FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post Reply
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#4776 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Novak20 »

Nevjerovatna izjava Fadila Novalića u programu N1 televizije

http://ba.n1info.com/a156749/Vijesti/Vi ... izije.html

....."Radimo na tome, obećali smo i najveću donaciju i oni će to imat na raspolaganju. Sistemski bi se moglo riješiti na određen način, ali hajmo pogledati, da li bi oni od toga imali računa?

One noći smo skupili 260.000 KM, a potrebe Roditeljske kuće su 145.000 KM. Možemo znantno više ovako donatorskim večerima, jer ko ima srca da ne da novac za ovakvu plemenitu stvar, nego da riješimo sistemski. Čak su i oni tako rekli, direktor je promijenio mišljenje. Mislimo da je ovako najvidljivije i bolje je organizovati donatorske večeri, nego sistemski rješavati"......

Koje su to samo vizije dokazanog experta. :D
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#4777 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by yasaq »

Pa mamu mu jebem retardiranu, grabi porezima direktno u moj džep i onda očekuje da mu još podržim socijalno osjetljive projekte. Jesam dao , halal bilo, jer me duša boli kad vidim kako se ljudi pate a ovo što Fadil govori ovo je neviđena doza bezobrazluka za javnog spaljivanja na lomači. Vrati mi pare od poreza pa ću ja onda vračati u socijalne programe mamu ti natakarim debilnu. Nisu đaba njega slovenci tužili zbog zloupotrebe položaja !
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#4778 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by daddy-kool »

tranquil wrote:
KatarinaKosaca wrote:Jel.istina ono da je rekao da su nezaposleni ljudi stetniji? Vidim na fb, ali neki nepouzdan izvor. Iako je izjava vrlo fadilovska
:lol:
Ne znam, ali me nasmija ovo "vrlo fadilovska izjava" :lol:
:D

Ili, što bi rekle kolege sa BBC-ja - fadilesque.
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#4779 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Capsicum »

Pišaj Fadile po narodu, ko ih ... kad su glupi.
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#4780 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Novak20 »

statixx
Posts: 8784
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#4781 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by statixx »

Isto kao sto u zdravstvu pljackaju ljude. Propise ti djecji antibiotik koji se placa, a kada pitas ima li neki da se ne placa, kazu - ima, ali je ovaj najbolji. Tako i Fadil, zasto da vlada izdvoji 140.000 kada gradjani mogu 260.000.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#4782 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Banksy »

Novak20 wrote:Nevjerovatna izjava Fadila Novalića u programu N1 televizije

http://ba.n1info.com/a156749/Vijesti/Vi ... izije.html

....."Radimo na tome, obećali smo i najveću donaciju i oni će to imat na raspolaganju. Sistemski bi se moglo riješiti na određen način, ali hajmo pogledati, da li bi oni od toga imali računa?

One noći smo skupili 260.000 KM, a potrebe Roditeljske kuće su 145.000 KM. Možemo znantno više ovako donatorskim večerima, jer ko ima srca da ne da novac za ovakvu plemenitu stvar, nego da riješimo sistemski. Čak su i oni tako rekli, direktor je promijenio mišljenje. Mislimo da je ovako najvidljivije i bolje je organizovati donatorske večeri, nego sistemski rješavati"......

Koje su to samo vizije dokazanog experta. :D

Alarmantni podaci CCI-a: U BiH je 192.000 zaposlenih na budžetu

Bosna i Hercegovina, država u kojoj je, prema rezultatima posljednjeg popisa, svega 3,8 miliona stanovnika, ima 192.000 zaposlenih u javnom sektoru. Ove podatke prezentovali su danas Centri civilnih inicijativa (CCI) u Banjoj Luci.

Radi se o izabranim, imenovanim i zaposlenim na budžetu. Od tog broja 3.869 su direktno izabrani, odnosno one funkcije gdje birači neposredno glasaju za osobe koje žele vidjeti u vlasti, na 1.970 funkcija su politički imenovani, što znači da birači na izborima biraju one koji će naknadno imenovati osobe na ove funkcije, na upravljačkim funkcijama je 19.933 onih koji popunjavaju rukovodeće funkcije u organima uprave, agencijama, ustanovama i slično, dok zaposlenih u javnim službama, policiji, policijskim agencijama i Oružanim snagama BiH te javnom zdravstvu i školstvu ima 166.000.

User avatar
van Basten
Posts: 7534
Joined: 21/09/2006 02:59

#4783 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by van Basten »

ne zeleci braniti Fadila ni sekunde, gluho bilo, ali me interesuje zbog čega bi održavanje Roditeljske kuće bilo naša briga?
Kuća izgrađena u krugu koji pripada UKCS, za roditelje pacijenata Klinike u sklopu UKCS... pa zašto onda Sebija ne bi opreuzela da plaća struju i vodu za tu zgradu? Fakat me interesuje
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#4784 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Capsicum »

van Basten wrote:ne zeleci braniti Fadila ni sekunde, gluho bilo, ali me interesuje zbog čega bi održavanje Roditeljske kuće bilo naša briga?
Kuća izgrađena u krugu koji pripada UKCS, za roditelje pacijenata Klinike u sklopu UKCS... pa zašto onda Sebija ne bi opreuzela da plaća struju i vodu za tu zgradu? Fakat me interesuje
Zavisi šta podrazumijevaš pod "naša". I kad "Sebija preuzme da plaća", ona plaća iz našeg džepa, nije to njena privatna prćija. Treba sistemski urediti to, jer svi masne pare izdvajamo za to zdravstvo, a kad ti malo dijete završi u bolnici, spavaš pored njega na stolici...
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#4785 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by hladan.preminger »

van Basten wrote:ne zeleci braniti Fadila ni sekunde, gluho bilo, ali me interesuje zbog čega bi održavanje Roditeljske kuće bilo naša briga?
Kuća izgrađena u krugu koji pripada UKCS, za roditelje pacijenata Klinike u sklopu UKCS... pa zašto onda Sebija ne bi opreuzela da plaća struju i vodu za tu zgradu? Fakat me interesuje

Sebija je ta koja uzima i nikada ne daje ......
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#4786 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by commendatore »

Sebi Ja

Fa Deal
Obi Wan Bosnian
Posts: 946
Joined: 02/02/2017 16:37

#4787 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Obi Wan Bosnian »

Banksy wrote: Alarmantni podaci CCI-a: U BiH je 192.000 zaposlenih na budžetu

Bosna i Hercegovina, država u kojoj je, prema rezultatima posljednjeg popisa, svega 3,8 miliona stanovnika, ima 192.000 zaposlenih u javnom sektoru. Ove podatke prezentovali su danas Centri civilnih inicijativa (CCI) u Banjoj Luci.

Radi se o izabranim, imenovanim i zaposlenim na budžetu. Od tog broja 3.869 su direktno izabrani, odnosno one funkcije gdje birači neposredno glasaju za osobe koje žele vidjeti u vlasti, na 1.970 funkcija su politički imenovani, što znači da birači na izborima biraju one koji će naknadno imenovati osobe na ove funkcije, na upravljačkim funkcijama je 19.933 onih koji popunjavaju rukovodeće funkcije u organima uprave, agencijama, ustanovama i slično, dok zaposlenih u javnim službama, policiji, policijskim agencijama i Oružanim snagama BiH te javnom zdravstvu i školstvu ima 166.000.
[/quote]


Baš alarmantno i šokantno :roll:

Onako na prvu kad gledaš naslov "192.000 na budžetu" prosječan čovjek bi se ibretio. Ali dalje u tekstu kaže da je od toga166.000 policajaca, vojnika, doktora, nastavnika, sudija plus još 20.000 njihovih rukovodica (komandira policije, direktora škola, direktora bolnica, šefova odsjeka, predsjednika sudova itd).

Dakle 95% od tih budžetlija su zdravstvo, sudstvo, školstvo, policija i vojska. Zar se može bez toga? :?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55625
Joined: 15/12/2008 16:53

#4788 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by ultima_palabra »

Mr.Yes, ako ima 50 hiljada zaposlenih u MUP-u, ne znači da su to sve policajci. 60 hiljada u zdravstvu, nisu to sve doktori i sestre.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45464
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#4789 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Chmoljo »

ultima_palabra wrote:Mr.Yes, ako ima 50 hiljada zaposlenih u MUP-u, ne znači da su to sve policajci. 60 hiljada u zdravstvu, nisu to sve doktori i sestre.
upravo.

standardna situacija vezana za budžetarijat: u vodovodu deficit vodoinstalatera, u GRAS-u deficit vozača, u MUP deficit policajaca, u zdravstvu strahovit deficit doktora, u Telecomu inženjera i tehničara.

"završi sine bilo kakav fakultet, biće posla"... izmisliće se nešto...
statixx
Posts: 8784
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#4790 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by statixx »

Cini se da u ovaj podatak ne ulaze JP.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55625
Joined: 15/12/2008 16:53

#4791 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by ultima_palabra »

Chmoljo wrote:
ultima_palabra wrote:Mr.Yes, ako ima 50 hiljada zaposlenih u MUP-u, ne znači da su to sve policajci. 60 hiljada u zdravstvu, nisu to sve doktori i sestre.
upravo.

standardna situacija vezana za budžetarijat: u vodovodu deficit vodoinstalatera, u GRAS-u deficit vozača, u MUP deficit policajaca, u zdravstvu strahovit deficit doktora, u Telecomu inženjera i tehničara.

"završi sine bilo kakav fakultet, biće posla"... izmisliće se nešto...
Pa kad doktor zapali za Njemačku, oni zaposle jednog portira i jednog saradnika sa fakultetom društvenog smjera.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#4792 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Banksy »

Obi Wan Bosnian wrote:
Banksy wrote: Alarmantni podaci CCI-a: U BiH je 192.000 zaposlenih na budžetu

Bosna i Hercegovina, država u kojoj je, prema rezultatima posljednjeg popisa, svega 3,8 miliona stanovnika, ima 192.000 zaposlenih u javnom sektoru. Ove podatke prezentovali su danas Centri civilnih inicijativa (CCI) u Banjoj Luci.

Radi se o izabranim, imenovanim i zaposlenim na budžetu. Od tog broja 3.869 su direktno izabrani, odnosno one funkcije gdje birači neposredno glasaju za osobe koje žele vidjeti u vlasti, na 1.970 funkcija su politički imenovani, što znači da birači na izborima biraju one koji će naknadno imenovati osobe na ove funkcije, na upravljačkim funkcijama je 19.933 onih koji popunjavaju rukovodeće funkcije u organima uprave, agencijama, ustanovama i slično, dok zaposlenih u javnim službama, policiji, policijskim agencijama i Oružanim snagama BiH te javnom zdravstvu i školstvu ima 166.000.

Baš alarmantno i šokantno :roll:

Onako na prvu kad gledaš naslov "192.000 na budžetu" prosječan čovjek bi se ibretio. Ali dalje u tekstu kaže da je od toga166.000 policajaca, vojnika, doktora, nastavnika, sudija plus još 20.000 njihovih rukovodica (komandira policije, direktora škola, direktora bolnica, šefova odsjeka, predsjednika sudova itd).

Dakle 95% od tih budžetlija su zdravstvo, sudstvo, školstvo, policija i vojska. Zar se može bez toga? :?

Autoceste FBiH bez konkursa zaposlile 30 novih radnika?!

Nejasno je zašto proteklih godinu dana nije započeta gradnja ni metra novog autoputa, a iz Autocesta nema logičnog objašnjenja. U ovom trenutku postoji najmanje 500 miliona KM spremnih za investiranje, ali su SDA i HDZ sve blokirali zbog borbe za podjelu direktorskih pozicija. Istovremeno dok JP “Autoceste FBiH” ne rade ništa na izgradnji autoputa u ovu firmu je za proteklih pet mjeseci zaposleno više od 30 novih radnika i to bez bilo kakvih konkursnih procedura.

– Ko su i šta rade ti ljudi, kada autoput očigledno ne grade?
I tako redom...
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#4793 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Novak20 »

User avatar
van Basten
Posts: 7534
Joined: 21/09/2006 02:59

#4794 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by van Basten »

Capsicum wrote:
van Basten wrote:ne zeleci braniti Fadila ni sekunde, gluho bilo, ali me interesuje zbog čega bi održavanje Roditeljske kuće bilo naša briga?
Kuća izgrađena u krugu koji pripada UKCS, za roditelje pacijenata Klinike u sklopu UKCS... pa zašto onda Sebija ne bi opreuzela da plaća struju i vodu za tu zgradu? Fakat me interesuje
Zavisi šta podrazumijevaš pod "naša". I kad "Sebija preuzme da plaća", ona plaća iz našeg džepa, nije to njena privatna prćija. Treba sistemski urediti to, jer svi masne pare izdvajamo za to zdravstvo, a kad ti malo dijete završi u bolnici, spavaš pored njega na stolici...
pod nase mislim socijalu, da zivkam telefone i sl... nego porez i zdravsveno koji uredno placam da ide i za to
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#4795 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Capsicum »

van Basten wrote:
Capsicum wrote:
van Basten wrote:ne zeleci braniti Fadila ni sekunde, gluho bilo, ali me interesuje zbog čega bi održavanje Roditeljske kuće bilo naša briga?
Kuća izgrađena u krugu koji pripada UKCS, za roditelje pacijenata Klinike u sklopu UKCS... pa zašto onda Sebija ne bi opreuzela da plaća struju i vodu za tu zgradu? Fakat me interesuje
Zavisi šta podrazumijevaš pod "naša". I kad "Sebija preuzme da plaća", ona plaća iz našeg džepa, nije to njena privatna prćija. Treba sistemski urediti to, jer svi masne pare izdvajamo za to zdravstvo, a kad ti malo dijete završi u bolnici, spavaš pored njega na stolici...
pod nase mislim socijalu, da zivkam telefone i sl... nego porez i zdravsveno koji uredno placam da ide i za to
E za objasnjenje toga se obrati Fadilu. To je novi SDA sistem finansiranja institucija koje im ne donose direktno glasove.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#4796 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Banksy »

Novak20 wrote:Ili ovo....

https://www.zurnal.info/novost/20483/u- ... 08-radnika

Objavljeno: 29.05.2017.

U posljednjih nešto više od godinu dana u Elektroprivredu HZHB zaposleno je 377 osoba.
:shock:
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#4797 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by DaffyDuck »

Novak20 wrote:Nevjerovatna izjava Fadila Novalića u programu N1 televizije

http://ba.n1info.com/a156749/Vijesti/Vi ... izije.html

....."Radimo na tome, obećali smo i najveću donaciju i oni će to imat na raspolaganju. Sistemski bi se moglo riješiti na određen način, ali hajmo pogledati, da li bi oni od toga imali računa?

One noći smo skupili 260.000 KM, a potrebe Roditeljske kuće su 145.000 KM. Možemo znantno više ovako donatorskim večerima, jer ko ima srca da ne da novac za ovakvu plemenitu stvar, nego da riješimo sistemski. Čak su i oni tako rekli, direktor je promijenio mišljenje. Mislimo da je ovako najvidljivije i bolje je organizovati donatorske večeri, nego sistemski rješavati"......

Koje su to samo vizije dokazanog experta. :D
Al posto za nih postoje posebne namjene i sve im je dostupno, dabogda ih iskoristio k'o Tihic, a ne mogle mu pomoc :evil :evil: :
Obi Wan Bosnian
Posts: 946
Joined: 02/02/2017 16:37

#4798 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Obi Wan Bosnian »

Elektroprivrede valjda imaju svoje prihode i nisu na državnim/entitetskim budžetima.

U zdravstvu naravno nisu samo doktori i sestre. Ima i čistačica, domara, portira itd.

Poenta je da je naslov teksta populistički i tendenciozan jer spominje cifru od 192.000 na budžetu kao neku katastrofu iako velika većina od tih 192.000 MORA biti na budžetu jer svaka država ima policiju, vojsku, zdravstvo, školstvo, sudstvo, lokalnu administraciju itd.

Koliko je onih koji su viška od tih 192.000? Ta nam informacija treba.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#4799 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by JThomas »

znaš li ti da je burek kod bećirija kod markala pao na deset maraka?
Obi Wan Bosnian
Posts: 946
Joined: 02/02/2017 16:37

#4800 Re: FADIL NOVALIĆ PREMIJER FBIH

Post by Obi Wan Bosnian »

sjecani ili faširani?
Post Reply