640
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#4806 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by problemnatravunu »

Image
Ovaj "somina" stvarno izvaljuje kao da nije bas dobar, ili je bezgranično bezobrazan i bahat, do sada mi je sampion bahatosti i gluposti bio onaj premijer Mujezinović, koji je svoj premijerski mandat "krunisao" odlikovanjem onog vrača sto je svetio vodicu u Zetri , Torabija :lol: :run:
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#4807 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by bingov buraz »

Covjek u SDA sistemu vrijednosti ima sve potrebne kvalifikacije,to sto je teski retard ga cini jos kvalifikovanijim.
sumirprimus
Posts: 81665
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#4808 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by sumirprimus »

razrooki klosar!
seljo beljo, drobina...
User avatar
pici
Posts: 43594
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4809 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by pici »

problemnatravunu wrote:Image
Image

Image
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#4810 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by JThomas »

"Primijetili ste da smo neke iluzije bacili niz vodu, ugasili smo BH Airlines koji je u 10 godina 'pojeo' 100 miliona KM budžetskih sredstava i rekli smo: 'Pa dosta s tim glupostima, možda bismo trebali više pomagati Željeznice koje su tu na zemlji i koje voze ljude po zemlji' i realnije je da BiH razvija željeznice nego avionski saobraćaj. I s druge strane bili smo možda i prevelike žrtve tog Koridora 5C, svi smo uprli oči u njega, a realno Koridorom 5C se mogu voziti samo oni koji su u dolini Neretve i dolini Bosne, a šta je sa Bihaćom, Tuzlom, srednjom ili jugozapadnom Bosnom? Željeznice imaju puno više kapaciteta da povezuju ljude i gradove na teritoriji cijele Bosne i Hercegovine", mišljenja je Novalić.
plot twist: alfons je ustvari fadil koji nas podjebava...
statixx
Posts: 8804
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#4811 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by statixx »

Imaju puno vise kapaciteta, a istovremeno duguju 200 miliona po osnovu poreza i doprinosa, sto je 60 miliona vise u odnosu na stanje iz 2014. Zajedno sa rudnicima i GRAS-om zavili su PIO fond u crno, ne placaju kredite, primaju dotacije iz budzeta itd.

Ko biva posto je propalo povecanje akciza idemo furati pricu da su Zeljeznice mnogo vaznije. A sta ih je do sada sprijecavalo da unaprijede poslovanje? Akcize. :lol:
Last edited by statixx on 08/06/2017 20:11, edited 1 time in total.
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#4812 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Better Man »

Fadil je šampion kretenizma, gluposti, bahatosti.
User avatar
badalpur
Posts: 589
Joined: 08/10/2009 15:50

#4813 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by badalpur »

Fadil je jednostavno glup čovjek i tačka. Nema potrebe analizirati njegove izjave, snebivati se i osudjivati. On je isuviše glup da bi ga ijedna kritika dotakla. Glup, glup i glup!
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#4814 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Jimmy McNulty »

statixx wrote:Imaju puno vise kapaciteta, a istovremeno duguju 200 miliona po osnovu poreza i doprinosa, sto je 60 miliona vise u odnosu na stanje iz 2014. Zajedno sa rudnicima i GRAS-om zavili su PIO fond u crno, ne placaju kredite, primaju dotacije iz budzeta itd.

Ko biva posto je propalo povecanje akciza idemo furati pricu da su Zeljeznice mnogo vaznije. A sta ih je do sada sprijecavalo da unaprijede poslovanje? Akcize. :lol:
Željeznice su haos napredovale po svakom pitanju otkad je za direktora došao ovaj Džafić.

Ali prije šta su uradili Narcis Džumhur, Smajo Salketić, Nedžad Branković i ostali :shock: to je čudo jedno. Vlada se obavezala da će godišnje za ŽFBiH izdvajati 60 miliona na godišnjem nivou, jedva dadnu 2. Željezničari platu sebi isplaćuju ne od budžeta nego isključivo od onog što zarade što je svakako za primjer u ovoj sumornoj svakodnevnici.

Ali njih ima 3.500 dok radnika na terenu fali za živu glavu, zato po kancelarijama sjedi 5 ženturača i svi rade posao što jedna može za 8h dnevno.

Neki direktor što je bio iz Visokog ja msm, selo odakle je on u šali zovu željezničko jer ih je sve zaposlio :-)
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#4815 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by jefferson »

Better Man wrote:Fadil je šampion kretenizma, gluposti, bahatosti.
Danas evo gledam svjedocenje bivseg FBI direktora oko Trumpa, i kontam koji je onaj Trump kreten, glupan, ono u sustini ip izmedju redova kaze: ono je razmazeni narcisoidni 7-godisnjak u tijelu 70-godisnjaka koji je nasljedio bruku para od oca. Ono kretenizam 1/1.
I onda procitam izjavu Fadila nakon toga i skontam da fakat nam nema premca.
Majke mi, svaki put kada Trump izadje i izvali neku glupost Bakir ili Fadil se odmah pojave da demantuju da je Trump najveci kreten.
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#4816 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by strong69 »

Sta ce nam autoput :lol: Stvarno nemam rijeci za ove izjave o 5c :lol: :lol: :lol: Fadile, bolje da ostanemo ovakvi kakvi jesmo, a to povezivanje radi lakseg i jeftinijeg transporta roba i povecanje konkurentnosti zbog lakseg i brzeg dostizanja zeljenih destinacija nije ni bitno. Ko jebe mene i moju firmu, ja cu vozom robu transportovati :D
Od ukupnog iznosa, dug obveznika koji su u većinskom vlasništvu organa vlasti u Federaciji BiH iznosi 568 milijuna eura. Najveći iznos tog duga, odnosno 75 posto, odnosi se na doprinose za socijalno osiguranje.

Promatrano po kantonima, najviše duga stvoreno je Kantonu Sarajevo. Prednjače Željeznice FBiH (101 milijun eura) Gras Sarajevo (60 milijuna eura) i Rudnici "Kreka" (57 milijuna eura).

Novalić: Problem koji nije nastao za jedan dan

"Obvezali smo se da u sljedećih 60 dana donesemo sistemske mjere kojima ćemo definirati i blokade računa, pa čak i pitanje stečaja. Moramo voditi računa i o socijalnoj osjetljivosti ovog seta propisa koji donosima, ali neka će poduzeća sigurno završiti u stečaju", najavio je Novalić.

Dodao je i kako bi "volio reći da je danas došao kraj neplaćanju poreza, ali to treba preoblikovati u konstataciju da je ovo početak kraja neplaćanju poreza".
User avatar
Truba
Posts: 81795
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#4817 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Truba »

mislim da nije toliko glup koliko ne zna iskazati na pravi misli koje su mu u glavi :D
doduše kakve su te misli
je misterija :D
čujemo samo ono što iskaže :D
User avatar
pici
Posts: 43594
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4818 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by pici »

Ne vjerujem da neko može biti protiv toga, jer bitno je povezivati i periferiju, a ne samo provući koridor kroz centar.
znaci sad je bitno deset opstina periferijskih neg jedna centar... koji mazglovi ovi eSDeAovci, cime se hrane sta piju ti "ljudi"
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2669
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#4819 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Toffee karamela »

Slika govori hiljadu riječi :skoljka:


Image
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2669
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#4820 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Toffee karamela »

jefferson wrote: Danas evo gledam svjedocenje bivseg FBI direktora oko Trumpa, i kontam koji je onaj Trump kreten, glupan, ono u sustini ip izmedju redova kaze: ono je razmazeni narcisoidni 7-godisnjak u tijelu 70-godisnjaka koji je nasljedio bruku para od oca. Ono kretenizam 1/1.
I onda procitam izjavu Fadila nakon toga i skontam da fakat nam nema premca.
Majke mi, svaki put kada Trump izadje i izvali neku glupost Bakir ili Fadil se odmah pojave da demantuju da je Trump najveci kreten.
Amerikanci su 200 godina radili na izgradnji infrastrukture savjetnika i ljudi oko predsjednika koji će u slučaju da dobiju glupana u Bijeloj kući nastaviti da ga savjetuju, usmjeravaju ili u krajnjem slučaju amortizuju njegove loše odluke koliko su u mogućnosti. Ko će nas zaštititi od Fadila i Bakea? Samo natprirodne sile.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#4821 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by jefferson »

Toffee karamela wrote:
jefferson wrote: Danas evo gledam svjedocenje bivseg FBI direktora oko Trumpa, i kontam koji je onaj Trump kreten, glupan, ono u sustini ip izmedju redova kaze: ono je razmazeni narcisoidni 7-godisnjak u tijelu 70-godisnjaka koji je nasljedio bruku para od oca. Ono kretenizam 1/1.
I onda procitam izjavu Fadila nakon toga i skontam da fakat nam nema premca.
Majke mi, svaki put kada Trump izadje i izvali neku glupost Bakir ili Fadil se odmah pojave da demantuju da je Trump najveci kreten.
Amerikanci su 200 godina radili na izgradnji infrastrukture savjetnika i ljudi oko predsjednika koji će u slučaju da dobiju glupana u Bijeloj kući nastaviti da ga savjetuju, usmjeravaju ili u krajnjem slučaju amortizuju njegove loše odluke koliko su u mogućnosti. Ko će nas zaštititi od Fadila i Bakea? Samo natprirodne sile.
Ma da slazem se.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#4822 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by spreca »

pici wrote:
Ne vjerujem da neko može biti protiv toga, jer bitno je povezivati i periferiju, a ne samo provući koridor kroz centar.
znaci sad je bitno deset opstina periferijskih neg jedna centar... koji mazglovi ovi eSDeAovci, cime se hrane sta piju ti "ljudi"
ma jedu govna dzabe ba
Novak20
Posts: 13973
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#4823 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Novak20 »

FEDERALNI PREMIJER FADIL NOVALIĆ ZA „SB“: „U cestogradnju ćemo ubrizgati 400 miliona KM. Nećemo se zaduživati, taj novac postoji“!

http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/541 ... stoji.html

....To su realna sredstva, nećemo se zaduživati. Računamo na četiri izvora.

Prvi je klirinški dug Ruske Federecije od kojeg bi Federaciji trebalo pripasti oko 120 miliona KM. Taj novac bismo usmjerili za izgradnju Mostarske obilaznice..

Drugi izvor je akumulirana dobit Elektroprivrede BiH u iznosu od oko 90 miliona KM. Taj novac bismo usmjerili za izgradnju brze ceste od Tuzle do Žepča, kako bi se Tuzlanski kanton prometno povezao s Koridorom 5C.

Treći izvor je akumulirana dobit BH Telecoma i Sarajevskog aerodroma u ukupnom iznosu od oko 130 miliona KM. Tim novcem bismo počeli izgradnju brze ceste kroz Lašvansku dolinu te Prve transverzale u Sarajevu, od Željezničke stanice do Koridora 5C.“, objasnio je premijer Novalić, uz važnu napomenu da angažiranje tog novca ni na koji način ne bi ugrozilo planirane investicije navedenih preduzeća.

:lol:

Fali "četvrti izvor". "Prvi izvor" lako može otići na dug za plin, "drugi izvor" je bolje upotrijebiti za gradnju kakvog obnovljivog izvora energije, "treći izvor" hajde nekako samo sumnjam. :D

Opet šupljaci za naivne.
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#4824 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Dr. Kuca »

Puko lik.
User avatar
Logovan
Posts: 94408
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#4825 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Logovan »

:lol:

Šta ima 400 miliona. :oops: :lol:
Post Reply