F.K. Olimpik Sarajevo

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
M-16
Posts: 326
Joined: 25/09/2008 22:53
Location: Hell awaits

#1 F.K. Olimpik Sarajevo

Post by M-16 »

pozdrav svim navijacim nadolazeceg meteora na bh fudbalskom nebu
User avatar
Baltazar_khan
Posts: 7936
Joined: 25/08/2008 01:46
Location: Moj grad, moj klub

#2 Re: F.K. Olimpik

Post by Baltazar_khan »

Ko su navijači Olimpika? Zar taj klub uopšte ima navijače?
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#3 Re: F.K. Olimpik

Post by -LIBERO- »

Ovo pitanje me je dugo vremena "morilo" :D ,al' bez zezancije,nemojte sada opaliti po segi,sali,posalici..ozbilja :D

Zasto Olimpik zovu "VUKOVI",ko im dade taj nadimak,sto,u vezi sa cim..nikako to da povezem :D :D

A Olimpiku zelim sto prije da ulete u premijer ligu,jer bi nam to bila jos jedna dodatna domaca utakmica u Sarajevu. :D
Cape
Posts: 81
Joined: 03/08/2008 22:05

#4 Re: F.K. Olimpik

Post by Cape »

-LIBERO- wrote: A Olimpiku zelim sto prije da ulete u premijer ligu,jer bi nam to bila jos jedna dodatna domaca utakmica u Sarajevu. :D
Misliš da nakon toliko godina konačno igramo gradski derbi, ovaj sa komšinicama to već odavno nije... :razz: :mrgreen:
herbion
Posts: 191
Joined: 19/11/2006 22:19

#5 Re: F.K. Olimpik

Post by herbion »

Kako sam blizu Predsjednika Olimpika Nijaza Gracica dobro sam informisan o planovima i ciljevima njega i kluba.Doveden je na celo kluba na incijativu nacelnika Damira Hadzica a klub je bio predzadnji u 2.ligi FBIH sa velikim finansijskim obavezama.Vracene su sve obaveze uslo se u 1.ligu FBIH.Sve obaveze koje je klub imao vratio je sopstvenim sredstvima bez ijedne marke pomoci od strane Kantona i Opstine.Trazio je stadion da kupi ali Opstina je preuzela obavezu izgradnje na Otoci kapaciteta 9000 sjedecih mjesta po svim standardima i UEFA licenci.Investicija ce iznositi oko 5 miliona maraka.Izgradnja je pocela prije desetak dana uz obavezu da Gracic uvede Olimpik u PL.Ljetos je doveo cetrnaest igraca i smjenio trenera jer zeli agresivnu igru gdje god se igra.U opciji za trenera su bili osim Husrefa Musemica,Odovic i Slavisa Bozicic.Poznavajuci Gracica na zimu ce siguran sam dovesti nova pojacanja u saradnji sa Husrefom.Osim ovoga cilja Gracic priprema veliki projekat pod okriljem Olimpika u cilju popularizacije i omasovljenja omladinske skole.Projekat krece za nekih mjesec dana.Siguran sam da mu je potrebna podrska sviju nas i veoma mu tesko padaju optuzbe iz Fk Sarajevo i njihova lobiranja po fudbalskom savezu,Kantonu ,novinama i dr.da Olimpik ne bude clan PL.
herbion
Posts: 191
Joined: 19/11/2006 22:19

#6 Re: F.K. Olimpik

Post by herbion »

Plate i premije igracima,trenerima i zaposlenima isplacuju se sedmicno.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#7 Re: F.K. Olimpik

Post by The 51st State »

zalud bacene pare..., jebes klub bez navijaca, ne znam kome ce praviti stadion od 9000 mjesta.
capa brazilac
Posts: 3
Joined: 18/09/2008 12:43

#8 Re: F.K. Olimpik

Post by capa brazilac »

slažem se sa ovim komentarom, Jebo klub bez navijača.
A Damir Hadžić nek se stidi, samo ulaže u Olimpik, Bisere i Buće potok, tamo gdje su mu kafanske lole.
ljubilac
Posts: 148
Joined: 08/05/2008 23:26

#9 Re: F.K. Olimpik

Post by ljubilac »

Polako, dođite u Hrasnicu za 2 sedmice. ;)
I ne serite po Olimpiku. Ne može jedan pomanji klub osnovan 1993. niti imati navijače. Koliko godina nakon nastanka su Željezničar i Sarajevo dobili navijače?
Mi vazda dočekamo da omalovažavamo uspjeh drugoga. Olimpik je napravio odličan posao i za to čelnicima kluba treba odati priznanje.
A taj je klub, inače, u svojoj školi fudbala iznjedrio toliko djece koja se sada profesionalno bave fudbalom. Ta je škola jedna od prvih škola posljeratnih i svakako jedna od najpristupačnijih. Da je nije bilo, sigurno bi neka od te djece danas bili propaliteti, a ne premijerligaši.
vjecnobordo
Posts: 880
Joined: 07/07/2007 20:00
Location: Sarajevo

#10 Re: F.K. Olimpik

Post by vjecnobordo »

Sa Niajzom Gracićem FK Olimpik može jako daleko. Ja se iskreno nadam da će sljedeće godien biti 2. na tabeli, iza Sarajeva :D Plate vece i redovnije nego u premijerligaškim klubovima, igrači dolaze, kada se napravi novi stadion, ulovi odlični i na kraju će doći i navijači. U suštini, nisu odmah neophodni.
User avatar
edin_Basket
Posts: 326
Joined: 08/05/2008 22:47

#11 Re: F.K. Olimpik

Post by edin_Basket »

sta odmah pljujete po necemu dobrom, neka olimpika, svaka cast ljudima, znaju sta rade. Imat ce sigurno publiku na stadionu, nece doalziti navijaci nego simpatizeri i zaniteresovani jer je vec sad svima zanimljiv taj klub.
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#12 Re: F.K. Olimpik

Post by Admir_1984 »

capa brazilac wrote:slažem se sa ovim komentarom, Jebo klub bez navijača.
A Damir Hadžić nek se stidi, samo ulaže u Olimpik, Bisere i Buće potok, tamo gdje su mu kafanske lole.
Eto u Sarajevu i Zelji nisu kafanske lole. Ti klubovi i ne zasluzuju da im se pomogne jer su sami sebi najveci dusmani. Mene bi sramota bilo sjediti u upravi Sarajeva ili Zelje, a da me neki siroki i modrica redovno pobjedjuju. Ja koliko znam FK Sarajevo nikada nije imalo neki strateski plan za buducnost, uvijek su tu preovladavali kratkorocno profiti lokalnih kabadahija. Bilo je pokusaja sa Gracicem i Hadzibegicem, ali je sve to kratko trajalo jer im "lokalni banditi" nisu dozvolili normalan rad.

Gracicu i Olimpiku puno srece u buducem radu
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#13 Re: F.K. Olimpik

Post by -LIBERO- »

-LIBERO- wrote:
Zasto Olimpik zovu "VUKOVI",ko im dade taj nadimak,sto,u vezi sa cim..nikako to da povezem :D :D
Jel' to fakat niko nezna nista o ovom njihovom "nadimku" VUKOVI :D
El_comadante
Posts: 7938
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#14 Re: F.K. Olimpik

Post by El_comadante »

meni je drag Olimpik jer je iz Sarajeva ono drago mi da iz Sarajeva bude još koji premjerligaš. ljudi dobro rade i želim im uspjeh. a što se tiče navijača može se isto postaviti pitanje kolio ih ima Široki, Posušje, Orašje i drugi timovi iz malih sredina u BIH
User avatar
tokar
Posts: 42
Joined: 15/05/2008 12:32

#15 Re: F.K. Olimpik

Post by tokar »

capa brazilac wrote:slažem se sa ovim komentarom, Jebo klub bez navijača.
A Damir Hadžić nek se stidi, samo ulaže u Olimpik, Bisere i Buće potok, tamo gdje su mu kafanske lole.

To Željo i Sarajevu danas imaju navijače!!! Prosjek po utakmici 1.500... i manje...
A prema tvom mišljenu Hadžić bi trebao davati pare kokošarima iz Sarajevo predvođenim Mulčom ili Željinim kokošarima sa Niskom i njemu sličnima...Potpuno podržavam rehabilitaciju Olimpika...Kako igraju Željo i Sarajevo to će izgleda biti jedini kvalitetni klub iz Sarajeva...
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#16 Re: F.K. Olimpik

Post by Mahalac »

Bas treba biti totalni kreten pa poslije ovih informacija (ako su vjerodostojne) koje nam je predocio "hermion" kritikovati i osudjivati.
Eto sta ce nam teren od 9000 mjesta, uspjesan klub, redovne plate...pa stvarno nevjerovatno.

I sve covjek placa iz svog dzepa uz manju asistenciju zajednice...i opet se nadje neko da kritikuje, totalni kretenizam.

Pa nek zaigra u premier ligi da ne kazem u kupu UEFA (sto predpostavljam da mu je cilj) eto ti vise navijaca nego na obadva sarajevska "premijerligasa".
Neko treba da postavi i uspostavi norme i napravi kvalitet. Nemoguce da u ovolikom Sarajevu nemamo ekipu br1 u BiH koja nece tavoriti sa nekakvim Laktasima :shock: .

Fudbal je danas biznis Gracic je izgleda uspjesan biznismen.
pipi7
Posts: 39
Joined: 01/09/2008 12:33

#17 Re: F.K. Olimpik

Post by pipi7 »

Pa Željo i Sarajevo jedino imaju navijače. Nemaju novca, imaju tonu dugova, neplaćaju redovno igrače, imaju osim igrača po 50 uposlenika, povezani su sa kriminogenim tipovima i sa drugima likovima koji žele preko klubova steći korist, imaju imperativ postizanja rezultata i opretećeni su slavnom prošlošću.

Gracić fura fazon Širokog. Ima podršku lokalne zajednice, napravit će stadion, doveo je dobrog trenera, kad uđe u prvu ligu (tz. premijer ligu) dovest će i kvalitetna pojačanja koja će igrati za pare. I to je to.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#18 Re: F.K. Olimpik

Post by JThomas »

tokar wrote:
capa brazilac wrote:slažem se sa ovim komentarom, Jebo klub bez navijača.
A Damir Hadžić nek se stidi, samo ulaže u Olimpik, Bisere i Buće potok, tamo gdje su mu kafanske lole.

To Željo i Sarajevu danas imaju navijače!!! Prosjek po utakmici 1.500... i manje...
A prema tvom mišljenu Hadžić bi trebao davati pare kokošarima iz Sarajevo predvođenim Mulčom ili Željinim kokošarima sa Niskom i njemu sličnima...Potpuno podržavam rehabilitaciju Olimpika...Kako igraju Željo i Sarajevo to će izgleda biti jedini kvalitetni klub iz Sarajeva...
al u ku*cu. informiši se bogati prije nego što tako kreneš lupati :-) gledaj u kakvom je željo stanju, pa je i na zadnjoj tekmi uz bojkot TM87 došlo 2.500 "simpatizera".

olimpici i đerzelezi budu i prođu, željo i sarajevo će ostati, iako su sad u hali...i ne, protiv olimpika ništa nemam, to samo može biti pozitivno da i olimpik bude jak, ali ovakve gluposti mi povuku živac...
kijameta
Posts: 1291
Joined: 08/08/2007 10:13

#19 Re: F.K. Olimpik

Post by kijameta »

Mahalac wrote:Bas treba biti totalni kreten pa poslije ovih informacija (ako su vjerodostojne) koje nam je predocio "hermion" kritikovati i osudjivati.
Eto sta ce nam teren od 9000 mjesta, uspjesan klub, redovne plate...pa stvarno nevjerovatno.

I sve covjek placa iz svog dzepa uz manju asistenciju zajednice...i opet se nadje neko da kritikuje, totalni kretenizam.

Pa nek zaigra u premier ligi da ne kazem u kupu UEFA (sto predpostavljam da mu je cilj) eto ti vise navijaca nego na obadva sarajevska "premijerligasa".
Neko treba da postavi i uspostavi norme i napravi kvalitet. Nemoguce da u ovolikom Sarajevu nemamo ekipu br1 u BiH koja nece tavoriti sa nekakvim Laktasima :shock: .

Fudbal je danas biznis Gracic je izgleda uspjesan biznismen.
Gracic je bio 'biznismen' i u Sarajevu,pa to nije ostao. Kakav je to biznismen koji ulaze pare u nesto neprofatibilno poput Olimpika ili Sirokog ili Modrice. Svaki normalan biznismen je svjestan da pare mozes ulagati samo tamo gdje ces ostvariti profit a profita nema bez navijaca.Naprimjer Modrica je sa svojim osvajanjem prvenstva i 'nastupima' u Evropi otisla u totalni minus,isto ceka i Olimpika,pa makar budu desetostruki prvaci BiH. Pare se u Bosnu u fudbalu,isplate ulagati samo u Sarajevo,Celik,Slobodu i donekle u Zrinjski i Borac a ostalo je sve bacanje para. Naravno,svi ovi klubovi su pod interesnim uticajima kriminogenih grupica i zasad nikakvo normalno ulaganje ne dolazi u obzir.
A sto je Gracic bio u Sarajevu,jer je svega ovoga svjestan,htio je za sicu,sebi obijezbijediti masinu za stancanje novca,kakav je svaki veliki fudbalski klub.Pa su ga otjerali,zajebaniji od njega.Pa sada ulazi u fudbal na mala vrata sa Olimpikom.Pravi sebi svoj privatni klub.Na kraju ako ulaze svoje pare,nemam nista protiv.Olimpik mi je kao i svi klubovi iz Sarajeva(osim jednog) simpatican i generalno im zelim sve najbolje.Mada sve te 'uspjesne ljude' u pozadini,tesko mogu svariti.
User avatar
tokar
Posts: 42
Joined: 15/05/2008 12:32

#20 Re: F.K. Olimpik

Post by tokar »

JThomas wrote:
tokar wrote:
capa brazilac wrote:slažem se sa ovim komentarom, Jebo klub bez navijača.
A Damir Hadžić nek se stidi, samo ulaže u Olimpik, Bisere i Buće potok, tamo gdje su mu kafanske lole.

To Željo i Sarajevu danas imaju navijače!!! Prosjek po utakmici 1.500... i manje...
A prema tvom mišljenu Hadžić bi trebao davati pare kokošarima iz Sarajevo predvođenim Mulčom ili Željinim kokošarima sa Niskom i njemu sličnima...Potpuno podržavam rehabilitaciju Olimpika...Kako igraju Željo i Sarajevo to će izgleda biti jedini kvalitetni klub iz Sarajeva...
al u ku*cu. informiši se bogati prije nego što tako kreneš lupati :-) gledaj u kakvom je željo stanju, pa je i na zadnjoj tekmi uz bojkot TM87 došlo 2.500 "simpatizera".

olimpici i đerzelezi budu i prođu, željo i sarajevo će ostati, iako su sad u hali...i ne, protiv olimpika ništa nemam, to samo može biti pozitivno da i olimpik bude jak, ali ovakve gluposti mi povuku živac...
Ja sam navijač Želje i meni sve povlači živce...Pa opet ponavljam zašto bi Hadžić davao novac Želji i Sarajevu u čijim upravama sjede vrhunski ublehaši i ljudi bliski kriminalnom miljeu. Neka nam kažu gdje su pare od Lige šampiona, odkuda dugovi od nekoliko miliona, kako to da se pet godina boriš za opstanak i da te Laktaši nabiju k'o da je Mančester.... Pa sjeti se samo sarajeva prošle godine, pobjeđuju Genk i spremaju se za korak više oni smjenjuju Husrefa Musemića... Sjeti se Amara Osima kojeg iscipelare pred djetetom i dovedu nikad prežaljenog Samira Landžu...

A šta su uradili od moge Želje. Natjerali me da već drugu godinu ne idem na utakmice jer ništa nemam vidjeti...

Nijaz Gracić je za njih gospodin...I drago mi je zbog Olimpika
User avatar
tokar
Posts: 42
Joined: 15/05/2008 12:32

#21 Re: F.K. Olimpik

Post by tokar »

I to sve najbolje pokazuje transparent sa jedne od Željinih utakmica:

Od svega je ostalo samo ime...
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#22 Re: F.K. Olimpik

Post by JThomas »

eto ja sve to ne znam...

i opet ti kažem, fakat nemam ništa ni protiv gracića ni protiv olimpika, i mislim da jak olimpik može biti samo dobar za fudbal u ovom gradu. nemoj se nešto uvrijediti :)

nažalost, oko svake "institucije" s imenom se motaju lešinari, i to je glavni razlog zašto je danas u BiH lakše napraviti klub u maloj sredini nego u velikoj, i tako će biti bar dok ne dođe zakon o sportu, a možda i puno duže...
User avatar
nadgledach
Posts: 95
Joined: 09/09/2008 09:18
Location: rajvosa

#23 Re: F.K. Olimpik

Post by nadgledach »

gradski derbi zacelja: Sarajevo - zeljo

derbi za vrh tabele: Slavija - Olimpik

:-)
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#24 Re: F.K. Olimpik

Post by strong69 »

Neka neka novih i dobrih ekipa... Ne smeta mi ni sekunde. Nadam se da ce napraviti dobar rezultat. Makar ih vodi jedan biznismen koji se ne bi latio Olimpika da ne misli zaraditi tu. Pa nek´ nas "biznismen" Muco i vrijedna uprava sacinjena od ljudi iz drzavnih firmi koji nikad nista u zivotu nisu sami stvorili gledaju kako se to radi. Hebo i navijace i sve kad nas niko ne j... ni 0.1% i niko nikad nije postavio pitanje zasto su tribine prazne niti se neko osjeca odgovornim za to.
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#25 Re: F.K. Olimpik

Post by Admir_1984 »

Pa koji to klub na svijetu u upravi nema biznismene, tj ljude koji ulazu svoj novac i ocekuju profit? Fudbal je davno postao biznis i na celu klubova trebaju sjediti sposobni ljudi sa vizijom i planom, a ne sitni prevrtaneri tipa Muco u Fk Sarajevo
Post Reply